Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

MHX MB842-2 - Spacing i długość rękojeści

blank mhx spacing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 25 styczeń 2015 - 19:13

Witam szanownych kolegów. Po przeczytaniu wielu materiałów na Jerkbaicie jak pewnie wielu,postanowiłem spróbować sam coś złożyc. Na pierwszy projekt wybrałem MHX MB842-2. Mam prośbę do kolegów o opinię na temat zastosowanego rozmieszczenia,i co za tym idzie ugięcia. Moim skromnym zdaniem wydaje mi sie ok,ale przed ostatecznym montażem chciałbym sie upewnic,ze tak to moze zostać,bądz trzeba coś poprawić. Zbrojenie spiralne. Przelotek 10 szt., od 8 do 4.Odstępy miedzy przelotkami mierząc od ringów zaczynając od szczytowej:

 

8,8 cm.

9,5 cm.

10 cm.

13,5 cm.

15,5 cm.

17 cm.

18,5 cm.

19 cm.

Odległość od przelotki startowej do wodzika 50 cm

 

Dodam jeszcze że nie korzystałem z tabel,tylko doświadczalnie starałem sie pomieścic te 10 sztuk.

 

Z góry dziekuje za wszelkie opinie.

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  4.jpg   20,41 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   20,42 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   20,26 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   20,03 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   20,36 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   20,55 KB   7 Ilość pobrań

  • Dokuś lubi to

#62 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 styczeń 2015 - 19:33

Marek choroba Cię dopadła?Już po Tobie :) .


  • paawelek83 lubi to

#63 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 25 styczeń 2015 - 19:59

;) Pamiętam czasy jak udało mi się kupić DDR-owską Germinę, która miała pięć przelotek (w tym szczytowa) i był to super sprzęcior, który łowił ryby i dawał wiele radości!.... ;) Dziś w dobie "kosmicznych" technologii i możliwości, które niosą, blanki zbrojone są w coraz lepsze komponenty pod indywidualne zamówienia. Rozmieszczenie przelotek, ich wielkość, rodzaj, gramatura - ma ogromne znaczenie i nie chodzi tu o plus-minus centymetr, bo często i jeden milimetr ma znaczenie... Jeśli to Twój pierwszy zbrojony blank Kolego, to szacun, że podjąłeś takie wyzwanie i że wyszło Ci to całkiem sensownie (choć ze zdjęć nie można jeszcze o niczym wyrokować - najlepiej mieć "kij" w ręce - wiadomo! ;) ) Pamiętaj, że im gęściej rozmieszczasz przelotki na szczytówce, tym nie tylko zabezpieczasz ją przed przeciążeniem (złamaniem), ale również przesztywniasz (w stosunku do blanku bez przelotek ugięcie jest łagodniejsze). Z tego co widzę, przelotki będą jednostopkowe... Powinno być ok! ;) POWODZENIA! ;) Pozdrawiam serdecznie!


  • filser lubi to

#64 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:30

Dziekuję bardzo. Wiem że ze zdjęc niewiele można wyczytac,ale jakis minimalny zarys tego jak to wyszło widać. Własnie chodzilo mi o to aby ktoś jeszcze oprócz mnie wypowiedział sie że nie widać tu czegoś niepokojącego w ugięciu. Zasięgnąłem jeszcze opinii na ten temat u kolegi Rafała,także w wolnych chwilach zaczynam skladac:)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, blank, mhx, spacing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych