Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W głąb Revo...premier


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 marzec 2008 - 23:01

Standerus muszę przyznać, że przeczytałem ten artykuł. Powiem tak ... zastanawiałem się co napisać bym od razu nie był posądzony o stronniczość. Ty akurat mnie znasz troszkę więc ... chyba będzie mi łatwiej.

Ten artykuł podsumuję tak: gdyby autor tego tekstu wywiercił w szpulce Avail, w domowych warunkach, ruską wiertarką, w oparach dymu, 150 dziur i napisał, że poprawił szpulkę Avail w wyniku czego teraz rzuca się 10 razy lepiej przynętami 1g to było by coś (zakwalifikowałbym go do artykułów odkrywczych). Ale niestety tam jest historia gościa, który po tym jak kilka lat jeździł Fiatem 126p, kupił sobie Ferrari i pisze, że Ferrari jest szybkie (TO WIEDZĄ WSZYSCY - tak samo jak wiadomo, że Avail wypuścił tą szpulkę by łatwiej było rzucać małymi woblerami). Po co zatem pisać artykuły, które potwierdzają aksjomaty? Jaka zatem jest wartość edukacyjna tego tekstu?

Pozdrawiam
Remek



#102 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 17 marzec 2008 - 23:29

tam jest historia gościa, który po tym jak kilka lat jeździł Fiatem 126p, kupił sobie Ferrari i pisze, że Ferrari jest szybkie

:lol: :lol: :lol:
remek nie posądzałem Cię o takie poczucie humoru. Aż mi łzy ze śmiechu poleciały. Tak trzymaj chłopie

#103 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 marzec 2008 - 00:07

A musze powiedzieć ze coraz mocniej się wacham czy ta szpula jest w ogóle potrzebna. Na łowienie tym multikiem i lekkimi przynetami (w moim rozumieniu - jakieś 4-10g) i nie widzę
a)potrzeby używania lzejszych przynęt - od tego jest spin (z resztą ostatnio pstrąguję kijem 25lb więc... sami rozumiecie :mellow: )
b)potrzeby kupowania lżejszej szpuli, skoro ta robi ok.

A tak całkiem BTW Remku - -myślę że miałeś do czynienia (masz) zaróno z Conquestem 101DC jak i Antaresem DC - który byłby lepszy dla sredniego rzucacza do osiągania dalekich dystansów w trudnych warunkach (znaczy podmuchy wiatru w róznych kierunkach) przynetami ok 7-15g? Chodzi o rzucanie z plaży na jak najdalsze dystanse gumami, wahadłówkami, ew łowienie na rzece łososi i pstrągów na cięższe woblery, ale rzeka duża i trzeba śmignąć daleko. Warto pakować się w DC?? 101 ma Peresada i jest naprawdę cacuszko, ale myślę czy antek nie byłby lepszy - jeśli minimalnie to odpuszczę bo kosztuję 150% conquesta..

#104 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 00:17

Witam,

@ Standerus,

Zamow sobie 101DC albo zatrzymaj tego co masz w domu :D :D :D

Bujo

#105 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 marzec 2008 - 00:18

Juz oddałem (sam odwiozłem)
Z peresadą takie numery nie przejdą... On jest jak mafia - nie wybaczy takiej zdrady...

#106 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 marzec 2008 - 00:53

Tak patrzyłem to za conquesta 101DC trzeba te 340euro wysupłać, na niektórych stronach antares dc droższy od 101 jest tylko kilkadziesiąt $...

#107 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 marzec 2008 - 01:28

Standerus muszę przyznać, że przeczytałem ten artykuł. Powiem tak ... zastanawiałem się co napisać bym od razu nie był posądzony o stronniczość. Ty akurat mnie znasz troszkę więc ... chyba będzie mi łatwiej.

Ten artykuł podsumuję tak: gdyby autor tego tekstu wywiercił w szpulce Avail, w domowych warunkach, ruską wiertarką, w oparach dymu, 150 dziur i napisał, że poprawił szpulkę Avail w wyniku czego teraz rzuca się 10 razy lepiej przynętami 1g to było by coś (zakwalifikowałbym go do artykułów odkrywczych). Ale niestety tam jest historia gościa, który po tym jak kilka lat jeździł Fiatem 126p, kupił sobie Ferrari i pisze, że Ferrari jest szybkie (TO WIEDZĄ WSZYSCY - tak samo jak wiadomo, że Avail wypuścił tą szpulkę by łatwiej było rzucać małymi woblerami). Po co zatem pisać artykuły, które potwierdzają aksjomaty? Jaka zatem jest wartość edukacyjna tego tekstu?

Pozdrawiam
Remek




ano wartość jest chociażby taka że autorzy odnoszą do popularnego w lekkim castingu conquesta. chyba dobrze że można coś takiego przeczytać zanim zdecydujemy się na zakup conqesta bądź revo ze szpulą avail?? poza tym moim zdaniem każdy artykuł czy tu czy na multiplikator pl. mówiący o castingu jest chyba najlepszą metodą propagowania tej metody.
pozdrawiam!


#108 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 marzec 2008 - 08:28

poza tym moim zdaniem każdy artykuł czy tu czy na multiplikator pl. mówiący o castingu jest chyba najlepszą metodą propagowania tej metody.
pozdrawiam!


Tak pod warunkiem, że jest pozbawiony podstawowych błędów merytorycznych.

Pozdrawiam
Remek


#109 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 09:16

Stenderus jak chcesz rzucać za horyzont z plaży pod wiatr to się nawet nie zastanawiaj i kupuj Antaresa/Calais DC !! Sprawdzalismy ze Sloniem 4x8 DC w rzutach pod silny wiatr i musze powiedzieć, ze efektywność tego hamulca w takich warunkach jest zdumiewajaca. Co ciekawe działa on poprawnie nawet przy 40g wabikach, wbrew opini jakoby ciezsze przynęty powodowały nie działanie DC ..

Co do artykułu o ABU na multiplikator.pl to mam zupełnie inne spostrzeżenie. Natury bardziej socjologicznej niż wędkarskiej. Poraz kolejny tekst opublikowany na portalu m.pl wywołuje bardziej merytoryczną dyskusję na jerkbaicie niż na portalu gdzie art. został opublikowany. Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek w sensowny sposób kontestował jerkbaitowe publikacje na innnych portalach wędkarskich, a m.pl w szczególnosci.


pozd JW :D

#110 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 marzec 2008 - 09:25

Co ciekawe działa on poprawnie nawet przy 40g wabikach, wbrew opini jakoby ciezsze przynęty powodowały nie działanie DC ..


Jurku,
Działa, działa ... ale my raczej mówiliśmy, że do jerków to zbędny wydatek.

Pozdrawiam
Remek


#111 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 18 marzec 2008 - 09:26

Wiesz co Remek, miałem o Tobie trochę inne zdanie, ale jak tak czytam od pewnego czasu Twoje wypowiedzi, to odnoszę nieodparte wrażenie, że z dobrym wychowaniem to minąłeś sie o mile. Taki z Ciebie zakompleksiony dzieciak, który cały czas usiłuje pokazać wszystkim jaki to jest wszystko wiedzący i SKROMNY i że tylko to co TY napiszesz jest prawidłowe i pozbawione błędów MERYTORYCZNYCH. Zastanów sie czasem co piszesz i czy nie sprawiasz tym innym przykrości !!!!

#112 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 09:27

Witam,

@Remek,

Powiedz jesli mozesz jak jest z trwaloscia Antaresa DC? Jesli dobrze pamietam to pisales ze pojawily sie jakeis luzy czy cos takiego? Jesli Wisle zamienic na morze to roznie moze wyjsc.

Pozdrawiam,

Bujo

#113 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 marzec 2008 - 09:27

Tak patrzyłem to za conquesta 101DC trzeba te 340euro wysupłać, na niektórych stronach antares dc droższy od 101 jest tylko kilkadziesiąt $...


kurcze, nie wiem :D Piękny jest C101DC, ale hamulec rzutowy Antek Dc7 ma lepszy. Ja jestem ostatnio zafascynowany multikiem z hamulcem S2 Ultra Mag - przepięknie rzuca się na dalekie dystansy (zresztą :D mimo, że to abu, widziałeś go na Kwisie, używałem go do 4g przynęt)

Pozdrawiam
Remek


#114 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 marzec 2008 - 09:30

Tomcast, mam prawo do oceny tego co publicznie dostępne w necie. Inni mogą ze mną dyskutować na ten temat. Jeśli będę się mylił to przyznam im rację. W przeciwieństwie do Ciebie nikogo nie obrażam.

#115 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 marzec 2008 - 09:32

Bujo, tak masz rację. Ja mam jednego z pierwszych Antków DC i być może dlatego czuć w nim pewne luzy. Oczywiście nie wygląda to tak, że multiplikator schodzi na tamten świat ale ... nie jest już jak nówka :D

Pozdrawiam
Remek

#116 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 09:35

Bujo, tak masz rację. Ja mam jednego z pierwszych Antków DC i być może dlatego czuć w nim pewne luzy. Oczywiście nie wygląda to tak, że multiplikator schodzi na tamten świat ale ... nie jest już jak nówka :D

Pozdrawiam
Remek



nowy chodzi jak masło!! Chodzi lepiej niż Curado 201 DPV któżby się spodziewał.... ;)

#117 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 09:39

[quote]
Bujo, tak masz rację. Ja mam jednego z pierwszych Antków DC i być może dlatego czuć w nim pewne luzy. Oczywiście nie wygląda to tak, że multiplikator schodzi na tamten świat ale ... nie jest już jak nówka :D

Pozdrawiam
Remek
[/quote]


nowy chodzi jak masło!! Chodzi lepiej niż Curado 201 DPV któżby się spodziewał.... ;)
[/quote]


Witam,

@ Jerzy,

Czekam na Twoje spostrzezenia po dluzszym uzytkowaniu bo jak juz wytrzyma piaski i morska wode w Omanie to wszystko inne nie bedzie sprawialo najmniejszego problemu :D :D :D :D

Bujo

#118 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 marzec 2008 - 09:41

Tak jak powiedziałem - mój był setki razy rozkręcany, skręcany, dwa sezony szybkiego kręcenia na boleniach no i jeden z pierwszych wogóle jaki wyszedł. Teraz masz wersję lekko poprawioną, pewnie lepiej dopasowaną. Traktujcie mnie jako przypadek szczególny :lol:

#119 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 09:43

Bujo ja już dzis zaryzykuję, że nic mu się nie stanie przez lata pracy. Jest bardzo szczelny i cały metalowy. :mellow:

#120 OFFLINE   pawas2

pawas2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 18 marzec 2008 - 12:44

Też czytałem ten artykuł o którym mowa powyżej.
Tom Cast :D Remek Embarassed
Pozdrawiam.Paweł




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych