Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1761 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 22 czerwiec 2014 - 13:37

Niedzielny wieczór w ubiegłym tygodniu i dzisiaj od rana. Nic. Łowiłem w kilku miejscach w poniżej zalewu. A jeszcze dla odmiany w czwartek nad Pilicę pojechałem - też nic. Dziś woda już zielona, niska, nadal zero aktywność na powierzchni, poza dwoma jakimiś chlapnięciami. Z całą świadomością własnych niedostatków doświadczenia, sprzętu, itd. muszę powiedzieć, że takiej lipy, przez taki okres czasu (od początku maja prawie) to jeszcze nad Wartą nie doświadczyłem. Nie widziałem też w tym czasie, żeby ktokolwiek coś łowił. Prawie śladu bolenia, na powierzchni cisza cały czas. Zero całkowite okonia. To jest o tyle dziwne, że jednak rok temu było całkiem inaczej. Chyba trzeba szukać nowych rewirów.


  • Maciek Rożniata lubi to

#262 ONLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 22 czerwiec 2014 - 15:39

Niedzielny wieczór w ubiegłym tygodniu i dzisiaj od rana. Nic. Łowiłem w kilku miejscach w poniżej zalewu. A jeszcze dla odmiany w czwartek nad Pilicę pojechałem - też nic. Dziś woda już zielona, niska, nadal zero aktywność na powierzchni, poza dwoma jakimiś chlapnięciami. Z całą świadomością własnych niedostatków doświadczenia, sprzętu, itd. muszę powiedzieć, że takiej lipy, przez taki okres czasu (od początku maja prawie) to jeszcze nad Wartą nie doświadczyłem. Nie widziałem też w tym czasie, żeby ktokolwiek coś łowił. Prawie śladu bolenia, na powierzchni cisza cały czas. Zero całkowite okonia. To jest o tyle dziwne, że jednak rok temu było całkiem inaczej. Chyba trzeba szukać nowych rewirów.

podzielam twoje zdanie. bolenia ni widu ni słychu , uklei też nie uwidzisz , parę razy widać było ławice jazi i to tych konkretnych ale gdzie te ryby się podziały?  . nie wspomnę o szczupaku wymiarku - nie wymiarku . .....................możemy im miodem du...ę smarowac  :)



#263 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 22 czerwiec 2014 - 16:00

W czwartek poniżej zbiornika miałem dwie ryby spięte. Jeden w rapsticka od Tomy-ego chociaż nie było widać aktywności ryb, a drugi w RH11 8cm. To samo miałem tydzień wcześniej, jedna duża ryba po krótkim holu się spięła. Ogólnie także nie doświadczam "szału"  :lol:  nad wodą. Zauważyłem też, że ryby bardzo szybko się uczą i płoszą, wystarczy kilka rzutów i już można iść odpocząć albo zmienić miejscówkę bo na nic zdaje się bombardowanie wody choć są w łowisku.
przyjdzie jeszcze czas, że zaczną gryźć, trzeba tylko być często nad wodą.


  • Maciek Rożniata lubi to

#264 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 23 czerwiec 2014 - 10:03

To i ja złożę meldunek z Warcianych potyczek.

W sobote wyruszyłem z domu zaraz po gwizdku kończącym mecz , także nad wodą byłem pare minut po 3 :D . Wybrałem brzeg tzw. łódzki, nad wodą wyjątkowo pusto, jedynie 2 stanowiska zajęte przez urlopo-wędkarzy. Nastawiłem się na poranne łowienie czegokolwiek na uklejopodobne wobki typu rapala original itp., później planowałem poszukać jazio-klenia i sprawdzić jak się łowi MHX ST1024f, chodziło o obsługę gumek.

Wyniki to kilkanascie okonków, jeden jazik, jeden boluś w rozmiarze śledziowym i tyle, woda niska, zielonkawa. Nie łaziłem zbytnio, ot do granicy obwodu rybackiego przy dawniej słynnych główkach. O ile bliżej zapory widać rybkę, to przy główkach nawet drobnicy nie uświadczysz.

W sobotę kolejne podejście, może tym razem da radę coś normalnego upolować, ale wybiorę sie chyba powyżej zbiornika.

Może udało by sie zorganizować jakieś wspólne łowy, zapraszam do dyskusji.


  • Maciek Rożniata lubi to

#265 ONLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 23 czerwiec 2014 - 13:25

jak dla mnie na razie nie ma co "biegać" wzdłuż Warty poniżej tamy , póki woda nie zmieni swojego stanu wysokościowo-klarownego , 


  • Hubertus lubi to

#266 ONLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 23 czerwiec 2014 - 19:45

orientujecie się może jak jest z organizowanymi spływami kajakowymi na Warcie poniżej tamy , czy ludzi korzystających ze spływu obowiązują jakieś przepisy dotyczące poruszania(pływania) się po rzece , czy to regulują przepisy wodne a może wolna amerykanka ?



#267 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 975 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 23 czerwiec 2014 - 22:14

Uczestniczylem w paru splywach. Generalnie tam gdzie nie ma ruchu statkow - wolna amerykanka.
  • Maciek Rożniata lubi to

#268 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 24 czerwiec 2014 - 08:49

orientujecie się może jak jest z organizowanymi spływami kajakowymi na Warcie poniżej tamy , czy ludzi korzystających ze spływu obowiązują jakieś przepisy dotyczące poruszania(pływania) się po rzece , czy to regulują przepisy wodne a może wolna amerykanka ?

Czyżby kolega podczepił jakiś kajak na smużaka ;)

Pływają jak chcą, i ciężko coś z tym zrobić, chyba że ołowianka 25-30g i celować poniżej lini wody, można by kilka zatopić 3:)


  • Maciek Rożniata lubi to

#269 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 24 czerwiec 2014 - 13:54

Predzej poplywac chce z wedka w tym kajaku i wyjsc na brzeg tam gdzie nie da sie autem dojechac :)
  • Maciek Rożniata lubi to

#270 ONLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 24 czerwiec 2014 - 16:49

masz "łeb" Dawid , dobry pomysł z tym kajakiem żeby obadać fajne miejsca ,



#271 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 24 czerwiec 2014 - 16:57

Ciekawe tylko czy czas splywu nie jest ustalony przez wlasciciela kajakow.
  • Maciek Rożniata lubi to

#272 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Michał

Napisano 24 czerwiec 2014 - 18:00

Ciekawe tylko czy czas splywu nie jest ustalony przez wlasciciela kajakow.

Pewnie jest, ale odpowiednia kwota pozwoli na to, że pływający będzie ustalał ten czas ;) .

Zresztą jak biorą to czas nagle zaczyna przyśpieszać - też tak macie? :)


  • Maciek Rożniata lubi to

#273 Guest_Kontemplator_*

Guest_Kontemplator_*
  • Guests

Napisano 04 lipiec 2014 - 20:20

Witam, dzieje się coś poniżej tamy? Planuje wybrać się tam w weekend za bolkiem, ewentualnie z jakims lżejszym sprzętem na jazie. Bierze coś czy ogólnie lipa?



#274 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 04 lipiec 2014 - 20:52

fajnie będzie jak  ty zdasz nam relacje jak było, jeśli pojedziesz za "tamę" ;-) . podziel się informacją .  :)


  • kacperek993 lubi to

#275 ONLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 06 lipiec 2014 - 10:36

Wypadło na mnie ze zdaniem relacji. Woda kwitnie, sporo roślinnosci wodnej , drobnicy nie widac, sporadyczne chlapniecia bolenia, wedkarzy malo. Bylem pod tama i w uniejowie nie wiem jak na progach , ale pewnie podobnie jak u mnie , w nocy tez lipa .
  • kacperek993 lubi to

#276 ONLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 lipiec 2014 - 12:57

Maciek, a jak z wysokością wody. Łowiłem w ubiegły "łikend" w okolicach Sieradza i woda była bardzo niska. Potem w nocy gwałtownie przybrała (na moje oko jakieś 10-15cm). O efektach zmagań nie wspominam :( .



#277 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 06 lipiec 2014 - 13:08

Hehe , woda stednia , nie moge powiedziec , fajna do łowienia, ale jak to na warcie bywa w wiekszosci wypadow - i rak ryba hehe.

#278 ONLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 lipiec 2014 - 17:45

Wczoraj cały dzień spędziłem w okolicach mostu kolejowego w Sieradzu. Woda trochę wyższa jak w porównaniu do poprzedniej mojej wizytacji ;) . Nareszcie było widać, że coś się dzieje. Bolki od czasu do czasu ostro grasowały, w nurcie chyba klenie zbierały, bo czasem pojawiały się mocne zawirowania połączone z pluskiem i jakby cmoknięciami. Coś pięknego, bo nawet ryby złowiłem - 3 bolki i 1 szczupły - tylko z wielkością jest problem. Wszystkie rybki nadziały się na kotwy od Widłów. Ogólnie bolki złowiłem siedząc na miejscówkach po 2-3 godziny ( tam gdzie łupały), potem zmiana i powrót i w sumie obskoczyłem przez cały dzień 3 miejsca, gdzie żerowały te "cholerniki". Tak będzie wyglądała moja  taktyka w tym roku - rozpracować kilka miejscówek i na nich się skupić. Jak będzie teleecho - to zmiana na inne i tak "w koło Macieju". No i wsio :D .


  • Maciek Rożniata lubi to

#279 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 16 lipiec 2014 - 21:57

I jak tam nasza Warta czyżby wodę spuścili, że nikt nic nie melduje, czy wyjechaliście na wakacyjne wojaże w inne rejony :P


  • Maciek Rożniata lubi to

#280 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 17 lipiec 2014 - 07:50

pewnie łowią ale się nie pucują ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych