Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Manniek rod's...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 marzec 2013 - 15:26

Witam , zdecydowałem się założyć ten temat żeby nie odgrzewać różnych starych tematów. Wszytskie pytanie dotyczące budowy wędki będę zadawał tutaj :)

 

Mam w planie zbudowanie wędki typowo sandaczowej co w moim mniemaniu ma się tak: szybki , krótki , czuła szczytówka , musi ogarnąć 25g ołowiu plus średniej wielkości gumka :) Po rozmowie z panem Irkiem z FC zdecydowałem że najbardziej odpowiedni będzie blank MB842-2-MHX , myślałem też o MB843-2-MHX ale to już za poważny kaliber , nie potrzebuję aż tak mocnej wędki bo i tak w 80% używam lekkich główek w zakresie 10-20g + 3-4 cale silikonu :)

 

Wędeczka będzie miała rękojeść dzieloną wykonaną z ciemno brązowego korka burl ze wstawkami z czarnej lub pomarańczowej korkogumy. Uchwyt jaki zastosuję to będzie fuji DPS , rozmiaru jeszcze nie ustaliłem...chyba 17 lub 18 :) Szesnastka może być jednak za mała , mam zamiar podczepić pod niego kołowrotek wielkości 4000. 

 

Załączony plik  Rękoejść burl v2.JPG   11,24 KB   147 Ilość pobrań

 

Spacing konsultowałem z pracownią Fishingrod.pl , będzie to klasyczny fuji alconite Y , L + na sczycie sic: 25 , 16 , 10 , 8L ,7 , 6 , 6 , 6.  Omotki raczej czarne ze srebrnymi wstawkami :)

 

Wszystko związane z budową kijka będę tu umieszczał...no dobra dość gadania czas przejść do zapowiedzianych wczesniej pytań :D

 

W sumie to tylko jedno , jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionków dekoracyjnych ? Mam w PDF rozmiarówkę od MHX lecz tam są podane wielkości co 2 cale.A co zrobić jeśli pierwszy pierścionek licząc od końca balnku będzie na trzecim calu ? Jaki zastosować wtedy pierścionek , czy 0,5mm zrobi różnicę i będzie to widoczne po założeniu na blank ? 

 



#2 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 28 marzec 2013 - 16:39

 Jak masz już blank i masz koncepcję rękojeści to zmierz średnicę blanku w miejscach w których będą pierścionki i zadzwoń lub napisz do Roberta z BRC,podaj mu wymiary to ci wytoczy ładne aluminiowe pierścionki o idealnej średnicy.A propo blanku-nie lepszy bylby MHX-P-843 lub 844 (oba bardzo podobne)?



#3 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 marzec 2013 - 16:59

 Jak masz już blank i masz koncepcję rękojeści to zmierz średnicę blanku w miejscach w których będą pierścionki i zadzwoń lub napisz do Roberta z BRC,podaj mu wymiary to ci wytoczy ładne aluminiowe pierścionki o idealnej średnicy.A propo blanku-nie lepszy bylby MHX-P-843 lub 844 (oba bardzo podobne)?

Blanku jeszcze nie mam , wszystko na razie jest w fazie planów.Po świętach robię pierwsze zamówienie z niemieckiego sklepu a dalej to jakoś się potoczy.Blank mam w planach kupić dopiero w okolicach końcówki maja-początku czerwca :)

 

Dzięki za informacje , jak rękojeść będzie wytoczona i wstępnie założona na blank to zmierzę średnicę suwmiarką i poproszę Roberta z brc o wytoczenie :)

 

Co do blanków z serii Popping to one raczej będą za słabe jak dla mnie , tak twierdzi pan Irek z FC :) 


Użytkownik Manniek66 edytował ten post 28 marzec 2013 - 17:00


#4 OFFLINE   zorroXXX

zorroXXX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Tomek

Napisano 28 marzec 2013 - 17:17

Sam myślałem nad MHX-P-843 ale blank jedoczęściowy  jest zupełnie inny niż taki sam w dwuskładzie który nadaje się na sandacza, dlatego podarowałem sobie MHX



#5 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 17:29

Co do blanków z serii Popping to one raczej będą za słabe jak dla mnie , tak twierdzi pan Irek z FC :)

Czy na pewno ten MB spełni swoje zadanie co do "czułej szczytówki"?

 

A te popingi  z MHX to nie delikatne kije ale kawał solidnego mięcha a raczej kości ;) z dość delikatnym końcem. Raczej pomacaj oba nim kupisz.



#6 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 28 marzec 2013 - 17:41

Jeżeli lubisz czasem rzucić troche lżej 10-15 g ołowiu to koniecznie MHX-P bo  MB ma sporo mocniejszą szczytówkę i nie wiem czy zaobserwujesz opad.Co nie znaczy że MHX-P jest słabszy.



#7 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 18:43

Czy MB czy P ,to raczej kwestia indywidyalnych preferencji.Mi osobiście bardziej podoba się praca i bardziej regularne ugięcie MB842-2 niż wspomnianych popingów.Blank bardziej wszechstronny ,w razie czego obsłuży też woby i żelastwo.Co do delikatności szczytówki, też denerwującą może być zbytnia splegliwość Popingowych w stosunku do realnej mocy i możliwości blanku.Poprostu nie lubię tego rodzaju akcji i przy łowieniu na gumę 8cm na głowie 20 g nie skupiam się na szczytówce ,lecz bardziej na sygnale przekazywanym do łapy oraz lince,co nie oznacza że MB ma mało czułą ,w/g mnie w zupełności wystarczająco aby wzrokowo zarejestrować branie.

Dla mnie bomba,że jest trochę możliwości i kryteriów w/g których blank wybierze  każdy pod swój styl łowienia.



#8 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 marzec 2013 - 18:49

Koledzy , macałem na sucho w pracowni art-rod popingiem. To nie dla mnie , szczytówka jest za bardzo spolegliwa.Ja chcę mieć wędke jak to określił kolega dąbek "wszechstronną".Ten MB bardzo mi się podoba i co do tego zdania nie zmienię :) 



#9 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 28 marzec 2013 - 19:07

Jeżeli chodzi o wszechstronność to jak najbardziej zgodzę się z kol.@Dąbkiem ale w pierwszym poście pisałeś o wędce typowo sandaczowej stąd moja odpowiedż bo blank MHX-P jest wybitnie sandaczowy ale na pewno nie uniwersalny.Ale to tylko moje obiektywne zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać.pozdrawiam ;)



#10 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 marzec 2013 - 19:16

Tak oczywiście :) Dla mnie typowy sandaczowy blank to dość sztywny , krótki patyk.Podbicie ma być pewne a sczytówka ma się nie poddawać pod więksym obciążeniem ale ma być na tyle "delikatna" żeby pokazała pstryknięcia sandaczy :) Kwestia blanku jest niepodważalna , ten temat zakończmy :) 



#11 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 28 marzec 2013 - 20:09

kwestia blanku również jest uzależniona od tego jak kto łowi czyli podbicie z "łapki" czy korbą

do podbicia z łapki Poping jest za miękki na szczycie przez co się do tego nie nadaje w przeciwieństwie do MB

Ja podbijam z korby i do takiego łowienia P844-2 jest genialny.



#12 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 marzec 2013 - 20:10

Ja podbijam z łapki i kołowrotkiem , zależy jak mi wygodniej w danej sytuacji :) 



#13 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 29 marzec 2013 - 12:39

Zrobiłem taką prymitywną przymiarkę jak będzie wyglądała rękojeść żeby ładnie dopasować długość :)

 

Załączony plik  IMAG0017_29-03-2013.jpg   52,41 KB   342 Ilość pobrań   Załączony plik  IMAG0014_29-03-2013.jpg   57,45 KB   339 Ilość pobrań



#14 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 29 marzec 2013 - 13:40

mala rada - kup sobie papierowa tesme, przyda sie w budowie i w przymiarkach :)


  • teki77 lubi to

#15 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 13:57

I jeśli stanęło na MB842-2MHX to rękojeść do łokcia jak na zdjęciu będzie zdecydowanie za długa .Wyważenie i wygodę podczas łowienia w zupełności zapewni 2/3 maks. do 3/4 długości przedramienia.



#16 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 29 marzec 2013 - 14:27

Ok, muszę wiec jeszcze nie raz ja zmodyfikować :/

#17 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 29 marzec 2013 - 18:14

Dąbek , teraz lepiej ? Ja mam dość małe przedramię gdyż sam jestem dość niski więc ... 

 

Załączony plik  Przechwytywanie.JPG   12,35 KB   173 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG0022.jpg   42,6 KB   192 Ilość pobrań



#18 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 marzec 2013 - 18:19

Dobrze kombinujesz.Dla mnie to max kij pod łokieć.Absolutnie dłuższy.



#19 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 marzec 2013 - 20:07

Nie wiem jak wyważa się ten blank i czy jest ciężki ale nie będzie błędem jak zaczniesz od  32 cm od końca blanku do środka stopki .Jak blank będzie się dobrze wyważał to zostaw jak nie za bardzo to dodaj 1- cm . Jeżeli blank jest lekki można zejść do 30 cm i wtedy operowanie takim kijem z łódki jest przyjemnością 



#20 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 29 marzec 2013 - 20:19

Według tabeli w sklepie mudhole ten blank waży 2oz czyli 56 gram.Szczerze powiem że nie wiem czy to mało czy dużo ;/ 

 

PS. Poprzednia rękojeść , którą Dąbek uznał za zdecydowanie za długą miała równe 31,5 cm od środka stopki do końca blanku.


Użytkownik Manniek66 edytował ten post 29 marzec 2013 - 20:23






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych