Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SUMY 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1051 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   bassket

bassket

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 12:44

Bassket, zajefajny film i muzyczka też pasuje, bo przecież nie wstawiłbyś "ona tańczy dla mnie" :lol:  :P

Uważam jednak że troszke za dużo przejść zastosowałeś. A propos przejść, jakiego programu użyłeś do montażu.To jest gopro3?

Cześć  -jest to gopro2 .  Przewagą trójki jest możliwośc podejrzenia obrazu na smartfonie bez dodatkowych"backpacków" (unika się  błędów z kątem nachylenia..zazwyczaj mam przymocowaną kamerkę na tubie od podbieraka przytroczonej do plecaka więc kontroluje ją wzrokiem i  koryguję jej położenie w miarę potrzeb na łódeczce  troszkę inaczej trzeba to zorganizować)  ,software to "macowski" imovie 



#722 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 31 sierpień 2013 - 12:50

Też zastanawiam się nad kupnem wyświetlacza ale będzie coś za coś. Mam podpiętego z tyłu backpacka żeby wydłużyć czas kręcenia. Tak że albo wyświetlacz albo bateria.Jeśli chodzi o telefon to za słaby mam procesor do aplikacji gopro :(



#723 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 01 wrzesień 2013 - 11:08

Kolejny udany wypad sumowy. Półtora metrowy sumek trzasnął z przykosy w Wiggle Warta.

 

Załączony plik  DSCN1688-001.JPG   73,91 KB   867 Ilość pobrań

 

W tym dniu złowiłem jeszcze dwie metróweczki.

 

 



#724 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 01 wrzesień 2013 - 12:59

Piękne wyniki w tym sezonie ;)



#725 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 02 wrzesień 2013 - 00:56

Swietny sezon Piotrze...

...się wyrzezbiłes na tym sumowaniu...

Zawsze twierdze, ze chodzenie na siłownie to obciach.... w zyciu jest tyle okazji aby...poczwiczyc na swierzym powietrzu.

Tak trzymaj...pozdrawiam Marcin.


  • Guzu lubi to

#726 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 02 wrzesień 2013 - 07:20

;-) heh. Marcel na tym zdjęciu faktycznie łapa wyszła jak bym był po jakiś sterydach. W rzeczywistości suchar ze mnie jak nie wiem co.

A sezon faktycznie mam udany. Dzieki chłopaki.



#727 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4972 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 02 wrzesień 2013 - 07:28

I to niezaprzeczalnie ;)  :D



#728 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 02 wrzesień 2013 - 07:30

Ostro jedziesz Pietrus,graty.



#729 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 02 wrzesień 2013 - 08:09

Gratki Piotrek. Biorą nawet bez szczęśliwej koszulki ;) :D



#730 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 wrzesień 2013 - 08:21

Marcel, jak ktoś nie musi dźwigać na plerach w pojedynkę rozłożonego pontonu z 80kg i silnika 47 kg to mu siłownia niepotrzebna. Pływanie to dobry trening, załadować sprzęt do samochodu, potem rozłożyć wszystko, po łowieniu złożyć i wyładować z samochodu. Wierz mi, siłownia bardzo się przydaje i czasami jak mi się nie chce to perspektywa tachania sprzętu na rybach mnie motywuje do treningu  :). Poza tym wtargać na pływadło kilkadziesiąt kg sumowego cielska to też trzeba mieć trochę pary w łapie.

wujek


  • Mariano Mariano lubi to

#731 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 02 wrzesień 2013 - 21:46

Pytanie do znawców połowów sumów. Wędkuję na Zbiorniku Przeczycki od kilku lat i nigdy nie trafiłem na nim suma. Ze statystyk połowów wiem, że populacja jest w nim duża. Proszę o podpowiedź w jakich miejscach, jakiej głębokości szukać tych ryb - ogólnie proszę o jakąkolwiek poradę jak zasadzić się na te wąsate bestie. Mam również boczny sonar, więc może to ułatwi moje poszukiwania. Jeżeli ktoś z Was chce mi pomoc, proszę o poradę na priv. Z góry dzięki!



#732 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 22:17

koryto Pyton, koryto.



#733 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 wrzesień 2013 - 07:49

no pietrus fajniutki wąsacz, ja w tym roku za cholerę nie mogę się przebić powyżej metrówki, gratuluję świetnych połowów, pzdr



#734 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 03 wrzesień 2013 - 14:39

Dzięki chłopaki . Jakoś się tak łowiło w tym roku ;-)



#735 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 03 wrzesień 2013 - 15:04

koryto Pyton, koryto.

Nie koniecznie, jeżeli w korycie jest np.7-8m to mogą tam występować latem deficyty tlenowe ,ewe. woda jest   zimniejsza o ok. 5 stopni niż na blatach 4-5m to wąsów tam nie będzie. Na moim zbiorniku w najgłębszej wodzie  (+ - 7m) suma nigdy nie miałem,za to późną jesienią są tam szczupaki... (sumy łowię na kantach,górkach i karczowiskach średniej wody).

 

Załączony plik  IMG_4256.jpg   39,99 KB   244 Ilość pobrań

 

my brother in action (na bajorze) last sunday



#736 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 03 wrzesień 2013 - 18:59

Jest szansa zobaczyć takie bydle na bocznym sonarze? Jakie i jakiej wielkości przynęty polecacie? Jak najlepiej prowadzić przynętę sumową? W 2010 roku kolega złowił osobnika 1,4m na szybko prowadzonego koguta. O jakiej porze dnia jest największa szansa na złowienie tego gatunku? Dzięki za podpowiedzi - każda jest dla mnie bardzo cenna!



#737 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 04 wrzesień 2013 - 07:53

Jest szansa zobaczyć takie bydle na bocznym sonarze? Jakie i jakiej wielkości przynęty polecacie? Jak najlepiej prowadzić przynętę sumową? W 2010 roku kolega złowił osobnika 1,4m na szybko prowadzonego koguta. O jakiej porze dnia jest największa szansa na złowienie tego gatunku? Dzięki za podpowiedzi - każda jest dla mnie bardzo cenna!

Nie znam się na sonarach,suma na echu zobaczyć można ,choć zobaczyć nie znaczy złowić...Co do przynęt to najlepiej jest imitować wielkością i kształtem (sum nie widzi najlepiej) to czego w wodzie jest najwięcej.Na moim zbiorniku najlepiej sprawdzają się woblery w kształcie krąpia lub płotki/okonia 7-11cm prowadzone wolno do metra nad dnem. Jeżeli chodzi o porę dnia to trzeba kombinować,każdy zbiornik jest inny,tak na bank to na pewno świt i zmierzch będą dobre.No i jeszcze jedno w pierwszym roku gdy poświęciłem cały sezon (lipiec,sierpień i polowa września) na sumy z bajora nie miałem nawet brania....


  • Guzu lubi to

#738 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 04 wrzesień 2013 - 12:14

...to nie jest latwy temat ;-)...trzeba duzo plywac...i pamietaj ze echo nie wylozy ci suma na patelni...pomoze ci ewentualnie namierzyc potencjalne miejscowki wasatego..a to juz I tak duzo...powodzenia...kto szuka ten znajdzie ;-)

#739 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 wrzesień 2013 - 14:31

Im glebiej tym łatwiej sumy sobie w tv poogladac... frajda jest. Nie przecze

#740 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 04 wrzesień 2013 - 14:54

To już coś Panowie. Z sandaczem było podobnie u mnie, najpierw lata posuchy potem co raz lepiej i lepiej. Tu poświęcę trochę czasu, gdyż chciałbym wreszcie poczuć na mocnym zestawie naprawdę duża rybę. Zacznę od średniej wielkości przynęt i zakończę na klockach po 20cm. Napiszcie proszę jak wyczuwalne jest branie suma na spina? Do którego gatunku byście je porównali?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych