Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1761 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 31 maj 2015 - 22:19

Kiepsko mi się nimi rzucało, zazwyczaj wpadały w rotację i przez to blisko lądowały, nie pamiętam, żebym miał taki problem z trillem. Nie to, żebym reklamował tego drugiego. Prawdopodobnie są to woblery do ekspresowego prowadzenia, łowiąc z podwyższonego brzegu ostatnie metry przypominają ściąganie przysłowiowego farfocla, wtedy jedyny sens to dać mu opaść i prowadzić krótkim szczupakowym podszarpywaniem dzięki czemu przypomina chorą rybkę. Tak jak mówię może trzeba się go nauczyć, mnie po prostu nie przypasował. Ale tak jak mówisz najczęściej łowią te przynęty, którym dajemy najwięcej czasu na popis. 



#842 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 01 czerwiec 2015 - 06:05

Wartek piękna rapa, aż dziw że takie jeszcze pływają w naszej Warcie przy tak wyjałowionym Jeziorsku.



#843 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 01 czerwiec 2015 - 12:14

Pływają, pływają, tu mój Boleń, o którym wspominałem tydzień temu. Na co złowiony widać.

Co do spiritów, to 7cm lata o niebo lepiej od 9cm (tego drugiego dociążyłem, ale i tak tylko co piąty rzut nie koziołkuje i ładnie leci).

Załączony plik  Resize of SDC11457.JPG   126,59 KB   8 Ilość pobrań



#844 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 01 czerwiec 2015 - 12:38

Graty Kross. Powiedz gdzieś takiego upolował na którym odcinku rzeki też przejadę się dać mu buziaka. :D



#845 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 czerwiec 2015 - 12:57

Pływają, pływają, tu mój Boleń, o którym wspominałem tydzień temu. Na co złowiony widać.

Co do spiritów, to 7cm lata o niebo lepiej od 9cm (tego drugiego dociążyłem, ale i tak tylko co piąty rzut nie koziołkuje i ładnie leci).

attachicon.gifResize of SDC11457.JPG

Piękna bestyja...



#846 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 01 czerwiec 2015 - 13:31

Super ryba dla mnie to kosmos jeżeli chodzi o bolenie z Warty



#847 OFFLINE   Mosqito

Mosqito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Komorowski

Napisano 01 czerwiec 2015 - 13:40

Kozacki boluś wielkie gratki :clappinghands:

 

Patrząc na te zdjęcia stwierdzam, że ze mnie to pierdoła a nie wędkarz ...


  • Maciek Rożniata lubi to

#848 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 01 czerwiec 2015 - 13:41

Gratulację, piękne bolenie. Ja cały czas czekam na swojego pierwszego osiemdziesiątaka :), a Kriss już w maju ma 2 sztuki. Tylko podziwiać. I zgadzam się z tym kosmosem, mam podobnie...



#849 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 01 czerwiec 2015 - 15:05

Kriss napisz ze to ryba z Odry żeby się nam lżej na sercach zrobiło :)

#850 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 01 czerwiec 2015 - 17:41

Kriss to już wytrawny łowca boleni skoro łowi je systematycznie i to te największe. Powiedz Kriss jak ty robisz foty? Ktoś ci je pstryka, czy statyw i samowyzwalacz? 



#851 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 01 czerwiec 2015 - 17:43

Graty Kross. Powiedz gdzieś takiego upolował na którym odcinku rzeki też przejadę się dać mu buziaka. :D

A ty Carlvan pochwal się swoim szczupłym, bo na innym forum się chwaliłeś a tutaj nie:) Ile mierzył i czy warciany?



#852 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 czerwiec 2015 - 17:49

Super ryba dla mnie to kosmos jeżeli chodzi o bolenie z Warty

Co wy gadacie??? Nie ma takich na pęczki, ale są. Akurat w tym roku złowilem sporo takich do 50-55cm, ale w poprzednich latach, szczególnie do połowy czerwca (bo łatwiej) trafiałem i takie 80+.

Musicie przestawić się z ekspresu i kombinować. Warta to nie Odra. Tutaj wody jest 3x mniej przy podobnej szerokości koryta.


Użytkownik krzychun edytował ten post 01 czerwiec 2015 - 19:15

  • Maciek Rożniata lubi to

#853 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 02 czerwiec 2015 - 05:12

A ty Carlvan pochwal się swoim szczupłym, bo na innym forum się chwaliłeś a tutaj nie:) Ile mierzył i czy warciany?

 

Ależ pochwaliłem się w temacie np. Woblery z Basonii  kolegi Tomka 1988. Zębaty z Próby więc nie zamieszczałem fotki w tym temacie, miał 82 cm zdaje się o ile pamiętam i około 4,5 kg, nadal w Próbie sobie pływa. Złowiłem jeszcze kilka w tym trzy sześćdziesiątki w Warcie ale za małe by je pokazywać było warto więc odpięte w wodzie i nadal pływają w rzece. Maj był dla mnie miesiącem w jakim nasycam się łowieniem szczupaków, czerwiec to już bolki a  szczupłe jako przyłów.



#854 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 02 czerwiec 2015 - 07:37

o to w tej Próbie jeszcze coś pływa widzisz ja z kolei myślałem, że to podobna pustynia bo presja tam duża. Osobiście tam nigdy nie łowiłem, bo jeżdżę tylko na rzekę, ale dobrze wiedzieć, że jest rybka niewyłowiona zupełnie



#855 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 03 czerwiec 2015 - 14:32

Wartek, statyw i samowyzwalacz albo pilot. Jeszcze nigdy nie miałem takiego rozpoczęcia sezonu, zawsze te największe łowiłem w sierpniu, czasem w lipcu.



#856 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 03 czerwiec 2015 - 15:09

Tak myślałem, że ze statywu. Ja zanim zrobiłem foto to po zmierzeniu obowiązkowa reanimacja w wodzie i dopiero. Urobiłem się po pachy, żeby fota jako taka wyszła i ryba bez szwanku wróciła do wody. Ja w boleniach się nie specjalizuję to był dopiero mój trzeci, ale trochę mnie wzięło i byłem dziś w sklepie po rippery więc pochodzę sobie trochę i poćwiczę też chciałbym takiego po osiemdziesiątce trafić



#857 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 03 czerwiec 2015 - 22:58

To był drugi wyjazd na ryby po 1 maja byłem prawie pewny że będzie to bezowocny wyjazd ale widziałem że wrzuciliście na forum kilka ładnych boleni więc sobie myślę że w sumie to ta sama rzeka i może jakiś w szoku po sesji zdjęciowej przypłynie do mnie ;) Wybrałem się na miejscówkę na której wcześniej łowiłem tylko raz ale widziałem że coś tam się chlapło przy poprzedniej wizycie.

Po kilku minutach nad wodą zauważyłem aktywność boleni więc myślę sobie nie jest źle.

Po 15 minutach uderzenie w odległości kilku metrów ode mnie i coś ostro wybiera mi żyłkę nie dając się podnieść do powierzchni, hamulec jęczy a ja modlę się żeby nie wlazł w zaczepy których w okolicy nie brakuje ryba nie słabnie a ja jestem przekonany że bolek może mieć w granicach 80 cm.Niestety po kilku minutach już widzę że nie będzie taki duży a swoją siłę zawdzięcza tym że jest zaczepiony za płetwę grzbietową , wreszcie wyciągam go na brzeg i widzę że bolek jest spory, może mieć w granicach 70 cm. Godzinę później łapię jeszcze jednego prawidłowo zapiętego ale nieco mniejszego.

Bolenie oczywiście wróciły do wody

 

 

768_rap1.jpg

 

 

272_rap2.jpg

 

 

https://youtu.be/f-cF4cWOX_E


Użytkownik zdzislavo1 edytował ten post 04 czerwiec 2015 - 07:54

  • Maciek Rożniata, romeo7 i Adrian3023 lubią to

#858 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 01:25

Gratuluję!

 

ps.fotek nie widać

 

pzdr



#859 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 04 czerwiec 2015 - 07:55

Teraz powinno być ok



#860 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 04 czerwiec 2015 - 08:41

Ładniusie sztuki, gratuluję. :clappinghands:


Użytkownik CarIvan edytował ten post 04 czerwiec 2015 - 08:42





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych