Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Del Toro - Moje patyki...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1848 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 luty 2014 - 22:18


@DelTorO no i jak, ważyłeś całość?

 

Jutro dorwe baterie, to napisze :)



#162 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 03 luty 2014 - 00:18

No to popłynąłeś przy tej wędce, jak dla mnie to na bogato, łączone korki, insert, jakieś tuleje, kapsel, wstawki na omotkach, a to wszystko ze smakiem i dobrane kolorystycznie. Całość robi wrażenie, mimo że preferuję styl minimalistyczny to ta wędka mi się podoba. Duży postęp w stosunku do pierwszego mhx'a ;)


  • Del Toro lubi to

#163 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 luty 2014 - 00:42

Piewszego MHX-a to najchetniej bym zdarl i znowu przerobil hehehe 

Ale to byla wedka testowa, najtanszy blank i chcialem zobaczyc czy mi sie spodoba ten caly rodbuilding, i czy dam rade ;)



#164 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 luty 2014 - 02:52

Panie mrWhite7,dzięki za wyjaśnienie zasady działanie dźwigni i wędziska z iście niemiecką precyzją.Do tej pory stąpałem po omacku.

Widzę ,że w dalszym ciągu spędza Ci sen z powiek sprawa ,zasranego pierścienia .Świadomość,że ktokolwiek śmiał cokolwiek wytknąć w wędce wyprzedzającej inne o "lata świetlne", zmusza Cię do do rozpętywania "gównoburzy" w kontrze do każdego z mich postów,z typowo "macierewiczowską" determinacją i ślepym amokiem :) W takich sytuacjach ,ukazujesz parwdziwe oblicze,zadufanego w sobie bufona,przeświadczonego o swojej narcystycznej nieomylności .

Możesz mnie dalej nazywać niechlujem i niedouczonym głupkiem , jeśli powoduje to u ciebie stany ekstatyczne tym bardziej.Samopoczucie najważniejsze.

 

W myśl swoim przekonaniom , możesz w swoje kapsle ładować i po 300g w celu doważania,tylko pamiętaj ,że te brednie czytają inni poczatkujący w RB,do których zapewne się sam nie zaliczasz w odróżnieniu ode mnie,choć ja nie wydzwaniałem do Ciebie za spasingami ,czy w kwestji doboru blanku.

W myśl zasadzie "Papier wszystko przyjmie" ,możesz rżnąć cwaniaka,podpierając się wzorami ,obliczeniami,schematami ,ale jaka jest prawda ,obaj wiemy.

 

Niestety bez odbioru.

 

DelTorO przepraszam Cię za to gówno powyżej.

Trudno odnieść się do twojego postu , powiem tylko tyle że gdzie kończą się argumenty to zaczynają się obelgi ,insynuacje półprawdy i manipulacja  szkoda , temu panu już podziękujemy 



#165 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 07 luty 2014 - 11:14

@Iras uważaj z tym doważaniem - to nie jest takie proste ze sie odejmie pare cm z dolnika a w zamian dolozy kilkanascie czy kilkadziesiat gramów. Niektóre blanki bardzo źle to znoszą i zaczynają łapać padkudny rezonans środkiem. Moim zdaniem czym dłuższy i delikatniejszy blank tym gorzej znosi 'doważanie'. Najbezpieczniejsza metoda wywazania kija jest sterowanie dlugoscia dolnika na ile mozna.

@DelTorO no i jak, ważyłeś całość?

Całkiem możliwe, ale moje patyki to max 212cm i wszystkie sztywne niczym poranny wzwód - nie maja prawa się dyndać. ;)


  • Friko lubi to

#166 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1602 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 07 luty 2014 - 11:55

No to DelTorO zostało czekać do maja.... super kijek!!!

 

PS.też czekam żeby zkonfrontować swojego z bolkami.


  • Del Toro lubi to

#167 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 07 luty 2014 - 16:02

Dzieki Wobi! Moj troche ciezszy niz Twoj ;)  178g (jesli moja waga dobrze pokazuje  :D

Do maja nie doczekam. Jak znajde troche czasu niedlugo, to ide go wodowac (UK)  :D


Użytkownik DelTor0 edytował ten post 07 luty 2014 - 16:48


#168 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 07 luty 2014 - 16:35

Dzieki Wobi! Moj troche ciezszy niz Twoj ;)  178g (jesli moja waga dobrze pokazuje  :D

Do maja nie doczekam. Jak znajde troche czasu niedlugo to ide go wodowac (UK) :D

Tylko żeby tak się nie skończyło. :)


  • Del Toro lubi to

#169 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 07 luty 2014 - 16:47

Tylko żeby tak się nie skończyło. :)

 

 

Dobre  B) Ale takich eksperymentow raczej nie przewiduje hehehe

Irek, ta ukleja z zywicy, klasa :)



#170 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1602 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 08 luty 2014 - 13:21

Dzieki Wobi! Moj troche ciezszy niz Twoj ;)  178g (jesli moja waga dobrze pokazuje  :D

Do maja nie doczekam. Jak znajde troche czasu niedlugo, to ide go wodowac (UK)  :D

Te parę gramów przy poprawnie wyważonym kiju jest nie wyczuwalne,najważniejsze żeby w łapie leżał.

Jak siedzisz w UK to akurat masz szczyt sezonu na zębate,połamania....  ;)



#171 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2014 - 13:42

Prawie 180 gram to sporo. Dokladajac do tego przecietny kolowrotek klasy 4000 dostajemy zestaw wazacy w sumie pół kilograma. Czy ktoś orientuje się jaka jest/była waga gołego blanku ?

Z drugiej strony trzeba przyznać że wizualnie kij jest na wypasie :) coś zs coś jak to w rodbuildingu

#172 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 luty 2014 - 14:12

W sile wieku, to jeszcze taki ciezar nie robi na mnie wrazenia hehehe A w lapie fajnie lezy :) Zreszta waga nie byla priorytetem w tym projekciku.

Wystarczylo by sie pozbyc insertu i waga spada sporo. Blanku nie wazylem ale jest ciezki, z tego co pamietam to Artur cos wspominal ze 85g, ale nie wiem czy 8'6" czy 9'0"

Zreszta Artura pierwszy patyk ocieral sie o 190g, a Arek wspominal ze jego 9'0" ponad 200g. Takze boron zdecydowanie nie dla tych cherlawych :D  :D  :D


  • Apioo lubi to

#173 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1602 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 08 luty 2014 - 14:36

Prawie 180 gram to sporo. Dokladajac do tego przecietny kolowrotek klasy 4000 dostajemy zestaw wazacy w sumie pół kilograma. Czy ktoś orientuje się jaka jest/była waga gołego blanku ?

Z drugiej strony trzeba przyznać że wizualnie kij jest na wypasie :) coś zs coś jak to w rodbuildingu

blanki boronowe niestety lekkie nie są z tych które mam 9'-15lb.-92g;9'-20lb.-100g,a 8'6"-20lb. którego zbroiłem (chyba ,jak dobrze pamiętam)-85g, ale mają inne zalety...



#174 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2014 - 16:08

Mimo wszystko, jak blank wazy 80 gramow a wedka 180 gramow to znaczy ze 100 doszlo gorka - to duzo. Ciekawie byloby moim zdaniem uzbroic takiego borona minimalistycznie - jakis uchwyt powiedzmy DPS 17 jakis minimalny splitgrip z pianki czy z bialego korka, a wywazenie osiagniete wylacznie dlugoscia dolnika. Wzglednie pelny dolnik z bialego korka i troche krotszy. Trzeba by tylko sprawdzic na prototypie ile tej dlugisci dolnika potrzeba i czy da rade tak zrobic. Wydaje mi sie ze do masy blanku mozna dolozyc 50-55 gram we wszystkim (komponenty, lakier nici), ze mozna sie spokojnie zmiescic w tym przedziale (przy split gripie). O ile nie okaze sie ze dolnik musi miec 50 cm ;) dlatego trzeba by to sprawdzic na prototypie zeby zweryfikowac

#175 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 08 luty 2014 - 16:39

Przymierzałem się do takiej właśnie konstrukcji i dolnik byłby nadmiernie długi , około 40 -42 cm do stopki . Mój waży 10 g mniej bo użyłem innego uchwytu ,jednak pakowanie insertu trochę powoduje podniesienie wagi do tego jeszcze burnt .  Lepszy jest biały korek lub nawet pianka tylko nieznacznie cięższa od korka . Burnt to już dwukrotnie większa waga .



#176 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 luty 2014 - 16:39

Oj, chyba by sie dolnik wlasnie zakrecil kolo tych 50 centow ;) Sam blank slabo wywazony.

 

EDIT:

A tak z ciekowosci, to jakos nie widzialem zeby ktos sie czepial jak Phenix na tytanach ma rekojesc zrobiona 3/4 z burnta? I pewnie wage z 200g, to jakos wtedy wszystko gra, ciekawe...


Użytkownik DelTor0 edytował ten post 08 luty 2014 - 16:44


#177 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 08 luty 2014 - 16:43

Można by przy okazji przy dobrej pogodzie podczas łowienia na końcu kija  skarpetki suszyć  :)


  • Del Toro lubi to

#178 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 luty 2014 - 16:53

Oj, chyba by sie dolnik wlasnie zakrecil kolo tych 50 centow ;) Sam blank slabo wywazony.

 

EDIT:

A tak z ciekowosci, to jakos nie widzialem zeby ktos sie czepial jak Phenix na tytanach ma rekojesc zrobiona 3/4 z burnta? I pewnie wage z 200g, to jakos wtedy wszystko gra, ciekawe...

Bo pewnie tyle nie miał :lol:



#179 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 luty 2014 - 16:54

Bo pewnie tyle nie miał :lol:

No tak, tytany  :D 



#180 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 luty 2014 - 16:57

No tak, tytany  :D

Nie ,tuleja z piany + dobrze zbalansowany blank

 

Ale nie wiem ,czym się tak podniecacie.Wiadomo ,że blanki boronowe ważą sporo i maja do dupy balans.Nie biędziesz w nieskończonośc wydłużać dolnika.Wywazona wędka waży tyla ile musi :)

Mam sandaczówkę ,z pełną rękojeścią w burncie ,bez tytanów ,na aluoxy i waży ok 80g., a okoniówkę j/w ok 70g.

Wybierając borona godzisz się na ten kompromis.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 08 luty 2014 - 17:07

  • skalek-77 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych