Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Please log in to reply
2406 replies to this topic

#921 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 posts
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Posted 10 February 2017 - 18:41

Każdy silnik elektryczny do 3000 złotych na 12 V będzie dużo słabszy od spaliny 2 KM. Nawet te z górnej półki.

Tylko silnik 2MK jest tragicznie uciążliwy pod względem hałasu - słychać go z 5km na wodzie..



#922 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,498 posts
  • Imię:adam

Posted 10 February 2017 - 19:02

Kolega @suhhar jakiś poryw miał. Jak chcesz porównywać silnik elektryczny vs spalinowy to tej samej mocy wypadało by... 



#923 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 10 February 2017 - 20:23

Tylko silnik 2MK jest tragicznie uciążliwy pod względem hałasu - słychać go z 5km na wodzie..

Jak na pełnym gwizdku to 2T   tak jak mówisz hałas jest.

Ciszej już jest np. 2,5 -4T  . Mam  m.in. Yamke 2,5 -4 T i płynąc w trolu około 3,5km/h mamy wtedy najniższe obroty i naprawdę jest cicho.. Nie raz już się zdziwili nad wodą  jak podpłynąłęm z taką " zawrotną prędkością"   na ,że mam spalinę zapiętą na pawęży.     



#924 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts

Posted 11 February 2017 - 13:19

Kolega @suhhar jakiś poryw miał. Jak chcesz porównywać silnik elektryczny vs spalinowy to tej samej mocy wypadało by... 

 

chodzi mi o to że jeśli ma możliwość to niech kupi spaline jak ten zestaw bo później będzie płakał jak pływał...ten zestaw od tokarexu dobry jest do pontoników 2-2.5m i minimalnym obciązeniu.



#925 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,498 posts
  • Imię:adam

Posted 11 February 2017 - 13:35

Temat jest o silnikach elektrycznych. A nie spalinach



#926 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 posts
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Posted 15 February 2017 - 14:40

Witam, szybkie pytanie do kolegów z Lublina i okolic:

 

poszukuję sklepu z nowymi elektrykami HasWing Osapian najlepiej 55 lbs z max,

 

nie chcę kupować przez neta ale chyba innej możliwości nie będzie ...?



#927 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,498 posts
  • Imię:adam

Posted 15 February 2017 - 17:44

Jeśli nie ma na miejscu to zapytaj w zaprzyjaźniony sklepie czy ci nie sprowadza. Ale i tak wszystko z jednej firmy wychodzi więc co za roznica



#928 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 15 February 2017 - 19:36

Jeśli przez net to ja bym kupił w mc-sklep i tak w razie awarii to oni go naprawiają serwis gwarancyjny też oni robią więc myślę, że to najlepsze rozwiązanie



#929 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 posts
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Posted 15 February 2017 - 22:02

Jeśli przez net to ja bym kupił w mc-sklep i tak w razie awarii to oni go naprawiają serwis gwarancyjny też oni robią więc myślę, że to najlepsze rozwiązanie

A ja (i paru innych kolegów z forum) nie polecam tego sklepu i jego niestety chamskiej obsługi. Lepiej kupić w stacjonarnym (nawet pozornie dopłacając), którego właściciel w razie czego będzie pośrednikiem z Tomaszem W i jego wypowiedziami, gdy silnik ląduje z reklamacją ("Nie chcę Pana więcej obsługiwać", "Oddam pieniądze i nie chcę Pana więcej słyszeć" itp). Wysyłka do MC jest zawsze na koszt kupującego, za brak oryginalnego kartonu doliczają 40PLN itp.. Ja kupiłem ostatnio Haswinga 2KM w Wodomanii i bardzo sobie chwalę kontakt z właścicielem sklepu i profesjonalną obsługę (gość jest zapalonym wędkarzem i gadżeciarzem sprzętowym ma sporo echosond, o których sporo wie -  więc można z nim rzeczowo porozmawiać - to nie kryptoreklama).


Edited by MarMilo, 15 February 2017 - 22:03.


#930 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,498 posts
  • Imię:adam

Posted 15 February 2017 - 22:38

...jeśli serwis jest do d. To co zmienia faktu zakupu w innym sklepie? Może tylko tyle że pan będzie grzeczniej gadal. I tak to odsyła i nie bierze zadnej odpowiedzialności za sprzęt. Reklamuje odsyła przychodzi wydaje. Koniec tematu. Możesz robić pompki na ch. Od sprzedawcy nie wydebisz nic ponad to co stwierdza serwis. On nie jest gwarantem. Tylko pośrednikiem. ... przykre ale prawdziwe. Zostają sądy, rzecznicy praw itp. Nie raz już to przerabialem z różnymi reklamacjami. A dla checy podważa wypociny serwisu...graniczy z cudem. To oni są "fachowcami" i wiedza najlepiej. , znają się i wogole. Temat rzeka. Nie zachęcam do kupna w tym czy innym sklepie. Tylko odnoszę się do tematu reklamacji

Edited by siarq, 15 February 2017 - 22:40.


#931 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 posts
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Posted 16 February 2017 - 01:58

Zmienia tyle, że wysyłając kurierem silnik do T.W. zapłaciłem w sumie 250PLN (5 napraw) a tak zawiózł bym do sklepu i miał 2,5 stówy na nową plecionkę i na dokładkę nie szmaciłby mnie jakiś koleś (T.W.), który wie, że nie wsiądę w auto i będę grzał do Piotrkowa, żeby mu wygarnąć. Taka różnica..


  • godski likes this

#932 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,498 posts
  • Imię:adam

Posted 16 February 2017 - 07:53

z wysylkami i utarczkami slownymi masz 100% racji , co nie podlega dyskujsi.



#933 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 posts
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Posted 16 February 2017 - 10:19

Witam, szybkie pytanie do kolegów z Lublina i okolic:

 

poszukuję sklepu z nowymi elektrykami HasWing Osapian najlepiej 55 lbs z max,

 

nie chcę kupować przez neta ale chyba innej możliwości nie będzie ...?

Potwierdzam ,sklep Wodomania,facet z niego ma kapitalną wiedzę w tym temacie......... ;)



#934 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 16 February 2017 - 13:50

chodzi mi o to że jeśli ma możliwość to niech kupi spaline jak ten zestaw bo później będzie płakał jak pływał...ten zestaw od tokarexu dobry jest do pontoników 2-2.5m i minimalnym obciązeniu.

Nie przesadzaj. W zeszłym roku kupiłem od nich podobny zestaw z silnikiem 55lbs i aku 2x55AH  do 3 metrowego pontonu którym prawie zawsze pływam w 2 osoby i jakoś nie płaczę. Owszem, prędkość dupy nie urywa, ale dla zwykłej rekreacji wystarczy i pływa się całkiem przyjemnie.  Oczywiście spalinkę zawsze warto mieć, bo jak zacznie mocno dmuchać, to robi się mniej przyjemnie... Dlatego właśnie w tym sezonie planuje dokupić i poczuć wiatr we włosach ( nie mylić ze ślizgiem )  :)



#935 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 16 February 2017 - 20:41

A ja (i paru innych kolegów z forum) nie polecam tego sklepu i jego niestety chamskiej obsługi. Lepiej kupić w stacjonarnym (nawet pozornie dopłacając), którego właściciel w razie czego będzie pośrednikiem z Tomaszem W i jego wypowiedziami, gdy silnik ląduje z reklamacją ("Nie chcę Pana więcej obsługiwać", "Oddam pieniądze i nie chcę Pana więcej słyszeć" itp). Wysyłka do MC jest zawsze na koszt kupującego, za brak oryginalnego kartonu doliczają 40PLN itp.. Ja kupiłem ostatnio Haswinga 2KM w Wodomanii i bardzo sobie chwalę kontakt z właścicielem sklepu i profesjonalną obsługę (gość jest zapalonym wędkarzem i gadżeciarzem sprzętowym ma sporo echosond, o których sporo wie -  więc można z nim rzeczowo porozmawiać - to nie kryptoreklama).

Nie znałem sklepu z tej strony wsumie z żadnej wniosek mój oparłem na tym, że to oni serwisują nic więcej. 



#936 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 17 February 2017 - 12:42

To nie reklama a tylko link by pokazać http://sklep.hobby.p...70-2km-264.html dziś ogladałem taki silniczek na 12v 70lbs posiada maximaixer tylko cena powalająca około 2000zł 


Edited by Wiciu 1982, 17 February 2017 - 12:44.


#937 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,498 posts
  • Imię:adam

Posted 17 February 2017 - 13:21

Tylko nie ma specyfikacji tego silnika . Jaki prąd to cudo zjada. Bo jak ma ochotę na 70A to powodzenia. Dali silnik bezszczotkowy co daje ciut lepsze osiągi , ale o prądzie ni wzmianki.



#938 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,157 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Posted 17 February 2017 - 13:56

kiedyś widziałem specyfikację, że Rhino 54 zżerał 70A, ale to inny silnik, trzeba pamiętać, że z 12V trzeba dużo Amper aby wykrzesać moc i tu pojawiają się dwa problemy

1- dużo amper na kablach to ciepło i grzanie się styków

2 - jak coś ciągnie dużo amper typu 70-100A to aby pływać dwie godziny na maksa potrzebujesz akumulatora co najmniej 200Ah

 

takie rzeczy tylko w Erze, to nie silnk Wankla gdzie z mniejszej pojemności wykrzesasz więcej mocy, tu potrzeba napięcia wyższego. Dlatego Osapian 2KM czy Torqedo używają odpowiednio 24V i 29V



#939 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 17 February 2017 - 14:00

Tak wiem nie ma specyfikacji nawet na niemieckich stronach nie znalazłem dziś zaczynają się targi w Poznaniu i holipa nie mogę pójść. Mimo wszystko ucieszył mnie ten wypust bo to oznacza że rynek się rozwija idzie do przodu więc pozostaje mieć nadzieję, że za jakiś czas w rozsądnych pieniądzach będzie można kupić coś z niezłymi osiągami. Ale to moja opinia i niczym nie poparta :)


  • BOSMAN 76 likes this

#940 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,498 posts
  • Imię:adam

Posted 17 February 2017 - 15:17

No i kolega @Wuran wyczerpal temat , z grzaniem stykow jeszcze mozna sobie poradzic , ale z pojemnoscia aku jz jest slabo