Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1294 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 20 maj 2013 - 21:55

No to i beze mnie miłej zabawy.

 

Ja już to tutaj dawno stwierdziłem i widzę, że coraz więcej osób tak zacznie robić.


  • Krystekwolf lubi to

#302 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 20 maj 2013 - 22:20

http://jerkbait.pl/t...erzenia-boleni/



#303 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 20 maj 2013 - 22:25

No to wracając do boleni, pytanie do łowiących na mazowieckiej Wiśle, jak u Was z boleniami? Pokazują się? Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że w tym roku jest jakoś inaczej, gorzej? Wszystko się później zaczyna? Pływałem wczoraj przez 8h powyżej Góry Kalwarii o przez cały ten czas widziałem może ze 4 ataki boleni. 3 z nich dały się potem do pontonu zaprosić (zdjęć nie było, bo za małe), więc w sumie po raz pierwszy w tym roku mogę zaliczyć wypad do udanych, ale tak czy inaczej zastanawia mnie ta cisza. Poza tym, te złowione to przygodne ryby oddalone od siebie o kilka km. Poziom wody ok, pogoda super (przynajmniej dla łowiącego :) ), a woda prawie martwa. O co chodzi? Może ktoś bardziej obeznany w temacie zawyrokuje kiedy to się w tym roku zmieni? Czy to ja po prostu nie wiem gdzie ryb szukać? Pierwszy sezon łowię głownie z wody i miało być lepiej!  :lol:



#304 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 20 maj 2013 - 22:30

Podsumowując- łatwiej strzelić focha na moderatorów i forum niż  przeczytać i dostosować się do regulaminu. Nie chodzi tu myślę o 64cm czy 66cm bolenia, chodzi o to że nawzajem musimy się szanować i nie sprzedawać sobie nawzajem kitów o rozmiarach ryb .Jasne że można odpowiednio rybę wyeksponować i będzie "większa",ale po co ? skoro pewnych detali nie usuniemy ze zdjęcia i zawsze jest skala do porównania odpowiedniej wielkości.

A co do zdjęć ładnych i pięknych artystycznie to również istnieje zapisek i należy je kierować do administracji forum i mogą one zostać umieszczone w galerii portalu.


  • Artech i Mariano Mariano lubią to

#305 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 20 maj 2013 - 22:37

Kolego gdybym chciał Ci kity żenić to wyciągnąłbym swoje długaśne łapska pd sam obiektyw i napewno bolek byłby większy tylko po co ?? do tej pory szanowałem to forum za zaj......ych ludzi ale jak widać pomyliłem się bo sporo tu takich z okrutnym parciem, ja parcia nie mam dlatego tym razem sam usunąłem zdjęcia bo po co maja Was oczy boleć :D a co do focha to hmmmm pewnie wiesz od czego to skrót.....

Pozdrawiam


  • Krystekwolf lubi to

#306 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 20 maj 2013 - 22:49

Kolego- nie odniosłem się osobowo do nikogo w kwestii rozmiaru prezentowanej ryby,ale zauważyłem kilka "wyciętych" fotek ,osobiście,bądź przy pomocy moderatora .Stąd wysnułem wniosek że łatwiej strzelić focha.........a do mierzenia ryb wcale nie potrzebny jest mikrometr,tylko zwykła miarka i odrobina szczerości-również piszę bez osobowo :) Ale skoro już nie jest forum takie fajne,a tym bardziej ludzie tu obecni ............no cóż -przepraszamy.



#307 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 20 maj 2013 - 22:57

Nie ma za co, świetnie się bawię czytając tu posty :)

Pozdrawiam


  • Krystekwolf lubi to

#308 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 maj 2013 - 22:59

Dzisiejszy burzowo-frontowy z szuflady. Kij 2,5 m. 20 lb. , pletka 20 lb. wobler swojak eksperyment w folii.

 

 

dsc09834l.jpg

boleń wisi jak kiełbasa w masarni,  sztuka dla sztuki,  jedyne co wyeksponowane to wobler twórcy i kotwica w oku.

 

łowca znakomity gratuluje rybki ale to zdjęcie brzydkie..


Użytkownik thibar edytował ten post 20 maj 2013 - 23:01

  • Osprey i Krystekwolf lubią to

#309 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 20 maj 2013 - 23:04

thibar 

bynajmniej nikt o rozmiar się nie czepia :) a boleń no cóż napewno wymiarowy w to nie wątpie ani troche bo mordę ma jak małe wiadro. Wobek też zacny  a kotwica w oku ? chyba wbita nie była a nawet jakby to do wesela sie zagoi 



#310 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 20 maj 2013 - 23:04

Dla przejrzystości wątku, proponuję podnieść regulaminowy wymiar do min. 70cm. Przdstawiane tutaj bolenie ok 60 cm są po prostu małe, a zdjęcia niczym nie ujmują. Ja rozumiem, że łowca się bardzo cieszy, ale przeglądając wątek oczekuję czegoś więcej; nie mam czasu, ani ochoty, oglądać dziesiątek zdjęć z boleniami z pod tamy, boleniami w błocie, czy mini bolkami - nawet jeśli owe reklamują najlepsze woblery, co je sprzedać, by się chciało.


  • mifek lubi to

#311 OFFLINE   siwek219

siwek219

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:ROBERT

Napisano 20 maj 2013 - 23:08

Ja proponuję w ogóle zdjęć nie wstawiać ,sam tekst i nikt nie będzie miał problemu ,nikogo nie będzie raziło po oczach :)


  • piotro82 lubi to

#312 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 20 maj 2013 - 23:08

Dla przejrzystości wątku, proponuję podnieść regulaminowy wymiar do min. 70cm. Przdstawiane tutaj bolenie ok 60 cm są po prostu małe, a zdjęcia niczym nie ujmują. Ja rozumiem, że łowca się bardzo cieszy, ale przeglądając wątek oczekuję czegoś więcej; nie mam czasu, ani ochoty, oglądać dziesiątek zdjęć z boleniami z pod tamy, boleniami w błocie, czy mini bolkami - nawet jeśli owe reklamują najlepsze woblery, co je sprzedać, by się chciało.

Tomasz ale przecież nikt nie zmusza Cie do marnowania cennego czasu na galerię, mi podobają się nawet zdjęcia czterdziestaków a co do reklamy woblerów to powiem Ci tak, reklama dźwignią handlu :D ja swoich reklamować nie musze bo Ci którzy na nie łowią wiedzą że sa dobre i tyle, a nie jest to moje źródło utrzymania więc parcia na sprzedaż nie mam :)

Hej.



#313 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2192 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 maj 2013 - 23:18

Ciekawe kiedy zbuntowanym znudzi się klepać w klawiaturę. Scenariusz przecież znany od lat ;)



#314 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 maj 2013 - 23:19

wchodząc w ten watek zawsze chce zobaczyć: rybkę, szczęśliwego łowce (którego widać) i otaczająca przyrodę, to jest wtedy zdjęcie.mozna podziwiać i gratulować.



#315 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 20 maj 2013 - 23:21

wchodząc w ten watek zawsze chce zobaczyć: rybkę, szczęśliwego łowce (którego widać) i otaczająca przyrodę, to jest wtedy zdjęcie.mozna podziwiać i gratulować.

nie każdy ze statywem lub fotografem biega nad wodę...



#316 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 20 maj 2013 - 23:37

boleń wisi jak kiełbasa w masarni,  sztuka dla sztuki,  jedyne co wyeksponowane to wobler twórcy i kotwica w oku.

 

łowca znakomity gratuluje rybki ale to zdjęcie brzydkie..

 

Jeśli to jest kotwica w oku to proponuje udać się do okulisty.



#317 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 20 maj 2013 - 23:39

Ciekawe kiedy zbuntowanym znudzi się klepać w klawiaturę. Scenariusz przecież znany od lat ;)

Jeśli do mnie pijesz to niestety Cię zasmucę ..... :)

 

 

Jeśli to jest kotwica w oku to proponuje udać się do okulisty.

Hehehe ładny ryb i tyle :)



#318 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 21 maj 2013 - 00:07

No to wracając do boleni, pytanie do łowiących na mazowieckiej Wiśle, jak u Was z boleniami? Pokazują się? Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że w tym roku jest jakoś inaczej, gorzej? Wszystko się później zaczyna? Pływałem wczoraj przez 8h powyżej Góry Kalwarii o przez cały ten czas widziałem może ze 4 ataki boleni. 3 z nich dały się potem do pontonu zaprosić (zdjęć nie było, bo za małe), więc w sumie po raz pierwszy w tym roku mogę zaliczyć wypad do udanych, ale tak czy inaczej zastanawia mnie ta cisza. Poza tym, te złowione to przygodne ryby oddalone od siebie o kilka km. Poziom wody ok, pogoda super (przynajmniej dla łowiącego :) ), a woda prawie martwa. O co chodzi? Może ktoś bardziej obeznany w temacie zawyrokuje kiedy to się w tym roku zmieni? Czy to ja po prostu nie wiem gdzie ryb szukać? Pierwszy sezon łowię głownie z wody i miało być lepiej!  :lol:



Patrząc jak mało jest zdjęć bolków i czytając jakie ludzie mają problemy w tym roku w tym temacie to dochodzę do wniosku, że u wiekszości jest gorzej z rybami <_<. Osobiście wolałbym poptarzeć na zdjęcia nawet 20 cm bolków niż na te problemy i jałowe kłótnie. Ooo ten ma 64,5 a nie 69! O, a ten ma kotwice w pobliżu oka! O, a ten ma plamkę krwi na pysku ! O, a tu jest reklama wobka(jak by ktoś w siatke łapał ryby, wciskał im wobler do ryja i robił zdjęcia rekalmowe)!


Poproszę o więcej zdjęć, a mniej pisania !
Pozdrawiam i gratuluję wszystkim co łowią bolki, nie wazne jak duże ;)



#319 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 21 maj 2013 - 00:10

Dzieki Mako :) Połamania



#320 OFFLINE   mojzesz600

mojzesz600

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Paweł

Napisano 21 maj 2013 - 00:25

Witam, ostatnio dopiero zacząłem przygodę z boleniem. Złowiłem swojego pierwszego w życiu, 43cm, bardzo się cieszyłem że wymiarowy, szybko zmierzony i do wody wrócił. Trochę to smutne że 65cm to minimalny wymiar na fotkę bo może jakiś początkujący łowca chciałby się pochwalić ładnym zdjęciem z rybą. Podnosicie poprzeczkę tutaj bardzo wysoko, a jak czytam że boleń 60cm to nie boleń, takie wrażenie odniosłem, to aż mi się przykro zrobiło, może mój był dużą płocią?


Użytkownik mojzesz600 edytował ten post 21 maj 2013 - 00:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych