Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Del Toro - Moje patyki...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1842 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 luty 2014 - 08:53

Łowię identycznym kijem na dzielonej rękojeści już rok . Kij wyważony jest na 8,5 cm przy lekkim 265 g kołowrotku , cały waży 169 g i jakoś nie muszę ucinać 40 cm , nie mam wywichniętego barku ,łowi mi się przyjemnie i wygląda pięknie i o to chodzi  ;) Przy pełnej rękojeści jeszcze do tego w burlu pewnie wniósłby na wagę grubo ponad 200 g a wyważenie nie wiele by się poprawiło więc ciesz się z pięknego kija 


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 02 luty 2014 - 08:54


#142 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2014 - 09:14

A właśnie, skoro o tym już mowa - mam prośbę DelToro - mógłbyś zważyć ten kij ?

Każdy boron który miałem w ręku leciał na pysk, te z FA nie sa wyjatkiem, taki jest 'koszt' uzycia tego materiału w zamian za zyskanie innych wartości użytkowych.To powoduje że blanki boronowe są szczególnie trudne do wyważenia. Żeby nie dodawać zbyt wiele do ogólnej masy kija trzeba grać przede wszystkim długością dolnika co jednak ma swoje ograniczenia ergonomiczne.

#143 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 luty 2014 - 09:50

 

Wszystko w tonacji brazow ze srebrnymi elementami. 

Wyszedł mega fajny murzynek ;) Gratulacje projektu. 


  • Del Toro lubi to

#144 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 luty 2014 - 09:53

Już zrobiłem kilka krakowskich boronów i każdego trzeba było doważać , standard to 14 g kapsel + ozdobny pierścień 10 g wkomponowany w dolny reargrip , waga kii 8'6"-9' wahała się w zależności od siły kija 15lb -20 lb od 165 g do 169 g przy długościach rękojeści 36 -37 cm do środka stopki . Przy takiej budowie kijem łowi się bardzo wygodnie . Myślę że waga kija DelTor0 będzie kilka gram mniejsza (szacuję 160 g ) przy wyważeniu 9-10 cm  z kołowrotkiem 265 g . Mam rację ? 


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 02 luty 2014 - 09:55


#145 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7992 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 luty 2014 - 10:19

No z tym przerabianiem to taki zarcik, ze teraz podobaja mi sie dzielone rekojesci, a moze za rok beda podobac mi sie pelne, kto wie :D

Wywazony na 9cm, kapslem 11g i burntem. Kapsel jeszcze nie przyklejony na stale, to zawsze dowazyc mozna :)

 

Co do wagi hmmm... narazie nie wiem, padly baterie w wadze  :ph34r:


  • bartkano lubi to

#146 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 luty 2014 - 10:23

Już zrobiłem kilka krakowskich boronów i każdego trzeba było doważać , standard to 14 g kapsel + ozdobny pierścień 10 g wkomponowany w dolny reargrip , waga kii 8'6"-9' wahała się w zależności od siły kija 15lb -20 lb od 165 g do 169 g przy długościach rękojeści 36 -37 cm do środka stopki . Przy takiej budowie kijem łowi się bardzo wygodnie . Myślę że waga kija DelTor0 będzie kilka gram mniejsza (szacuję 160 g ) przy wyważeniu 9-10 cm  z kołowrotkiem 265 g . Mam rację ? 

Aha ,czyli jak dorzucimy 30g złomu to jest ok,ale dodatkowy korek,przy pełnej rękojeści,to nadmierny ciężar. :blink: 



#147 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 luty 2014 - 10:25

No z tym przerabianiem to taki zarcik, ze teraz podobaja mi sie dzielone rekojesci, a moze za rok beda podobac mi sie pelne, kto wie :D

Wywazony na 9cm, kapslem 11g i burntem. Kapsel jeszcze nie przyklejony na stale, to zawsze dowazyc mozna :)

 

Co do wagi hmmm... narazie nie wiem, padly baterie w wadze  :ph34r:

Zejdź do sklepu i zważ , na pewno mają jakąś wagę  . Sklepy często wspomagają rodzimych rodbuildingerów   :P


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 02 luty 2014 - 10:25


#148 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7992 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 luty 2014 - 10:28

Napewno zwaze, bez obaw  :D Sam jestem ciekawy  ;)


  • Friko lubi to

#149 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2014 - 10:40

Z ciekawości zapytam, te 9 cm to od stopki kołowrotka ?



#150 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7992 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 luty 2014 - 10:50

Z ciekawości zapytam, te 9 cm to od stopki kołowrotka ?

Od srodka stopki kolowrotka.



#151 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2014 - 10:52

E to spoko :) powiedziałbym dobry rezultat jak na boron.



#152 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 luty 2014 - 11:21

Aha ,czyli jak dorzucimy 30g złomu to jest ok,ale dodatkowy korek,przy pełnej rękojeści,to nadmierny ciężar. :blink:

Widzę kolego szanowny że nie orientujesz się zupełnie w prawach fizyki a szczególnie obce są tobie zagadnienia dźwigni dwuramiennej . Każdą powtarzam każda wędka to właśnie taka dźwignia i ten sam ciężar przyłożony na końcu wędki lepiej wyważy kij jak przyłożony bliżej punktu wyważenia . Pamiętam bodajże ze szkoły podstawowej że wzór to f 1 x r 1 = f 2 x r 2 gdzie f1 to siła wyważająca ( czyli nasz kapsel , gripy blank w części rękojeści pierścienie itp.)  r 1 ramię ( długość naszej rękojeści)  f 2 przeciw siła równoważąca czyli przelotki, omotki , lakier itp  oraz waga blanku w części od punktu wyważenia do topu ) r 2 to długość części od punktu wyważenia do topu . Reasumując potrzebna jest mniejsza siła przyłożona na końcu ramienia ( a więc nasz ciężarek ,kapsel czy coś co wyważa wędkę ) niż robienie pełnej rękojeści która wyważy w ten sam sposób wędkę . Możemy więc ustalić punkt wyważenia manipulując ciężarami z jednej strony ,kołowrotek , gripy , uchwyt , pierścienie itp , przelotki czy też kapsel oraz doważenie ) z drugiej strony zmianą długości ramion a więc rękojeści .


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 02 luty 2014 - 12:13


#153 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 02 luty 2014 - 11:37

No no :)  pogratulować.To chyba najładniejszy kijek jaki ostatnio oglądałem tu na forum.Wyjątkowo mi się podoba.Dobranie kolorystyczne -super, wykonanie też.No i omotka przy szczytowej dwa tipety :rolleyes: .Mi by się chyba nie chciało.SUPER :)


  • Del Toro lubi to

#154 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 luty 2014 - 17:23

Widzę kolego szanowny że nie orientujesz się zupełnie w prawach fizyki a szczególnie obce są tobie zagadnienia dźwigni dwuramiennej . Każdą powtarzam każda wędka to właśnie taka dźwignia i ten sam ciężar przyłożony na końcu wędki lepiej wyważy kij jak przyłożony bliżej punktu wyważenia . Pamiętam bodajże ze szkoły podstawowej że wzór to f 1 x r 1 = f 2 x r 2 gdzie f1 to siła wyważająca ( czyli nasz kapsel , gripy blank w części rękojeści pierścienie itp.)  r 1 ramię ( długość naszej rękojeści)  f 2 przeciw siła równoważąca czyli przelotki, omotki , lakier itp  oraz waga blanku w części od punktu wyważenia do topu ) r 2 to długość części od punktu wyważenia do topu . Reasumując potrzebna jest mniejsza siła przyłożona na końcu ramienia ( a więc nasz ciężarek ,kapsel czy coś co wyważa wędkę ) niż robienie pełnej rękojeści która wyważy w ten sam sposób wędkę . Możemy więc ustalić punkt wyważenia manipulując ciężarami z jednej strony ,kołowrotek , gripy , uchwyt , pierścienie itp , przelotki czy też kapsel oraz doważenie ) z drugiej strony zmianą długości ramion a więc rękojeści .

Panie mrWhite7,dzięki za wyjaśnienie zasady działanie dźwigni i wędziska z iście niemiecką precyzją.Do tej pory stąpałem po omacku.

Widzę ,że w dalszym ciągu spędza Ci sen z powiek sprawa ,zasranego pierścienia .Świadomość,że ktokolwiek śmiał cokolwiek wytknąć w wędce wyprzedzającej inne o "lata świetlne", zmusza Cię do do rozpętywania "gównoburzy" w kontrze do każdego z mich postów,z typowo "macierewiczowską" determinacją i ślepym amokiem :) W takich sytuacjach ,ukazujesz parwdziwe oblicze,zadufanego w sobie bufona,przeświadczonego o swojej narcystycznej nieomylności .

Możesz mnie dalej nazywać niechlujem i niedouczonym głupkiem , jeśli powoduje to u ciebie stany ekstatyczne tym bardziej.Samopoczucie najważniejsze.

 

W myśl swoim przekonaniom , możesz w swoje kapsle ładować i po 300g w celu doważania,tylko pamiętaj ,że te brednie czytają inni poczatkujący w RB,do których zapewne się sam nie zaliczasz w odróżnieniu ode mnie,choć ja nie wydzwaniałem do Ciebie za spasingami ,czy w kwestji doboru blanku.

W myśl zasadzie "Papier wszystko przyjmie" ,możesz rżnąć cwaniaka,podpierając się wzorami ,obliczeniami,schematami ,ale jaka jest prawda ,obaj wiemy.

 

Niestety bez odbioru.

 

DelTorO przepraszam Cię za to gówno powyżej.



#155 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 02 luty 2014 - 17:51

Tak w wielkim skrócie napiszę, że wszystkie moje wędziska od ok 190cm w górę doważałem wałkami ołowiu wklejanymi od tyłu dolnika. W wędziskach o krótkich dolnikach nie ma innej możliwości na dobre wyważenie kija, tylko obciążenie dane na samym końcu daje oczekiwany efekt. Kołowrotkiem nie ma szans wyważyć, no chyba, że ktoś trzyma wędzisko przed kołowrotkiem(od strony przelotek), wtedy można dać cięższy młynek i będzie w miarę ok.

Mam nadzieję, że mój post jest czytelny i zrozumiały dla wszystkich.. początkujących, zaawansowanych, jarzących i lekko-tępych.  Oczywiście nie piję tutaj do nikogo.. tak ogólnie napisałem. ;)



#156 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7992 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 luty 2014 - 18:05

 

 

DelTorO przepraszam Cię za to gówno powyżej.

 

hehehe obrazliwy nie jestem  :D Trzeba bedzie Wam osobny watek zalozyc hehehe

A tak bardziej serio, jak ktos lubi dzielone to niech sobie robi dzielone, a jak ktos lubi cale pelne rekojesci to niech robi pelne rekojesci, co to za roznica :). Rodbuilding chyba na tym polega, na budowaniu czegos pod wlasne widzimisie i wlasna koncepcje, nie? 


  • Tomasz eS lubi to

#157 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 luty 2014 - 18:17

hehehe obrazliwy nie jestem  :D Trzeba bedzie Wam osobny watek zalozyc hehehe

A tak bardziej serio, jak ktos lubi dzielone to niech sobie robi dzielone, a jak ktos lubi cale pelne rekojesci to niech robi pelne rekojesci, co to za roznica :). Rodbuilding chyba na tym polega, na budowaniu czegos pod wlasne widzimisie i wlasna koncepcje, nie? 

Masz zupełną rację.Jeśli ktoś lubi tylko dzielone to jego sprawa i jego gust.Ale ma trochę zawężone pole działania.

Ja lubię jedne i drugie,więc staram się dopasować do okoliczności ,przedkładając może kwestię funkcjonalności nad efektem wizualnym.Stąd i tylko stąd moja sugestia o opcji z pełną rękojeścią w twoim kijku,a zrobisz i tak jak będzie Ci wygodnie.

Choć sugestia Friko na temat wykorzystania masy własnej blanku, właśnie przy tego typu konstrukcjach jest chyba najbardziej trafna. Przy tej masie blanków 2cm w jedną czy drugą stronę czyni cuda.

 

Co do oddzielnego wątku :rolleyes: Ja nie skorzystam,byłby to monolog.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 02 luty 2014 - 18:20


#158 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7992 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 luty 2014 - 18:35

Zima chlopaki, zima  :) Najlepiej jakiegos driniaka sobie strzelic  :D



#159 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 02 luty 2014 - 20:13

Zacny i ładny kijek gratuluję wykonania.
  • Del Toro lubi to

#160 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2014 - 21:53

@Iras uważaj z tym doważaniem - to nie jest takie proste ze sie odejmie pare cm z dolnika a w zamian dolozy kilkanascie czy kilkadziesiat gramów. Niektóre blanki bardzo źle to znoszą i zaczynają łapać padkudny rezonans środkiem. Moim zdaniem czym dłuższy i delikatniejszy blank tym gorzej znosi 'doważanie'. Najbezpieczniejsza metoda wywazania kija jest sterowanie dlugoscia dolnika na ile mozna.

@DelTorO no i jak, ważyłeś całość?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych