Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Love-Bait


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4484 odpowiedzi w tym temacie

#3961 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 luty 2023 - 15:58

Ale dajesz śmiało, wszystko co dla Twórców jest mile widziane.

#3962 OFFLINE   cezcez7

cezcez7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 23 luty 2023 - 16:29

https://youtu.be/nu3...Y?list=LL&t=214

 

Wszystko pokazane, sprawdziłem działa i nie trzeba doginać oczek jak na filmiku, to już kosmetyka. Ważne są gwoździe lub kołki nad środkowym kołkiem, pomagają trzymać drut. Nie jest potrzebny śrubokręt, można drut przytrzymać palcami.

 

Już nie będę pisał, że przekonałeś mnie do form jedno częściowych, powiem to inaczej: tylko żywicy brak. Formy rozcinam po bokach by widzieć czy drut wszedł gdzie trzeba. 
Nieudane projekty czy kominy odlewnicze można wykorzystać ponownie, można je 'zmłotkować' i dodać do formy lub zmielić i dodać jak mikrobalon ale trzeba pamiętać, żeby zmniejszyć udział żywicy oraz zmieni się konsystencja żywicy jeżeli dodajemy kolejny wypełniacz. Drut wywalamy a i obciążenie można wykorzystać jeszcze raz.
Nie chodzi mi tutaj o jakąś oszczędność a o ekologię.

 

 

Obciążenie daję trochę inaczej jak Ty, kleję do stelażu na super glue posypanym proszkiem do pieczenia, jest to szybsze niż klej na ciepło lub po włożeniu stelażu po prostu wrzucam do formy, tutaj dużo zależy od korpusu i kształtu obciążenia.

Jestem ciekawy jak Ci się udaje utrzymać kulki we właściwym miejscu jeżeli nie odlewasz ich wcześniej tak jak pokazałeś. Pokazałeś, że kulki latają w formach na którymś filmiku dlatego pytam. Wcześniej pokazywałeś, że odlewasz obciążenie w specjalnej formie.

 

Patent z obklejaniem 'pazłotkiem' też znam z jutuba, ktoś już na to wpadł i sprzedaje w swoim sklepie.

 

 

Z kotwic też zrezygnowałem na rzecz haków.

 

 

Ostatnie pytanie: obciążenia zawsze dajesz tyle samo a pływalność regulujesz ilością mikrobalonu?

 

 

Wiem trochę chaotycznie piszę ale staram się opisać wszystkie triki z ameryki a te nie przychodzą mi do głowy od tak. Stosuję je a nawet nie wiem, że to coś nowego. A i dziękuję, że jesteś tak pomocny, to się ceni.


Użytkownik cezcez7 edytował ten post 23 luty 2023 - 16:31


#3963 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 luty 2023 - 16:54

Dobra, to po kolei (kot mi przynosi żelki i nie mogę się skupić, kiedy mnie tak rozpieszcza)
1. Żywicy brak- SG ma takie same właściwości tylko trzeba jak z delikatną dziewczyną, bo tak jak pisałem na początku jest krucha.
2. Klej najlepiej klej termiczny, Bardzo wygodna sprawa, kiedyś tak robiłem. Teraz robię wrzutkę do formy i tyle. Ale nie tak do końca, pokażę Wam kiedyś
3 ilość wypełniacza- ja daję mikrobalon 15% składnika A, ale zastanawiam się czy nie zamienić go z utwardzaczem.
4.Najważniejsza rzecz, obciążenie. Musisz tak projektować przynętę, żeby było, gdzie powinno. Ułatwi Ci to mocno pracę.

Użytkownik Hesher edytował ten post 23 luty 2023 - 17:00


#3964 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 23 luty 2023 - 18:32

https://youtu.be/nu3...Y?list=LL&t=214

Wszystko pokazane, sprawdziłem działa i nie trzeba doginać oczek jak na filmiku, to już kosmetyka. Ważne są gwoździe lub kołki nad środkowym kołkiem, pomagają trzymać drut. Nie jest potrzebny śrubokręt, można drut przytrzymać palcami.


