Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#2501 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 05:53

Robert ,nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że jak pójdziemy zaraz posprawdzać pracę tych cukierków ,co ich tyle pokazałeś jak byłem w pracy :blink:  :unsure:  ,to jak ich praca mi się spodoba :wub:  to nie będziesz miał co wysyłać chłopakom :P Po prostu zostaniesz ograbiony :D

Tak sobie myślę... Dobrze jest mieszkać obok gościa który robi dobre przynęty ,zawsze jest kogo oskubać :ph34r: :rolleyes: B)


  • ezehiel lubi to

#2502 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 28 lipiec 2014 - 07:06

Dlatego mieszkam za morzem :P
No w sumie ja nie robię dobrych przynęt :P więc jestem bezpieczny :D
  • joker, Krystekwolf i ezehiel lubią to

#2503 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 28 lipiec 2014 - 07:23

Robert ,nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że jak pójdziemy zaraz posprawdzać pracę tych cukierków ,co ich tyle pokazałeś jak byłem w pracy :blink:  :unsure:  ,to jak ich praca mi się spodoba :wub:  to nie będziesz miał co wysyłać chłopakom :P Po prostu zostaniesz ograbiony :D

Tak sobie myślę... Dobrze jest mieszkać obok gościa który robi dobre przynęty ,zawsze jest kogo oskubać :ph34r: :rolleyes: B)

 Krystek , a jak myślisz - dlaczego Robert je testował i wklejał na forum kiedy byłeś w pracy  :)  B)  :rolleyes:


  • joker i ezehiel lubią to

#2504 OFFLINE   Tomik

Tomik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjapłock
  • Imię:tomek
  • Nazwisko:tomala

Napisano 28 lipiec 2014 - 09:13

Robercie ja również się pisze na zlot:)) aha jak poszły testy nowych przynęt ?


  • joker lubi to

#2505 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 lipiec 2014 - 10:10

Lista niezobowiązująca:

 

1. joker

2. Franc

3. Lesiewicz - to będzie kolejny pokaz           :)

4. Dienekes

5. Stachu442 - bez noclegu         :)

6. Woblery z Bielska

7. Tomek88

8. Laicik

9. Krystekwolf

10. siwek219

11. Siwypike

12. Wobler -W1

13. antilag

14. Rudi75

15. Melanzyk

16. Ricci

17. - rezerwuję ( wigilijny talerzyk      ;) ) może wpadnie mi do głowy jakiś gość specjalny, wtedy kojo muszę dla niego mieć

18. Seemoore

19. ezehiel

20. K.Trojan

21. Sobol18

22. godski

23. Mefik

24. sumik111

25. adashhh

26. Tomik - bez noclegu



#2506 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 lipiec 2014 - 10:14

Robert ,nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że jak pójdziemy zaraz posprawdzać pracę tych cukierków ,co ich tyle pokazałeś jak byłem w pracy :blink:  :unsure:  ,to jak ich praca mi się spodoba :wub:  to nie będziesz miał co wysyłać chłopakom :P Po prostu zostaniesz ograbiony :D

Tak sobie myślę... Dobrze jest mieszkać obok gościa który robi dobre przynęty ,zawsze jest kogo oskubać :ph34r: :rolleyes: B)

 

Teraz dopiero czytam ten post. Tak się składa, że przed chwilą wróciłem z Krystianem z pokazu z nad Wisły i pozostawię jemu możliwość dalszego wpisu o tych przynętach. Swoje zrobiłam, daję wam do rąk moje pomysły zamknięte w drewnie. Jedynie napiszę to co na sam koniec powiedział mi Krystian

 

"Wszystko co musisz zrobić to nie skopać kolejnych, oby były takie same jak te."   :D


Użytkownik joker edytował ten post 28 lipiec 2014 - 10:26


#2507 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 lipiec 2014 - 10:20

Jak wspominałem jakiś czas temu wracam pomału na początek swojej przygody z robieniem woblerów. Zaczynałem od konstrukcji bez dodatkowego balastu i teraz znów chcę takie robić. Chodzi o modele ze sterem. 

 

Come back 

 

Fario 90 niby takie same lecz różne, to jest partia testowa. Z niej wybiorę docelowy wariant.

 

Załączony plik  Fario_90.jpg   491,27 KB   7 Ilość pobrań

 

Fario70 też będą w wersji bez balastu

 

Załączony plik  Fario_70.jpg   498,73 KB   7 Ilość pobrań



#2508 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 28 lipiec 2014 - 10:34

Przygody karaska zwiastują nowe przynęty. Wysoka i brudna Wisła pozwoliła mi na ich spokojne dokończenie, teraz schną i po niedzieli rozjadą się po Polsce. 

 

Zajawka.

 

Dwa modele bez steru.

1. jerk bait.

Prawdę powiedziawszy nie wiem jak go zakwalifikować, ponieważ najpełniej pokazuje swoje walory gdy prowadzimy go techniką zwaną w świecie twitching. Czyli krótkie, szybkie ściągnięcia szczytówką do lustra wody z jednoczesnym skracaniem linki. W pauzach lusterkuje. Chociaż przynęta stylizowana jest na ukleję, to w karku ma grubość klenika ;)

2. bez -ster z zaczepem na plecach

To również ukleja, lecz o odmiennym profilu. Przynęta pracuje w poziomie i bliżej jej do woblera ze sterem niż do cykady. Ma oszczędniejszą pracę  niż Busańskie bez-stery. Tak się składa, że tuż przed moim odjazdem ktoś pokazał mi te przynęty z rozwartą paszczą i mogłem porównać. Moje są spokojniejsze w pracy. Poza tym, można jednym krótkim agresywnym ruchem szczytówki zmienić tor przynęty. Stawiam na brania w tych momentach.

Dzisiaj tylko tyle.

 

Wrócę do Busańskich przynęt. Zaznaczę, że nie mogę być autorytetem w połowie boleni, bo łowiłem je dość dawno gdy startowałem w zawodach. Od wielu lat są na boku, a postęp w przynętach nastąpił ogromny. Dzień przed moim wyjazdem do Bornego musiałem pozostawić malowanie wyżej wymienionych dwóch modeli, każdy w dwóch wielkościach i zająłem się pakowaniem manatków. Kolega podwiózł mnie po dyktafon i przy okazji zabrał pudełko z boleniówkami. Od naszych forumowych twórców miał po trzy przynęty od trzech osób. Powtórzę się, mogę się nie znać na boleniowych przynętach, jednak to przynęty Tomek1988 zrobiły na mnie największe wrażenie. Oczywiście nie mówię o wyglądzie, ale i ten zasługuje na wysoką ocenę.

Tomku jestem z ciebie dumny :) Sory, że tak, ale moja córka urodziła się w tym samym roku co ty. Stary, do dzisiaj jestem pod wrażaniem :D

 

Dziękuję Robercie za dobre słowo, staram się jak tylko mogę jednak jeszcze wiele przede mną, postanowiłem skupić się tylko na jednym rodzaju przynęt-boleniówkach ale teraz ciągnie mnie również do tworzenia przynęt na inne rybki z wąsami czy też z ząbkami ;) Mam nadzieję, że zdobywane powoli doświadczenie jeszcze zaprocentuje w przyszłości :) Pozdrawiam.


  • joker i RUDI75 lubią to

#2509 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 10:40

Teraz dopiero czytam ten post. Tak się składa, że przed chwilą wróciłem z Krystianem z pokazu z nad Wisły i pozostawię jemu możliwość dalszego wpisu o tych przynętach. Swoje zrobiłam, daję wam do rąk moje pomysły zamknięte w drewnie. Jedynie napisze to co na sam koniec powiedział mi Krystian

 

"Wszystko co musisz zrobić to nie skopać kolejnych, oby były takie same jak te."   :D

Robert ,jestem pod wrażeniem ,a nie sądziłem że tak będzie.Pierwsze  Twoje woblery pod tą rybę -konkretnie i docelowo .

Jeżeli o mnie chodzi i moją skromną opinię ,super praca .Na twoim filmie nic nie widać ,a na pewno nie to co widać na żywo :rolleyes: :wub:

Powiem jeszcze raz ...Jeżeli będziesz w stanie wykonać-powielić to czym bawiłem się dziś- będzie super B)

Te cztery wobki które masz do wzornicowania są masakryczne ,a dokładnie ich praca.

Nie powiem że te których stałem się właścicielem(na spółę z braciakiem,młody jak nie chcesz to chętnie wezmę twoją cześć którą Robert prosił żeby Ci przekazać :P ) są gorsze o nie .Musiałbym sporo pisać żeby opisać pracę tych wobów ,ale nie o to chodzi .Może lepszą recenzją będzie fotka z rybą -rybami .

AAAA bym zapomniał ,miałem dziś walnięcie w jednego wobka -wzornik :o B) ale Robert zrobił dywersję i założył haki zamiast kotwic :( :angry: Ble ,bardzo nie ładnie Robercie ,bo mimo że był fajny atak z powierzchni to chciałbym poczuć jeszcze rybę :huh: na kiju :blink: -_- .


  • joker i siwypike lubią to

#2510 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 10:47

Dlatego mieszkam za morzem :P
No w sumie ja nie robię dobrych przynęt :P więc jestem bezpieczny :D

To się jeszcze okaże Maciek ,czy skuteczne i czy nie zostaniesz oskubany na zlociku :o :P

 

 Krystek , a jak myślisz - dlaczego Robert je testował i wklejał na forum kiedy byłeś w pracy  :)  B)  :rolleyes:

Czułem tu właśnie ciemną stronę mocy Daro ... ;) :P :lol: :lol: :lol:

Całe szczęście cosik zakosiłem uuuffffff .


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 28 lipiec 2014 - 10:47

  • siwypike lubi to

#2511 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 lipiec 2014 - 10:58

Właśnie, to branie było nieoczekiwaną wisienką na torcie, bo przecież nie poszliśmy łowić lecz po bawić się tymi nowinkami :)



#2512 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 11:10

Wisienka to by była jak by rybka za pozowała-nie byłą duża ale to był spontan,a nie łowienie ,haki ,haki -dywersja ale sobie ;) :P

Pacnięcie było fajne i słychać było ,tylko te haki mi humor zepsuły :angry: .

Zabawa była przednia i tak :rolleyes: ,jak zrobisz wzornik od tych wzorników :o :blink: :ph34r: to chętnie zakupię te pierwsze wzorniki :ph34r: :wub:

Zobaczymy czy następne też tak będą szaleć na agrafce :huh: .

Dobra robota Robert.


  • siwypike i ezehiel lubią to

#2513 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 lipiec 2014 - 11:13

Poznałeś moje powody nietykalności wzorników więc wiesz, że odsprzedaż jest niemożliwa. Wzorniki są zapisane w testamencie ;)


Użytkownik joker edytował ten post 28 lipiec 2014 - 11:13


#2514 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 11:17

Nie musisz sprzedawać jak nie chcesz ,nie, nie wcale nie :blink: :wacko: :o :mellow: :( chętnie przytulę je za free ;) :P :D :lol: :lol: :lol: :rolleyes:

Jak testament na mnie, to się zgadzam i poczekam :P albo powiedz na kogo, będzie mniej roboty :o :ph34r:

Żarcik ,ale może się uda tak blisko wzornika podejść ;) ...


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 28 lipiec 2014 - 11:31

  • joker lubi to

#2515 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 lipiec 2014 - 13:10

Dorabiam Ronina 7cm, więc jakby ktoś chciał to priv i dołożę do tych kilku sztuk. 

 

Zaległe maluchy Fario 50 w wersji pływającej o dwóch poziomach zanurzenia rozjadą się jutro.

 

Załączony plik  Fario_F.jpg   412,86 KB   7 Ilość pobrań

 

Siódemki też

 

Załączony plik  Fario_70.jpg   498,73 KB   7 Ilość pobrań

 

No kill-ów nie zaniedbuję i cały czas są dogrywane i obławianie w kilku miejscach kraju.

 

Załączony plik  No kill_4_5_6.jpg   486,37 KB   8 Ilość pobrań

 

Najchętniej jeśli chodzi o woblery ze sterem pod pstrąga zostawiłbym już tylko te, które są do zbrojenia w jeden hak lub kotwicę. Więc może któregoś dnia podejmę taką decyzję i Fario  będzie perłą z lamusa. Póki co głośno myślę i Fario są niezagrożone :)



#2516 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 13:28

Dorabiam Ronina 7cm, więc jakby ktoś chciał to priv i dołożę do tych kilku sztuk. 

 

Zaległe maluchy Fario 50 w wersji pływającej o dwóch poziomach zanurzenia rozjadą się jutro.

 

attachicon.gifFario_F.jpg

 

Siódemki też

 

attachicon.gifFario_70.jpg

 

No kill-ów nie zaniedbuję i cały czas są dogrywane i obławianie w kilku miejscach kraju.

 

attachicon.gifNo kill_4_5_6.jpg

 

Najchętniej jeśli chodzi o woblery ze sterem pod pstrąga zostawiłbym już tylko te, które są do zbrojenia w jeden hak lub kotwicę. Więc może któregoś dnia podejmę taką decyzję i Fario  będzie perłą z lamusa. Póki co głośno myślę i Fario są niezagrożone :)

 

Siódemeczki w ślicznym malowaniu. Gratuluję :)...

 

A jak to wagowo wypada? Każdy z tych rozmiarów. 



#2517 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 28 lipiec 2014 - 13:34

Ostatnio przyjechał do mnie braciak, dałem mu pudło z woblerami do obejrzenia i wygrzebał Fario. Ogląda tak, ogląda, w końcu mówię mu:

- To ręcznie malowany.

- Noo co ty?! Jak?

- No farbą  ;)

Masz rękę Robert- nie urwij  :D


  • ezehiel lubi to

#2518 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 lipiec 2014 - 19:15

Dzięki Piotrek :)

 

Powiem szczerze, że pomału zaczynam się do tego przyzwyczajać, lecz łatwo nie jest. Wiesz dlaczego? Bo to nie spadło mi jako dar z niebios, nie wyssałem tego z mlekiem matki, ani niestety nie mam tego w genach. Pewne zdolności manualne zawsze mieliśmy w rodzinie, lecz tak naprawdę nikt nie rozwijał ich w takim kierunku. W kolejnym ode mnie pokoleniu w dół już jest lepiej, a widzę, że ich potomstwo poszerzy to wąskie grono :)

 

Bardzo późno wystartowałem, potem miałem przerwy, jednak kiedy podjąłem decyzję by robić to codziennie wszystko się zmieniło. 

Od jakiegoś czasu gdy chcę komuś wytłumaczyć na czym polega talent podaję przykład Dušana. Ten dzieciak ma dopiero 12 lat, a ma za sobą kilka wystaw krajowych. On tylko rysuje zwierzęta i robi to kilka lat. Talent? Tak, zgadza się. Jak to możliwe, że rozwinął go tak szybko. Zużywa na rysowanie 500 arkuszy papieru miesięcznie.

http://deser.pl/dese...1&obxx=15986910

 

Czy mam rękę? Coraz bardziej tak i nikt z tych co się dziwią patrząc na moje prace nie pyta się mnie, ile ćwiczeń i prób mam za sobą, że do tego doszedłem. A przecież nadal się uczę i rozwijam, więc nie wiem jeszcze czy doszedłem do chociażby połowy tego, co mogę namalować na woblerze.

I to nie jest fałszywa skromność, tylko fakt. 

 

Zmieniam się i zaczynam już reagować bardziej na luzie na takie zdziwienia. Ostatnio jeden z moich znajomych, nie wędkarz, zerknął na nie przypadkiem. Wziął kilka do ręki nie wiedząc, że to moje i mówi ze zdziwieniem.

 

- Fabryczne?! Chce im się takie rzeczy robić do łowienia ryb?

- Te akurat sam zrobiłem.

 ??????????????????? opisu twarzy nie jestem w stanie wam przekazać

 

- Ta, zsam zrobiłeś i niby jak pomalowałeś?

- Pędzlami i gąbką. Co szczena opada! :D

 

Jak wspomniałem nie jest to łatwe, ale zaczynam mieć z tego zabawę i tego każdemu z was życzę :)


Użytkownik joker edytował ten post 28 lipiec 2014 - 19:17

  • siwypike, woblery z Bielska, norbert-10 i 1 inna osoba lubią to

#2519 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 29 lipiec 2014 - 18:00

Poznałeś moje powody nietykalności wzorników więc wiesz, że odsprzedaż jest niemożliwa. Wzorniki są zapisane w testamencie ;)

Krystek spóźniony jesteś.. już go przekabaciłem:p
  • joker lubi to

#2520 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 29 lipiec 2014 - 19:47

Nadal jestem w szoku, gdy pomyślę jak siła tkwi w Amok-u

 

Wielkość 8cm waga 10g, nieprawdopodobnie lotny i bardzo łatwy w prezentacji jerkbait. Idealna imitacja pływającej w rzece uklei lub innej oczkującej małej ryby.

 

Załączony plik  go_fish.jpg   578,4 KB   6 Ilość pobrań

 

Wielkość 9cm waży na dzisiaj 15g. Może się zmienić ta masa, ponieważ podjąłem już decyzję o jeszcze większej uklej w okolicach 10,5cm. Jestem w trakcie prac.


Użytkownik joker edytował ten post 29 lipiec 2014 - 19:47

  • siwypike i grzesiekp. lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych