Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1294 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 23:06

Jacek, przecież Ty masz rower - pojedziemy razem ale osobno (każdy na swoim), i tak wrócimy; na tym dystansie i przy tych upałach alkohol szybko wyparuje.., w ostateczności zabiorą nam karty rowerowe, ważne że wędkarskie zachowamy. :D



#562 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15990 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 06:38

Tomy, na prawdę nie musisz mi tłumaczyć i pokazywac jak wygląda gruby boleń,  uwierz mi, że większe niż Twoje wyjmowałem na żyłkę 0,22. i nigdy prawidłowo zapięty boleń mi nie zszedł. Kiedyś, jak jarało mnie łowienie w okolicach zrzutów wody, żyłka 0,22 radziła sobie spokojnie, a uciąg był potworny, podkreślam potworny.  Edytuj Swoje posty wcześniejsze o pękaniu żyłek przy uderzeniu bolenia bo ktoś pomyśli, że jesteś laikiem. A tak na serio to szkoda, żeby taki dobry wędkarz, jakim jesteś budował sobie pr na boleniach z poprzednich lat. Chętnię Ci pogratuluję ładnej rybki, a czy wyjęta na pletke, czy żyłkę, to już chyba indywidalna sprawa. 

pozdro

ziom

Tu nie chodzi o to jak zapięty jest Boleń,tylko o lichy zestaw 0,22mm.Może się zdarzyć że walnie Ci np.90tka?-Może!.Wytrzyma to 0,22mm w ostrym uciągu-Nie! a może inaczej nie każdy sobie poradzi!.Ty może tak i inni którzy łowią często takie ryby i znają miejscówkę,gdzie rybę po prowadzić itd.Tak czy siak ryzyko jest.U mnie żyłka odpada choćby ze względu na to że łowię tylko multikami.  


Użytkownik Tomy edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 08:08


#563 OFFLINE   gorzala

gorzala

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjawampierzow
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 czerwiec 2013 - 06:40

WOW! Congratualtions Marcys. Możesz sypnąć jakiej wielkości ta ukleja?



#564 OFFLINE   c1eśla

c1eśla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 czerwiec 2013 - 07:16

W niedzielę coś tam się działo Bolki 65,63,47 (wszystko spiryt 9 cm) wrzucam tego największego - Wisła i co ciekawe w nocy na sandaczowy zestaw i wobler 9cm siadła Brzana 65 cm

pozdroz

Załączone pliki



#565 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 czerwiec 2013 - 07:43

Tomy, a tak poza tym to nie wstawiaj tych hybryd bolenia z jaziem, nie mylić z hybrydą jazia z boleniem :). Przy takiej hybrydzie jak pokazał Tomy jajeczko jest jazia a plemniczek bolenia i stąd przewaga cech boleniowych. Tak grubych boleni nie ma, na bank hybryda ;)

Przy okazji gratulacje dla Marcysa za 82 bo to już kawał Marioli.

wujek


  • kacperek993 lubi to

#566 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15990 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 07:50

One są takie grube bo je podkarmiam tłustymi śledziami.


Użytkownik Tomy edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 07:50


#567 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 czerwiec 2013 - 07:59

Ty cwaniaku, to zaraz pewnie będzie imitacja śledzia.



#568 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 czerwiec 2013 - 08:01

One są takie grube bo je podkarmiam tłustymi śledziami.

Surowe dajesz czy z głębokiego oleju :lol:  :lol: :lol:  :lol:  



#569 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 24 czerwiec 2013 - 08:50

Tu nie chodzi o to jak zapięty jest Boleń,tylko o lichy zestaw 0,22mm.Może się zdarzyć że walnie Ci np.90tka?-Może!.Wytrzyma to 0,22mm w ostrym uciągu-Nie! a może inaczej nie każdy sobie poradzi!.Ty może tak i inni którzy łowią często takie ryby i znają miejscówkę,gdzie rybę po prowadzić itd.Tak czy siak ryzyko jest.U mnie żyłka odpada choćby ze względu na to że łowię tylko multikami.  

 

To jest chyba sedno sprawy.... Nie każdy łowi w podgórskiej rzece i nie każdy łowi tylko multikami.... ;)  Na nizinnej rzece (a takich mamy w PL większość) dobre 0,22 da radę każdej rapie (no chyba że wędkarz spanikuje....).

 

PS.GraTY  wszystkim łowcom ,szczególnie tym od 80tek :)



#570 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 24 czerwiec 2013 - 12:38

Z ostatnich udanych wypadów za bolkiem 70-tak

 

Załączony plik  Zdjęcie0336.jpg   83,99 KB   350 Ilość pobrań


  • Wojtek B. lubi to

#571 OFFLINE   Endzik22

Endzik22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 25 czerwiec 2013 - 15:01

Z ostatnich udanych wypadów za bolkiem 70-tak

 

attachicon.gifZdjęcie0336.jpg

Bartek lapiesz bolki ale tylko pod mostem?? Czesto i na twoich filmach jest ten jeden jedyny wspolny podmiot. Jak wczesniej wspomniałem na jb takie bolki nazywamy bolkami tresowanymi, to sa slowa m in pana Andrzeja L. Dlaczego tresowane?? Bo nie boja sie hałasu jaki robisz podczas podchodzenia i sa łatwiejsze do "zrobienia ich w bambuko" ;]



#572 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 25 czerwiec 2013 - 16:30

To że sa to zdjęcia akurat z mostem w tle to przypadek ten np. most z ostatniej fotki jest nieczynny :D  filmy sa własnie z ostatnich moich wypadów wiec tak się złożyło .

Z kolei most który jest na filmikach to miejsce połowu boleni tylko przy sprzyjajacych warunkach hydrologicznych tak że to też nie jest specjalnie planowane ;)

ale muszę przyznać że jesteś czujnym obserwatorem tylko trop nie ten.

Pozdrawiam



#573 OFFLINE   loopez

loopez

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 16:34

Bartek lapiesz bolki ale tylko pod mostem?? Czesto i na twoich filmach jest ten jeden jedyny wspolny podmiot. Jak wczesniej wspomniałem na jb takie bolki nazywamy bolkami tresowanymi, to sa slowa m in pana Andrzeja L. Dlaczego tresowane?? Bo nie boja sie hałasu jaki robisz podczas podchodzenia i sa łatwiejsze do "zrobienia ich w bambuko" ;]

Lapanie bolków z pod mostów tez nie zawsze do latwych nalezy ;] Bo moze nie slysza one kroków , ale są wybredne co do przynet przynajmniej u mnie ;]



#574 OFFLINE   tomfish6

tomfish6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomek

Napisano 25 czerwiec 2013 - 17:08

Bartek lapiesz bolki ale tylko pod mostem?? Czesto i na twoich filmach jest ten jeden jedyny wspolny podmiot. Jak wczesniej wspomniałem na jb takie bolki nazywamy bolkami tresowanymi, to sa slowa m in pana Andrzeja L. Dlaczego tresowane?? Bo nie boja sie hałasu jaki robisz podczas podchodzenia i sa łatwiejsze do "zrobienia ich w bambuko" ;]

Witam , powiem tak od pewnego czasu oglądam większość ryb , wieści umieszczonych tu na forum i dochodzę do wniosku że tu są grupy ludzi , którzy się znają doskonale i jak jeden z nich wystawi rybę to super , pięknie , gratulacje i nie daj boże jak złapie na swojego woblera to już zachwalają robią pic na wodę że jaki to nie wobler czyli (sztuczną reklame), nie powiem ze każdy '' wobler'' '' własno ręczny '' nie jest super, bo jest ja ogólnie się zachwycam jak ktoś robi i łowi na swoje dzieła.

Ale wracając do tych waszych wypowiedzi dochodzę do tego żeby się tu nie chwalić czy coś łowie czy nie , bo jak wystawie raz na jakiś czas rybę bo znajdę  czas i połowie to i tak z wejścia pocisk.

 

Lapanie bolków z pod mostów tez nie zawsze do latwych nalezy ;] Bo moze nie slysza one kroków , ale są wybredne co do przynet przynajmniej u mnie ;]

 

A wracając do Bartka woblerów , to własnie taki jest, wobler ten jego boleniowy... Igielka (mały , leciutki) ale doskonale przypomina narybek , który stoi przy brzegach, mimo ze jest lekki i tak doskonale leci.

Mieliśmy przypadek ze on łowił, ludzie widzieli że ryba bierze, odrazu  po ustawiali się obok niego tak ze nie bylo jak rzucić bo myślą że tak się lowi  i on łowił a oni nadal nic...



#575 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 17:57

fishbartek , jakby nie patrzeć jesteś konkurencją dla pana A.L ,wiec komentarz jego fana jak najbardziej zrozumiały...



#576 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15990 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 18:20

A co to w ogóle za pierdoły.Jakie to ma znaczenie czy pod mostem,czy koło mostu itd.Łowi się Bolki tam gdzie są.Bolki tresowane :lol:  :lol:  :lol:  bez jaj aż tak kumate


Użytkownik Tomy edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 18:30

  • Wojtek B. lubi to

#577 OFFLINE   Endzik22

Endzik22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 25 czerwiec 2013 - 19:20

A co to w ogóle za pierdoły.Jakie to ma znaczenie czy pod mostem,czy koło mostu itd.Łowi się Bolki tam gdzie są.Bolki tresowane :lol:  :lol:  :lol:  bez jaj aż tak kumate

Startujac wiele razy w zawodach Gpx spin. w swoim okregu wiem i jesli nie sa wykluczone obiekty z terenu zawodow to ci ktorzy lowia pod mostem lub przy moscie osiagaja lepsze wyniki. Tak samo sprawa sie ma do promu.

Wiec gadajac pierdoly moze spytamy sie pana A.L. czy wypowiedzial takie zdanie w swoich artykulach i czy to kwestionujesz?? W zyciu kazdego szanujacego sie wedkarza jest podarzanie za trudnosciami losu a nie chodzenie na łatwizne. W zyciu jest tak samo. Skoro @Tomy uwazasz ze bolki sie lowi wszedzie to widac jakie masz podejscie.

Nawiazujac do twojego cytatu: "Krowa ma dluzszy jezyk i sie nie chwali"



#578 OFFLINE   Endzik22

Endzik22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 25 czerwiec 2013 - 19:30

Aby pokazac jak to sie ma do praktyki kolega Fishv12345 na yt umiescil film przyrodniczy dla wszystkich fanow boleni pod i przy moscie. Heh



#579 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 25 czerwiec 2013 - 19:34

Też jestem zdania że jeśli choć trochę ma się pojęcie i lubi się łowić ta sprytną rybę to podstawą jest jej zlokalizowanie nie mówię o bolkach które sie chlapią czy to jest most czy drzewa czy inne okoliczności to żeby ryby łowic regularnie trzeba poznać jej zwyczaje i to na danej rzece bo nie na każdej wodzie będzie sprawdzać się ta sama teoria

ps.też się trochę uśmiałem z tresowanych bolków :lol:



#580 OFFLINE   czkawa

czkawa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaPRZEMYŚL
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kobiałka

Napisano 25 czerwiec 2013 - 19:34

Kolego Endzik22 czekam na hurtowe zdjęcia boleni złowionych pod i w okolicach mostów.

Użytkownik czkawa edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 19:49

  • tomuś lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych