Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#1421 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 wrzesień 2018 - 13:49

Chodzilo mi o wspomaganie w Terrovie. Z Powerdrive trzeba się trochę szarpać, w Terrovie idzie gładko. No i Terrova ma dokładniejszy gps i np. spotlock jog.

Nie chodziło mi też o podłączenie US2, tylko dodatkowe funkcje jakie daje link (sterowanie z echa).

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 14 wrzesień 2018 - 13:50


#1422 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 28 wrzesień 2018 - 10:25

Witam

Chciałem zakupić silnik elektryczny + akumukator do łódki na Drużno. Doradźcie proszę co wybrać, bo nie jestem oblatany w temacie. Nie potrzebuję żadnych szmerów-bajerów, tylko coś na kilka wyjazdów w sezonie.

Pozdrawiam



#1423 OFFLINE   ronin1800

ronin1800

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaTranowskie Góry
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Rowiński

Napisano 28 wrzesień 2018 - 11:05

Miałem podobny przypadek z silnikiem 2 hp jak kolega wyżej. Wysłałem do serwisu na wymianę maxymizera. Silnik od razu jak wrócił nie zalaczal się więc wysłany był po raz kolejny na naprawę gwarancyjną. Znowu usterka nie ustapila i po następnej wysyłce dostalem informacje że silnik jest spalony, a podobno przy poprzedniej wysyłce sprawdzali cały osprzęt i było ok. Naprawa około 800 zł ale dodali, że jest nieopłacalna.
Zepsuty maxymizer dałem dla elektronika i naprawił to w 15 min, przyczyna było najprawdopodobniej dostanie się wody.

Nastąpiła decyzja o zmianie marki silnika więc jestem posiadaczem haibo m250

#1424 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 30 wrzesień 2018 - 14:10

Witam

Chciałem zakupić silnik elektryczny + akumukator do łódki na Drużno. Doradźcie proszę co wybrać, bo nie jestem oblatany w temacie. Nie potrzebuję żadnych szmerów-bajerów, tylko coś na kilka wyjazdów w sezonie.

Pozdrawiam

 

Podbijam temat. Liczę, że ktoś pomoże.



#1425 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 15:00

A podasz chociaż budżet? Trollujesz, czy pływasz tylko z miejscówki na miejscówkę?



#1426 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 30 wrzesień 2018 - 17:31

ronin1800 jak się  spisuje Haibo M250 , bardzo interesuje mnie opinia o pracy tego silnika .  Znajomy ma i sobie chwali ale zmienił śrubę dał od Lonk Tail .

Mniejszym Haibo 54 lbs pływałem spisywał się  bardzo dobrze ale za mały do mojej skorupki szukam silnika około  100 lbs i padło na Haibo M 250 tylko że trzeba

dwa akumulatory 12 V połączone w szereg a to następne koszty .


  • ronin1800 lubi to

#1427 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 01 październik 2018 - 07:39

A podasz chociaż budżet? Trollujesz, czy pływasz tylko z miejscówki na miejscówkę?


Na Drużnie raczej trolling odpada. Potrzebuję do poruszania sie po jeziorze. Kilka wypadów w roku, więc nie chcę pakować się w koszta. Czy coś w okolicy 800zl wystarczy? I jaki akumulator do tego?

#1428 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 październik 2018 - 07:43

Na Drużnie raczej trolling odpada. Potrzebuję do poruszania sie po jeziorze. Kilka wypadów w roku, więc nie chcę pakować się w koszta. Czy coś w okolicy 800zl wystarczy? I jaki akumulator do tego?

Kup Minn Kotę, do drużnieńskich łódek minimum 45 lbs. W cenie 1000 zł spokojnie trafisz coś z maxymizerem, bardzo duża oszczędność prądu. W przypadku akumulatora poszedłbym po najmniejszej linii oporu, tanie i sprawdzone rozwiązanie:

 

https://allegro.pl/a...7586181661.html


  • lukomat lubi to

#1429 OFFLINE   ronin1800

ronin1800

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaTranowskie Góry
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Rowiński

Napisano 01 październik 2018 - 07:54

Tabor narazie zbyt wiele nie powiem bo krótko plywalem. Na pewno jest cichy, trochę szybszy niż 2 hp, funkcja sport jest odczuwalna, nie "wybija" czyli nie musisz cały czas trzymać manetki. Minusy: brak składanego rumpla, bardzo delikatne wibracje ale przy następnym pływaniu podłoże kawałek gumy pod mocowanie i zobaczę co będzie.

#1430 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 październik 2018 - 08:00

Kup Minn Kotę, do drużnieńskich łódek minimum 45 lbs. W cenie 1000 zł spokojnie trafisz coś z maxymizerem, bardzo duża oszczędność prądu. W przypadku akumulatora poszedłbym po najmniejszej linii oporu, tanie i sprawdzone rozwiązanie:
 
https://allegro.pl/a...7586181661.html


Odnosnie taniosci i sprawdzonego rozwiązania to się zgadza. 2-3 sezony i z aku ZAP na szrot jedziemy.

#1431 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 październik 2018 - 08:02

Odnosnie taniosci i sprawdzonego rozwiązania to się zgadza. 2-3 sezony i z aku ZAP na szrot jedziemy.

Trojan czy Kyosonic to nie jest ale na kilka wypadów w roku nie widzę lepszej opcji.



#1432 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 październik 2018 - 08:17

Masz rację, albo tanio albo dobrze

#1433 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 październik 2018 - 08:28

W cenie jednego Zapa mam dwa używane AGM i uważam to za znacznie lepszą opcję,miałem Zapa nie dotrwał do końca gwarancji.
  • Tabor i szczupak1 lubią to

#1434 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 01 październik 2018 - 08:34

Już lepiej dołożyć i kupić 120ah koyosonic za 1000.


Użytkownik szczupak1 edytował ten post 01 październik 2018 - 08:34

  • MARIUSZ 69 lubi to

#1435 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 01 październik 2018 - 08:49

Odnosnie taniosci i sprawdzonego rozwiązania to się zgadza. 2-3 sezony i z aku ZAP na szrot jedziemy.

Nie żebym się napinał czy coś, ale tak informacyjnie, na Sznajder Marine 100ah (od ZAPa różni się tylko naklejką) jadę czwarty sezon. Oczywiście czuć, że to nie jest już nówka, ale na taki 8 godzinny wypad wystarczy. 


Użytkownik Najeżony edytował ten post 01 październik 2018 - 08:50


#1436 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 01 październik 2018 - 10:36

Na Drużnie raczej trolling odpada. Potrzebuję do poruszania sie po jeziorze. Kilka wypadów w roku, więc nie chcę pakować się w koszta. Czy coś w okolicy 800zl wystarczy? I jaki akumulator do tego?

 

Moim zdaniem do takich celów wystarczy np. Jaxon ES-XT 55 za około 720 zł. Do tego Sznajder Zap AGM Expedition Plus 95Ah za ok. 540 zł i na parę lat powinien być spokój.


  • lukomat lubi to

#1437 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 październik 2018 - 11:51

Dobrym wyborem może być używana Minnkota, zdarzają się w dobrych pieniądzach te na przełącznikach biegów. 



#1438 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 01 październik 2018 - 12:37

To jeszcze poproszę o podpowiedź czym polecacie ładować akumulator i ruszam na zakupy.



#1439 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 październik 2018 - 13:36

Schumacher 10 A ,takiej używam od 2 lat i jest lala ,szybko ładuje ,dla mnie to ważne bo bardzo często jeżdźę na ryby .Jak naładuje się akumulator to nawet nie odłączam go od ładowarki .
  • lukomat i szczupak1 lubią to

#1440 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 01 październik 2018 - 16:53

Wproszę się w doradzanie odnośnie akumulatorów 

Znajomy w tamtym roku kupił do silnika elektrycznego Mikado na 12 V dwa używane  akumulatory panasonika z zasilania buforowego za 500 pln 2 szt . Niby się  nie nadają bo 

to nie głębokiego rozładowania . Okazuje się że ma co nosić na łódkę bo dwie sztuki po 30 kg ale za to śmiga Romaną  po starorzeczach aż miło 5 km/h cały dzień .

Nie wiem czy i ja tak nie zrobię i używki nie kupie w lato będę pływał a w zimę będą  stać jako awaryjne zasilanie pieca CO 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych