Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Love-Bait


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4484 odpowiedzi w tym temacie

#1861 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 wrzesień 2016 - 21:00

Mam formę na takiego uklejowego spoona ale jeszcze nad nią porządnie nie pracowałem. Może w weekend przysiądę jak czasu starczy.

Z nieskrywaną radością przygarnę uklejowego spoona, przynęty to też zwierzęta stadne :)


  • Hesher lubi to

#1862 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5160 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 wrzesień 2016 - 21:02

Tym samym rozpoczynamy listę życzeń do LoveBait :-) hehehehe a Piotrek się za głowę złapie 


  • Hesher, biker1 i Bułka lubią to

#1863 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 wrzesień 2016 - 21:09

Nie jest wykluczone, że nic z tego nie wyjdzie :P Jutro obejrzę film na spokojnie, a póki co idę formować tą hybrydkę Enigmy i jerka którego zjadł Ci zębaty :)


  • biker1 lubi to

#1864 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 4013 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 23 wrzesień 2016 - 16:18

Piotrze mój kolega do dzisiaj nie może dojść do siebie po obejrzeniu Twojego malowania "szczupaka" i ciągle mnie podpytuje jak TY to robisz?


  • Hesher lubi to

#1865 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 wrzesień 2016 - 17:18

Noooo pędzelkiem :) Dzisiaj byłem nowy model testować. Poszło szybko bo woblery słabo wyszły to trochę porzucałem. Janusza pogoniła mi pod nogi locha c.a. 80 cm, prawie zawału dostałem jak go zobaczyłem. Spłoszył się pod moimi nogami ale gdyby wziął to i tak mała szansa na wyciągnięcie.
Załączony plik  20160923_115945.jpg   223,08 KB   18 Ilość pobrań
Załączony plik  20160923_115840.jpg   175,31 KB   19 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20160923_114035.jpg   157,36 KB   21 Ilość pobrań
W3dkuję w krainie gdzie woblery rosną na drzewach. Wiem bo sam je tam sadziłem :)
Załączony plik  IMG_20160923_135044.jpg   47,68 KB   20 Ilość pobrań
  • andrklim, minecjusz, woblery z Bielska i 1 inna osoba lubią to

#1866 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 wrzesień 2016 - 19:19

Na forumowych zawodach SFP w Warszawie kilka osób wspominało o dukatach zostawionych w Wiśle w formie przynęt i kilku kolegom pokazałem fajny sposób zbrojenia przyponów, dzięki któremu można spokojnie wędkować nawet na taniej plecionce, bez obaw, że będzie rwała się jak nitka. Chciałbym pokazać Wam krótki foto poradnik dotyczący optymalnej konstrukcji przyponu. Każdy chyba wie jak zrobić przypon i wpis nie dotyczy samych etapów budowy, co optymalnych elementów przyponu. Dobrych i tanich ;)

Załączony plik  IMG_20160812_234541.jpg   52,48 KB   26 Ilość pobrań

1. Fluorocarbon Max- używam od kilku lat i polecam, Nie miałem jeszcze żadnej przykrej niespodzianki. Używam dwóch średnic 0,50 na grubsze przypony i 0,27 na cieńsze.

2. Tuleje zaciskowe DAM- sprawdzałem wiele różnych tulejek i inne nie mają startu do DAMowskich, a te są bardzo tanie (ja trafiłem po 3zł/25 szt). Tuleje nie pękają, nie przycinają linki i nie są miękkie. Z kolei najsłabsze jakie miałem kosztowały około 20 zł (takie cudo w małym polipropylenowym opakowaniu "Crimps cośtam")

3. Agrafki Spinwal- mikadowskie są równie dobre i kilkakrotnie tańsze, te kupiłem z braku agrafek mikado w sklepach, cena bodajże jak za 3 paczki mikado ;/ Bardzo ważny jest właśnie ten model agrafki bo przy zmianie przynęty nie trzeba odpinać zaczepu. Po pierwsze jest to bardzo wygodna opcja (szczególnie podczas testów przynęt), po drugie zmiany wabika nie osłabiają agrafki. Dla mnie bezapelacyjny nr 1.

4. Najważniejsza część przyponu- łącznik bezwęzłowy. Mikado robi je w 3 rozmiarach. Ja do cieńszych przyponów używam M-ek a do grubszych L-ek. Łącznik bardzo wzmacnia cały zestaw i nawet kiepską plecionką można wędkować bez obaw o zerwanie przynęty. Do fluorocarbonu doczepiamy część z zadziorem. Przy cieńszych przyponach nie stosuję tulejek a węzeł, najlepiej sprawdził mi się palomar bo jest drobny i nie doznaje urazów przy przepinaniu zestawu. Sposób motania łącznika i linki tutaj. Tuleje zaciskam płaskoszczypcami z 1 foto, nigdy nie miałem przycinki. Przy łączniku bezwęzłowym ważne jest sprawdzanie co jakiś czas, czy ścięta końcówka linki nie wysnuła się poza oczko, szczególnie przy łowieniu w miejscach z dużą ilością uwad.

Fotoporadnik krótki i prosty jak budowa cepa ale ręczę Wam, że na takim przyponie zaoszczędzicie kilka stówek.

Załączony plik  IMG_20160812_234714.jpg   19,2 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20160812_235129.jpg   26,16 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20160812_235350.jpg   26,83 KB   23 Ilość pobrań

 



#1867 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 03 październik 2016 - 18:59

Koszulki wyszły miazga. Gruba bawełna 195g i byczy napis w stylu HC. Nie ma lipy na mieście ;)
Załączony plik  PicsArt_10-03-07.54.18.jpg   156,53 KB   20 Ilość pobrań
Załączony plik  PicsArt_10-03-07.49.40.jpg   38,22 KB   19 Ilość pobrań
  • minecjusz i biker1 lubią to

#1868 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 4013 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 03 październik 2016 - 19:58

Piotrze poproszę...


  • Hesher lubi to

#1869 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 03 październik 2016 - 20:15

Ok, tylko muszę dogadać z drukarnią jakieś ludzkie terminy realizacji bo na te czekałem dwa tygodnie. Chyba, że Piecia drukuje na koszulkach u siebie to mogę Ci podesłać plik i sobie zrobisz po kosztach po jakich się dogadacie. 


  • cyprys19 lubi to

#1870 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 05 październik 2016 - 20:21

Enigma 1 Ukleja i Mikrus Jazgarz w akcji. Zdjęcia od forumowego kolegi. Jazgarz to chyba mój ulubiony deseń, pewnie kwestia skrzywienia po latach łowienia na pieprzaki. 

Załączony plik  DSC02689.JPG   107,36 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC02690.JPG   86,91 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC02692.JPG   88,03 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC02694.JPG   99,89 KB   17 Ilość pobrań



#1871 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 październik 2016 - 20:58

Piotr tak czytam o zostawianiu przynęt w zaczepach czy na drzewie. Nie myslales żeby zainwestować w uwalniacz ala surFer?

Pozdr
M

#1872 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 05 październik 2016 - 21:08

E tam, dzieciaki będą miały frajdę zimą  :) wisi ze 20 sztuk. Odczepiacz chyba niewiele by zdziałał, przynęty zostawiłem dość wysoko.



#1873 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 06 październik 2016 - 06:07

Nowy wzór, powinien dotrzeć do GS.

Załączony plik  diabły1.jpg   59,69 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  61-412-94_RGB_front_HR.jpg   197,11 KB   22 Ilość pobrań


Użytkownik Hesher edytował ten post 06 październik 2016 - 08:17

  • andrklim, woblery z Bielska, adashhh i 1 inna osoba lubią to

#1874 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 12 październik 2016 - 12:50

Grafika użytkowa na Garage Sale. Będziem z moim ogrem na tym żerkbajta wieszać.

Załączony plik  Bez tytułu.png   1 MB   21 Ilość pobrań

 

 


Użytkownik Hesher edytował ten post 12 październik 2016 - 12:51

  • pablo1988, Pride i biker1 lubią to

#1875 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 12 październik 2016 - 14:19

ciekawe :D szkoda że nie mam jak pojechać na Garage Sale. :(  brak czasu do roboty gonią



#1876 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 12 październik 2016 - 15:38

No ja już się prawie wystrzelałem z urlopu i wszystko na te boblery je..ane. Grafka wyszła spoko ale z wydrukiem ciężko. Moja drukarnia przestała folię sprowadzać :/

#1877 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 18 październik 2016 - 00:13



Na forumowych zawodach SFP w Warszawie kilka osób wspominało o dukatach zostawionych w Wiśle w formie przynęt i kilku kolegom pokazałem fajny sposób zbrojenia przyponów, dzięki któremu można spokojnie wędkować nawet na taniej plecionce, bez obaw, że będzie rwała się jak nitka. Chciałbym pokazać Wam krótki foto poradnik dotyczący optymalnej konstrukcji przyponu. Każdy chyba wie jak zrobić przypon i wpis nie dotyczy samych etapów budowy, co optymalnych elementów przyponu. Dobrych i tanich ;)
attachicon.gifIMG_20160812_234541.jpg
1. Fluorocarbon Max- używam od kilku lat i polecam, Nie miałem jeszcze żadnej przykrej niespodzianki. Używam dwóch średnic 0,50 na grubsze przypony i 0,27 na cieńsze.
2. Tuleje zaciskowe DAM- sprawdzałem wiele różnych tulejek i inne nie mają startu do DAMowskich, a te są bardzo tanie (ja trafiłem po 3zł/25 szt). Tuleje nie pękają, nie przycinają linki i nie są miękkie. Z kolei najsłabsze jakie miałem kosztowały około 20 zł (takie cudo w małym polipropylenowym opakowaniu "Crimps cośtam")
3. Agrafki Spinwal- mikadowskie są równie dobre i kilkakrotnie tańsze, te kupiłem z braku agrafek mikado w sklepach, cena bodajże jak za 3 paczki mikado ;/ Bardzo ważny jest właśnie ten model agrafki bo przy zmianie przynęty nie trzeba odpinać zaczepu. Po pierwsze jest to bardzo wygodna opcja (szczególnie podczas testów przynęt), po drugie zmiany wabika nie osłabiają agrafki. Dla mnie bezapelacyjny nr 1.
4. Najważniejsza część przyponu- łącznik bezwęzłowy. Mikado robi je w 3 rozmiarach. Ja do cieńszych przyponów używam M-ek a do grubszych L-ek. Łącznik bardzo wzmacnia cały zestaw i nawet kiepską plecionką można wędkować bez obaw o zerwanie przynęty. Do fluorocarbonu doczepiamy część z zadziorem. Przy cieńszych przyponach nie stosuję tulejek a węzeł, najlepiej sprawdził mi się palomar bo jest drobny i nie doznaje urazów przy przepinaniu zestawu. Sposób motania łącznika i linki tutaj. Tuleje zaciskam płaskoszczypcami z 1 foto, nigdy nie miałem przycinki. Przy łączniku bezwęzłowym ważne jest sprawdzanie co jakiś czas, czy ścięta końcówka linki nie wysnuła się poza oczko, szczególnie przy łowieniu w miejscach z dużą ilością uwad.


Przepraszam, mam pytanie. Brak krętlika nie jest problematyczny. Celowo bez krętlika robisz?
  • Tomasz eS i Hesher lubią to

#1878 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 18 październik 2016 - 05:26

A widzisz, dobre pytanie :) Takie przypony nie nadają się do przynęt wirujących, jedynie do woblerów, gum, wahadeł itp. Ale spoko spoko, Piotrek już znalazł rozwiązanie. Czekam na materiały i pokażę Wam przypon, w który już chyba więcej wsadzić się nie da. Zmontuję jak tylko wszystko do mnie dotrze. Dzięki za zainteresowanie, przypomnij się kiedy wstawię następną część to wyślę Ci kilka gotowych w prezencie :)
  • pomelo (maciekd) lubi to

#1879 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 18 październik 2016 - 06:39

Hehe, wygrać nierozpisany konkurs, bezcenne ;) Bardzo mi miło, dzięki.
  • Hesher lubi to

#1880 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 18 październik 2016 - 06:46

Niejeden taki niespodziewany konkurs/prezent już tu zrobiłem. CIeszę się po prostu, kiedy znajdzie się ktoś z opanowaną sztuką konwersacji, wychodzącą poza standardowe:"a tego jerka jak obciążyłeś" ;) Przypominaj się, jak tylko dostanę towar to będę kręcił żeby też je jeszcze w tym roku sprawdzić.
  • pomelo (maciekd) lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych