Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#3621 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:03

Robercie, boleń jest w stanie zareagować na tempo nawet większe niż generuje operator młynka i to bez względu na tor, trudność polega jednak na tym aby chciał się zająć tematem.

 

Dziękuję za ten wpis Kubo. Przypominasz nam wszystkim, po co chodzimy na ryby. Cała zabawa polega na tym aby znaleźć sposób stosując sprzęt i przynęty, które akurat mamy ze sobą na łowisku. Kiedy pozwalamy sobie na trochę luzu, to możemy zacząć używać tego co mamy pod ręką i wymyślać sposoby prezentacji przynęty, które otwierają nam drogę do ryb.

 

Wracając w tym miejscu do przynęty, którą rozwijam, czyli Amoka. Jest to przynęta, która w opinii ludzi rejestruje więcej ataków boleni od znanych przynęt typu twichbait, czy jerkbajt w kształcie imitującym smukłe ryby. Natomiast mają oni również te same obserwacje co ja. Bolenie atakują i nie siadają na kotwicy zbyt często. Dlatego poszedłem w innym kierunku rozwoju tej przynęty. Pracuję nad nowym sposobem uzbrojenia przynęt tego typu. Pierwsze próby są obiecujące, jednak zdaję sobie sprawę, że nie jest to tym, co jeszcze można zrobić. Wczoraj przyszedł mi do głowy pomysł i będę potrzebował nowych korpusów by móc zastosować to uzbrojenie. Jeśli coś dobrego z tego wyjdzie, z pewnością tym się z wami podzielę.


Użytkownik joker edytował ten post 20 sierpień 2016 - 10:25

  • lajcik lubi to

#3622 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:10

Jest wolny zestaw King Frog, jakby ktoś miał ochotę spróbować jerko-poppera, który pozwala łowić szczupaki.

 

Załączony plik  DSCN2633.JPG   393,28 KB   12 Ilość pobrań



#3623 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:15

Trochę inne malowanie, na życzenie. Pomyślałem czemu nie, już chyba dam radę.

 

Boss 100TR

 

Załączony plik  Arktyczne (1).JPG   376,89 KB   12 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Arktyczne (2).JPG   394,49 KB   12 Ilość pobrań

 

 



#3624 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:19

Zapowiedziane małe szybkie rybki - Koma 35 i 45. Połowiły już 3 gatunki ryb i wiem, że na tym nie koniec. Również zapraszam.

 

Kolory od góry: złoty albo orfa, ukleja, minnow i płotka

 

Załączony plik  Koma rybne.JPG   482,87 KB   14 Ilość pobrań


Użytkownik joker edytował ten post 20 sierpień 2016 - 10:24


#3625 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 sierpień 2016 - 16:56

Właśnie się dowiedziałem, że Mini Koma ma już na koncie klenia i niespodzianka... certę! Dzięki Piotr.


  • ezehiel lubi to

#3626 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 20 sierpień 2016 - 20:00

Malowanie Bossów zagadkowe, a małe szybkie rybki na pewno ładnie mrugają ;) ...



#3627 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 sierpień 2016 - 20:07

Malowanie Bossów zagadkowe,

 

Załączony plik  ARCTIC CHAR (Salvelinus alpinus).jpg   82,99 KB   13 Ilość pobrań

 

To konkretne zamówienie, rodzime ryby takich kolorów nie potrzebują, co nie znaczy, że nie byłyby skuteczne. :)


Użytkownik joker edytował ten post 20 sierpień 2016 - 20:08

  • andrklim lubi to

#3628 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 20 sierpień 2016 - 20:25

Robercie , ten jerko-popper mocno mnie intryguje. Jaka wielkość?. Pracę jestem w stanie sobie wyobrazić, choć na pewno mnie zaskoczy. To może być coś, czego teraz potrzebuję a nie mam czasu wymyślić :)



#3629 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 sierpień 2016 - 21:10

Irku. 8cm/ 18g. Tu masz dostępne plus niezbędne informacje http://jerkbait.pl/t...ki-i-inne-ryby/

Polecam.



#3630 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 sierpień 2016 - 21:23

Mini Komy są świetne. Wielu ludzi intryguje i niepokoi ta mała waga 2g i 3g. To nie są przynęty do UL, chociaż tak wyglądają. Jak masz UL to świetnie, będą pasowały jak ulał. Koma jest uniwersalna, łowiłem na nią na kij 12lb 1/2oz. i rzucałem tym tak, jakbym miał na lince 5g wobler. Jest tak, bo Koma to nie jest wobler, chociaż zbudowana jest z drewna. Odległości rzutowe osiąga się prawie identyczne jak samą główką jigową o tej samej masie. Poza tym, ta mini przynęta, (kto wie, czy nie najmniejszy twichbait bez steru na świecie) naprawdę przyciąga całkiem spore ryby, a to oznacza, że możesz ją użyć świadomie kijem lekkim, czy średnim o ile uznasz, że ryby właśnie opychają się narybkiem, a ty potrzebujesz jego imitacji.

 

Mini i midi mam za sobą, teraz idę w maksi. Dużo pracy przede mną, a to temat pracy. Jak będę miał to co chcę zrobić, to będzie wspaniale. Zresztą, sam bym chciał tak po łowić ze skał.

 


  • martek, Dokuś i marckus lubią to

#3631 OFFLINE   lajcik

lajcik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rozumek

Napisano 21 sierpień 2016 - 10:07

Robercie byłem dzisiaj z mini komą, porzucać. Doświadczenia w łowieniu boleni nie mam żadnego więc i nie nastawiałem się na cokolwiek.
Okazało się że przynęta nadrobiła moje braki i fajnie połowiłem.
Rzuca się nią też nadzwyczaj dobrze, casting 1oz i ryoga pozwalała osiągać odległości prawie takie same jak przy klasycznych przynetach boleniowych.
  • joker i Dokuś lubią to

#3632 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 sierpień 2016 - 10:40

Bardzo dziękuję za ten wpis. To kolejne potwierdzenie lotności tej przynęty nieadekwatnie dobre do wagi jaką posiada.

 

Czyżby HIT?

 

Poza tym uniwersalność Mini Komy czyni z niej doskonałą przynętę zawodniczą. Należy się spodziewać w niedalekiej przyszłości kolejnych takich przynęt u wytwórców masowych.


Użytkownik joker edytował ten post 21 sierpień 2016 - 11:17


#3633 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 sierpień 2016 - 11:51

Wiecie co. Tak naprawdę, nie mam przynęt specjalistycznych. Część może za takie uchodzić, ponieważ stosowanie ich ma więcej sensu w konkretnych łowiskach, np. Cannibal jak do tej pory łowi wyłącznie szczupaki. Natomiast Ronin szczególnie 8cm łowi: szczupaki, okonie, sandacze, a nawet bolenie. Więc trudno Ronina nazwać przynętą szczupakową. To po prostu jerk 8cm.

 

Niektóre moje przynęty potrzebują odpowiedniego prowadzenia i to dla niektórych może być powodem by sądzić, że jest to przynęta specjalistyczna, np. Amok. Tak się składa, że można go użyć w każdym łowisku od Bałtyku po San i jedyne ograniczenie dla Amoka jest w wędkarzu. Możesz go włożyć do pudełka z przynętami na bolenie. Być może złowiłbyś na niego sandacza, czy szczupaka, ale na to masz inne pudełko przynęt.

 

Pamiętam jak dostałem zdjęcia z Wisły - okoni i sandaczy złowionych na Fario w wielkości dedykowanej pstrągom, więc nawet ten wobler już nie jest tylko pstrągowy. Na początku strugania jerków, ktoś dostał ode mnie prototyp Rex 120 z informacją ode mnie, że nie jest to właściwa przynęta, może zadziała, a może nie. I on na tą według mnie 100% przynętę na szczupaki złowił sandacze, nie jednego, a kilka... 

 

I to jest najlepsze. Bo dzięki temu, że ty złowisz rybę na model, który w zasadzie ma mieć w miarę konkretne zastosowanie, mogę tym podzielić się tutaj i poszerzyć zakres użycia tej, czy innej przynęty. Potem mam dużo radochy, kiedy ktoś inny mi pisze. - Złowiłem rybę! Może nie jest duża, ale złowiłem.

I o to chodzi :)

Możemy pomóc sobie nawzajem poprawiać skuteczność swojego łowienia. Wiele pomysłów na zastosowanie jakiejś przynęty mam właśnie od was i sam już wielokrotnie sprawdziłem to, czy tamto o czym mi napisaliście.

  :)


  • Dokuś i eRKa lubią to

#3634 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 22 sierpień 2016 - 16:15

Big Boss 200 idzie jak po grudzie. Wygląda na to, że może jeszcze nie teraz. Nawet próbę na 180 zrobiłem i też daleko mu do tego by był wobem trollowym na szczupaki. Na pociechę poprawa optyki bryły w Boss 120.

 

Dopracowywanie wersji płytkiej do 1m zanurzenia, poszło nie tylko w kombinacje - miejsce nacięcia pod ster i sam ster. Lifting samej bryły poprawił pracę i nic w środku nie zostało zmienione. Każda wersja jest taka sama jeśli chodzi o wagę i rozłożenie balastu oraz stelaża. :) Liftingowy TSR 120 u dołu.

 

Załączony plik  Boss120SR.JPG   446,3 KB   14 Ilość pobrań


  • Dokuś i marckus lubią to

#3635 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 22 sierpień 2016 - 16:32

Praktycznie rodzina Amok w komplecie. Za trzon tego modelu uważam wersje oryginał 65, 80, 90. Poza tym są wersje slim 55, 75, 85. Ostatnim członkiem drużyny jest 115 oryginał. Będzie miał płetewkę :)

 

Załączony plik  Amok115.JPG   338,7 KB   15 Ilość pobrań

 

Oryginał to bryła o ostrych rysach, taki kwadraciak trochę. Slim to bardziej zaokrąglona wersja. Są między nimi różnice w pracy w trakcie poszarpywania. Amok Oryginale łatwiej oczkują nawet na 50-cio metrowym dystansie. Amok, to przynęta podpowierzchniowa o nie za szybkim stopniu tonięcia w rzece (zależy od uciągu), do stosowania również w innych typach łowisk. Nie ma ograniczeń. Slima pokazywałem wyżej w kolorowych wersjach na długościach 75 i 85.

 

W kolejnym sezonie całość będzie robiona. Póki co 80 i 90.

 

Aha. Jeśli ktoś łowi głowacice, ale wiecie, złowił na spinning. To bardzo chętnie i z przyjemnością dałbym do spróbowania Amok 115, waga około 25g. Sezon głowacicowy przed nami i kilka testerów oddam na sponiewieranie :)


Użytkownik joker edytował ten post 22 sierpień 2016 - 16:35

  • Dokuś lubi to

#3636 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 22 sierpień 2016 - 16:42

Koma też się jednak powiększy i jest tak, ponieważ wersje mini przekroczyły oczekiwania. W życiu nie zakładałem, że tak dobrze ryby będą na to reagować. W związku z tym w przyszłym roku dojdzie ta wielkość, o której pisałem z miesiąc temu czyli 65, a jest też już gotowa 55. Rodzina Koma Mini - 35, 45, 55 wersje jedno kotwiczne. Oryginał 65,75,85 - wersje dwu kotwiczne. :)


  • Dokuś, grzesiekp. i marckus lubią to

#3637 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 22 sierpień 2016 - 21:13

Oo na 65 się ustawiam w kolejce:D
  • joker lubi to

#3638 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 sierpień 2016 - 21:44

Ja to bym chciał mieć kajet Jokercia z rozpiską tych wszystkich modeli. :lol:


  • lajcik lubi to

#3639 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 sierpień 2016 - 07:31

To miłe Tomku :)

 

Tylko tak się składa, że te rysunki nie posiadają żadnych instrukcji, poza szkicem, wstępnym rozłożeniem balastu i oczek. Ilu z nas odkryło, ze nawet posiadanie czyjegoś woblera i rozłożenie go na części wcale nie oznacza, że zrobisz dobrą kopię. Cały świat kopiuje Sildera i jeśli ktoś zaczął łowić Sliderem, to z czasem do niego wróci. Dlatego nie kopiuję, bo tak naprawdę tylko Piskorski wie, o co chodzi w tej przynęcie :D Wolę kupić Slidera Salmo, niż łowić własną kopią. Oryginał, to oryginał.


  • Woblery TG lubi to

#3640 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 sierpień 2016 - 07:35

Powiem wam, że dział Lure stał się perłą na Jerkbait, to wasza załoga koledzy Twórcy. Może i inni się tu czegoś od nas nauczą. Nie znajdziemy tyle pomocy w innych działach co tutaj. No może na giełdzie. Jestem dumny z bycia w tym doborowym towarzystwie Twórców Jerkbait. Dzięki wam poprawiłem swoje przynęty :D


Użytkownik joker edytował ten post 23 sierpień 2016 - 07:36





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych