Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przeróbka spinningu na casting



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 00:02

Wojtek ,praktycznie każda z przezbrajanych wedek ze spina w casta zyskiwała w każdym z parametrów które nadmieniłeś.W zasadzie wszystkie z blanków zbrojone pod ruchomą szpulkę też zyskiwały na szybkości i zwiekszeniu cw.,zwłaszcza górnej granicy ,choć czasem i dolny udało się utrzymać. W wiekszości przypadków jest to zaletą :) Przynajmniej dla mnie :D Ciekawę kiedy zacznę swoje przezbrajać ponownie w spina,aby ten dzień nie nastąpił. :)
  • Przemek_M lubi to

#22 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 03 listopad 2012 - 03:26

To prawda ,uzyskasz przez to same zalety.Mniejszy cięzar na przelotkach a tym samym większą dynamikę kija,i o to w tym chodzi.Ale niestety przelotki muszą byc w innym miejscu , więc skrobanie lakieru obowiązkowe
  • Przemek_M lubi to

#23 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 listopad 2012 - 05:53

Castingowa spirala na spinningowym blanku , tak wiele spacingiem się nie różni :rolleyes:

#24 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 08:45

Castingowa spirala na spinningowym blanku , tak wiele spacingiem się nie różni :rolleyes:

I tu jest słuszna droga,choć jest kilka "ale".Nie wszystkim się podoba,co moim zdaniem nie powinno być podstawowym kryterium ,ale przeważnie jest ,chyba bardziej z racji przekonania B) Ja mam tak wszystkie od UL do H.A druga sprawa ,bardziej techniczna,że nawet przy zdjęciu trzech przelotek, może jednak dojść do uszkodzenia lakieru w ich okolicy i skórowanko sałości niechybne :)

#25 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 listopad 2012 - 08:53

Na topie spirala może się nie różnić. Dołem już niekoniecznie. A skrobanko pewnie i tak będzie choćby z uwagi na różnicę długości stopek takiej popularnej Y30 a wejścowej w spirali np L8.

#26 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 09:05

Wojtek,zależy też co jest do zaakceptowania.Gdybym dla siebie przezbrajał takiego Lamiglasa lu Talona VI+,serce krajałoby się.Na miejscu stopki od 30 Y,jest sporo miejsca na dedykację, jakąś myśl przewodnią ,czy przepis na bolenia w occie :huh: :angry: Oczywiście żart :rolleyes:

#27 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 listopad 2012 - 10:29

Przy Lamiglasie fabrycznym to pewnie miałbyś uśmiech od ucha do ucha. Ich zbrojenie najczęściej jest dupiate. Można próbować tu przepis na bolka, na miejscu od Y20 przepis na gumofilca (nie mylić z Gumofilcem) w sosie błotnym itd. Ja najczęściej kończę skrobaniem i pozostawiam w gołym graficie. Szczególnie zyskują na tym delikatne blanki.

#28 OFFLINE   Arkady36

Arkady36

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Arkady
  • Nazwisko:Dulęba

Napisano 14 listopad 2012 - 11:11

Skracać go bym raczej nie chciał.
Wolałbym też zachować dotychczasowe walory.
Całą tą finezję i lekkość.

żeby zachować te lekkość i finezję po przeróbce i uzbrojeniu w casta może lepiej pomysleć o poświęceniu na to jakiejś fajnej muchówki ? ;)

#29 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 listopad 2012 - 22:49

żeby zachować te lekkość i finezję po przeróbce i uzbrojeniu w casta może lepiej pomysleć o poświęceniu na to jakiejś fajnej muchówki ? ;)


I to jest ogólny zarys kolejnego projektu,fakt nie będę przerabiał lecz uzbroję blank muchowy pod multik.Przeznaczenie trolik za zatokową trotką i myślę ,że wyjdzię przy okazji miotacz wiślanych wobów i lekkich szczupaczych przysmaków różnej maści :) :P

#30 OFFLINE   piotrP

piotrP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 00:52


witam koledzy potrzebuję Waszych porad jak uzbroić kij pod multiplikator

może szerzej opiszę problem ;-)

 

Obiekt do przebudowy- Robinson Tritum Perch Jig, długość 2,25m,c.w. 1-8g.

 

Stan -prawie jak nowy

 

Czy da się z tego coś zrobić jak przebudować taką wędkę pod mój multiplikator

Kijek jest typowo na Okonie w zbrojeniu pod kołowrotek o stałej szpuli, ja potrzebuję go przerobić pod multiplikatorek Shimano Calcutta Conquest 51 z tuningiem hamulca na magnetyk i szpulką Avail Microcast Spool . Rzuca sie nim komfortowo już przy 1,5 gr ale ..... nie mam z czego rzucać.
Wiem nasuwa się pytanie po co Ci taki kołowrotek kiedy można z powodzeniem rzucać stało szpulowym odpowiedź-od kilku lat rzucam tylko multikami wszelkiego rodzaju nawet kiedy mam ochotę czasem spławik podwiesić to tylko i wyłącznie na lince nawiniętej na multiplikator powiecie -zboczenie może ale multiplikator ma swoje plusy , ale nie miejsce tu aby sie nad tym rozwodzić .

Z braku odpowiedniej wędki latem wymyśliłem kombinację dolnik z jakiegoś mojego najlżejszego robinsona chyba cw-25 i 2 sekcje z muchówki 5 trewal ale to delikatnie mówiąc partyzantka i to straszna ;-) Postanowiłem coś przebudować więc kupiłem taki używany kijek pod przezbrojenie.  Dodam, że mam w domu trochę sprzętu mini tokarka kilka wiertarek szlifierek .......itd wiec wykonanie przyrządów nie będzie po za znalezieniem wolnego czasu stanowiło większego problemu.

 

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji Piotr



#31 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 22 styczeń 2013 - 01:00

Calcutta Conquest 51 z tuningiem hamulca na magnetyk i szpulką Avail Microcast Spool . Rzuca sie nim komfortowo już przy 1,5 gr 

Cześć,

na m.pl jest CC51 w dobrym chyba stanie, nawet myślałem o nim poważniej, stąd pytanie moje takie off top, co masz na myśli pisząc komfortowo?



#32 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:49

Ja polecam zbrojenie spiralne, sprawdza się szczególnie w kijach UL,choć ja mam tak wszystkie :) Możesz zastosować mniejsze przelotki jak w tradycyjnym i mniej,choć ja kosztem mniejszej wagi mniejszych ringów ,często daję dość sporo małych pod blankiem ,w celu leprzego rozłożenia naprężeń działających na blank np. w TX-e 682 do 7g mam ich 10 ,  LN6 -5.5L-5L-4.5L-5x4L +top4. 

Gęsty ale lekki tunel lepiej prowadzi linkę i nie zostawia jej zbyt wiele luzu ,na odchylenia i ucieczki między przelotkami .,co ma wpływ na odległość rzutu.



#33 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:56

Zdecydowanie spirala.



#34 OFFLINE   piotrP

piotrP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 00:07

Cześć,

na m.pl jest CC51 w dobrym chyba stanie, nawet myślałem o nim poważniej, stąd pytanie moje takie off top, co masz na myśli pisząc komfortowo?

komfortowo to tak, że nie robią się tzw "brody" na szpulce przy lekkich wabikach ;-) 



#35 OFFLINE   piotrP

piotrP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 00:29

Ja polecam zbrojenie spiralne, sprawdza się szczególnie w kijach UL,choć ja mam tak wszystkie :) Możesz zastosować mniejsze przelotki jak w tradycyjnym i mniej,choć ja kosztem mniejszej wagi mniejszych ringów ,często daję dość sporo małych pod blankiem ,w celu leprzego rozłożenia naprężeń działających na blank np. w TX-e 682 do 7g mam ich 10 ,  LN6 -5.5L-5L-4.5L-5x4L +top4. 

Gęsty ale lekki tunel lepiej prowadzi linkę i nie zostawia jej zbyt wiele luzu ,na odchylenia i ucieczki między przelotkami .,co ma wpływ na odległość rzutu.

dziekuję za podjecie tematu

a myślisz ze ten kijek o którym piszę będzie sie spisywał po przeróbce?? - Robinson Tritum Perch Jig



#36 OFFLINE   piotrP

piotrP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 01:33

Ja polecam zbrojenie spiralne, sprawdza się szczególnie w kijach UL,choć ja mam tak wszystkie :) Możesz zastosować mniejsze przelotki jak w tradycyjnym i mniej,choć ja kosztem mniejszej wagi mniejszych ringów ,często daję dość sporo małych pod blankiem ,w celu leprzego rozłożenia naprężeń działających na blank np. w TX-e 682 do 7g mam ich 10 ,  LN6 -5.5L-5L-4.5L-5x4L +top4. 

Gęsty ale lekki tunel lepiej prowadzi linkę i nie zostawia jej zbyt wiele luzu ,na odchylenia i ucieczki między przelotkami .,co ma wpływ na odległość rzutu.

jakie polecasz mi przelotki do mojego kija i gdzie je dostanę w dobrej cenie?



#37 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 08:43

Możesz te

http://www.mudhole.c...-Casting-Guides

http://www.mudhole.c...CLAG-Fly-Guides

 

Lub te

http://www.mudhole.c...ished-Stainless

http://www.mudhole.c...-Casting-Guides

 

Bo LNSG ma trochę ciemniejszą ramkę

Atop ten

 http://www.mudhole.c...ished-Stainless

 

Skontaktuj się z Rodmas ,powinny być :)



#38 OFFLINE   piotrP

piotrP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 23:59

Możesz te

http://www.mudhole.c...-Casting-Guides

http://www.mudhole.c...CLAG-Fly-Guides

 

Lub te

http://www.mudhole.c...ished-Stainless

http://www.mudhole.c...-Casting-Guides

 

Bo LNSG ma trochę ciemniejszą ramkę

Atop ten

 http://www.mudhole.c...ished-Stainless

 

Skontaktuj się z Rodmas ,powinny być :)

dzięki za podpowiedzi mam jeszcze jeden problem jak spiralnie rozmieść poprawnie przelotki putam bo jeszcze tego nie robiłem?



#39 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 11:23

Kurcze ,co ci napisać,niby kombinacji za wiele nie ma ,ale też i jednej receotury.Każdy blank zboisz inaczej, jast kilka prawidowości ,które bowinny być zachowane.Pierwszą od multika ustawiam w miejscu gdzie dół blanku zaczyna się giąć ,aby na staecie uniknąć kontaktu linki z blankiem i umiejscawiam w lewo od osi blanku, tak oby przy lince wychodzącej z środka szpulki ,stykała się ona z prawą krawędzią pierścienia przelotki. kolejne w spirali w ten sposób aby linka biegnąca z multika ,przez piersze trzy kierujące ją pod blank ,była w lini  prostej bez załamań.Lekkie załamanie linki wystąpi tylko ,co nie jest do uniknięcia, na kolejnej prowadzącej do tunelu L-ek pod blankiem , które montujesz z kolei w zależności od ugięcia, jakie chcesz osiągnąć.To tak w skrócie :) Aha  pierwsza od multi w kijach krótkich pod niski profil to spokojnie 6LN. i L-ki5.5-5 -4.5-4 dokońca lu nawet zajście na 3.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 25 styczeń 2013 - 11:24

  • I W i Przemek_M lubią to

#40 OFFLINE   piotrP

piotrP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 11:39

wielkie dzięki teraz już wiem o co chodzi a raczej wydaje mi się że wiem ;-) jak przezbroję i przetestuję wędkę to powiem że na pewno wiem o co chodzi ;-) w sumie do wiosny mam trochę czasu ;-)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TECH

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych