Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1294 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Tomus

Tomus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Janik

Napisano 08 maj 2013 - 21:26

Spooko Patu... ;)  Może co niektóre moje ryby mieszczą się ledwo w jerkbaitowym wymiarze. Ale uważam że Foto można wstawić by nacieszyć oko i motywować Kolegów do wypraw na te piękne ryby ;)

Jesli chodzi o 80+ to dzięki i wzajemnie :) !!


Użytkownik Tomus edytował ten post 08 maj 2013 - 21:26


#142 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 08 maj 2013 - 21:36

..każda rapa cieszy, jak dobra fota oko...

pzdr


  • dragond500 lubi to

#143 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 09 maj 2013 - 04:45

Tomuś nie tłumacz się, na tym forum są tacy, którzy zazdroszczą innym i zawsze coś skrytykują, bo sami nie maja takich efektów. Zacznijcie jeździć na ryby Panowie, to może dorównacie Tomusiowi - on na łowisku jest codziennie!!!

Ciekawi mnie,czy kolega miał na myśli Patu,bo akurat on boleni to chyba nie musi zazdrościć...



#144 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 maj 2013 - 05:55

Ja wczoraj zaliczyłem najgorszą wtopę od kiedy pamiętam. Wypłynąłem na jezioro. Totalna lipa. Czekałem aż się ruszą. Że się ruszyły to raczej nie powiem-pokazało się kilka. Jednego przerzuciłem w tempo. Atomowe uderzenie i luz-strzeliła plećka :( . Dobrze, że kotwice pozaginane to się mojego ulubionego woba pozbędzie. Czekałem do wieczora i nagle wylazły w innym miejscu. W tym momencie siadł mi silnik(elektryczny). Nie mogłem się dostać do ryb bo łódka pożyczona wioseł niet. Bolki skończyły bić a ja kilometr dymałem wiosłując na dziobie deklem od pudełka z przynętami. Dobrze, że była flauta bo jak by mnie zniosło na drugą stronę zbiornika to bym się w domu mógł rano znaleźć.

Ale się odegram ;)


  • womar lubi to

#145 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 maj 2013 - 05:57

Tomus,- mój wpis o przesadnie wyprostowanych rękach nie miał żadnego jadu w sobie!!!!

Po prostu zwróciłem uwagę byś przez tzw 'czeski błąd' nie umniejszał swojego sukcesu w oczach kolegów,- być może zazdrosnych kolegów, bo jak wiadomo tylko zazdrość jest bezinteresowna  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: szczególnie w PL  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Ja Ci tylko tego zazdroszczę, że jesteś codziennie na rybach, poza tym niczego ;) a szczególnie boleni, które łowiłem notabene takie same w Polsce czyli z rzadka powyżej 80cm. Tu gdzie teraz łowię 80-ki nie są rzadkością a 70-ki zwykłą normą bez specjalnych podchodów. Raczej rzadkością jest wbicie się w stado ryb 50-60cm ale też się zdarza co może wynikać oczywiście z tego iż wybieram starannie miejsca w których bywają raczej większe ryby, zazwyczaj pomijając główki....


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 09 maj 2013 - 06:35


#146 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 maj 2013 - 06:17

Krisu mimo silnika zawsze mam wiosła w łódce :) .No to faktycznie paskudny dzionek miałeś.



#147 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 09 maj 2013 - 07:52

Krisu, miałeś szczęście ze nie dmuchalo. Choć silnik niemal nowy, wiosła u mnie zawsze są na jednostce.

#148 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 maj 2013 - 10:10

U mnie też. Tak jak mówiłem łódka pożyczona. Jak by dmuchało to bym sobie posiedział w krzakach z komarami do rana:)



#149 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 maj 2013 - 17:10

Oj tam dramatyzujesz poprostu jakby wiało szubciej byś deklem machał :P



#150 OFFLINE   mozilla

mozilla

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 maj 2013 - 21:46

 a ja kilometr dymałem wiosłując na dziobie deklem od pudełka z przynętami. Dobrze, że była flauta bo jak by mnie zniosło na drugą stronę zbiornika to bym się w domu mógł rano znaleźć.

Ale się odegram ;)

Tak z ciekawości ile czasu to Cię kosztowało?



#151 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 10 maj 2013 - 06:46

Krisu, nie uznałbym Twojej przygody ;) za wtopę, a raczej lekcję. Co prawda kilometr przepłynąć bez wioseł nie jest łatwym zadaniem ale różne zbiegi okoliczności mogły to zadanie utrudnić. Czasem popadamy w rutynę i zapominamy o podstawach bezpieczeństwa -  szczególnie wtedy kiedy pływamy dużo a własną wodę znamy jak własną kieszeń. Również mi udało się otrzymać kilka lekcji od życia : wypadłem z pontonu w grudniu ( nie byłem pod wpływem :D ), silnik mi padł na Wiśle i na wiosełkach też coś około kilometra  wracałem w silnym nurcie. Ważne by wyciągać właściwe wnioski a pływanie uczynić bezpiecznym, gdyż wtedy będziemy czerpać radość z wędkowania. Pozdrawiam i połamania. :)



#152 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 10 maj 2013 - 12:39

Mozilla do momentu kiedy wpadłem na pomysł żeby przywiązać dekiel do patyka(który  na szczęście miałem) to jakieś 20minut. Później z tym pseudopagajem to już szybko jakieś 10 min.

Bajzi kupię Ci na urodziny składane wiosła, tylko co z tego jak ty  je i tak zgubisz albo utopisz:)



#153 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 11 maj 2013 - 13:35

A ja mam takie pytanie. Bolki, które dzisiaj trafiłem były całe w takich małych blado brązowych pijawkach (?). Na każdej płetwie kilkanaście plus od strony brzucha też trochę. Ściągać te pijawki z nich? Bo dookoła pasożytów wyglądało mi to na jakieś miejsca zapalne, mocno czerwone i jakby podropiałe, ale rybki walczyły mocno, więc chore raczej nie są.

 

 

http://img203.images...zdjcie0018k.jpg

 

Zdjęcie cudowne nie jest ale widać ile tych czerwonych plam z pasożytami jest.


Użytkownik SHIT_TLER edytował ten post 11 maj 2013 - 13:36


#154 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 11 maj 2013 - 16:16

Bartek a mogłeś przyjechać jednak do mnie ;) ale po kolei .....

 

Zameldowałem się z rana nad moją Wisełką, kiedy zobaczyłem kolor wody pomyślałem żeby odrazu wracać do domu, woda brudna, kolor brązowy, ale coś mnie podkusiło żeby trochę porzucać, po pierwszym 50 + humor mi się poprawił, i pomyślałem że warto zostać i porzucać troche dłuzej. Złowiłem kilka fajnych średniaków ale to co dostałem na koniec totalna masakra :))) Boleń przez duże B, kabanisko  C&R !!! Sprzeciwo to TD 3-14, 2,75 , plecionka 0,10 lub 0,12, Hermes Gloog prowadzony w pół wody z przyspieszeniami :)

 

dobreforum.jpg

Użytkownik DAWIDspinn edytował ten post 11 maj 2013 - 20:35

  • Czoper555 lubi to

#155 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 11 maj 2013 - 16:34

Gratulacje Dawid, ładny bolesław. Woda faktycznie bardzo syfiasta, trzeba przeczekać ten syf, może w przyszłym tygodniu będzie lepiej :)


  • D@wido lubi to

#156 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 11 maj 2013 - 16:41

Graty Dawid. Mętna Wisła zawsze darzy.



#157 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 11 maj 2013 - 17:15

Forecast na gościnnych występach w ZP :) 
alconite11.jpg

Uploaded with ImageShack.us


  • manonegra13 lubi to

#158 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 maj 2013 - 17:21

A bóbr?



#159 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 11 maj 2013 - 17:32

a bóbr w żeremi :D  ;)  ;)



#160 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 maj 2013 - 19:39

Tzn w szafie, tak po ludzku rozumując. Szkoda, bo jakoś ten bóbr nieodłącznie się mi  "Panem Prognozą" kojarzy. A tu w lato grzywka : (