Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Modyfikacja wędki dwuskładowej na sześcioskładową.



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   OskarEL

OskarEL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Imię:Oskar

Napisano 07 styczeń 2023 - 10:07

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym życzyć wszystkim szczęśliwego nowego roku  :D

 

Przychodzę z zapytaniem odnośnie modyfikacji składów wędki muchowej i czy jest coś takiego możliwe. Mianowicie szukam wędki, którą zmieszczę do plecaka ( dł. transportowa max 50cm). Widziałem, że kilku producentów ma w ofercie tzw. wędki travel natomiast specyfika tych wędek nie do końca mnie zadowala. Mam kilka ulubionych wędek w 2-składzie czy 4 składzie i moje pytanie brzmi czy jest sens i taka możliwość, żeby z 2 składu zrobić 6skład nie tracąc na właściwościach i akcji wędki. W tym roku czeka mnie dużo podróży po świecie z plecakiem, więc nie jestem w stanie zabrać ze sobą dwu lub czteroskładu. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość przeprowadzenia takiej operacji, czy ma to sens (wędka nie straci swoich parametrów) i ewentualnie ile taki zabieg może kosztować.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 

 

Pozdrawiam OL :)


Użytkownik OskarEL edytował ten post 07 styczeń 2023 - 11:04


#2 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 07 styczeń 2023 - 12:28

Takie modyfikacje to już wyższa szkoła Jazdy :) będzie ciężko znaleść kogoś kto się tym zajmie. Jeżeli chcesz ciąć wędkę to jedyna opcja na połączenie składów są spigoty, które nawet najlepiej dobrane usztywnią Blank i nieznacznie zmienią jego prace, dodatkowo na pewno trzeba będzie zmienić spicing żeby przelotki były w odpowiednim miejscu względem spigotów. Wiec dochodzi przezbrojenie, żeby nie było widać starych miejsc po przelotkach prawdopodobnie trzeba będzie oskrobać i na nowo polakierowac Blank. Ten proces jeżeli ktoś się tego podejmie bedzie sporo kosztował i nie da gwarancji sukcesu. Najlepszym wyjściem bedzie udanie się do pracowni wybranie blanku o odpowiednich parametrach transportowych i zbudowaniu wedki od podstaw. Możesz wziąć stare wedki i pokazać czego oczekujesz od gotowego kija :)
  • Paweł Bugajski, cyprys19 i OskarEL lubią to

#3 OFFLINE   OskarEL

OskarEL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Imię:Oskar

Napisano 07 styczeń 2023 - 12:45

I wszystko jasne.  19john92 dzięki wielkie za konkretną odpowiedz, wszystko mi wytłumaczyłeś :)



#4 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 07 styczeń 2023 - 19:02

Zerknij na aliexpres mają sporo traveli





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych