Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 16 listopad 2013 - 19:06

Trzeba w końcu twarz pokazać, bo co i rusz ktoś mnie zagaduje, czy ja z Płocka jak on i chce wiedzieć czy mnie może kojarzy. Voila :)

 

Poszerzając ten wpis, odskok zrobię nieco od serca wątku. Chociaż pichcenie i zjadanie ryb nie jest tematem mile widzianym, a wspominanie o tym, że się jada ryby grozi spaleniem na stosie, zabiciem serca osikowym kołkiem lub co najmniej odprawieniem egzorcyzmów nad zbłąkaną istotą, to chcę napisać mimo wszystko.   ;)

Odkryłem brakujące ogniwo w teorii Darwina. Nie żartuję. Wszystko co chodzi po ziemi podobno wyszło z wody. Pytanie co? Według mnie miętus :)

 

Dostałem telefon od znajomej, ze są u rybaka i kupują leszcze oraz inne grzebiące ryby dla siebie i są jakieś marmurkowe stwory do nabycia. Czy smaczne pytają? Nie mam pojęcia, bo nigdy nie jadłem, nie było okazji.

- Podobno smaczne mówię, bo na stołach szlacheckich za rarytas uchodziły. Weźcie i dla mnie najmniejszego.

Okazało się, że 2,5kg miał  :huh:, a mieli i takie pod 5kg  :o Na drygawicę złapane, bo po śladach w domu rozpoznałem. Zapolowałbym, gdybym wiedział gdzie. Kilka razy strzelałem na oślep, bo to było w noce listopadowe zwykle, do tego mokre lub śnieżne i nic poza katarem nie złowiłem. 

Miętus - ryba. Marne szanse, jakby to francuz powiedział ;) Gad jak nic. Przelewa się w rękach jak wąż. Jego ciało w dotyku przypomina salamandrę, łapałem te płazy w ręce, w dzieciństwie, stąd to skojarzenie. Wątroba wielkości dużego kubka na herbatę, skóra gruba i w niczym nie podobna do tej z węgorza lub suma. Nie obdzierałem nigdy węża, ale dam głowę, że miętus ma identyczną. Mięso żabie, nie podobne do żadnej znanej mi ryby. Jedynie w trakcie smażenia kurczy się i jędrnieje jak węgorz, smak ma inny. 

Tak więc koledzy, jeśli jest coś pomiędzy wodą, a ziemią, coś co jest formą pośrednią w świecie zwierząt, to musi być miętus.  :)  Ponieważ został w wodzie i nie wyszedł na ląd dopisano go do rodziny dorszokształtnych. Pewnie jedynie przez ten pojedynczy wąs  ;)



#942 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 listopad 2013 - 14:13

"Gdy uczeń jest gotowy pojawia się mistrz." 

 

W tej filozoficznym zdaniu wcale nie o to chodzi, że mówisz jestem gotowy więc mnie naucz. To mistrz wie, czy ty jesteś tym, który jest gotowy by sięgnąć wyżej. 

Mello daje doskonałą opowieść, która świetnie zilustruje to, co powyżej napisałem.

Kiedyś pewien wędrowiec zajrzał do świątyni i zastał tam mistrza w otoczeniu ogromnej ilości uczniów. Kiedy wędrowiec  kończył wizytę, zwrócił się do mistrza 

- masz tutaj bardzo wielu uczniów

Mistrz odparł

- Tylko dwóch

 

Kielo zaraz zacznie się śmiać, jednak teraz on stał się moim mistrzem. Jak to się stało, zwyczajnie. Poprosił bym przysłał mu małego Ronina 55 w takim kolorze  :blink:

 

Załączony plik  kielo (1).jpg   579,07 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  kielo (3).jpg   483,37 KB   11 Ilość pobrań

 

W pierwszym momencie ręce mi opadły i pojawiła się fałszywa myśl - tego nie dam rady zrobić. Jednak zaraz przyszło olśnienie. Tomek napisał, że dam sobie z tym radę. Hej, rozumiecie, on widzi więcej w tym momencie niż ja widzę. Stoi z boku i mówi słowami mistrza - jesteś gotowy :)


Użytkownik joker edytował ten post 17 listopad 2013 - 14:23

  • siwypike lubi to

#943 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 listopad 2013 - 14:16

To nie jest to, co można dostrzec w prezentowanej gumce, którą każdy łowca okoni zna. To jest moja pierwsza interpretacja tych kolorów przeniesiona na drewno. Nie mam pojęcia czy to jest dobry wybór. Technicznie bez fajerwerków, skupiłem się wyłącznie na efektach barwnych jakie powstaną podczas pracy przynęty. Ilość światła jaka dotrze pod wodę oraz jego kąt padania mają wpływ na kolor boków. W ciągu dnia, będzie to zatem różny wobler pod wodą  :)

 

To jeden i ten sam wobler. Zdjęcia przy kiepskim świetle, ciemny dzień dzisiaj mamy. Brak statywu. Gdy jest słońce pojawiają się też inne kolory w zależności od tego pod jakim kątem znajdzie się wobler.

 

Załączony plik  kielo.jpg   478,17 KB   4 Ilość pobrań Załączony plik  kielo (4).jpg   431,09 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  kielo (5).jpg   455,6 KB   4 Ilość pobrań Załączony plik  kielo (2).jpg   467,1 KB   4 Ilość pobrań


Użytkownik joker edytował ten post 17 listopad 2013 - 14:31


#944 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 listopad 2013 - 14:22

Dodam jedynie, że osobiście nie zauważyłem zwiększenia brań okoni na woblery, które zostały pomalowane w kolory niektórych gumek, szczególnie twisterów. Tak jak motor oil, czy denaturat. Wydaje mi się, że skuteczność tych kolorów w twisterach bierze się z ich podobieństwa do wodnego robactwa, takiego jak ochotki. 


  • Krystekwolf lubi to

#945 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 listopad 2013 - 14:27

Klauny - cieszą oko i wabią szczupaki

 

Załączony plik  clowns.jpg   503,77 KB   4 Ilość pobrań


  • Krystekwolf lubi to

#946 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 14:33

Robert cieszą oko na bank ,przynajmniej moje .Choć ja wolę bardziej naturalne, a jak dojdzie do tego ten efekt zmrożonej łuski to jest kosmos.

Ja taki prosty w obsłudze jestem ,moje ryby chyba też .



#947 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 listopad 2013 - 14:40

"Zmrożony efekt" to zasługa kilku warstw lakieru dobrej jakości, musi być świeży. No i malowanie na aluminium jest też ważne dla tego efektu. :)



#948 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 14:48

Na płoci efekt zmrożenia wyszedł szczególnie smakowicie :wub:  ,może predatorom kojarzy się to ze świeżym mięskiem ;) :ph34r:


  • joker lubi to

#949 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 listopad 2013 - 14:50

Tutaj widać różnicę. Świeże realizacje w kolorach na co dzień i od święta lub dla tych, którzy oczekują czegoś więcej niż dobrej konstrukcji ;)

 

Załączony plik  limited_ronin125 (2).jpg   534,5 KB   4 Ilość pobrań


Użytkownik joker edytował ten post 17 listopad 2013 - 14:51


#950 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 listopad 2013 - 15:18

 kielo (3).jpg

 

 

 

Na szybko skręcony film przy oknie.

 

http://www.youtube.c...eature=youtu.be



#951 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 15:18

No jest konkret,a jak zrobisz jeszcze taką płoć to chętnie przytulę(okonia i płoć)

Najlepiej 8cm tonące ,choć po kilku razach w wodzie już nie będą wyglądały tak fajnie -niestety tam gdzie na nie łowię są ryby.

Podzielają mój gust jeżeli chodzi o design(drapieżniki) ale strasznie niszczą mi wabiki z zemsty chyba .

Ostatnio spuszczali wodę ,bo robili coś z zabezpieczeniem wałów i po środku zostały płytkie łąki.Przez dwa tygodnie było tam szaleństwo brań ale jakich ....... rzucasz slidera ,wpada do wody i od razu widać kilwater drapieżnika :wub: .99% zaraz następowało branie ,uczta dla oczu łowiącego.W okularach wszystko było widać,woda płyciutka i czyściutka -mega wrażenia ,choć rybki do 78 cm najdłuższy to i tak fajno.Normalnie jest tam głęboko ,to jest tylko bum,i tyle.

Choć miałem w tym roku takie zdarzenie ........... rzuciłem wobkiem pływakiem ze sterem i się zaplątał dwa szarpnięcia nim na powierzchni i bum i gejzer .......... 88 cm szczupły ,najpiękniejsze branie jakie miałem jeżeli chodzi o szczupaka ,porównywalne tylko do uderzenia dużego bolenia w bez sterowca po wyjściu do powierzchni .......... magia.


  • joker lubi to

#952 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 listopad 2013 - 15:22

Kristianie, obiecuję, że zrobię w końcu dla ciebie te ósemki, bo mi umykasz ;) Po niedzieli wreszcie dotrze stal, bo cięcie ręczne samemu to nieporozumienie, a tak na tokarce będzie co do mikrona. :)



#953 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 listopad 2013 - 15:31

Podzielają mój gust jeżeli chodzi o design(drapieżniki) ale strasznie niszczą mi wabiki z zemsty chyba .

 

Nie ma mocnych na zęby szczupaka. Jak już kiedyś pisałem, pewien stolarz powiedział mi, że takich lakierów nie ma, bo nawet szkło zarysujesz. 

Od kiedy robię sam woblery na szczupaki zacząłem dostrzegać więcej jeśli chodzi o powłoki. Dopóki siedziałem w maluchach do 7cm na kropkowane i karpiowate, nie było potrzeby zagłębiać się w temat. Lakier jest nie do zniszczenia w takich przynętach i jeśli nie zżółknie i go nie urwiemy, to mamy ją na lata. Szczupaki jednak mocno zweryfikowały moją wiedzę na temat trwałości powłok lakierniczych. One nie są doskonałe, pracuję cały czas nad tym, żeby były jak najtrwalsze. 


Użytkownik joker edytował ten post 17 listopad 2013 - 15:32


#954 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 15:39

Jadę jutro z kolegą podszkolić pewnych wojowników pod granicę z Białorusią :ph34r: ,ktoś chciał- to zobaczymy.Może odwiedzę przy okazji Spinnermana :)

Wrócę pod koniec tygodnia ,to pogadamy .Dla mnie taki skromniutki design jak na fotkach ;) :P :D żeby nie było że dużo wymagam ;) .

Jak woda nie zamarznie to odwdzięczę się foto ,miejmy nadzieję ,he he.Kasiorę dam na żywca bo chyba nie daleko mamy do siebie :) .

Okonek i płoć dwie rybulki ale sprawdzę i porównam z foto czy tak samo wyszły ,bo wybredny jestem B) ;)

 

 

Edit:jeżeli chodzi o ząbki szczupłego ,wiele razy mnie pogryzły he he ale jeden maluch taki ze 60cm przegryzł mi palucha na wylot bez kości oczywiście ale ile czasu mu pysk otwierałem to już inna sprawa.Złe te rybki są oj złe i jesce im bzydko patsy z łocu. ;) :lol:


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 17 listopad 2013 - 15:43


#955 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 17 listopad 2013 - 16:21

(...)Edit:jeżeli chodzi o ząbki szczupłego ,wiele razy mnie pogryzły he he ale jeden maluch taki ze 60cm przegryzł mi palucha na wylot bez kości oczywiście ale ile czasu mu pysk otwierałem to już inna sprawa.Złe te rybki są oj złe i jesce im bzydko patsy z łocu. ;) :lol:

Załączony plik  paluch.jpg   36,67 KB   2 Ilość pobrań

Najgorzej, gdy ząb trafiał na jeszcze nie zaleczone miejsce ;)


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 17 listopad 2013 - 16:22

  • Krystekwolf lubi to

#956 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 16:37

attachicon.gifpaluch.jpg

Najgorzej, gdy ząb trafiał na jeszcze nie zaleczone miejsce ;)

Masochista? A nie ,najgorzej to nie ;) :P .Swojego czasu sandacze mnie kiereszowały :(  ostro,zacząłem łowić bolenie :wub: mniej boli ....... mnie oczywiście,bolenie pewnie mają inne zdanie.

Robert przepraszam za ten pościk ale musiałem,Janusz mnie sprowokował ;) :lol:



#957 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 listopad 2013 - 16:40

Nie szkodzi :) Sandaczowe pokrywy skrzelowe są masakryczne, tną jak nóż i paskudzi się rana dłużej niż po zębach.


  • Krystekwolf lubi to

#958 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 16:46

Nie szkodzi :) Sandaczowe pokrywy skrzelowe są masakryczne, tną jak nóż i paskudzi się rana dłużej niż po zębach.

Żeby tak tych żrących wszystko kormoranów ludzkich tak kuły ,to by może jeszcze trochę pływało,a tak.........

Ganiałem tak w tym roku bolenia po plaży i przemawiałem do niego(że nie chcę jego krzywdy,tylko fotkę ,a i tak robił swoje)  i prosiłem ładnie :D nawet.

Mam film ,jak się spotkamy to pokażę........ za nic nie chciał się ze mną sfotografować.


  • joker lubi to

#959 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 listopad 2013 - 16:55

Malowanie 125-tek skończone, teraz już tylko parę warstw lakieru. 

 

Załączony plik  limited_ronin125 (1).jpg   637,32 KB   3 Ilość pobrań


  • @slider@, Komar i Dienekes lubią to

#960 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 listopad 2013 - 19:31

Przyjemnie dostawać takie zdjęcia od zadowolonych odbiorców :)

 

Załączony plik  pike.jpg   74,28 KB   2 Ilość pobrań

 

http://s1.zmniejszac...032__920630.jpg


Użytkownik joker edytował ten post 19 listopad 2013 - 21:06





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych