Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1761 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Maciej G.

Maciej G.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaUE
  • Imię:Maciej

Napisano 02 czerwiec 2014 - 09:46

Ja myślę, że trzeba notorycznie bombardować pismami, mailami i telefonami Zarząd PZW w Sieradzu, Tamtejszą straż Rybacką i Policję! Dosyć tego dziadostwa!

Ile lat można czekać na zmiany !? Wielki problem żeby zainstalować 2 kamery !? Jak by się komuś chciało ruszyć tyłek to pewnie i na to by znalazł jakieś dofinansowanie z funduszy unijnych !?

Ta bezradność władz jest porażająca tak samo jak ukraińskich pograniczników i milicji!

 

Parę razy kolesie dostali by 5000 - 10000 kary to by im głupoty szybko odparowały z głowy! 

 

Szkoda słów.

 

Pozdrawiam.

 

Maciej G



#222 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 02 czerwiec 2014 - 12:13

Cześć.

Byłem wczoraj w Uniejowie i poniżej zapory w J.. Woda kryształ! Ryb  zatrzęsienie!

Największą jaką widziałem z mostku przy Termach była brzana - dobre 70 cm !

Kije wyciągnąłem dopiero na odcinku poniżej zapory. Próbowałem na suchą, ale zero reakcji. To samo z nimfami.

Wszystko pięknie , ale widok "szarpakowców" psuje te miłe wrażenia. Policja była dwukrotnie, ale "mięsiarze" za każdym razem zdążyli uciec i zlikwidować swoje"zestawy". Taki dwuosobowy patrol jest bez szans! Czy ktoś to w końcu opanuje !?  Nic się nie zmienia od lat! Mam wrażenie , ze nikomu na zmianach nie zależy!?Masakra.

 

Pozdrawiam.

 

Maciej G.

pod kładką na Warcie w Uniejowie jest tam zawsze zatrzęsienie ryb a te największe stoją tuż pod samą plażą obok restauracji , 



#223 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 975 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 02 czerwiec 2014 - 13:37

Kolego lepiej nie dawaj takich konkrtenych namiarów bo zaraz bedą tam szarpakowacy i inne typy


  • Maciek Rożniata lubi to

#224 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 02 czerwiec 2014 - 15:47

Kolego lepiej nie dawaj takich konkrtenych namiarów bo zaraz bedą tam szarpakowacy i inne typy

takie typy to bez moich wiadomości o tym wiedzą , 



#225 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 02 czerwiec 2014 - 16:32

Cześć

Byłem w sobotę, i w okolicach mostu w Warcie i poniżej tamy i dalej w paru miejscach aż po Uniejów, jechałem od tamy wzdłuż wału z paroma postojami. Piękny wynik  ;)  czyli dwa brania, dwa okonie, może wymiarowe. Jak już pisaliście bardzo duża przejrzystość, z resztą jest tak co roku o tej porze i zawsze u mnie jest całkowita lipa. Tegoroczny maj dawał jakieś ryby tylko w pierwszym tygodniu, może ciut dłużej. W każdym razie od momentu wyklarowania wody jest cisza. Zwraca uwagę brak śladów aktywności drapieżnika. No i w tej mega czystej wodzie faktycznie widać ryby, ale nie przesadzałbym z ilością i wielkością, owszem trafią się cielska, ale to tylko leszcze, leszcze i leszcze. Widziałem parkę pod nogami i kilka leniwie spławiających się na środku rzeki. Poza tym wszelka drobnica, czasem bardziej wyrośnięta drobnica. Pamiętam, że w tamtym roku w tym samym okresie widywałem znacznie więcej ładnych i różnych ryb.


  • Maciek Rożniata lubi to

#226 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 02 czerwiec 2014 - 17:48

ta "przejrzystość" wody czym to jest spowodowane . chyba to dobrze wróży na przyszłość  



#227 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 czerwiec 2014 - 13:05

Co do rybek to zapewne zależy od miejsca, ja poruszałem sie jedynie w obrębie Jeziorsko, musze dokupić sobie konin jeszcze.

I sporo widziałem naprawde ładnych Jazi i Boleni a raczej nie pomyle ich z leszczem, których ładne stadko widziałem na wysokosci słupa stanowiącego granicę obrębu Jeziorsko bezpośrednio na wprost "nerek".

W przyszły weekend jak tylko sie uda to jade nad warciankę, to taki świr którego sie nie da skutecznie leczyć



#228 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 03 czerwiec 2014 - 16:06

a spiningował ktoś z Was na Warcie w nocy na sieradzko- konińskim odcinku ?



#229 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 03 czerwiec 2014 - 21:22

Tak słowem komentarza do wcześniejszych postów. Nie wiem, jak to jest teraz z porozumieniami okręgu konińskiego, bo według aktualnych informacji z ich strony to zrezygnowali z jakichkolwiek porozumień na ten rok. Mimo tego ja płacąc składkę sieradzką dostałem (za dopłatą oczywiście) wkładkę na Konin, powiedziano mi też żeby nie pozbywać się pozwolenia na ten okręg, bo tylko za jego okazaniem i zdaniem będzie wydawany papier na rok kolejny, czyli 2015. Jaka w tym logika - nie wiem. Fakt, że ja opłacałem składki jakoś w pierwszym tygodniu stycznia, kiedy jeszcze żadne info o porozumieniach na stronie Konina nie wisiało.


  • Maciej G. lubi to

#230 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 08 czerwiec 2014 - 17:47

od godziny 5 do 10 30 wędkowałem dziś na Warcie - 1 branie i 1 ryba melduje się na brzegu bolenik  41 cm . lipa totalna , jazi w rzece w brud nie interesowały się  żadną przynętą , woda jak w kranie taka przezroczysta , stan wody średnio wyższy 


  • kacperek993 i Maciej G. lubią to

#231 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Michał

Napisano 09 czerwiec 2014 - 07:08

Ja łowiłem w okolicach Sieradza - ciężko się uparłem na ten odcinek - ryba jest, grunciarze coś tam łowią, a jednak.... :( . Woda mętna i mało przejrzysta. Poza tym co? Miło spędzony czas, pozamykane sklepy w oklicy (Zielone Świątki ?), lux opalenizna, i piwo na przystani w Sieradzu po 6 zł :o .  Zapomniałem, w Dzigorzewie kursuje prom, trzy razy w tygodniu.


Użytkownik kacperek993 edytował ten post 09 czerwiec 2014 - 07:11


#232 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 09 czerwiec 2014 - 16:06

u mnie sobota, od 4 do 10, powtórka z ostatnich wypraw, brak brań. Przy słonecznej pogodzie i tej klarowności wody rzeka się stała że tak powiem przezroczysta i odsłania co nieco. I te jazie, wydają się nie do ruszenia, ja przynajmniej nie mam złudzeń, nie potrafię, człowiek nie przyzwyczajony, że wszystko tak widać, zakładam, ze i w drugą stronę widać za dużo. Oczywiście zakradania i chowania się też próbowałem (gdzie mogłem). No i rzuca się tez w oczy brak drobnicy przy powierzchni, jest cały czas raczej przy dnie, czy to nieruchome stada czy pływające płotki, krąpie i inne. Wszyscy tu raczej mamy podobne doświadczenia i pokrywa się to z przyjściem tej kryształowej wody, także oby w Warcie woda była jak najczystsza, ale niechże trochę już zmętnieję :)


  • kacperek993 lubi to

#233 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Michał

Napisano 09 czerwiec 2014 - 16:12

Zasypać Jeziorsko :) .



#234 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 09 czerwiec 2014 - 17:58

te jazie to jakby były najedzone , uklei brak w bystrzach i zakolach i drobnego szczupaka gdzieś wywiało , ......................... ale gdzie tu jeździć na ryby  ??? 



#235 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 09 czerwiec 2014 - 22:12

Dzis dwa klenie i jaz wszystkie ryby kolo 35cm co ciekawe jeden klen sikal mlekiem. Widzialem tez ladnego sandacza jak stal sobie przy dnie kolo galezi.
  • Maciek Rożniata lubi to

#236 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 11 czerwiec 2014 - 16:39

Ten sandacz to za tamą czy przed ? Jeżeli można widzieć ,

Pozdrawiam



#237 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 11 czerwiec 2014 - 20:23

Skoro kolega @romeo7 widział przy dnie koło gałęzi to pewnie za tamą. Woda jest cały czas kryształ. Przed zbiornikiem ledwo 20 cm widać.



#238 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 11 czerwiec 2014 - 21:49

Tak za tama.

#239 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 13 czerwiec 2014 - 21:39

Woda spadla i zmetniala moze ryby zaczna brac.

#240 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 14 czerwiec 2014 - 14:31

:) oby , jak nie spróbujemy to się nie przekonamy , się okaże jutro 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych