Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 listopad 2013 - 21:14

Robert, a daleko rzuciłeś ,mam kolegę nurka(dobrego) może by odzyskał ale dla mnie ,hi hi hi.Jak rzucałeś w stronę w którą skierowana jest fota (tam jest mój pomost) jest tam kilka karczków na dnie .Z drugiej strony tego cypelka wyjąłem okonka 47cm w zeszłym roku,na sliderka 7 .

 

 

Stałem z prawej strony plaży i rzuciłem w stronę wzgórza lekko po skosie. Odpiął się jakieś 20m od brzegu. Woda jest kryształ, tam nie jest już głęboko i zielsko opadło. Sam myślałem, żeby przy flaucie i słoneczku po pływać pontonem, to może bym go wypatrzył, bo świecić się będzie od tego złota na nim  :D

 

Załączony plik  sobotka.JPG   143,45 KB   5 Ilość pobrań


  • Krystekwolf lubi to

#862 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 21:19

Stałem z prawej strony plaży i rzuciłem w stronę wzgórza lekko po skosie. Odpiął się jakieś 20m od brzegu. Woda jest kryształ, tam nie jest już głęboko i zielsko opadło. Sam myślałem, żeby przy flaucie i słoneczku po pływać pontonem, to może bym go wypatrzył, bo świecić się będzie od tego złota na nim  :D

 

attachicon.gifsobotka.JPG

Pojutrze idę po niego he he he,poszedłbym jutro ale pracuję :lol: .

Jak go nie wyłowisz to wrzucę fotę,chyba że ktoś z forum zakosi szybciej -(lokalizacja -Płock)

Jak byś założył woderki i rzucał trochę w stronę Mariawitów jest szansa na potworka ,często się kręcą niedaleko brzegu.

Piękne kanty tam są-w 2004 ciachnąłem tam właśnie z brzegu 113 cm ,dwa tygodnie przed urodzinami córy.

Pływa dalej -prawdopodobnie bo jak by ktoś takiego cyknął to by się raczej pochwalił u Leszka czy u Bartka,więc jest szansa na powtórkę .


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 03 listopad 2013 - 21:24

  • carloss83 lubi to

#863 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 listopad 2013 - 21:23

Warto go mieć bo tak naprawdę to unikat, raz złowił już szczupaka, dwa, każdy bok ma odciśniętą inną fakturę łuski. :)



#864 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 21:26

Pojutrze po niego idę :) ,choć po Twoim namiarze nie wiem czy warto.Będą czesać jutro grabiami w tym miejscu :lol: .



#865 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 listopad 2013 - 21:32

Piękne kanty tam są

 

 

Mnie akurat nie musisz opowiadać o dnie sobótki, bo od 35-tu lat w niej łowię. To taka perełka w naszym mieście, która bez żadnych zarybień i ochrony dała nie jednemu życiową rybę. Tam jeszcze jest sum, który mnie kiedyś po ciemku na pontonie wystraszył tak, że nie rzucałem dopóki się nie rozwidniło  :lol:

 

Przy okazji. Dzisiaj przed południem była łódka, ponton i dwóch na brzegu spinning oraz cztery osoby na brzegu - żywiec. Jak tam te ryby dorastają do rekordowych rozmiarów to ja nie wiem, czary chyba :)



#866 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 listopad 2013 - 21:33

Pojutrze po niego idę :) ,choć po Twoim namiarze nie wiem czy warto.Będą czesać jutro grabiami w tym miejscu :lol: .

 

 

cieszyłbym się gdyby ktoś go sobie wyłowił, bo szlak mnie trafia, że tak straciłem przynętę.



#867 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 21:41

To żeby było śmieszniej , tydzień wcześniej ja tak samo straciłem slidera ,pękł krętlik :o niestety.Nie wiem czy był wadliwy czy przeciążony targaniem szczupłych,trochę tego przerzuciłem w swoim czasie.Tyle że mój jest daaaaaaaaaaaleeeeeeeekoooooo od brzegu ,mimo że był strasznie pogryziony to mi go szkoda.

Wezmę jakiegoś z pod sklepu na K. lub G. i dam parę złotych niech szuka :lol: na nagusa ,znaczy bez woderów .Jak nie da rady to sam poszukam.

Choć znam dwóch morsów z Płocka w tym jeden dobry znajomy,może pomoże :D .

Wobek fajny to pokusa jest. Wolę kupywać ale jak nie ma innej możliwości ;) :P :D :lol:


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 03 listopad 2013 - 21:42

  • joker lubi to

#868 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 listopad 2013 - 21:49

Krystian, ja się muszę w końcu z tobą na stocznię umówić, bo sam tam łódki nie mam, a do szczupłych to ja tam wolę z pływadła niż z brzegu :)


  • Krystekwolf lubi to

#869 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 listopad 2013 - 21:53

Oj Robert, Robert...

Żeby to jakiś początkujący, to bym zrozumiał, ale Ty!? 

"Czasami można kupić dobry przypon z kiepskimi agrafkami" - jak chcesz mieć dobry przypon, to go sobie robisz sam. Ja kupuję w zwojach po 10 metrów i tnę na odcinki po 50-70 cm. Przy zaklinowaniu się przynęty między kamieniami jestem w stanie odstrzelić (uwolnić) przynętę. Przy krótszym przyponie bardzo często plecionka się przecierała już przy pierwszej próbie. Zakładam krętliki i agrafki o mocy adekwatnej do plecionki (żyłki), na którą zamierzam łowić i nigdy nie mam wypadku, by to stalówka/krętlik/agrafka "puściła". Aha, tak jak Maciek, w pewnym momencie przeszedłem na Spinwal'e i się ich trzymam :)

Poza głowacicami, na które mam te specjalne zapinki ;)

 

 

Też robię sobie przypony z różnych linek, ale akurat pod jerki, takie sztywniejsze to kupuję jak do tej pory. Jedynie zmieniam "osprzęt" przy tych drutach na sprawdzony. Tym razem z lenistwa nie poprawiłem przed wyjściem nad wodę  i rezultat śmieszno-żałosny.



#870 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 22:11

Ja łajbę trzymam w Morce ale to nie przeszkadza tam wpłynąć ;)  max 1minutka ,he he he he.

Jest tam trochę szczupłych ale okonie ............. tylko nie zawsze jedzą ,he he.Ja na szczupłe mam lepszy zbiornik tylko zarośnięty w tym roku,strasznie.

Jak pokazałem zdjęcia okoni z telefonu  u Leszka z tego zbiornika to chcieli mnie przekupić żebym ich zabrał, tam jak kogoś nie znają to strzelają .

Tam zabieram tylko brata :ph34r: ale porządny chłopak jesteś to i Ciebie wezmę .

Ps. Marek Słupecki wie gdzie to jest,trochę w środku, a trochę na zewnątrz.


  • joker lubi to

#871 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 04 listopad 2013 - 15:38

Żeby nie było, że moja wyobraźnia ma jakąś szansę z dziełami natury. To co jestem w stanie wymyślić, typu "czachy", jest jedynie ziarnkiem pisku na dnie oceanu. Bezkres przepięknej natury jest cudowny i warto z tego korzystać. 

 

Moja adaptacja na modelu Fario 5

 

attachicon.gifjoker_fario_5.jpg

A co to za odmiana pstrąga?



#872 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 04 listopad 2013 - 18:06

A co to za odmiana pstrąga?

 

 

To odmiana rainbow trut z Alaski, czasami nazywany Red Stripe. Poniżej forma dorosła, ja maluję młodzież :)

 

Załączony plik  Red-Stripe-Rainbow-Trout.jpg   260,97 KB   2 Ilość pobrań


  • Joah12345 lubi to

#873 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 04 listopad 2013 - 18:18

Ten dorosły też super. Ja pozwoliłem sobie popełnić kilka takich młodzików tylko aero, nie dorównują Twoim ale dają radę. A nie masz czasem fotek różnych odmian pstrągów, zarówno młodzieży jak i dorosłych. Malutki lipień też by się przydał. Postaram się tego dużego z foto machnąć.

 

19 listopada wracam do pracy to Robercie ogarnę temat dla Ciebie. :D



#874 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 04 listopad 2013 - 18:20

Za godzinkę będę słał info na priv do kilku osób. Od jutra wreszcie 110 i 125, oraz uzupełnienie 80 bo zbrakło. 

W tej partii jest mix szybkości opadania, a to za sprawą kilku osób, które wyraźnie dawały mi znak, że wolałby nieco inaczej. Uległem, chociaż wiem, że niepotrzebnie, ponieważ bez wcześniejszego obławiania moim "standardem" Ronina 80, to trochę strzelanie na ślepo. To raz, a dwa, na wiosnę dam wszystkim tym, którzy łowią płycej, model który pokochacie. Dlatego nie jestem skory do kombinacji z balastem Ronina. 

 

Załączony plik  shot.jpg   532,01 KB   18 Ilość pobrań


  • Krystekwolf lubi to

#875 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 04 listopad 2013 - 18:24

Ten dorosły też super. Ja pozwoliłem sobie popełnić kilka takich młodzików tylko aero, nie dorównują Twoim ale dają radę. A nie masz czasem fotek różnych odmian pstrągów, zarówno młodzieży jak i dorosłych. Malutki lipień też by się przydał. Postaram się tego dużego z foto machnąć.

 

19 listopada wracam do pracy to Robercie ogarnę temat dla Ciebie. :D

 

 

Szukam od czasu do czasu zdjęć w sieci i mam na to taki folder na pulpicie pt: zdjęcia ryb. To taka baza pomysłów. Polecam założyć taki własny folder i zbierać zdjęcia tego, czego jeszcze nikt nie namalował.

Zobacz jak to świetnie działa. Ostatnio Kielo pomalował strzeble z białą kropką i już co najmniej u trzech osób widziałem takie kropki na ich strzeblach. I o to właśnie Rudi chodzi ;)



#876 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 04 listopad 2013 - 18:27

Kiedy będzie mozna popatrzeć na "normalne" wobki ?? :)


  • Gobio Gobio lubi to

#877 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 04 listopad 2013 - 18:29

No próbowałem ostatnio i oprócz lichej jakości foto młodego źródlaka nic nie znalazłem. Wiem że na świecie są ciekawe barwne odmiany pstrągów i innych łososiowatych ale jakoś nie mogę trafić na foto..... :( .



#878 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 04 listopad 2013 - 18:35

Kiedy będzie mozna popatrzeć na "normalne" wobki ?? :)

 

 

One są bardzo normalne Piotrze :) Sterowce pewnie od grudnia będę strugał, bo mam prośby o pstrągowe na początek sezonu. Teraz nie mam na nie czasu niestety.



#879 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 04 listopad 2013 - 18:36

https://www.google.p...iw=1280&bih=663


  • joker lubi to

#880 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 04 listopad 2013 - 18:38

No ja właśnie zabrałem sie za korpusy pstrągowe póki co robie mixa a z niego wybiorę docelowe kształty pod "masówę" :)


  • joker lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych