Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix Karabela - PST945, PST895, PST966, FX966

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#101 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 28 listopad 2014 - 20:35

Po tym wpisie kolegi domyślam się dlaczego Phenix mu nie leży, jest po prostu za szybki i za sztywny  ;) . Jak nic coś z Batsona Rx7 lub rx8 do 28 gr. lub podobne i będzie do tego o czym kolega pisze. Pozdr

Tego Batsona RX 7 do 28 g miałem a potem jeszcze miałem przyjemość nim łowić w wersji 275 cm - do PST895 to mu daleko - łowiąc tym kijem cofamy się w czasie i to bardzo. Też miałem go mieć jako uniwersał , ostatecznie mi nie podszedł, seryjny odpowiednik Avida bije go na głowę.PST895 nie jest ani za szybki ani za sztywny , bardzo fajna konstrukcja.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 28 listopad 2014 - 20:39


#102 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 listopad 2014 - 20:45

Łowiłem RX7 i RX8 w długości 9" . Wyraźnie lepiej łowiło się RX8 był bardziej wszechstronny, jako "narzędziom" do łowienia ryb nic im nie można zarzucić,- to po prostu dobre wędki. Poza uwagami nieistotnymi jak np kolor blanku tzn w RX7 zieleń której nie lubię a w RX8  ten znany z garnków Zeptera połysk :lol: pozostawia wiele do życzenia ich balans nawet przy ciężkich młynkach kije te lecą wyraźnie na pysk. Przy rzutach dość wysiłkowy. Poza tym rewelacja ;)

Z RX 7 rozstałem się bardzo szybko, RX8 łowiłem ponad rok, dużo różnych ryb i mnóstwo frajdy dal mi ten kij,- jeśli komuś nie przeszkadzają owe "niestotne uwagi" to jest to na prawdę bardzo uniwersalna konstrukcja na dużą rzekę :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 28 listopad 2014 - 20:47


#103 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 28 listopad 2014 - 21:06

Mój RX7 to był już grafitowy kolor blanku , te zielone to już raczej historia :).



#104 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 08:52

To co bym Ci sugerował to sprawdzenie czy bardziej by Ci odpowiadało uzbrojenie go z dwoma czy z jedną przelotką na dolniku,- obydwa sposoby maja swoje zalety i jakieś tam wady, a na szczyt bym spróbował mniejsze niż 6-ki, bo może to faktycznie ma wpływ na rejestrację drgań przynęty w tej konstrukcji.


Co daje uzbrojenie dolnika w 2 przelotki? Myślałem nad układem sic Fuji Y 25, 16, 10, 7, a na górę takie same L 7, 7, 6, 6 i szczyt 6 (z racji, że łowię takim kijem często w listopadzie i grudniu przy niskich temperaturach)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 29 listopad 2014 - 08:53


#105 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2014 - 09:02

Za godzinkę Ci odpiszę bo rodzina czeka na bułki do śniadania  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Najlepiej by było by jakiś rodbuilder się wypowiedział w sprawach natury konstrukcyjnej popartej wiedzą dającą się udowodnić bo zaraz zlecą się poszukiwacze dziury w całym i ci wiecznie na "nie" co to nigdy słowa nie napisali od siebie - bo inni mogli by to zanegować :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

W wędkach które miałem lub jeszcze mam, dwie przelotki na dolniku są wynikiem w pierwszej kolejności długości wędki i ilości składów.

Bywają także wynikiem uporu w stosunku do przelotki wyjściowej i wybranego stożka lub "kwadratowego" ugięcia blanku, kiedy rozmieszczeniem przelotek przerabia się ten kwadrat na coś płynniejszego bardziej zaokrąglonego.

W PST 895 jedna przelotka na dolniku jest w zupełności wystarczająca ze względu na długość blanku i jego ładne pełne ugięcie. Zastosowanie wyjściowej Y25 czy nawet Y30 nie wymusza drugiej przelotki na dolniku. Wydaje mi się sensowne zastosowanie drugiej przelotki na dolniku w przypadku gdy dolnik jest nieproporcjonalnie sztywny do szczytówki i wtedy druga przelotka powoduje, że szybciej włącza się on do akcji i daje to płynniejsze ugięcie a także wrażenie większej mocy zestawu, które być może polega na tym że mamy poczucie większej mocy.

Pisze w trybie przypuszczającym bo nie potrafię tego zmierzyć ale takie mam odczucie.

Pamiętam jeszcze jak zbroiłem swojego PST 895 i Zbyszek mówił mi o koncepcji dwóch przelotek na dolniku iż lepsza by była gdybym używał kija tylko do jigów,- ale nie drążyłem tematu bo mnie zależy na kijach uniwersalnych i nie będę pędził parę kilometrów do auta po to by zabrać innego kija pod wobka bo akurat wobler bardziej pasuje do napotkanego miejsca ;) dla mnie to czysta paranoja.

Wracając do Twojego pomysłu na uzbrojenie PST 895 zastanowił bym się dobrze nad 6-tkami na szczycie dlatego, że przed obmarzaniem niewiele Cię to uchroni a kilka osób z którymi rozmawiałem o PST 895 na fakt uzbrojenia mojego egzemplarza w 6-tki na szczycie  właśnie w tym upatrywało problemów z czuciem nocnych ledwo drgających woblerów, twierdząc iż w egzemplarzach z mniejszymi to zjawisko nie występuje. Ponadto z mojego doświadczenia wynika iż L-ki szybciej obmarzają niż podobnego rozmiaru LV-ki poprzez większą ilość wody na styku blank przelotka (mierzoną oczywiście w mikro-kroplach :lol: )

Moja sugestia jest taka,- Alconity można kupić w kolorze srebrnym i wówczas na szczyt dać KL5 obojętnie czy Eseksa czy Fuji. Mam w kilku wedkach pomieszane Y-ki z KL w tym samym kolorze i nie gryzie to w oczy, żekłbym nawet że nie widać tego i set wygląda jak od jednej matki ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 29 listopad 2014 - 10:44

  • Guzu i krzychun lubią to

#106 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 10:50

Witam,

 

RX7, RX8, 2.60, 2.75, 2.90, Phenixy 2.90 czy inne. 

 

Ja pisalem o jednym konkretnym blanku i nie pod katem ostrego opadu.

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#107 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 14:04

Zastosowanie wyjściowej Y25 czy nawet Y30 nie wymusza drugiej przelotki na dolniku. Wydaje mi się sensowne zastosowanie drugiej przelotki na dolniku w przypadku gdy dolnik jest nieproporcjonalnie sztywny do szczytówki i wtedy druga przelotka powoduje, że szybciej włącza się on do akcji i daje to płynniejsze ugięcie

To może być ciekawe rozwiązanie do M1 20lb, w którym dolnik jest pancernie sztywny i nie wiem jaka siła potrzebna jest do uruchomienia jego pracy...



#108 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2014 - 14:38

Nie wiem Kuba czy jeszcze możesz się wycofać z tej M-1ki 20lb ale jak możesz i oczywiście chcesz to zrób to.

Pisze tak bo własnie wczoraj troszkę połowiłem jej dłuższą siostrą i to na dodatek z dużo cieńszą szczytówką i no mam wątpliwości czy w Polsce są takie ryby bo u mnie na pewno nie ma. Jak pomyślę że Twój kij jest jeszcze sztywniejszy i z grubszą szczytówką to az mnie ciarki przechodzą bo to tak jakbyś nad rzekę zabrał kogutówkę z lat 90-tych tylko w długości 2,6m....

Dobre czucie gumy zaczyna się od 15g główki więc jak Twoje łowisko wymaga cięższych przy wykluczeniu lżejszych to może i tak, ale tak sobie myślę, że przecież łowienie gumą to nie tylko łupu cupu opad a poza tym to ona może się nie bardzo nadawać do innego łowienia....

Zastanów się dobrze... Ja nie posłuchalem @kraba i teraz mam półkownika...

 

PS

To, że ja mam travela nie ma nic do rzeczy, złącza są perfekcyjnie wykonane i nie ma żadnych przesztywnień!


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 29 listopad 2014 - 14:40


#109 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 14:53

M1 mam już od miesiąca, niestety dopiero jeden raz byłem z nim na wodą. Kij "zaczyna się" od ok 12g  + guma 3", pełne czucie przynęty jest od 15g + guma. Góra nieskończona... ;) Przynajmniej dla mnie, bo to co akurat miałem najcięższego w pudle (35g + 4" KingShad) nie zrobiło na nim najmniejszego wrażenia.

 

Na moich odcinkach używam główek w zakresie 17-30g, więc tu nie powinno być problemu z wykorzystaniem tego kija. Bardziej zastanawia mnie hol małych ryb, bo niestety na mojej Wiśle jest dużo sandaczowych szczyli i często trafiają się króciaki.



#110 OFFLINE   Piotr210771

Piotr210771

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 luty 2016 - 15:49

Witam wszystkich , czy może ktoś się wypowiedzieć na temat tego blanku Phenix M1 SP862MH,8/6,8-17lb bardzo ważną rzeczą dla mnie jest czułość ,jakie jest ugięcie, czy czucie brania przenoszone jest na nadgarstek jak blank zachowuje się pod rybką ,czy glęboko wchodzi w ugięcie będę wdzięczny za pomoc.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych