Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

JAKIE KIJE MACIE - WYMIANA DOŚWIADCZEŃ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 04 grudzień 2005 - 06:09

Do Ciebie Friko osobny komunikat ; w BPS nie znalazlem wogole Lamiglasa , jest stoisko G Lomisa . Natomiast Avid firmy St Croix o ktory pytales byl tej dlugosci 6,6 ale nie MLF czyli medium light fast tylko MHF medium heawy fast , i od 3/8 do 1 , to wszystko co bylo z Avidow , byly oczywiscie Premierki oraz niebieskie Elite . Gdybym nie znalazl mojego Avida na muskie to pewnie pojechalbym zaraz za granice stanu Illinois do Wisconsin , tam jest Garden Muntain i byc moze jest wieksza oferta St Croix bo ich fabryczka jest wlasnie w tym stanie . Nie wiele wiec dla Ciebie mam ocen :unsure: Ogolnie Avidy wygladaja solidnie ale za te cena [ten Twoj 150$] nie ma co sie dziwic .

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2005 - 12:17

6 - St Croix - Avid AM70MHF , dlugosc 7, 17-40lb., 3/4 - 3oz., akcja fast , medium heawy power , grafit SC . Wedka na muskie z najwyzszej polki , jeszcze nie uzywana , juz ja kocham Embarassed kupilem se ja juz dzis na Mikolaja [za ciezka prace] do niej juz jest Daiwa Millionaire CV-Z253LA , moj komplet marzen .


Ja myślę, że rzeczywiście w Twoim Jurku przypadku to świetnie dobrany komplet. Czekamy na następny Twój wyjazd ... pewnie ty też.

Pozdrawiam
Remek



#23 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 grudzień 2005 - 12:44

Jureczku,

dzieki za pamiec, szkoda ze sie nie udalo pomacac, ale jak widac nawet w USA nie jest tak że mówisz i nmasz.
Życze pociechy z nabytkow!

Pozdrawiam :D

#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 grudzień 2005 - 22:16

OK. To mogę potwierdzić, że obecnie posiadam trzy wędki castingowe i pewnie będzie tak przez dłuższy czas:

- F4 1/2-68XFti Jabberwock Evolution (Medium Fast, ¼-1 oz., 8-22 lbs.)
- F7-69DG Super Destroyer Mephisto (Medium Fast, 3/8-4 oz., 12-32 lbs.)
- st. croix elite casting EC66MHF (Fast, 3/8 - 1 oz., 12-20 lbs.)

Pozdrawiam
Remek


#25 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 06 grudzień 2005 - 23:13

Piszecie o tych kijach w sposób dla mnie tajemniczy !
Szczególnie Remigiusz podał nazwy - totalna abstrakcja, jestem neptkiem wedkarstwa. zrozumiałem tylko ........ trzy wędki castingowe ... ;) :lol:

#26 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 10 grudzień 2005 - 00:59

Witaj Friko

Pierwszy miałem ale już nie mam, a drugi mam, a raczej kijek castingowy zrobiony na tym blanku.Niestety zbrojenie fabryczne dla tego modelu nie jest najciekawsze. Dlatego opracowałem własny wzór zbrojenia i doboru komponentów. Jestem bardzo zadowolony.

pozdrawiam


#27 OFFLINE   fario

fario

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2005 - 15:06

kistler
Helium LTA 7'0 - stoi u mnie w domu na sprzedaż - używałem
megabass
F4 ½-68XFti Jabberwock Evolution (Medium Fast, ¼-1 oz., 8-22 lbs.) - za 5 dni będzie w domu :D
F7-69DG Super Destroyer Mephisto (Medium Fast, 3/8-4 oz., 12-32 lbs.) - to samo - będę posiadaczem

Już je ma! Miałem dziś niezwykłą przyjemność poznać Remka i pobawić się chwilę Jego zabawkami Cudeńka...

Paweł

#28 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 grudzień 2005 - 15:56

Fario, było mi bardzo miło poznać Ciebie i choć chwilę porozmawiać. Tak jak powiedziałem ... mam nadzieję na spotkanie już niedługo. Pobawimy się wtedy innymi zabawkami :mellow:

Pozdrawiam
Remek

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 grudzień 2005 - 18:47

No a to kilka zdjęć moich kos (oprócz kistlera) ze spotkania z Friko ...



Pozdrawiam
Remek

Załączone pliki

  • Załączony plik  cast_3.jpg   57,38 KB   661 Ilość pobrań
  • Załączony plik  cast_2.jpg   44,17 KB   696 Ilość pobrań
  • Załączony plik  cast_1.jpg   51,42 KB   719 Ilość pobrań


#30 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 grudzień 2005 - 19:02

... i tak oto nasz kolega Remek ukrecil bat na samego siebie...

o ile do niedawna mógł w domu siedziec w miare spokojnie, o tyle teraz mając nowe zabaweczki... heheh... sami wiecie... :>

#31 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 grudzień 2005 - 19:51

no to fajnie, mamy 'zaaaajebiscie' dluga liste z wedkami, tylko jakos doswiadczen nie wymienilismy ... suuuper B)

#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 grudzień 2005 - 20:01

Jakby tak teraz kazdy wrzucil po kilka zdan na temat kazdej z uzywanych to by dopiero byla malutka encyklopeyjka :mellow:

#33 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 grudzień 2005 - 20:36

no wlasnie ...

PM7MHF2 - extremalnie mocny kij, przynety ponizej 90 gram nic na koncu przyponu nie zgubily, kij laduje sie, podczas rzutu, dopiero przy tych 80-90 gramach; lowilem fatso, kilr eel, bull dawg i magic makerem, bylo bardzo ok, tylko niestety nie bylo bran i nie wiem jak wedka sie spisuje podczas holu; wedka typowo jerkowa, do duzych i bardzo duzych wabikow;

PC70HF2 - szybki i mocny kij, wedka pracuje optymalnie przy okolo 35-45 gramach, lowilem sliderami 10, perchami 12, zaltami 14, fatso 10, jednak szybko stwierdzilem, ze nie jest to wedka woblerowa, wedlug mnie, ta wedka jest zbyt sztywna, takie pierwsze wrazenia, pomimo ze sam takie wedki lubie i preferuje, to jednak ten kij jest pod woblery zbyt sztywny (moje odczucie); byc moze wieksze modele SDR sprawowalyby sie lepiej, te potrzebuja wiecej powera, zeby je sukcesywnie przyspieszac kijem, przerzucilem sie szybko na gumy i testowalem ja z kipper shad 15 cm, kopyto 15 cm, duzymi twisterami 18 cm, bull dawg spring i attractor 15 cm, ponownie stwierdzenie, ze to nie jest to, ten kij nie jest stworzony do lowienia na gumy, jest malo czuly, praca shadow sa prawie nie wyczuwalna, kij nie przekazuje optymalnie do nadgarstka tego, co sie dzieje pod woda; ponowna zmiana wabika, na obrotowki; lowilem mepps musky killer, black fury bucktail (obydwa 5), bucher mini (5), dorazio baby boo i kilka samorobek, to jest odpowiednie ‚uzbrojenie’ dla tego kijaszka! kij swietnei pracuje z duzymi obrotowkami, czuc kazdy obrot listka, duze i ciezkie (bo mokre) bucktaile daja sie swietnie rzucac i precyzyjnie prowadzic; wedka ma dosyc duzo sily zeby rybe zaciac i wyholowac, nawet z najwiekszych zawad i gesciwa (20metrowy hol, 75 cm szczupaka, trwal 14 sekund); jednak jak na razie obrotowki i top watery, o ktorych zapomnialem napisac, bawilem sie maas marauderem jr. i wypadlo swietnie


#34 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 grudzień 2005 - 23:02

Mam około 10 wędek spinningowych. Używam 3. Zimą czwartej. Wszystkie są niezłamane. Każda jest przyjacielem. Jedna jest niedobra, bo się łamała już 3 razy. Ale zawsze wracała coraz lepsza. Taka jest... Czarno-zielonkawa. Piękna! I Długa i można nią rzucać śmiało. A jak rzucam ciężką przynętą to biorę inną jakąś. Tomek.

Aha, na moje okonie to sobie kupiłem krótką. I bardzo taką jakąś... sprężystą. Do wyrzucania malutkich wabików jest super, ale do holu okonia to ona się nie nadaje. Chociaż czuła jest jak miecz samuraja. Ale okonie płytko zahaczone spadają. Niedługo chyba przestanę ją lubić. Nie wiem. Napiszę po sezonie 2006.

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 grudzień 2005 - 08:40

Mam około 10 wędek spinningowych. Używam 3. Zimą czwartej. Wszystkie są niezłamane. Każda jest przyjacielem. Jedna jest niedobra, bo się łamała już 3 razy. Ale zawsze wracała coraz lepsza. Taka jest... Czarno-zielonkawa. Piękna! I Długa i można nią rzucać śmiało. A jak rzucam ciężką przynętą to biorę inną jakąś. Tomek.

Aha, na moje okonie to sobie kupiłem krótką. I bardzo taką jakąś... sprężystą. Do wyrzucania malutkich wabików jest super, ale do holu okonia to ona się nie nadaje. Chociaż czuła jest jak miecz samuraja. Ale okonie płytko zahaczone spadają. Niedługo chyba przestanę ją lubić. Nie wiem. Napiszę po sezonie 2006.



Myślę, że jesteś szczęśliwym człowiekiem. Tylko pozazdrościć. Tylko po co Tobie 10 wędek? Jakie ryby łowisz?

Pozdrawiam
Remek


#36 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 grudzień 2005 - 09:09

Mam około 10 wędek spinningowych. Używam 3. Zimą czwartej. Wszystkie są niezłamane. Każda jest przyjacielem. Jedna jest niedobra, bo się łamała już 3 razy. Ale zawsze wracała coraz lepsza. Taka jest... Czarno-zielonkawa. Piękna! I Długa i można nią rzucać śmiało. A jak rzucam ciężką przynętą to biorę inną jakąś. Tomek.

Aha, na moje okonie to sobie kupiłem krótką. I bardzo taką jakąś... sprężystą. Do wyrzucania malutkich wabików jest super, ale do holu okonia to ona się nie nadaje. Chociaż czuła jest jak miecz samuraja. Ale okonie płytko zahaczone spadają. Niedługo chyba przestanę ją lubić. Nie wiem. Napiszę po sezonie 2006.

sorry, ale co ma piernik do wiatraka? dwa rzeczowe opisy dalyby wiecej niz to co napisales wyzej wiec sprez sie kolego i napisz konkretniej prosze, bo jak na razie, to z twoich (wszystkich) wypowiedzi dowiadujemy sie ... nic ;)

#37 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 grudzień 2005 - 10:44

@PItt moze tu chodzi podejście. Ostatnio rozmawiałem z moją koleżanką ze wydzialu (studia - budownictwo, pani magister od 3 lat) powiedziala mi ze sie jakos jej wiedzie. Ostatnio nawet kupila nowy (z salonu) samochod. Na pytanie jaki odpowiedziała
ZIELONY!!!



#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 grudzień 2005 - 17:28

no to fajnie, ja mam srebrny

wedlug wielu z nas, forum ma za zadanie wymiane doswiadczen, a nie wypowiedzi jak powyzej, moze sie to komus nie spodoba (moja bezposredniosc) ale tak to widze

@mifek, jak sie mnie zapytasz jakich hakow uzywam, to mam ci odpowiedziec ze zelaznych?
pewnie ci to duzo pomoze :)



#39 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 grudzień 2005 - 18:50

a bo to ja wiem... ja sie nie znam :mellow:

#40 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 grudzień 2005 - 09:19

No co? Chlop przedklada tworcza paktyke nad bezplodna teorie... :D
Fakt, ze troche chaosu sie wkradlo ale uwazam, ze to ciekawe podejscie.
Gumo