Ja z takich giętarek korzystam od pewnego czasu - prosty i ułatwiający pracę sposób. Zresztą, było już chyba o tym na jerku kiedyś.
  • Hesher lubi to

#3965 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 luty 2023 - 18:53

Pokażę Wam jeszcze jeden. Bez giętatek.

#3966 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 luty 2023 - 20:57

Oczy 2D i 3D


Użytkownik Hesher edytował ten post 25 luty 2023 - 17:44


#3967 OFFLINE   Jim Lahey

Jim Lahey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaSunnyvale

Napisano 23 luty 2023 - 23:01

Trzy Diabły wymalowane pod lakier. Tak jak wspomniałem, w tym roku będzie dużo kolekcjonerów.

attachicon.gif IMG_20230222_221501.jpg
attachicon.gif IMG_20230222_221444.jpg

Zamawiam jednego
 


  • Hesher lubi to

#3968 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 luty 2023 - 23:04

Ty to mówisz i masz Tygrysie. Zostały numery 2 i 3 z Diabłów. Żeby nie było, że brzydko piszę. Napis na grzbiecie jest specjalnie taki brzydki. W końcu to Diabeł.

Użytkownik Hesher edytował ten post 23 luty 2023 - 23:46


#3969 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 luty 2023 - 23:25

BTW lakierują się.

#3970 OFFLINE   Jim Lahey

Jim Lahey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaSunnyvale

Napisano 24 luty 2023 - 00:04

Ty to mówisz i masz Tygrysie. Zostały numery 2 i 3 z Diabłów. Żeby nie było, że brzydko piszę. Napis na grzbiecie jest specjalnie taki brzydki. W końcu to Diabeł.

to ja poproszę z sygnaturą 666



#3971 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 24 luty 2023 - 00:26

Ja z takich giętarek korzystam od pewnego czasu - prosty i ułatwiający pracę sposób. Zresztą, było już chyba o tym na jerku kiedyś.

 http://jerkbait.pl/p...cz3-stelaż-r361

 

W tym artykule w dyskusji jest pokazane jak ja robiłem stelaże.

 I naprawdę ma znaczenie jeśli chodzi o czas wykonania. W pokazanym filmie było to ponad 2 minuty. Ja robiłem w mniej niż 30 sekund.



#3972 OFFLINE   sumy i sandacze

sumy i sandacze

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 24 luty 2023 - 08:27

Witam serdecznie.

Poproszę jednego takiego diabła,

odbiorę jeśli można osobiście :) 


  • Hesher lubi to

#3973 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 24 luty 2023 - 08:32

Nie ma problemu, nr 2 dla Ciebie. Skończę lakierowanie, to będę się odzywał.

#3974 OFFLINE   sumy i sandacze

sumy i sandacze

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 24 luty 2023 - 09:01

:D :clappinghands:

Kiedy lakierujesz? w niedzielę przelatuję przez Pułtusk


Użytkownik sumy i sandacze edytował ten post 24 luty 2023 - 09:02

  • Hesher lubi to

#3975 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 24 luty 2023 - 09:08

O nie Stary, to tak szybko nie trwa. Lakierowanie to kilka dni co najmniej a teraz są położone dopiero dwie warstwy techniczne (akryl). Poliuretan to najprędzej dzisiaj wieczorem i też musi chwilę poleżeć. To nie takie hop-siup Twórcy resztę sobie dopowiedzą. Masz zaklepany numer dwa, ale chcę go dla Ciebie dobrze wykonać.
  • S.N. lubi to

#3976 OFFLINE   sumy i sandacze

sumy i sandacze

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 24 luty 2023 - 09:15

ok, rozumiem


  • Hesher lubi to

#3977 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 24 luty 2023 - 09:34

Napiszę może Wam jak to jest z lakierowaniem, bo nawet wczoraj gadałem o tym z innym Twórcą i mu podpowiedziałem tą metodę. Jeśli wobler ma łuskę, jakieś detale itp. to Hartzlack go masakruje pęcherzykami powietrza. Nawet i tego nie musi być. Jeszcze do niedawna sprawę rozwiązywałem tak, że pierwsze dwie warstwy kładłem domaluxem/drewnochronem bo był o wiele rzadszy od harcerza. Niestety zniknął z rynku, z harcerzem też był z resztą problem. Z pomocą przyszedł akryl, ja tego nie wymyśliłem, nauczyłem się od mądrych ludzi na forum. Lata temu akryl był reaktywny, tj. jak się położyło na wobler akryl, a potem poliuretan, to wobler szedł do kosza, bo powłoka się marszczyła. Kiedyś nawet zeżarło mi wobler po kilku latach od położenia akrylu.Teraz jest inaczej. Akryl nie reaguje z poliuretanem, pewnie zmiana w składzie. Wracając do przynęt, hartzlack musi mieć się po czym ślizgać, żeby nie zostawiać pęcherzyków. Stąd warstwy akrylowe na wstepie. No i na koniec ociekacz, o którym pisałem kawałek zagiętego drutu na tylnym oczku. Akryl to miękki lakier i jest upierdliwy do czyszczenia. Lepiej założyć kawałek tego drutu, niż zniszczyć powłokę albo się boksować z czyszczeniem oczek.

A na koniec, akryle przechowuję tak. Przelewam z puchy do wiaderek HDPE. Krzywda mu się nie dzieje, korzystanie o wiele wygodniejsze.

Załączony plik  IMG_20230224_092051.jpg   60,96 KB   8 Ilość pobrań

Użytkownik Hesher edytował ten post 24 luty 2023 - 11:16

  • lenny lubi to

#3978 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 24 luty 2023 - 10:24

Do poliuretanu to wiaderko się nie nadaje. Jakby co.

Użytkownik Hesher edytował ten post 24 luty 2023 - 10:30


#3979 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 24 luty 2023 - 11:12

No dobra, większość wideo wróciła na swoje miejsce. Gadałem z Ojcem Dyrektorem i mnie przekonał. Dobry jest, skubany.

#3980 OFFLINE   cezcez7

cezcez7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 24 luty 2023 - 11:58

Hesher nie wiem czy jesteś osobą którą trzeba kopnąć w D czy poklepać po plecach. Nie wiem więc nie zrobię ani jednego ani drugiego.

 

YT - to co Ty widziałeś przy składaniu to nie to co widzi widz, YTbowi trochę zajmuje rendering ale i prawdą jest, że na początku był przester dźwięku. Czołówka czasem zajmowała połowę filmiku ale zawsze można przewinąć. Ludziom nie dogodzisz a Ty jak sam pisałeś i mówiłeś to filmiki techniczne. Nie ma to być piękne ma to pokazać co i jak. No i to robią.

 

Lakier - próbowałeś tych do podłogi wodno rozpuszczalnych typu KBS? Mogą nie być popularne w PL. Na anglojęzycznych filmikach najpierw dają taki lakier na akryle a później żywice lub od razu żywicę.

 

Stelaż - poka poka  :)  

 

 

 http://jerkbait.pl/p...cz3-stelaż-r361

 

W tym artykule w dyskusji jest pokazane jak ja robiłem stelaże.

 I naprawdę ma znaczenie jeśli chodzi o czas wykonania. W pokazanym filmie było to ponad 2 minuty. Ja robiłem w mniej niż 30 sekund.

Co innego jak zaczynasz i robisz 10 przynęt, co innego jak już musisz zrobić 100 dziennie. Jak ktoś zaczyna nie potrzebuje robić czy kupować specjalnej giętarki. Gwoździe i kawałek deski są wystarczające.

 

Czy szybciej wygniesz jak na filmiku? Pewnie, że tak ale nie porównuj filmiku gdzie gość opisuje, pokazuje co i jak do gięcia jak już się to robi z Twoim doświadczeniem przy "masówce". Jak coś nagrywasz musisz się skupić na tym co mówisz, pokazać co i jak. A on jeszcze mówi w nie swoim ojczystym języku.


  • Hesher lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych