Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1821 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 czerwiec 2007 - 13:26

U mnie twister 12 cm i główka 28 g to norma. W ostatnich latach 80% moich dużych boleni podało na ten zestaw. PS. Ktoś z forum w ubiegłym roku obiecał mi sztywne twistery :wacko:

#242 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 czerwiec 2007 - 13:34

Robert,
Może uda się Tobie skontruować filmik z falowych ataków na przykosie? Chętnie wstawiłbym to na forum celem edukacyjnym.

Pozdrawiam
Remek

#243 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 czerwiec 2007 - 13:43

Analogowa wersja leży za plecami (moimi) od kilkunastu lat. Cyfrową chętnie nakręcę. Brakuje mi tylko 10 000 zł na HD Sony :angry:

#244 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 czerwiec 2007 - 13:48

Dlatego zawsze łatwiej oszukać bolenia jak wieje. Miałem mnóstwo brań pod nogami w czasie porywistego wiatru. W tym sezonie miałem przypadek kiedy wyjąłem energicznie przynętę z wody a za nią wyskoczył bolek :huh: :D

wiem o czym mowisz akcje w stylu brania pod nogami sa dosc czeste wydaje mi sie ze bolen jezeli mu sie wstrzeli z przyneta to bedzie jechal za nia do samego konca to jedno wracajac do spraw pogodowych to 2 lata temu lowilem pod konec wrzesnia w czapce i kurtce zimowej a pogoda byla hmmmm sztormowa wial bardzo ostry zachodni ale cieply wiatr do tego padal deszcz w dwa dni nie polowilem moze duzo ale pare rybek powyzej 70 cm dalo mi do myslenia, o dziwo ryby startowaly do woblerow ktore szly wierzchem nie bylo ich widac wcale, nie zauwarzylem tez zeby gdzies byly ukleje wydaje mi sie ze bylo to stado ktore zaczynalo sie zbierac na jesien i zostalo zaskoczone pogoda a ze musialy cos jesc to jadly moje wobki :D

#245 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 czerwiec 2007 - 14:05

Myślę, że wstrzelić się idealnie to = natychmiastowe branie :D Jak bolek płynie za przynętą to znaczy, że coś mu nie gra. I tu super wobler nie pomoże. Sam fakt, że wobler nie ucieka robiąc zestaw zwodów, jest dla bolka nienaturalny. Dlatego się przygląda. O tym czy w końcu zaatakuj owo cuś, czy nie, decyduje poziom adrenaliny. Są dni kiedy tylko odprowadzają, a są takie kiedy to odprowadzenie kończy się atakiem. Czyż to nie piękna niepewność :D

#246 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 02 czerwiec 2007 - 14:13

Moim boleniom często coś nie pasi bo prawie na każdym wypadzie zdarzy się ,że któryś odprowadzi wobka pod same nogi i tuż przed wyjęciem przynęty z wody zrobi nawrót z pięknym wirem...adrenalina skacze mi wtedy bardziej niż przy zwykłym pobiciu.
Dwa w tym sezonie wręcz próbowały dorwać przynęte ,która była już nad teflą wody..widok niesamowity, ale serducho o mało mi nie wyskczyło B)

#247 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2007 - 14:24

Coś w tym jest że stare bolki robą się leniwe.
Dwa tygodnie temu byłem nad Narwią i łowiłem takie 50-55cm pomiędzy dwoma zwalonymi do wody drzewami na zakręcie rzeki, rybki wściekle tłukły w ukleje ku uciesze wodnego ptactwa :D
ale coś nie brały te duże mimo że w łowisku na pewno były...
Zdażało się że od czasu do czasu zaczepiałem ukleję, kilka pierwszych wypuściłem wierząc w to że w końcu na wobka musi siąść jakiś większy...
Drugiego dnia po piątym bolku z przedziału 50-55cm puściłem po wierzchu zaczepioną uklejkę uzbrojoną niewielką kotwiczką i po minucie w ledwie żywą rybkę przywalił większy.
Nie wiem jak duży bo spioł się po kilkudziesięciu sekundach ale na dzień dobry wywinął mi ok. 10m plecionki o wytrzymałości 9,5kg przy dość mocno dokręconym hamulcu


#248 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 czerwiec 2007 - 14:24

Maciejowaty, bolenie same nam podpowiadają co je kręci. Trzeba tylko umieć je słuchać :D Szpiegu wie o czym mówie :mellow:

#249 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2007 - 14:36

Moim boleniom często coś nie pasi bo prawie na każdym wypadzie zdarzy się ,że któryś odprowadzi wobka pod same nogi i tuż przed wyjęciem przynęty z wody zrobi nawrót z pięknym wirem...adrenalina skacze mi wtedy bardziej niż przy zwykłym pobiciu.
Dwa w tym sezonie wręcz próbowały dorwać przynęte ,która była już nad teflą wody..widok niesamowity, ale serducho o mało mi nie wyskczyło B)




Przed chwilą wróciłem z nad Narwi z kolejnymi sześcioma pięćdziesiątakami na koncie...
...ale jeden z nich zafundował mi piękne wspomnienie:
Posłałem woblerka na kawałek spokojnej wody pomiędzy 2 zwalone drzewa i zacząłem zwijać go diabelnie szybko, po kilku ruchach korbką za wobkiem pojawiła się górka, przyśpieszyłem, górka też, po chwili kiedy zostało ok 2m do zderzenia woblerka ze szczytówką przestałem zwijać i w tym momencie przykotłował.
Cała akcja oglądana przez polaroidy na długo pozostanie mi w pamięci :D

Załączone pliki



#250 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 02 czerwiec 2007 - 15:12

Ładnie,ładnie Włóczykiju :D

Z różnych stron dochodzą mnie wieśći ,że na Narwi zaczyna się dziać :mellow: Wczoraj kolega miał na kiju osiemdziesiątkę ,niestety zestaw był mało boleniowy i bolek wygrał.

pozdrawiam :D

#251 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 02 czerwiec 2007 - 15:19

Ja już w domku po dzisiejszej wyprawie na Odre :D

Niepowiem boleczki przygryzały lecz, nic nadzwyczajnego.

Koncowy wynik to 3 sztuki 45-60 cm ;)

Załączone pliki



#252 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 02 czerwiec 2007 - 15:20

Załączone pliki



#253 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 czerwiec 2007 - 15:24

Myślę, że wstrzelić się idealnie to = natychmiastowe branie :D Jak bolek płynie za przynętą to znaczy, że coś mu nie gra. I tu super wobler nie pomoże. Sam fakt, że wobler nie ucieka robiąc zestaw zwodów, jest dla bolka nienaturalny. Dlatego się przygląda. O tym czy w końcu zaatakuj owo cuś, czy nie, decyduje poziom adrenaliny. Są dni kiedy tylko odprowadzają, a są takie kiedy to odprowadzenie kończy się atakiem. Czyż to nie piękna niepewność :D




akcja ze srody......
palentam sie z funflem po rzece bez super wynikow chcielismy zobaczyc jak reaguja szczuple na jerki itp. koles do mnie mowi ze glowka wyzej pokazal sie bolen po 10 minutach wchodze na ta glowke atakow nie widac pierwszy rzut wobkiem i odrazu strzal ryba sie spina 2 rzut broda na multiku 3 rzut wychodzi, strzal ponowy tne i ryba siedzi patrze w pysk slady kotwicy a ten zapiety gdzies pod skrzelami za przednia kotwice ,przypasowuje do moich te slady pasuja :D wnioski hmmm albo byl taki wsciekly i naladowny adrenalina ze powtorzyl albo idealna przyneta albo jedno i drugie :mellow:

#254 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 czerwiec 2007 - 15:32

Mieszanka wybuchowa to głód + wysoka adrenalina. Obydwa elementy występują niezależnie w różnych kombinacjach. Głód bez adrenaliny = się bezradny wędkarz :D

#255 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 czerwiec 2007 - 15:39

taki tajny patencik ;] u mnie dziala, jak wiem ze sa ale jakies ospale jade wobkiem przez stado ukleji z maksymalna predkoscia mozliwe ze ona to czai ze cos szybko ucieka (jest gonione przez bolka) i tez zaczyna uciekac albo po prostu fala hydroakustyczna wobka ją ploszy, bolen widzi cos takiego i zaczyna sie podnosic a pozniej to juz kwesja czasu <_< <_<

#256 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2007 - 16:34

Wczoraj próbowałem jeszcze szczęścia na warszawskiej wiśle, niestety bez efektów.
Wieczorem jak pogoda trohę się ustabilizowała bolki zaczęły się pokazywać, ale żadnym sposobem nie dały się przechytrzyć.
Rzucałem na twistery, Stingi, jakieś rękodzieła podobne do thrilla itp. a nawet na 15cm smukłego woblera (zainspirowany tym co tu przeczytałem) i nic nawet puknięcia...
dopiero kolo 21:30 miałem 2 brania ale nawet nie wiem czy to Boleń bo rzucałem na slidera 7s.
Dziś dalej będe eksperymentował...

#257 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 04 czerwiec 2007 - 11:24

z ostatniej niedzieli połów na Oderce

Załączone pliki



#258 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 04 czerwiec 2007 - 11:26

i jeszcze 2 poniżej


Załączone pliki

  • Załączony plik  b2.JPG   15,13 KB   456 Ilość pobrań
  • Załączony plik  b1.JPG   41,47 KB   459 Ilość pobrań


#259 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 04 czerwiec 2007 - 11:40

dwie znajome mordy <_< <_< <_<

#260 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9528 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 czerwiec 2007 - 13:43

No, to polatałeś Rafał. Gratulki :o




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych