Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Manniek rod's...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 07:54

Maniek w tradycyjnym zbrojeniu od 25Y do 5.5 lub 6 ,dałbym do tego kija 8sztuk razem ze szczytową.Zbrojenie w KR wymusza montarz jednej więcej.Właśnie wziąłem w łapy MB842-2 ojca ,po wyschnięciu rękojeśi, przelotek jest 9 sztuk z uwagi na kombinowane zbrojenie  25Y-12Y-8JL-7L-6L-3x5L+top5FST. Podpiąłem młynek Penn Batle 2000 ,który jest lżejszy od tatowego stradica 3000,wyważenie idealnie 1.5cm przed rantem szpuli w kierunku szczytu.Więc ze stradiciem będzie dokładnie nad środkiem szpuli.Penn batle 2000 waży niecałe 270g a Shimano jest cięższy,więc będzie idealnie.

Mając do dyspozycji lżejszy kołowrotek od w/w wystarczy dać w elementy rękojeści kilka plastrów burnta, pomijając fakt ,że pełna rękojeść na najlżejszym korku już wyważy kij. Ja akurat mam dość lekką ,bo na splicie są lekkie wstawki ratanu na tulejach korkowych.

Mając te dane ,powinieneś jakieś wnioski wyciągnąć. :)



#42 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 marzec 2013 - 08:15

Te wszystkie zaubery i inne red arki ważą około 305-310 gram.Rękojeść będzie dzielona w całości z burnta i korkogumy :) No nic , jak będzie korek i blank to będziemy kombinować ;) 



#43 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 08:21

Więc wędkę wyważysz na pewno.Skup się na odpowiadającej Ci długości dolnika.



#44 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 kwiecień 2013 - 11:24

Koledzy , a jak to właściwie jest z nićmi metalicznymi do omotek ? Można zrobić w całości omotki z nici metalicznej , nic nie będzie się złego potem działo ? 

 

Chciałem walnąć sobie takie omotki: 

 

 

Załączone pliki



#45 OFFLINE   MIKUL

MIKUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 11:53

Można - ale są grubsze, cięższa omotka wychodzi i słabo piją lakier:-) do mocniejszej wędy imo ok. Do L/UL Wolałbym nylon..

#46 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 01 kwiecień 2013 - 12:35

Zdania są podzielone , jedni sobie chwalą i zachwalają ,ponoć lakier się lepiej układa , drudzy odradzają stanowczo (F.C pan Matuszewski i inni) Nikt tego dokładnie nie badał ale skoro przelotki się trzymają to chyba nie jest błędem omotkowanie metalikiem. Widziałem wędki Shimano gdzie omotki ozdobne przy Windingach wykonane są z metalika natomiast przy przelotkach z nylonu i widziałem też "masówkę" no name całą w metalikach . Jakoś mam opory do stosowania omotek z metalika i zostanę przy nylonach .



#47 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 01 kwiecień 2013 - 12:36

Nic melaticzna sama w sobie nie jest ciezsza - porownujac metalic do NCP pro wrapa metaliczna nitka jest lzejsza. Jest rowniez mocno porownywalna do zwyklej gudebroda. Wazylem rowniez pelne 100 yardowe szpulki ktore tez to potwierdzily.
W mojej opini masa nici jest do pominiecia jesli metr nitki wazy mniej niz 0.05g

#48 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 kwiecień 2013 - 15:15

Krycek , z tego co pamiętam to Ty robiłeś wędki w metalicach.Zauważyłeś coś niepokojącego ? 



#49 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 01 kwiecień 2013 - 16:20

Nie, jedynie moze ze jest to troche trudniejsza nitka do wspolpracy - sztywniejsza i latwo uszkodzic powloke jak sie nie uwaza



#50 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 kwiecień 2013 - 16:35

A metaliców używałes tylko do lightów czy do jakiś średnio ciężkich też ? 


Użytkownik Manniek66 edytował ten post 01 kwiecień 2013 - 16:35


#51 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 01 kwiecień 2013 - 16:46

Tylko do UL ale jakos watpie zeby byl to problem - na papierowych tasmach sie trzyma niezle a na lakierze z metaliczna nitka ma puscic? duzo seryjnych wedek jest na metalicznych robione i jakos trzyma. Choc moze mnie ktos poprawi jak sie myle w koncu moje doswiadczenie nie jest zbyt wielkie



#52 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 01 kwiecień 2013 - 19:40

...ale za cholere nie mogę zrobić ładnych pojedyńczych wstawek w środku omotki , macie jakieś sprawdzone techniki robienia takiego tipetu ?

 

Nie mogę nigdzie filmiku znaleźć ale jest to dosyć proste - postaram sie opisać, choć było by prościej jakbyś zobaczył.

Nicią wiodącą 'łapiesz' kawałek nitki na wstawkę. Kilka obrotów żeby porządnie przytwierdzić następnie robisz obrót obiema nićmi (wiodącą i wstawką) tak by mieć 'wstawkową' po wewnętrznej. Jak chcesz tylko pojedyńczy obrót to po jednym obrocie 'przytwierdzasz' nitkę wstawkową wiodącą i zabezpieczasz kilkoma obrotami. Jak chcesz więcej niż jeden to kontynuujesz 'podwójne' obroty - efekt to na przemian wiodąca i wstawka. 

Dobrze to zagmatwane jak to opisuje a w rzeczywistości jest to dosyć proste, gdzieś był kiedyś jakiś pdf to wyjaśniający na forum :huh:  



#53 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 kwiecień 2013 - 09:41

Nie chce mi się szukać w necie ale "na dzień dobry" powinno wystarczyć i człowiek robi to chyba włóczką wełnianą więc myślę że jak potrenujesz normalną nitką krawiecką to dasz spokojnie radę

http://clients.criti...tid=1411&id=242



#54 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 kwiecień 2013 - 10:16

A metaliców używałes tylko do lightów czy do jakiś średnio ciężkich też ? 

Większośc kijów zbroiłem na metalikach ( do 30LB SW) i szczerze to nie widzę przeszkód by tak zbroić.  Może jedynie ukladanie nieco sztywniejszego metalica jest bardziej upiardliwe.



#55 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 kwiecień 2013 - 12:22

Koledzy krycek i MrWhite7 dziękuje bardzo za pomoc :D  To co kiedyś wydawało się niemal niemożliwe teraz jest bardzo proste  B)

 

Załączony plik  P1060287_02-04-2013.jpg   30,53 KB   204 Ilość pobrań Załączony plik  P1060289_02-04-2013.jpg   25,71 KB   245 Ilość pobrań Załączony plik  P1060293_02-04-2013.jpg   27,14 KB   247 Ilość pobrań Załączony plik  P1060294_02-04-2013.jpg   29,33 KB   209 Ilość pobrań

 

 

PS.Dzięki mifek za uporządkowanie mojego spamu tutaj :) 



#56 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 kwiecień 2013 - 12:33

te przejscia nitek z ostatniego zdjecia powinny byc odwrotnie, kolo stopki przelotki a nie gorze blanku (no chyba ze casta robisz)

Tak wszystkie zakonczenia nitek bedziesz mial pod spodem wedki a nie w widocznym miejscu :)



#57 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 kwiecień 2013 - 12:45

 Na stopce też nie za bardzo ,to sprawa bardzo że tak powiem trudna bo przeplatanie tipetu na stopce powoduje że robi się nierówny zwój i potrzeba trochę więcej lakieru aby to przykryć , na grzbiecie przelotki nie za bardzo to wygląda (tak jak na zdjęciu) , najlepiej chyba zrobić to gdzieś na boku blanku ale nie w miejscu na wysokości trójkąta bo utworzy się "dziurka" o szerokości jednej grubości nici spowodowana "przeplatanką" i lakier będzie w to miejsce bardzo wsiąkał powodując wyciekanie przed przelotką .


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 02 kwiecień 2013 - 12:47


#58 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 kwiecień 2013 - 12:58

Nie do konca chodzilo mi ze na stopce ;) Gdzies na dole kolo stopki tak bardziej z boku, bo na grzbiecie blanku to faktycznie nieciekawie wyglada.


Użytkownik DelTor0 edytował ten post 02 kwiecień 2013 - 13:00


#59 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 kwiecień 2013 - 13:11

A no fakt :) Nie przemyślałem tego :)

#60 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 kwiecień 2013 - 13:20

Lepiej teraz niz pozniej, po lakierowaniu naprzyklad :D







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych