Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uchwyt / mocowanie przetwornika echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1290 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5495 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 styczeń 2019 - 20:27

do ~ 8-10 kmh powinno byc ok, powyzej trzeba uwazac , bo naprawde sily sa duze ...



#682 OFFLINE   CreativCounter

CreativCounter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 29 marzec 2019 - 17:28

Witam

Przedstawiam własny sposób montażu przetwornika.

Po dokręceniu do motorówki trzyma się bardzo stabilnie.

Na wodzie jeszcze nie testowane. 

Blacha przykręcona do przetwornika 2.5mm, blacha mocująca mała 2.5mm blacha mocująca duża 3mm.

 

 

Załączone pliki


  • Paweł J lubi to

#683 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 17:39

Regulacja na śruby? Dla mnie nieporozumienie...

#684 OFFLINE   CreativCounter

CreativCounter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 29 marzec 2019 - 17:46

Regulacja na śruby? Dla mnie nieporozumienie...

Rozwiń dlaczego ma być to nieporozumieniem? 


Użytkownik CreativCounter edytował ten post 29 marzec 2019 - 17:50


#685 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 17:51

Oczywiście...

Regulacja wysokości położenia ducera ze śrubokrętem jest czasochłonna i zbędna, bo możesz to robić w kilka sekund odkręcając np. motylek. Pływa się z różnymi prędkościami i z różnym zaburzeniem. Czasem, żeby dobrze ustawić ducer, muszę go kilka razy podnosić i obniżać, aby znaleźć idealny punkt. Robić to na dwie śruby? Za dużo pracy i potrzeba operowania dwoma narzędziami. Nie widziałeś patentu z allegro?

Edit:
Poza tym, wedle tego co mówią, przetwornik chyba powinien być po prawej stronie.

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 29 marzec 2019 - 17:53


#686 OFFLINE   CreativCounter

CreativCounter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 29 marzec 2019 - 17:58

Oczywiście...

Regulacja wysokości położenia ducera ze śrubokrętem jest czasochłonna i zbędna, bo możesz to robić w kilka sekund odkręcając np. motylek. Pływa się z różnymi prędkościami i z różnym zaburzeniem. Czasem, żeby dobrze ustawić ducer, muszę go kilka razy podnosić i obniżać, aby znaleźć idealny punkt. Robić to na dwie śruby? Za dużo pracy i potrzeba operowania dwoma narzędziami. Nie widziałeś patentu z allegro?

Widziałem patent z allegro. Nie twierdze że pierwsze ustawienie przetwornika zajmie trochę czasu. Jak już znajdę odpowiednią wysokość to zapomnę o sprawie raz na zawsze. Miałem dać tam fasolki ale pozostałem przy otworach. We wcześniejszym  echo tez tak latałem góra dół z przetwornikiem az znalazłem odpowiednią pozycję i zostawiłem na stałe. Dlatego i tu poszedłem w mocowanie na stałe. Testów jeszcze nie było zobaczę jak się będzie sprawował. Wygodniej mi było dać go po lewej (stary przetwornik też tam był zamocowany i działało)


Użytkownik CreativCounter edytował ten post 29 marzec 2019 - 18:09


#687 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 18:04

Ok, jak kto lubi, ale u mnie za każdym razem muszę ustawiać. Nigdy nie miałem tak, że ustawiłem i zawsze działało.

#688 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 marzec 2019 - 18:14

Niby coś mówią na temat strony montażu przetwornika ale nie znalazłem jeszcze wytłumaczenia dlaczego? W poprzedniej łódce miałem 2 przetworniki z lewej i prawej strony i obydwa działały poprawnie. Tłumaczenia o zawirowaniach wody znam ale traktuję to jak fake . Bardziej zwracam uwagę na głębokości zanurzenia w stosunku do dna łódki i żeby nie stał w lini redanu. Patrzę na montaże robione w łódkach z USA i Australii i montują różnie.
A uchwyt fajny ,sam robiłeś ?

Użytkownik Paweł J edytował ten post 29 marzec 2019 - 18:15


#689 OFFLINE   CreativCounter

CreativCounter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 29 marzec 2019 - 18:17

Ok, jak kto lubi, ale u mnie za każdym razem muszę ustawiać. Nigdy nie miałem tak, że ustawiłem i zawsze działało.

To coś dziwnego. Dla mnie ma być tak ustawione żeby się do tego już nie dotykać.



#690 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5495 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 marzec 2019 - 18:18

Marcinku co Ty farmazonisz ?jeśli raz A dobrze zamocujesz przetwornik w odpowiednim miejscu itd. To masz święto lasu i go nie ruszasz. Jeśli masz mocowanie skopane, które się luzuje i przetwornik się przekrzywia to jest kuku. Rozwiązanie kolegi na śrubki jest ok. Przetwornik się nie przesunie górą dół. Bo.nawet jak się poluzni srobka, to zaprze się w otworach... kwestia obrazowania co powiedziałeś to zmienne warunki w wodzie i na wodzie. A to regulujesz w echu - nie usytuowaniem przetwornika górą dol :P
  • Paweł J lubi to

#691 OFFLINE   CreativCounter

CreativCounter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 29 marzec 2019 - 18:22

Niby coś mówią na temat strony montażu przetwornika ale nie znalazłem jeszcze wytłumaczenia dlaczego? W poprzedniej łódce miałem 2 przetworniki z lewej i prawej strony i obydwa działały poprawnie. Tłumaczenia o zawirowaniach wody znam ale traktuję to jak fake . Bardziej zwracam uwagę na głębokości zanurzenia w stosunku do dna łódki i żeby nie stał w lini redanu. Patrzę na montaże robione w łódkach z USA i Australii i montują różnie.
A uchwyt fajny ,sam robiłeś ?

Dzięki. Tak sam robiłem.


  • Paweł J lubi to

#692 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 18:49

Marcinku co Ty farmazonisz ?jeśli raz A dobrze zamocujesz przetwornik w odpowiednim miejscu itd. To masz święto lasu i go nie ruszasz. Jeśli masz mocowanie skopane, które się luzuje i przetwornik się przekrzywia to jest kuku. Rozwiązanie kolegi na śrubki jest ok. Przetwornik się nie przesunie górą dół. Bo.nawet jak się poluzni srobka, to zaprze się w otworach... kwestia obrazowania co powiedziałeś to zmienne warunki w wodzie i na wodzie. A to regulujesz w echu - nie usytuowaniem przetwornika górą dol :P

Adasiu :-)
Jeszcze nigdy swoją jednostką nie pływałeś więcej jak 12 km/h. Jak polecisz 30 km/h to będziesz wiedział co oznacza wlewająca się woda do gumy, bo przetwornik za nisko - misiaczku mój :-P
I właśnie po to jest szybka regulacja, żeby złapać punkt obrazowania lecąc w ślizgu i trolując i nie gubić sygnału. Ty Szerloku :-)

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 29 marzec 2019 - 18:52


#693 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5495 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 marzec 2019 - 18:57

Wiesz ,prędkość tu nie ma żadnego znaczenia. Możesz lecieć i 60kmh. Mówimy o obrazowaniu i posadowieniu przetwornika, A nie wlewajacej się wodzie przez rozbryzgi od niego :) najprawdopodobniej twoje mocowanie nie trzyma tak jak powinien i dla.tego masz problemy natury rozbryzgow . Druga kwestia przy prędkości 30kmh sondowanie możesz sobie odpuścić:)
Powiem więcej, jeśli xdcr nie zabierasz że sobą, to po prostu najlepiej przekręcić na oryginalnym mocowaniu i w D. Mieć całą resztę:) prędkość jest potrzebna do przelotow. A ladne obrazowanie kończy się powyżej 15kmh

Użytkownik siarq edytował ten post 29 marzec 2019 - 19:09

  • Paweł J lubi to

#694 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 19:12

Adaś, dobrze... Odpuszczę, bo nie wiesz co piszesz. Przekonasz się jak cię wezmę ze sobą, ale wtedy będzie cię to kosztowało 0,7 l. Tullamore Dew ;-) w ramach przeprosin oczywiście...

#695 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5495 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 marzec 2019 - 19:21

Wiem.o czym.pisze . W myśl.swej tezy o każdorazowej regulacji, powiedz.mi jak.sobie wyobrażasz sprawę z dwoma xdcr , bądź jakimś chirp tm 275 co wielkością jest karton od mleka ? :) trzeba się nakombinowac ,aby dobrze zamocować xdcr. Ale jak.sie uda, to tego się nie zmienia
Odnośnie alkoholu , to rzadko pije - szkodzi zdrowiu i na cerę zle wpływa:)

Użytkownik siarq edytował ten post 29 marzec 2019 - 19:27


#696 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 marzec 2019 - 19:34

Dzięki. Tak sam robiłem.


I takie rzeczy cenie najbardziej,od pomysłu przez projekt do realizacji.
Te umiejętności zanikają w zjutubowanym i zafejsbukowanym społeczeństwie wyznawców internetowych mądrości.
  • thug i CreativCounter lubią to

#697 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 19:38

Wiem.o czym.pisze . W myśl.swej tezy o każdorazowej regulacji, powiedz.mi jak.sobie wyobrażasz sprawę z dwoma xdcr , bądź jakimś chirp tm 275 co wielkością jest karton od mleka ? :) trzeba się nakombinowac ,aby dobrze zamocować xdcr. Ale jak.sie uda, to tego się nie zmienia
Odnośnie alkoholu , to rzadko pije - szkodzi zdrowiu i na cerę zle wpływa:)

Ale właśnie przeczysz sam sobie :-) procenty spożywasz dzisiaj? :-D
Im więcej ustawień, tym więcej kręcenia tymi śrubami... A dopasować dwa to już w ogóle masakra, jeśli jest tak jak piszesz z XDCR. Regulacja ma być płynna i zajmować jak najmniej czasu. Teraz sobie wyobraź, że walisz kluczem i krzyżakiem dwie śruby. Pomyślisz się o jedną dziurkę i znów od nowa. Boże, dla mnie to jest utrudnienie sobie życia na maksa, ale jak ktoś lubi, to nie moja sprawa. Widziałeś w tym wątku jaki zrobiłem uchwyt na dwa ducery. Regulacja kilka sekund. Stabilność beton.

#698 OFFLINE   CreativCounter

CreativCounter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 29 marzec 2019 - 19:54

Ale właśnie przeczysz sam sobie :-) procenty spożywasz dzisiaj? :-D
Im więcej ustawień, tym więcej kręcenia tymi śrubami... A dopasować dwa to już w ogóle masakra, jeśli jest tak jak piszesz z XDCR. Regulacja ma być płynna i zajmować jak najmniej czasu. Teraz sobie wyobraź, że walisz kluczem i krzyżakiem dwie śruby. Pomyślisz się o jedną dziurkę i znów od nowa. Boże, dla mnie to jest utrudnienie sobie życia na maksa, ale jak ktoś lubi, to nie moja sprawa. Widziałeś w tym wątku jaki zrobiłem uchwyt na dwa ducery. Regulacja kilka sekund. Stabilność beton.

Tam nie ma być kręcenia tymi śrubami. Ma być to raz ustawione i pozostawione na stałe. Regulacja jest płynna co 1cm x 13 otworów. Raz ustawiasz i zostawiasz na stałe będzie działać. To jest duże ułatwienie niż celowanie za każdym razem gdzie to ma być.  Jak musisz przetwornik demontować za każdym razem to właśnie masz utrudnienie. Zrozum że ja tego nie będę już ruszał (odkręcał i przykręcał). Zrobię to tylko raz. Zajmie mi to maxmalnie 30min. Na następnych wyprawach zajmę się wędkowaniem a nie ustawianiem przetwornika góra dół i myleniem się z dziurkami :-)


  • Paweł J lubi to

#699 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 20:00

Tam nie ma być kręcenia tymi śrubami. Ma być to raz ustawione i pozostawione na stałe. Regulacja jest płynna co 1cm x 13 otworów. Raz ustawiasz i zostawiasz na stałe będzie działać. To jest duże ułatwienie niż celowanie za każdym razem gdzie to ma być. Jak musisz przetwornik demontować za każdym razem to właśnie masz utrudnienie. Zrozum że ja tego nie będę już ruszał (odkręcał i przykręcał). Zrobię to tylko raz. Zajmie mi to maxmalnie 30min. Na następnych wyprawach zajmę się wędkowaniem a nie ustawianiem przetwornika góra dół i myleniem się z dziurkami :-)

Dobra...
Czy twoje zanurzenie przy 5 km/h jest takie samo jak przy np. 30 km /h?

#700 OFFLINE   CreativCounter

CreativCounter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 29 marzec 2019 - 20:09

Dobra...
Czy twoje zanurzenie przy 5 km/h jest takie samo jak przy np. 30 km /h?

Nie nie jest. Już Ci to opisuje jak to wygląda. Do prędkości ok 35km Echosonda pokazuje głębokość. Pokazuje ją dokładnie do tego momentu do kiedy przetwornik jest w wodzie. Jak płynę szybciej przetwornik wychodzi z wody bo jej nie ma za motorówką jest ślizg. Przepływam szybko na inną miejscówkę zwalniam woda dogania mnie wychodzę ze ślizgu przetwornik dostaje wodę i zaczyna działać. Cała filozofia. Od 5km do 30km będzie działać cały czas.

 

 

Zobacz na zdjęcie gdzie jest przetwornik złożony tam widać dokąd sięga woda w dryfie. Od ok 35km  wody tam nie ma.


Użytkownik CreativCounter edytował ten post 29 marzec 2019 - 20:14