Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy revo3 sx?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 19 czerwiec 2013 - 18:33

Oczywysta Panie, oczywysta :lol:

 

Tak coś se kombinowałem w ten deseń, coby jakiś sylykon nasmarować, ale problem w tym, że amelinium nie pomalujesz :lol: :lol: :lol:



#62 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 19 czerwiec 2013 - 20:11

No chyba że farbą ameliniową :D taka sytuacja ;)



#63 OFFLINE   spiningista

spiningista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaNoord Brabant/Holandia
  • Imię:Irek

Napisano 20 czerwiec 2013 - 01:52

Tydzień temu kupiony SX HS trzeciej generacji a w poniedziałek zwrot. Problem z thumb barem. Czasami można było zrobić kilka (6-8) obrotów korbą ażeby zablokować szpulę. Najciekawsze w tym to, że na sucho hulał jak złoto, a jak uzbroił i pojechał na wodę to dopiero się "rozkraczył".

 

Ps. Pisany był mail do abu.nl i kupa, bez reakcji. Holenderskie ścierwa nawet nie raczą odpowiedzieć jak tylko wyczują, że mają do czynienia z innym niż rodowity "wiatrak". Wieczne z nimi przeboje, jak chcesz kupić to Ci laskę gratis zrobią a jak wracasz z reklamacją to "nie czynne" albo "zaraz wracam" :angry:


Użytkownik spiningista edytował ten post 20 czerwiec 2013 - 02:02


#64 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 06:06

to nic innego, niz krwawica, nie pozostaje :P



#65 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 20 czerwiec 2013 - 11:22

Tydzień temu kupiony SX HS trzeciej generacji a w poniedziałek zwrot. Problem z thumb barem. Czasami można było zrobić kilka (6-8) obrotów korbą ażeby zablokować szpulę. Najciekawsze w tym to, że na sucho hulał jak złoto, a jak uzbroił i pojechał na wodę to dopiero się "rozkraczył".

 

Ps. Pisany był mail do abu.nl i kupa, bez reakcji. Holenderskie ścierwa nawet nie raczą odpowiedzieć jak tylko wyczują, że mają do czynienia z innym niż rodowity "wiatrak". Wieczne z nimi przeboje, jak chcesz kupić to Ci laskę gratis zrobią a jak wracasz z reklamacją to "nie czynne" albo "zaraz wracam" :angry:

 

Coś niedobrego się dzieje z tym ABU ... nie miałem nigdy ich młynków i po tym co co chwile pojawia sie na forum raczej bym nigdy nic od nich nie kupił :(



#66 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 czerwiec 2013 - 12:59

a u mnie jakoś tak niechcacy zupelnie wyszlo, że w domu same abuszczaki... ale nic z nowinek na szczescie... same stare i sprawdzone konstrukcje... :D


  • Wilk_ lubi to

#67 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 13:05

Jest Korea i jest Szwecja. To samo logo, a dwa różne światy. Obecenie.



#68 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 20 czerwiec 2013 - 13:14

To nie do końca prawda, chyba że uznać, że niskie profile i okrąglaki to dwa różne światy - wówczas owszem, bo podział jest równy.

 

O ile roundy ABU wciąż (lub na powrót) produkuje się w Szwecji (od C3 w górę), o tyle niskie profile tej marki, łącznie z topowymi konstrukcjami, pochodzą z Korei. I tym drugim nic nie brakuje. I wiem to nie tylko z mego skromnego doświadczenia, ma się rozumieć. Z kolei i szwedzkie cacka potrafiły się popsuć, więc problem jest, jeśli nie szerszy, to uniwersalny. Psują się i crapiaste konstrukcje producentów znikąd i najdroższe wyroby uznanych marek. Naturalnie, kupując produkt spoza Chin, Malezji itp., za kilka tysięcy złotych (jeśli wciąż piszemy o sprzęcie wędkarskim), w pewnym stopniu zmniejszamy ryzyko wystąpienia usterki  ;)  Nie da się wyeliminować go wcale.

 

Świat jest jednak ten sam - żyjemy na planecie cięcia kosztów produkcji i zwiększania zysków. Coś za coś.  


Użytkownik Dienekes edytował ten post 20 czerwiec 2013 - 13:15


#69 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 13:31

W Szwecji właśnie produkuje się Top. Co do niskich profili „topowych”. To pozwolę sobie wtrącić dwa grosze, bo akurat coś porównać mogę. Niestety, jakość wykończenia fabryka koreańska, naklejająca dla ABU ich logo, rozumie inaczej niż Shimono czy Daiwa. Widać to i czuć. To jeszcze nie to, choć się starają. Spasowanie i budowa bez zarzutu. Trwałość nie wiem, nigdy nie zajechałem nic od nowości. Choć można, udowodnili to zamawiając starą generację revo w Chinach, chyba.



#70 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 20 czerwiec 2013 - 13:52

MGX Extreme za 499 $ (top wśród aktualnej "niskiej" oferty) kosztuje podobne pieniądze, co Morrum (który gdzieś czmychnął z oferty :huh: ). I ten szwedzki Top (np limitowany okrąglak Predator) potrafi rozsypać się już na pierwszej wyprawie, mimo że okrąglaki ABU, niezależnie od rocznika, uchodzą za jedne z najtrwalszych konstrukcji.

 

Zdarza się. Każdemu. Stwierdzenie tego faktu i jego akceptacja bynajmniej nie oznacza pobłażliwości.

 

Co do jakości, tej subiektywnie odbieranej, to np. Curado nie ma niczego, co skłoniłoby mnie w jego stronę, tj. odwiodło od Revo. Istotnie, mój egzemplarz tnie palce, ale poza tym, nie mam się do czego przyczepić (spasowanie, materiały). Fakt, za niecałe 700 zł trudno spodziewać się jakości rodem z Crewe, ale dostałem to, za co zapłaciłem... choć znam przynajmniej jedną osobę, która powie, że i to tak za dużo :lol: :lol: :lol: 

 

Trwałość i niezawodność konstrukcji przyjdzie nam ocenić najwcześniej w 2014 r. Niestety, wiem, że wielu już przekonało się o zawodności Revo :(



#71 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 20 czerwiec 2013 - 14:06

MGX Extreme za 499 $ (top wśród aktualnej "niskiej" oferty) kosztuje podobne pieniądze, co Morrum (który gdzieś czmychnął z oferty :huh: ). I ten szwedzki Top (np limitowany okrąglak Predator) potrafi rozsypać się już na pierwszej wyprawie, mimo że okrąglaki ABU, niezależnie od rocznika, uchodzą za jedne z najtrwalszych konstrukcji.

 

Zdarza się. Każdemu. Stwierdzenie tego faktu i jego akceptacja bynajmniej nie oznacza pobłażliwości.

 

Co do jakości, tej subiektywnie odbieranej, to np. Curado nie ma niczego, co skłoniłoby mnie w jego stronę, tj. odwiodło od Revo. Istotnie, mój egzemplarz tnie palce, ale poza tym, nie mam się do czego przyczepić (spasowanie, materiały). Fakt, za niecałe 700 zł trudno spodziewać się jakości rodem z Crewe, ale dostałem to, za co zapłaciłem... choć znam przynajmniej jedną osobę, która powie, że i to tak za dużo :lol: :lol: :lol:

 

Trwałość i niezawodność konstrukcji przyjdzie nam ocenić najwcześniej w 2014 r. Niestety, wiem, że wielu już przekonało się o zawodności Revo :(

 

Właśnie o tym mówie o zawodności na samym starcie - ile postów już mamy "kupiłem , oddałem"



#72 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 20 czerwiec 2013 - 14:14

Całkiem sporo. Czytałem o usterkach thumb baru na oficjalnej stronie ABU, gdy tu, na forum, nikt jeszcze tego młynka nie miał lub o nim najzwyczajniej nie pisał. Pozostaje mi ubolewać nad dolą tych, którzy źle trafili. Mój, kupiony w styczniu 2013 r., odpluć odpukać, jest w porządku.



#73 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 20 czerwiec 2013 - 14:20

Całkiem sporo. Czytałem o usterkach thumb baru na oficjalnej stronie ABU, gdy tu, na forum, nikt jeszcze tego młynka nie miał lub o nim najzwyczajniej nie pisał. Pozostaje mi ubolewać nad dolą tych, którzy źle trafili. Mój, kupiony w styczniu 2013 r., odpluć odpukać, jest w porządku.

 

Oby tak zostało bo mimo wszystko 700 zł to też kupa kasy i wymagałbym aby sprzet był sprawny - moze nie z kosmicznych materiałów naszpikowany technicznymi nowinkami ale sprawny . Ja z Shimaniakami za 150-200 zł takich jaj nie miałem jak z tymi ABU



#74 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 20 czerwiec 2013 - 14:25

Rozumiem Twoją złość. Ja ze zbliżonych względów nie sięgnę już po produkt Shimano :rolleyes:  Sytuacja jest o tyle "korzystna", że w obowiązującym porządku prawnym jesteś w takich sytuacjach w pełni chroniony i jedyne co możesz stracić, to czas... i zaufanie do marki właśnie. I w pełni się z Tobą zgadzam, niezależnie od wydanej kwoty, sprzęt przez okres objęty gwarancją ma być sprawny (najlepiej później też, ale to inna bajka :P ). Jakość pracy, nierozerwalnie związana z ceną, to rzecz zupełnie inna, niż niezdolność do pracy w ogóle. Będąc świadomym, jak obecnie produkuje się sprzęt, warto zaopatrywać się weń u sprzedawcy, do którego mamy blisko, coby rzeczonej straty czasu nie pogłębiać. W razie czego.



#75 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 20 czerwiec 2013 - 14:33

Albo kupować sprzet z dawnych lat - bo to o czym piszesz jest prawda -  tylko kupować sprzet z nastawieniem na to ze sie zepsuje (wydajac 700zł) jest śmieszne szkoda tylko ze prawdziwe ...



#76 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 30 czerwiec 2013 - 09:23

a u mnie jakoś tak niechcacy zupelnie wyszlo, że w domu same abuszczaki... ale nic z nowinek na szczescie... same stare i sprawdzone konstrukcje... :D

To sprzedaj jeden, najlepiej Premiera - mówię poważnie :)

Wrócę jeszcze do tematu Abu SX. Naprawdę nikt z posiadaczy modelu 2013 nie ma problemów z wyłączaniem wolnego biegu? Ja problem miałem i mam sygnał od znajomego, który właśnie kupił, że też ma. Potrzebuje czasem i dwóch obrotów korbki, by mechanizm załapał, a pół obrotu, czy jeden - to standard. U mnie było to samo.
 



#77 OFFLINE   12maro

12maro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 13:02

Ja po dwóch naprawach serwisowych Rewo SX ( podobno był wymieniany na nowy model) żadnej poprawy problem był z blokowaniem szpuli oddałem go do sklepu ,dodam że posiadam też model Rewo S  i tu wszystko jest w porządku żadnych problemów.


  • Wilk_ lubi to

#78 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 30 czerwiec 2013 - 15:26

Ja posprzedawałem: nowego Chronarcha, prawie nówkę Curado (dzisiaj), bo chcę spróbować z dwoma Revo zamiast tamtych. O Premiera, którego będę miał za kilka dni się nie martwię: model 2012, nowy, nie słyszałem, by komuś coś się z nim działo. Ale chcę znów spróbować z SX-em 2013 do cięższego kija, bo mi się cholernie podoba pod każdym względem; no ale tak zachwalany, a mój i mojego znajomego były do kitu. Okazuje się, że nie tylko nasze: 12maro też.
 



#79 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:02

Ja posprzedawałem: nowego Chronarcha, prawie nówkę Curado (dzisiaj), bo chcę spróbować z dwoma Revo zamiast tamtych. 
 

"Zamienił stryjek sikierke na kijek"



#80 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1401 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 czerwiec 2013 - 20:13

użytkuję ok miesiąc revo sx 2013 (ok 10 razy na wodzie łącznie z intensywnym tygodniem w SE) i na razie "odpukać" problemów powyższych nie zaobserwowałem...


  • Wilk_ lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych