Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1730 odpowiedzi w tym temacie

#1421 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 listopad 2018 - 18:25

Panowie, moze wiecie dlaczego na Warcie są takie kombinacje z wodą?

Rozumiem, że chodzi o odc poniżej tamy?  Bo Jeziorsko to zbiornik retencyjny.  Wstawiałem już kiedyś filmik czym kończą się duże wahniecia wody dla ryb na samym zbiorniku, szczególnie zimą..

 



#1422 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 listopad 2018 - 18:58

Wahania wody są  ponieważ  zarządcy  tamy nastawieni  są na produkcję  prądu  - ekofile heh  i do  tego starają  się tak regulować  poziom wody w rzece by ta nigdy nie  wyszła  , wylała się z koryta przez co nigdy nie będzie  w Warcie szczupaków  i można wprowadzić zasadę  kill  w d....e  drilll  czy  pedofillll   to nic nie da jeśli tarła nie będą  efektywne a  takowych nie będzie  bo brakuje odp miejsc  czyli zalanych łąk  , rozlewisk  .



#1423 OFFLINE   saw70

saw70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaJeziorsko wędkarskie El Dorado
  • Imię:Tomek

Napisano 13 listopad 2018 - 21:27

Naprawiają popękane płyty na zaporze 



#1424 OFFLINE   maniek82

maniek82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjasieradz
  • Imię:maciej

Napisano 26 listopad 2018 - 16:50

Na jeziorsku ryby zeszły razem z wodą. Narybek sandacza i karpia łowili podbierakami za tamą. Po co te zarybienia i tysiące naszych zł skoro  PZW ma to głęboko w d.....    Liczą się tylko cyferki na papierze. W Sieradzu nie ma zarzadcy wody. Takie są realia funkcjonowania Sieradzkiego okręgu. Siatki zniesione teraz trzeba zarybic wody konińskie.



#1425 OFFLINE   booohal

booohal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarta
  • Imię:Krzyś

Napisano 26 listopad 2018 - 19:10

Smutna prawda. Karpie nawet na spinning brały... A sandacze z połamanymi kręgosłupami...

Miałem nadzieje na fajne połowy na Jeziorsku w przyszłym roku bo już w tym było nieźle. I wszystko poszło do krainy wiecznie nienażartych mięsiarzy czyli za tamę...


  • Krzysiek P i Alexspin lubią to

#1426 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 27 listopad 2018 - 11:21

To akurat smutna prawda. Za tama wala w łeb wszystko co się rusza nie ważne czy ma wymiar czy nie ma. Nie ma co się łudzić. Zbiornik odbuduje się za dwa lata i znów wpuszcza rybaków. Jak się idzie wzdloz rzeki to same poodcinane głowy małych sandaczykow leżą. Takie są realia, niestety.
  • Krzysiek P i Alexspin lubią to

#1427 OFFLINE   maniek82

maniek82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjasieradz
  • Imię:maciej

Napisano 01 grudzień 2018 - 10:32

Kolejny "piękny" przykład gospodarowania woda pzw w SIERADZU- zbiornik smardzew a raczej to co z niego zostało. STRUMYK. Dziwić sie ze ryby zdychają. W WIADERKU zimy nie przetrwają.


  • Jeziorm 1 i Krzysiek P lubią to

#1428 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 02 grudzień 2018 - 16:06

☺ 16 cm wody aktualny stan spod Tamy ☺będą brały. Hehe

Użytkownik Maciek Rożniata edytował ten post 02 grudzień 2018 - 16:06


#1429 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 02 grudzień 2018 - 21:57

Patrzę już ładnych pare lat na stan Warty na różnych stacjach według pogodynki i czegoś takiego na wodowskazie w Uniejowie jeszcze nie widziałem. Kur... 16 cm? To w największe suszę i niżówki spadało do jakiś 22-24 cm. Dramat. A swoją drogą ciekawe dlaczego dla Uniejowa nie ma danych o przepływie. Zawsze był, jeszcze ze cztery dni temu jak patrzyłem ostatnio. Teraz tylko poziom i temperature widzę a przepływu brak.

#1430 OFFLINE   booohal

booohal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarta
  • Imię:Krzyś

Napisano 03 grudzień 2018 - 10:31



Kolejny "piękny" przykład gospodarowania woda pzw w SIERADZU- zbiornik smardzew a raczej to co z niego zostało. STRUMYK. Dziwić sie ze ryby zdychają. W WIADERKU zimy nie przetrwają.

Nie no spuścili wodę, jak co roku, ale żeby strumyk?

To zdjęcie z 29-11-2018r:

Sentinel-2-L1-C-Sentinel-2-True-color-on



#1431 OFFLINE   booohal

booohal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarta
  • Imię:Krzyś

Napisano 03 grudzień 2018 - 10:33

Strumyk to został z Jeziorska...

Sentinel-2-L1-C-Sentinel-2-True-color-on


  • Alexspin lubi to

#1432 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 grudzień 2018 - 10:49

Patrzę już ładnych pare lat na stan Warty na różnych stacjach według pogodynki i czegoś takiego na wodowskazie w Uniejowie jeszcze nie widziałem. Kur... 16 cm? To w największe suszę i niżówki spadało do jakiś 22-24 cm. Dramat. A swoją drogą ciekawe dlaczego dla Uniejowa nie ma danych o przepływie. Zawsze był, jeszcze ze cztery dni temu jak patrzyłem ostatnio. Teraz tylko poziom i temperature widzę a przepływu brak.

Planowałem zajrzeć tam po kilku sezonach nieobecności z lekkim spinningiem.

Co oznacza te 16 cm w Uniejowie?

Jak to się przekłada na odcinek bliżej tamy jest sens jeszcze tam próbować łowić(głównie interesuje mnie okoń)

Właśnie kilka lat temu zaprzestałem tam zagłądać jak znajomy widział na własne oczy jak wyciągali siatkami ryby z resztek wody-odechciało mi się.

Czy to znowu taki numer/



#1433 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 03 grudzień 2018 - 11:22

Poziom 16 cm w Uniejowie oznacza bardzo niski stan i przepływ myślę że około 10-12m3 na sekundę. Czyli prawie nic. Bliżej tamy łowić się zapewne da, w jakiś głębszych rynienkach, zwężeniach. Z uwagi na stan wody i towarzystwo stałych bywalców wrażenia mogą być dołujące.

#1434 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 03 grudzień 2018 - 11:42

Odpowiedzi dlaczego jest tak tragicznie niski stan za tama mogą być dwie. Jedna to jakieś prace na tamie/elektrowni wymagające ograniczenia przepływu. Druga bardziej prawdopodobna jest taka, że doszło z jakichś powodów do obniżenia poziomu na zalewie poniżej wartości minimalnych i teraz trwa napełnianie żeby ten minimalny poziom osiągnąć. Zwróćcie uwagę że stan w Sieradzu to 173 cm i prawie 20 m3 przepływu, czyli niski normalny.

#1435 OFFLINE   maniek82

maniek82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjasieradz
  • Imię:maciej

Napisano 03 grudzień 2018 - 12:39

Na jeziorsku we wrześniu brały małe sandaczyki i okonie. Niedawno pływałem cały dzien na łodzi zero brań. Sonda pokazuje "Studnie".Czego nie złapali w siaty teraz przy tym stanie dzieła dokończą je..... kormorany.



#1436 OFFLINE   booohal

booohal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarta
  • Imię:Krzyś

Napisano 03 grudzień 2018 - 14:32

Na jeziorsku we wrześniu brały małe sandaczyki i okonie. Niedawno pływałem cały dzien na łodzi zero brań. Sonda pokazuje "Studnie".Czego nie złapali w siaty teraz przy tym stanie dzieła dokończą je..... kormorany.

Wszystko poszło za tamę.

Oczywiście RZGW wcześniej wiedziało o wymianie uszkodzonych płyt ale zamiast spuszczać powoli wodę to w kilka dni zrobili takie zrzuty, że cała ryba zgromadzona przy tamie poszła za nią.

Nie pierwszy raz w tym roku słyszę od ludzie z echosondami, że takiej studni przy tamie czy w innych miejscach nie pamiętają...



#1437 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 04 grudzień 2018 - 13:20

Jeszcze chwila 2-3 dni i dojdą do zimowego stanu 116,30 npm. i wtedy zrzuty zostaną zrownoważone tym co plynie z góry , Teraz zrzut 16 m3 . To jest ponizej mnimum 22  m3. Z góry dzisiaj płyneło ok 30 m3


Użytkownik tlok edytował ten post 04 grudzień 2018 - 13:21

  • Radek_Z lubi to

#1438 OFFLINE   maniek82

maniek82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjasieradz
  • Imię:maciej

Napisano 04 grudzień 2018 - 16:45

Może i ryby się cofną przed tamę :D


  • Jeziorm 1 lubi to

#1439 OFFLINE   Adrian3023

Adrian3023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Adrian

Napisano 09 grudzień 2018 - 09:21

Może i ryby się cofną przed tamę :D

Oby, bo po tym co zobaczyłem wczoraj, to woła o pomstę do nieba



#1440 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 grudzień 2018 - 10:53

Jaki Pan, taki kram. Jakie władze, taka gospodarka. PZW już dawno powinno "wyprowadzić sztandar", nie pomogą zmiany w zarządach, nie pomogą żadne nowelizacje przepisów. Trzeba zlikwodować tę skostniałą, postkomunistyczną strukturę, zastąpić nową organizacją, która będzie działać na rzecz jej członków, a nie na rzecz nabijania prywatnych kieszeni prominentów jej władz, ale kogo to obchodzi?!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych