Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1761 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 maj 2014 - 20:21

Panowie

Wpadł mi do głowy pomysł porannego desantu nad Wartę powyżej Jeziorska, nie byłem tam 100 lat  :D

Start planuje z Łodzi, pewnie cosik po 3 co by na świt być nad wodą, deadline czasowy to 11 tak co by przed południem być w chacie. Chętnie kogoś zgarnę bo przez tyle lat nie mam pojęcia gdzie sie podziać, chodzi przede wszystkim o postawienie auta w miare blisko wody. 

No i towarzystwo wskazane, zawsze raźniej, autko na gaz to i koszty żadne. 

W razie czego czekam na priv, podam telefon i sie zgadamy.

Pozdrawiam



#202 OFFLINE   saw70

saw70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaJeziorsko wędkarskie El Dorado
  • Imię:Tomek

Napisano 30 maj 2014 - 22:09

Wczoraj płynęła zupa może 10 cm widoczności ale próbuj .



#203 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 31 maj 2014 - 17:52

I po imprezie

Łowienie powyżej mostu w Warcie, niemożliwe, łąki podlane.

Zmiana miejsca na rzekę poniżej zbiornika, na miejscówke nie liczyłem, z racji na popularność miejsca wśród mięsiarstwa....

To co zobaczyłem położyło mnie na kolana, nad wodą 2 auta  :blink: znaczy się nie biorą, ale to tylko jedna strona medalu, łąka którą towarzystwo dojeżdżało nad wode została pogrodzona i przejazdu nie ma  :D  jak dla mnie zajebiście.

Co do ryb.......równie dobrze mogłem pojechać na basen, kontaktu zero, oznak żerowania zero, ryb w wodzie oporowo, grube bolenie i jazie pływały dosłownie pod nogami, zero zainteresowania przynęta.

Byłem za to świadkiem niesamowitego zdarzenia, jak na miejscowe warunki, otóż byłem świadkiem skutecznego holu brzany 70+...co w tym niespotykanego, brzana po mierzeniu i fotce odzyskała wolność.

Poniżej fotka, tak dla klimatu  :D

Załączony plik  warta.jpg   41,32 KB   9 Ilość pobrań


  • Maciek Rożniata lubi to

#204 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 31 maj 2014 - 17:56

Woda za tama nadal jak krysztal?

#205 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 31 maj 2014 - 18:01

I po imprezie

Łowienie powyżej mostu w Warcie, niemożliwe, łąki podlane.

Zmiana miejsca na rzekę poniżej zbiornika, na miejscówke nie liczyłem, z racji na popularność miejsca wśród mięsiarstwa....

To co zobaczyłem położyło mnie na kolana, nad wodą 2 auta  :blink: znaczy się nie biorą, ale to tylko jedna strona medalu, łąka którą towarzystwo dojeżdżało nad wode została pogrodzona i przejazdu nie ma  :D  jak dla mnie zajebiście.

Co do ryb.......równie dobrze mogłem pojechać na basen, kontaktu zero, oznak żerowania zero, ryb w wodzie oporowo, grube bolenie i jazie pływały dosłownie pod nogami, zero zainteresowania przynęta.

Byłem za to świadkiem niesamowitego zdarzenia, jak na miejscowe warunki, otóż byłem świadkiem skutecznego holu brzany 70+...co w tym niespotykanego, brzana po mierzeniu i fotce odzyskała wolność.

Poniżej fotka, tak dla klimatu  :D

attachicon.gifwarta.jpg

hehe a rano miałem jechać do Uniejowa i bądż tu mądry 


  • Hubertus i Ide52 lubią to

#206 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 31 maj 2014 - 22:23

Woda za tama nadal jak krysztal?


DOKLADNIE

#207 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 31 maj 2014 - 22:29

Czyli za mostem wodery też na nic ?

#208 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 31 maj 2014 - 22:32

hehe a rano miałem jechać do Uniejowa i bądż tu mądry

Tez sie zastanawialem nad Uniejowem

#209 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 31 maj 2014 - 22:33

Czyli za mostem wodery też na nic ?


Na moje oko to najbezpieczniej spodniobuty

#210 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 01 czerwiec 2014 - 08:16

Faktycznie poniżej tamy na Warcie Jazi mnóstwo, kąpią się całe ławice. Woda kryształowo czysta jedyne co można zrobić to sobie na nie popatrzeć. Jakimś dziwnym trafem udało mi się skusić tylko jednego.

Załączone pliki


  • popper, Maciek Rożniata i kacperek993 lubią to

#211 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 czerwiec 2014 - 08:35

Faktycznie poniżej tamy na Warcie Jazi mnóstwo, kąpią się całe ławice. Woda kryształowo czysta jedyne co można zrobić to sobie na nie popatrzeć. Jakimś dziwnym trafem udało mi się skusić tylko jednego.

No ale widze że kolega Jaziorka złowił, pogratulowac. 

Daleko od tamy przed "nerkami" czy za, w sumie to bez różnicy bo widziałem zarówno bliżej tamy jak i niżej.



#212 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 01 czerwiec 2014 - 12:26

Warta w Uniejowie. 5 rano nad wodą , woda jak krysztal ale nie dajaca oznak zycia nawet uklei w wodzie nie bylo widac nie wspomne o bywajacych tam lawicach jazi i buszujacych niewielkich bolenich, totalna padaczka , no to jedziemy dalej w kierunku Włynia tu woda bardzo wysoka nie adekwatna do wykresow z mapy hydrologicznej - mętna i wysoka a nie niska jak podało hydro. Calkowite bezrybie. A moze jeszcze zachacze o Ner, tu powtorka z rozrywki .
  • Hubertus lubi to

#213 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 01 czerwiec 2014 - 14:11

i powyżej i poniżej są wszędzie i nigdzie nie chcą brać coś sobie z wody wyłapują, jakieś drobinki a woblerki i obrotówki mają w d...e.


Użytkownik joza67 edytował ten post 01 czerwiec 2014 - 14:13


#214 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 01 czerwiec 2014 - 17:40

nawet jak wyłapują te drobinki w  toni wody to choć odprowadzają wabiki  , specyficzna jest ta Warta na tych  "naszych" odcinkach 


  • kacperek993 lubi to

#215 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 01 czerwiec 2014 - 18:00

Mucha by im pewnie bardziej odpowiadala. A jakie wyniki macie w tym sezonie z boleniami? bo u mnie to cienko wyglada.

#216 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 01 czerwiec 2014 - 18:19

Mucha by im pewnie bardziej odpowiadala. A jakie wyniki macie w tym sezonie z boleniami? bo u mnie to cienko wyglada.

ani sucha ani mokra , tylko ukleje mi się wieszały i malutkie bolki 



#217 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 czerwiec 2014 - 18:30

Panowie

Mam propozycję wspólnego wyjazdu na Warciane połowy.

Widzę że kilka osób z Łodzi i okolic jest i fajnie by było spotkać sie w realu i wymienić doświadczenia. Miejsce i godzina do ustalenia, proponuję niedziela 8.06 godzina 4.00 tama zbiornika Jeziorsko.  W razie czego chętnie kogoś zbiorę z Łodzi, ewentualnie po trasie.

Pozdrowienia dla miłośników Warty  


  • kotwitz lubi to

#218 OFFLINE   Maciej G.

Maciej G.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaUE
  • Imię:Maciej

Napisano 01 czerwiec 2014 - 21:09

Cześć.

Byłem wczoraj w Uniejowie i poniżej zapory w J.. Woda kryształ! Ryb  zatrzęsienie!

Największą jaką widziałem z mostku przy Termach była brzana - dobre 70 cm !

Kije wyciągnąłem dopiero na odcinku poniżej zapory. Próbowałem na suchą, ale zero reakcji. To samo z nimfami.

Wszystko pięknie , ale widok "szarpakowców" psuje te miłe wrażenia. Policja była dwukrotnie, ale "mięsiarze" za każdym razem zdążyli uciec i zlikwidować swoje"zestawy". Taki dwuosobowy patrol jest bez szans! Czy ktoś to w końcu opanuje !?  Nic się nie zmienia od lat! Mam wrażenie , ze nikomu na zmianach nie zależy!?Masakra.

 

Pozdrawiam.

 

Maciej G.


  • Maciek Rożniata i Hubertus lubią to

#219 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 02 czerwiec 2014 - 08:33

w sobotę szarpakowców nie stwierdziłem

chociaż ja od świtu do 11 byłem, a buractwo pewnie na popołudniową sesję przyjechało

jak dla mnie to poniżej tamy powinien być ustanowiony stały obręb ochronny, do granicy obwodu rybackiego Jeziorsko



#220 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 02 czerwiec 2014 - 08:53

Pzw sieradz ma głęboko w dooopie swoje wody. Zależy im tylko na kasie czego przykładem jest wy...ane do spodu jeziorsko. Kilka pism z prośbami o zwiększenie obrębu ochronnego w okresie zimowym odrzucili tłumacząc, że "biedni wędkarze" nie będą mieli gdzie łowić. 
Ostatnio będąc za zaporą widziałem próbujących złowić bolenia w sterfie jakieś 50-100m od tablicy. Ktoś zadzwonił, przyjechała policja i nie pierdzielili się z "wędkarzami". Od razu sprzęcik zabrany, mandaty etc. Także jak tylko widzicie, że ktoś kombinuje od razu dzwońcie, trzeba jakoś biedną rzekę bronić. Poza tym największym problemem są "elektrycy". Za progiem w Księżych młynach notorycznie pływają nocami i trzepią, to samo ma miejsce w okolicach ujścia neru, kolega znajduje często zdechłe ryby przy brzegu każdego gatunku. Przez nich nie ma szans by wylęg przeżył. 
Pomijam już wypuszczanie ryb, nie miałem szczęścia zauważyć by ktoś się "ośmielił", bo przecie: "panie, każda ryba jest dobra, zależy jak ją zrobisz"


  • Maciek Rożniata lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych