Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#1681 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 08:35

Mam sempera 440XT po zważeniu z załogą - prawie 550kg. Na jeziorach ze strefą ciszy napędzam go haswingiem 5HP (24V) i jest OK. Na pełnym bucie zbliżam się do 8kmph, ale wtedy wciąga 110-115A więc nawet duża bateria znika w oczach. Najbardziej eko pływanie jest w tym silniku na 30A - prędkość 6,5kmph a baterii (LiFePo 160Ah/24V) wystarczy na 5h takiej podróży non stop (zasilam z niej też całą elektronikę na łodzi (dziobowy, echo, ładowaki do telefonu, głośnika, szperacz itp - 12V dostaję z przetwornicy 24V/12V 60A).

Silnik nie jest najcichszy (za to dużo ciszej pracuje od Haswinga 2HP), ale ma niezły moment przy rozpędzaniu i wreszcie dopracowany rumpel (wysuwany, składany ze skalą w Amperach). W razie pytań pisz PW.

Mariusz

 

A skąd pobór 110-115A? Bo na Twoim teście na YT widzę 80A. Przy wietrze i pod falę wychodzi więcej?

 

Haibo M250 24V kosztuje połowę mniej i rozwinie przy takim setupie 8-8,5 km/h przy poborze 50-60A. Do tego 5 lat gwarancji i port USB w pakiecie:)



#1682 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 sierpień 2019 - 09:23

Jeśli silnik dysponuje pewnie większa mocą, co przekłada.sie na pobór. Jednak zbyt mała aby szybciej popchac Łódź, bądź śruba jest uciagowa i większej V nie wyda

#1683 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 19 sierpień 2019 - 09:46

A skąd pobór 110-115A? Bo na Twoim teście na YT widzę 80A. Przy wietrze i pod falę wychodzi więcej?

 

Haibo M250 24V kosztuje połowę mniej i rozwinie przy takim setupie 8-8,5 km/h przy poborze 50-60A. Do tego 5 lat gwarancji i port USB w pakiecie:)

Poprawiłem kable :) Czyszczenie styków, zmiana bezpiecznika i teraz wciąga do 115A.

Na Wodomanii w Warszawie chyba go jeszcze nie było  a M150 nie przekonał mnie wykonaniem stąd decyzja o Haswingu.



#1684 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 09:57

Ale prędkość nie wzrosła przy tym wzroście poboru? Tylko moc zapewne, czyli trochę lepiej ciągnie w trudniejszych warunkach?



#1685 OFFLINE   Grzesiek88

Grzesiek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaZawóz-Nürnberg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 19 sierpień 2019 - 16:48

Ja mam Sempera 440xt z silnikiem epropulsion Spirit 1.0
W sobote robiłem testy i przy pełnej mocy nieco ponad 8km/h pod lekką fale. Silnik dziobowy aku na dziobie 140ah i aku w tylnej baliście 80ah do tego dużo sprzętu i dwóch załogantów po ok 100kg.Jestem zaskoczony i zadowolony cały dzień pływania dużo w trollingu szybkie przeskakiwanie z miejscówek prawie na maxie i akku w silniku pod koniec dnia pokazywało ok 35% naładowania.Silnik bardzo cichy w porównaniu do innych jednostek na wodzie z silnikami torqeedo to jakby go nie było.

#1686 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 sierpień 2019 - 17:49

spirit 1.0 wymiata w swojej klasie , bardzo mile wspominam i gdybym mial wrocic do.mniejszych mocy to tylko on... nowe wypusty torqeedo juz sa cichsze od tych z przed kilku lat

#1687 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 19:24

Spirit na pewno fajny, ale cena takiego haibo m250 z dwoma żelami 120 Ah to mniej niż połowa spirita, osiągi takie same, a zasięg dwukrotnie większy. Dla większości użytkowników taka cena to game changer, szczególnie, gdy ktoś ma aku na stałe w łodzi i nie musi nosić.



#1688 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 sierpień 2019 - 19:37

cena w epropulsion nie nalezy do atrakcyjnych , tu sie w pelni zgadzam. Tylko porownujesz dwie skrajne klasy sprzetowe . Wez dla przykladu 120ah agm panasonic nowy czy europower badz inny topowy aku kwasowy , tam sie ceny kreca za aku powyzej 2000zl , zamiast haibo wez mk czy mg i sie okaze ze roznica cenowa juz nie jest 1/2



#1689 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 19 sierpień 2019 - 21:27

Pokręciłeś wszystko jak stary Piernik. Kolega szuka do niewielkiej
łódki na małe zbiorniki.


Czytaj uważnie


Godski - faktycznie myślałem ze chodzi o dużą 5 m łódkę

Robas - co do silnika z Decatlonu byłem go obejrzec 55lbs : zaczynajac od opakowania ( zastepcze szary zwykły karton) a kończąc na silniku to tak jakby "wyrób czekolado-podobny okropny ,byle jaki, napisy malowane,wykonanie okropne. Nie zdecydowałem sie na zakup wolałem dolozyc i kupic Motor Guide który jest jak słaba kopią Minn Koty Traxxis / śruba jak z papieru tak cienka, prędkości duzo mniejsze niż na MK.

#1690 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 sierpień 2019 - 21:53

co znaczy predkosc duzo mniejsza niz na.mk ?

#1691 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 sierpień 2019 - 01:26

Minn Kote Traxxis 55lbs z maxi 4 letni sprzedałem za 1.400zl moment, tylko dlatego sprzedałem ze miałem juz dość zakluceń na echo przez Maxymizer,

Dodajmy tylko, że maxi był dokładany a nie oryginał, bo to robi trochę różnicę. Oryginały aż tak bardzo nie sieją. Muszę powiedzieć, że dziobówka MK ze zintegrowanym przetwornikiem nie sieje mi wcale. Co do Motorguide to miałem okazję obejrzeć i jedno i drugie przed zakupem dziobówki i to co przeważyło szalę to właśnie jakość wykonania, jakość użytych materiałów (plastiki) i przede wszystkim pilot - gdzie w przypadku MK zwykły ipilot jest to rzeczywiście pilot, solidnie zbudowany, ze sporą ilością funkcji (łącznie z korektą wielkości łodzi, co by nie rzucało), a w MG to chiński kalkulator. 



#1692 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 07:42

cena w epropulsion nie nalezy do atrakcyjnych , tu sie w pelni zgadzam. Tylko porownujesz dwie skrajne klasy sprzetowe . Wez dla przykladu 120ah agm panasonic nowy czy europower badz inny topowy aku kwasowy , tam sie ceny kreca za aku powyzej 2000zl , zamiast haibo wez mk czy mg i sie okaze ze roznica cenowa juz nie jest 1/2

 

Wiadomo, przy czym jeśli dobierzesz do haibo dwa żele średniej klasy za 750 zł sztuka to 2-3 lata na takim zestawie spokojnie popływasz, a w tym czasie technologia znowu pójdzie do przodu, a ceny spadną. Z ekonomicznego punktu widzenia dla większości wędkarzy spirit jest po prostu za drogi.



#1693 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 sierpień 2019 - 12:25

mozna jeszcze taniej , kupic jakiegos jaxona + kwada za 100zl z olx, tez plywac bedzie

#1694 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 14:41

Ja mówię o zestawie, który daje porównywalne, czy nawet wyższe jak w przypadku zasięgu, osiągi. Klasa sprzętu jest niższa niż w ePropulsion, ale czy Spirit jest 2x lepszy jak wskazywałaby jego cena to już każdy sam musi ocenić.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 20 sierpień 2019 - 14:42


#1695 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 sierpień 2019 - 15:54

Niebede tu szedl w zaparte i reklamowal epropulsion-nic z tego niemam i miec nie bede , mialem, uzywalem i jestem pod wrazeniem tego silnika. wykonanie, osiagi deklasuja wszystkie 12V / 24V chinskich produkcji. uzywalem tez haswinga,nersaus, plywalem okazjonalnie na MK , znajomi maja haibo. To sa dwie skrajne konstrukcje jakosciowe i cenowe. Jesli kogos stac  i sie waha, czy warto wydac tyle -  to warto. Mnie niestac np. na torqeedo 10kw , ale nie neguje tego silnika ze wzgledu na cene,osiagi itd. analogiczne sytuacje sa z kazdym sprzetem.  Jednego stac i kupi , drugie stac i nie kupi , innego ne stac ale chcial by miec a kolejnego nie stac i mowi ze jest be. Taki kraj :)



#1696 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 16:44

Ja też niczego nie reklamuje ani nie neguję. Padło pytanie jakie są opcje w zakresie silników 24V i do tego się odniosłem. Nie wątpie, że ePropulsion to lepsza jakość, aczkolwiek z tego co pisałeś, to w silnikowej klasie premium też zdarzają się wpadki.



#1697 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 sierpień 2019 - 18:30

no moja przygoda to wogole abstrakacja  i zal serwisu oraz wodomani...



#1698 OFFLINE   PiotrSTI

PiotrSTI

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 21 sierpień 2019 - 06:44

A co powiecie na taki zestaw ????

Silnik Haswing Protruar 3.0 110lbs 24V
https://www.sonarskl...dzi-p-1907.html

Akumualtor litowy 7S 100Ah BMS 90A
https://www.sonarskl...20a-p-2126.html

Ładowarka 7S 20A
https://www.sonarskl...-4v-p-2160.html

#1699 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 07:56

Silnik: Brałbym Haibo M250 zamiast tego Haswinga, chyba, że masz wielką łódź, która wymaga śruby uciągowej.

 

Aku i ładowarka: Na Alibabie dostaniesz to za połowę ceny, chociaż jak na polski sklep to i tak dramatu nie ma, bo zazwyczaj mnożnik ceny jest razy 3.

 

To jest akumulator typu Li-ion. Jego przewaga względem LiFePo4 to jedynie waga, bo taki zestaw jest o kilka kg lżejszy. Minusy względem LiFePo4 to znacznie mniejsza żywotność (300-500 przez 2-3 lata do 1500-2000 cykli przez 7-10 lat), większe niebezpieczeństwo użytkowania, wolniejsze ładowanie, niższe prądy i większa podatność na warunki atmosferyczne. Generalnie do zastosowań wędkarskich lepsze jest LiFePo4.

 

Jeśli chcesz ściągać LiFePo4 to szukaj na Alibabie (jest dużo ofert, gdzie można zamówić jedną sztukę) lub Aliexpress. Jeśli chcesz bez kombinacji to odezwij się do @siarq.



#1700 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 sierpień 2019 - 11:54

przy imporcie nalezy liczyc sie z oplatami celnymi +3% +23% od nbp kursu $, dwa ze pakiety liion sa budowane z dziastek badz setek ogniw 18650/26650. A im wiecej polaczen i ogniw tym prawdopodobienstwo padniecia ktoregos wzrasta + ewentualne niekontrokowane sytuacje- zaplony itp. I ot caly ambaras dla.liion




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych