Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

W臋dka na bolenia


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
345 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕 (艂owiska O/Sieradz, O/Piotrk贸w).
  • Imi臋:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 maj 2024 - 10:53

Moja Pani z powodzeniem u偶ywa ju偶 trzeci sezon https://allegro.pl/o...40g-13481369355

Ewentualnie l偶ejsze, ale nie mam o nich osobistej opinii:

https://allegro.pl/o...23g-10801120998

https://allegro.pl/o...30g-15001300880

Generalnie ta seria zbiera do艣膰 pozytywne opinie, ale z uwagi na to, 偶e JAXON do艣膰 rzetelnie opisuje parametry,  trzeba uwa偶a膰, bo przekroczenie g贸rnej granicy CW o ponad 10% grozi nieszcz臋艣ciem i "z艂ama艂a mi si臋".


U偶ytkownik Alexspin edytowa艂 ten post 21 maj 2024 - 10:58


#342 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Bartek

Napisano 21 maj 2024 - 12:01

Ja taki sobie sprawi艂em na latanie po kamienistej Mozie(wschodnia Belgia):

https://allegro.pl/o...-cm-14835296134

Rzeka du偶a o szybkim nurcie i wsz臋dzie kamienie. Szkoda mi by艂o zabiera膰 w臋dki z pracowni, wi臋c wyb贸r pad艂 na totalnie bud偶etowy kij. Mo偶e trafi艂em super egzemplarz, ale wyj膮艂 kilkadziesi膮t sandaczy 60-75, kilkadziesi膮t boleni, g艂贸wnie 65-80, jakie艣 szczupaki. Do tego oko艂o 10 sumk贸w 90-125cm. Wszystko na plecionce 0,13 albo 0,15(nie pami臋tam)Shimano(oceniam na PE 1.0). Tylko jeden sumek przetar艂 pletk臋 o kamulce, ale mia艂 bardziej szcz臋艣cie, bo by艂 podobnych gabaryt贸w.
Przy sumkach musia艂em kr臋ci膰 hamulec ju偶 strasznie mocno, 偶eby ryby z bardzo silnego nurtu wprowadzi膰 szybko na spokojn膮 wod臋.
Na prawd臋 dziwi臋 si臋, 偶e kij jest ci膮gle ca艂y.
Na bolki wystarczy w zupe艂no艣ci praktycznie w ka偶dych warunkach i na ka偶d膮 wielko艣膰.
Maca艂em te偶 d艂u偶sze, ale lecia艂y ju偶 mocno na pysk. Pozdrawiam. Bartek.
  • kacperek993 i Alexspin lubi膮 to

#343 ONLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 post贸w
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 21 maj 2024 - 18:57

Cze艣膰.

艁a偶膮c wczoraj wieczorem po Wi艣le za kleniami, z moim SG CC do 12 gram, namierzy艂em przy niskiej wodzie niepozorn膮 rafk臋, kt贸ra okaza艂a si臋 by膰 kapitaln膮 boleniow膮 met膮 - trafi艂em na rybi wiec, i w kleniowe woblerki wali艂a rapa za rap膮... I co z tego, jak na 15 uderze艅, wyj膮艂em tylko 2 ryby? Bolenie spada艂y z kija, jako艣 nie mog艂em si臋 wci膮膰... Kwestia przyn臋t, kwestia mocy w臋dki i mojego "odruchu" bezwarunkowego dostosowanego do wcinania bra艅 kleniowych, a nie boleniowych "bomb" ;)
Owszem, bolenie ju偶 na tej w臋dce 艂owi艂em, nawet do艣膰 cz臋sto, ale zawsze jako przy艂贸w - z takim 70 cm, jeszcze sobie jako-tako radzi (cho膰 hol 70 cm bolka z szybkiego nurtu, na kijku do 12 gram i plecionce 8 Lbs - jest jednak do艣膰 ekstremalnym prze偶yciem ;), ale to granica mo偶liwo艣ci tego kija. Zwyczajnie - za ma艂o jest zapasu mocy w tej w臋dce na takie ryby, przy wi臋kszej zdobyczy- musia艂bym ju偶 biega膰 za ni膮 po brzegu.
No i w艂a艣nie ;) - jak na bezsterow膮 uklejk臋 5cm, przywali艂a mi o zmroku solidna brzana 80+, to ju偶 si臋 spoci艂em srogo :) Powa偶nie obawia艂em si臋 o w臋dk臋 - bo gi臋艂a si臋 jak much贸wka po sam grip, a hol trwa艂 chyba z 15 minut!

Po wypuszczeniu ryby, nasz艂a mnie taka refleksja.... nosz kurde, na wieszaku ze 20 patyk贸w, a ja nie mam w zasadzie z czym na te bolenie chodzi膰! Z arsena艂u na rzek臋, to mam same kleniowe/sandaczowe/sumowe kijki. Sprz臋towo - dziura, bo jako艣 nigdy w te bolenie na powa偶nie nie celowa艂em. A tu, a偶 grzech nie wykorzysta膰 potencja艂u takiej miejsc贸wki!... z kolei - troch臋 strach kusi膰 los i szkoda m臋czy膰 te ryby d艂ugim holem na delikatnym zestawie kleniowym.

Musz臋 zatem na szybko kupi膰 w臋dk臋 pod bolenia!
Ale bud偶et mam chwilowo marny - niestety, kumulacja 艣lub贸w/chrzcin/komunii w tym roku - nakr臋ci艂y debet tak, 偶e na szybko - to wysup艂am mo偶e ze 3 st贸wki max.

I tu przechodz臋 do meritum moich rozterek: Potrzebuj臋 kijka w sensownej relacji cena-jako艣膰, przy za艂o偶onym bud偶ecie.
Przegl膮da艂em tematy z forum o w臋dkach na bolenia - ale zdecydowana wi臋kszo艣膰 wymienianych przekracza bud偶et.

Mam jeden kijek Delphin (murena) - pod suma, i ca艂kiem fajna jest to w臋dka (艣wietnie wykonana a przy tym niedroga), st膮d - w pierwszej kolejno艣ci rzuci艂em okiem na ofert臋 S艂owak贸w.
Jest w ich ofercie kij EXTAZA - 300 cm, c.w. 7-25 g. Teoretycznie by pasowa艂, ale nie mog臋 znale藕膰 nic sensownego w necie o nim - 偶adnej recenzji, testu, rzetelnego opisu. W katalogowym be艂kocie - jest napisane co艣 w stylu" mi臋kki szczyt, sztywniejsza cz臋艣膰 艣rodkowa". I m贸wi mi to NIC ;) Zatem, pytanie - czy kto艣 posiada t膮 w臋dk臋 i m贸g艂by kilka s艂贸w o niej wyskroba膰? Zw艂aszcza - czy to aby nie wklejka?

Drugi z moich typ贸w - Mikado Progressive 305 cm 5-28 - tu ju偶 wiem, 偶e w臋dka powinna si臋 sprawdzi膰 do moich cel贸w. Pytanie tylko - czy przy za艂o偶eniu sparowania z ko艂owrotkiem wielko艣ci 2500 (Emblem), nie b臋dzie lecia艂a na pysk? R贸znie偶, kilka s艂贸w od u偶ytkownik贸w tego kijka, z przyjemno艣ci膮 bym przeczyta艂....

No, chyba 偶e Kto艣 doradzi co艣 jeszcze innego - w bud偶ecie zak艂adanym. To by艂o by mi艂o! Pozdrawiam i z g贸ry dzi臋ki, Andrzej


Nie szukaj kija pod bolenia, szukaj kija pod swoje przyn臋ty i wod臋 na kt贸rej 艂owisz. Bolka wyci膮gniesz ka偶dym kijem . To moje zdanie, ale s膮 tu lepsi fachowcy.

U偶ytkownik kacperek993 edytowa艂 ten post 21 maj 2024 - 19:02

  • Robert Crocker lubi to

#344 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕 (艂owiska O/Sieradz, O/Piotrk贸w).
  • Imi臋:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 maj 2024 - 05:43

Ja taki sobie sprawi艂em na latanie po kamienistej Mozie(wschodnia Belgia):

https://allegro.pl/o...-cm-14835296134

(...)
Na prawd臋 dziwi臋 si臋, 偶e kij jest ci膮gle ca艂y.
Na bolki wystarczy w zupe艂no艣ci praktycznie w ka偶dych warunkach i na ka偶d膮 wielko艣膰.
(...)

To nic dziwnego, to s膮 - wbrew obiegowym opiniom, 偶e JAXON to z艂om - bardzo przyzwoite kijki, a za t臋 cen臋, to mo偶na powiedzie膰, rewelacyjne.
Ja mam casta 10-35g z tej samej serii i nie dam powiedzie膰 o nim z艂ego s艂owa.


U偶ytkownik Alexspin edytowa艂 ten post 22 maj 2024 - 05:45


#345 OFFLINE   seba11

seba11

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 post贸w
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 22 maj 2024 - 10:25

Mam casta z tej serii 265cm 10-35g. 艁owi臋 nim na Wi艣le, potwierdzam s艂owa kolegi Alexspin, bardzo fajny, przyzwoity kijek. Poza tym, nie ma na rynku seryjnych cast贸w w tej d艂ugo艣ci i w tym ci臋偶arze rzutowym. Mo偶na zrobi膰 je na zam贸wienie, ale trzeba mie膰 "gruby portfel"


  • Alexspin lubi to

#346 OFFLINE   esox81

esox81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Patryk

Napisano 02 czerwiec 2024 - 14:20

Mam avida avs90mf2, i elitke 96mf2