Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1761 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 18 kwiecień 2015 - 19:17

A jak jeszcze kupię od ciebie twoje woby boleniowe. Uczeń przegoni mistrza.☺

#702 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 18 kwiecień 2015 - 19:22

To ja mogę uczyć się od Ciebie :) a dziś powstało kilka jaziowek, testy w tygodniu ;)

#703 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 18 kwiecień 2015 - 20:27

Fajne wobki z wyglądu 😉 jaziowe i boleniowe. Testy trwają. I kalkulacje cenowe ☺

#704 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 18 kwiecień 2015 - 21:06

Corocznie słyszę, w zeszłym roku nawet widziałem jak jeden znajomy z Sieradza łowi brzany w okolicach kolejowego na starorzeczu za białym mostem ale miejscówki nie zdradził dokładnej. Szkoda że nie jedziesz w niedziele, spotkalibyśmy się nad wodą, dziś niestety mi nie pasuje. ;)

brzany na starorzeczu???



#705 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 18 kwiecień 2015 - 21:08

brzany na starorzeczu???

a wiesz gdzie jest most kolejowy za białym przy parku ?, właśnie pod tamtym kolejowym gdzieś kolega łowił brzany ale miejscówki nie zdradził dokładnej a przecież to stare koryto.



#706 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 18 kwiecień 2015 - 21:13

a wiesz gdzie jest most kolejowy za białym przy parku ?, właśnie pod tamtym kolejowym gdzieś kolega łowił brzany ale miejscówki nie zdradził dokładnej a przecież to stare koryto.

na rzece pod kolejowym to ok tam woda trochę rwie i jest rynna, ale nie na starorzeczu. Brzany nigdy w starorzeczu nie będzie przecież. Pewnie chodzi o główne koryto pod mostem kolejowym, z reszta sam powinieneś wiedzieć bo wydawało mi się, że sam pisałeś że raz widziałeś. Starorzecze za kolejowym kiedyś było piękne przepływowe długie dopóki nie zasypali wlotu i wszystko wyschło. Jest jeszcze kilka jałowych oczek ale daj spokój nie ma tam brzan może coś ci się pomyliło



#707 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 18 kwiecień 2015 - 21:17

E może to źle ująłem, chodziło mi właśnie o ten fragment z nurtem i rynną w obrębie kolejowego. Ja na cały ten odcinek wody/rzeki mówię starorzecze choć wpływa tam przecież Żeglina. ;)


Użytkownik CarIvan edytował ten post 18 kwiecień 2015 - 21:31


#708 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 18 kwiecień 2015 - 21:18

skąd jesteś z sieradza?



#709 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 18 kwiecień 2015 - 21:30

Tak ;)



#710 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 18 kwiecień 2015 - 21:35

ja tez dzisiaj ćwiartkę wypiłem, ale jeszcze kojarzę gdzie ta żeglina wpływa ;)



#711 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 21:38

Gdzie wpływ żegliny a gdzie most kolejowy... to jakieś 2 km różnicy

 

ps  w tygodniu byłem na biskupicach ale bez kontaktu z rybą, ogolnie zero życia w rzece...



#712 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 18 kwiecień 2015 - 21:54

ja tez dzisiaj ćwiartkę wypiłem, ale jeszcze kojarzę gdzie ta żeglina wpływa ;)

 no wpływa do Próby ale mostek na Zd-Wolę pierwszy tu jak skręcasz w prawo na skansen jest na Żeglinie więc i wpada do starorzecza Warty przecież czy coś pokręciłem?

 

 

Gdzie wpływ żegliny a gdzie most kolejowy... to jakieś 2 km różnicy

 

ps  w tygodniu byłem na biskupicach ale bez kontaktu z rybą, ogolnie zero życia w rzece...

Ja wybieram sie jutro a gdzie to jeszcze nie wiem może na prom na Dzigorzew.


Użytkownik CarIvan edytował ten post 18 kwiecień 2015 - 22:02


#713 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 18 kwiecień 2015 - 22:11

ok już wiem co masz na myśli, ty mówisz o starorzeczu o nazwie szlaban, do którego wpływa Żeglina. Kiedyś to było piękne starorzecze, dziś oczywiście już tylko bagienko. No i z tego starorzecza Żegilna sobie wychodziła wprost pod mostek na trasie do Zduni i 200m dalej wpływa do Warty tu gdzie zaczyna się betonowa opaska. Określenie wpływa oczywiście zakłamuje rzeczywistość, bo ona się zaledwie sączy, a latem już nawet przesiąka. Tu gdzie wpływa Żegilna do Warty jeszcze na początku XX w była tzw Wielka Głębina, na której rozlewisku wyjęto kiedyś ogromnego jesiotra. Był to bodaj 1913 rok a wiem to z lektury opowiadania "Przybysz z dalekiego morza" (autora teraz zapomniałem ale mogę sobie przypomnieć). Po drugiej stronie, czyli tu gdzie teraz jest plaża, okoliczna ludność wypasała zwierzęta gospodarskie. Sam ten odcinek dostarczał mieszkańcom miasta rybiego pokarmu. Żeby sobie uzmysłowić jak to wtedy wyglądało, trzeba by pomnożyć tą wodę co jest teraz razy 5. To była potężna rzeka rządzona własnymi prawami, dzisiaj to jest wysychający kanał, a w granicach Sieradza Warta jest już w 100% przetworzona i niemal jałowa pod kątem rybostanu



#714 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 18 kwiecień 2015 - 22:34

O o widzisz i jesteśmy w domu. ;)



#715 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 11:38

Jesli chodzi o Warte w naszych okolicach to wygladała ona kiedyś...zupełnie inaczej

 

 

Załączone pliki


  • Maciek Rożniata, Szymon82 i Pasta lubią to

#716 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 11:39

I jeszcze ciekawostka ;)

 

 

Załączone pliki



#717 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 13:05

Kurczę, Marcin, ale ten statek, to chyba nie w Sieradzu? Teraz to by musiał z przodu mieć koparkę, żeby sobie kopać rów w którym by się zmieścił.



#718 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 19 kwiecień 2015 - 13:32

Pamiętam jak pływały duże barki i niewielki statek o nazwie Orkan. To było wtedy jak te bezmózgie pomioty stawiały ostrogi na naszej warcie. Można by zapytać i co taki jełop pomysłodawca chciał tym osiągnąć i do czego ostatecznie doprowadził. Uważam, że tych sukinsynów powinno się rozliczyć za zniszczenie ekosystemu. Po 10 latek na Orzechowej dałoby mi częściowa satysfakcję.

 

Jeziorm1 dwie pierwsze fotki mam, ale za nic nie mogę zlokalizować który odcinek rzeki przedstawia foto pierwsze od lewej. Trzech ostatnich fotek nie znam i dzięki wielkie za nie, bo jestem zagorzałym kolekcjonerem starycyh zdjęć Warty sieradzkiej. Masz może więcej?



#719 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 13:46

Nie wiem, czy ktoś z kolegów łowi w Osjakowie, ale teraz koło zerwanej tamy można podziwiać pale po moście. A tu jak ten most wyglądał:

Załączony plik  Budowa mostu.jpg   47,76 KB   10 Ilość pobrań Załączony plik  Most2.jpg   85,41 KB   7 Ilość pobrań Załączony plik  Zburzony most.jpg   154,15 KB   8 Ilość pobrań

 

I jeszcze dwa zdjęcia młyna:

 

Załączony plik  Młyn i kościół.jpg   33,91 KB   9 Ilość pobrań Załączony plik  Młyn.jpg   53,68 KB   6 Ilość pobrań


  • Maciek Rożniata lubi to

#720 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 13:52

Kurczę, Marcin, ale ten statek, to chyba nie w Sieradzu? Teraz to by musiał z przodu mieć koparkę, żeby sobie kopać rów w którym by się zmieścił.

 

chyba nie, ale duże barki pamietam jeszcze na warcie, teraz to kajakiem tylko spokojnie popływasz :(






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych