Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Uwaga - wysyp kleszczy!


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1796 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 post贸w

Napisano 24 wrzesie艅 2017 - 16:41

tak to jest to. Ja nie u偶ywam bo 艂owi臋 w 艣piochach (do brodzenia) a ten specyfik jest silinie truj膮cy dla organizm贸w wodnych. Gdyby nie to, to bym si臋 w tym k膮pa艂...

Na YT jest kilku polskich survivalowc贸w kt贸rzy gadaj膮 偶e to stosuj膮 z powodzeniem.

ok

dzi臋ki

zrobi臋 eksperyment z rolkami po papierze toaletowym



#1102 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4902 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 pa藕dziernik 2017 - 06:01

Trzy kleszcze w tym roku. Standard..



#1103 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 post贸w
  • LokalizacjaG贸ry Sowie

Napisano 27 pa藕dziernik 2017 - 10:21

Witaj w klubie ja mia艂em 4. Robi艂em badania i na "szcz臋艣cie" trafi艂em na "zdrowe" sztuki.



#1104 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 post贸w
  • LokalizacjaCzerwie艅sk
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 27 pa藕dziernik 2017 - 11:01

Mi si臋 wydaje ze co艣 trzeba mie膰 we krwi aby 艂apa膰 kleszcze. 艁owie nad Odr膮 od urodzenia (okolice 1980r juz bywa艂em). Ka偶de wakacje spedzalismy po 2 tygodnie w namiocie. Nikt nigdy z mojej rodziny nie mia艂 kleszcza. Bieg艂y czasem po domu, samochodzie...
W tym roku by艂em z te艣ciem w czasie wiosennego wysypu 4 razy. On z艂apa艂 9 pies 15....
Na psa stosuje krople, ka偶da obro偶e zdejmuje po max 1h.

#1105 OFFLINE   Koszel

Koszel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 post贸w

Napisano 27 pa藕dziernik 2017 - 13:41

Lepiej chucha膰 na zimne. Sto razy si臋 nie zarazi cz艂owiek, a za 101 bach!!!



#1106 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 post贸w

Napisano 27 pa藕dziernik 2017 - 16:21

mam wyniki bada艅 kto艣 to rozszyfruje

 

icd-9: s21 - 8.84 ru/ml

 

icd-9: s25 - 106,23 ru/ml

 

z tego co wyczyta艂em to u艣piona bolerioza nie by艂em jeszcze u lekarza 偶eby mi wyja艣ni艂 te wyniki.



#1107 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 post贸w
  • LokalizacjaCzerwie艅sk
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 27 pa藕dziernik 2017 - 17:09

Ostatnio ogl膮da艂em mapk臋 wyst臋powania boleriozy u kleszczy w PL.
U mnie to jest na dzikim zachodzie PL co 10 kleszcz ma borelioze. Na mazurach co 10 nie mia艂 boreliozy...

#1108 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 post贸w

Napisano 27 pa藕dziernik 2017 - 19:08

mam wyniki bada艅 kto艣 to rozszyfruje

 

icd-9: s21 - 8.84 ru/ml

 

icd-9: s25 - 106,23 ru/ml

 

z tego co wyczyta艂em to u艣piona bolerioza nie by艂em jeszcze u lekarza 偶eby mi wyja艣ni艂 te wyniki.

A my艣lisz, 偶e kto艣 jest jasnowidzem co i po co robi艂e艣? ;) Do tego masz pewnie na wyniku napisane"liczy si臋 obraz kliniczny" i to jest bardzo wa偶na informacja. 
3 strony wcze艣niej by艂o tu pisane te偶  o tych podstawowych badaniach i czym s膮. 

W te mapki i zara偶one kleszcze nie wierz臋. U cz艂owieka ci臋偶ko potwierdzi膰 lub wykluczy膰 zara偶enie BB i nie ma 偶adnego badania, kt贸re w stu procentach da nam odpowiedz,  a nagle u kleszczy mo偶na to zrobi膰? To si臋 kupy nie trzyma, ale je偶eli kto艣 w to wierzy i jest spokojniejszy jak z "laboratorium", kt贸re powstaj膮 teraz jak grzyby po deszczu,dostanie informacj臋, 偶e jego kleszcz by艂 czysty o luzik :) A co z koinfekcjami? To jest naci膮ganie i nakr臋canie ludzi.
 



#1109 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 post贸w

Napisano 27 pa藕dziernik 2017 - 23:29

Dlaczego kupy sie nie trzyma? To musi byc proste, trzeba jakiegos laboranta zapytac. Zdaje sie, ze szuka sie DNA patogenow. Co za problem kleszcza rozgniesc, ile tego jest.

Czlowieka pod mikroskop nie wezmiesz, calego tez raczej trudno zmiksowac i wsadzic do maszyny odczytujacej DNA, a w krwi kretki boleriozy pozostaja przez dosc krotki czas, pozniej przenikaja chyba do wezlow chlonnych, tak wiec wyniki nie musza byc ani jednoznaczne, ani prawdziwe.

Sa laboratoria badajace kleszcze, mozna im wyslac takiego, co nas ukasil. Nie znam cennika 馃槉

#1110 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 post贸w

Napisano 28 pa藕dziernik 2017 - 11:55

Dlaczego kupy sie nie trzyma? To musi byc proste, trzeba jakiegos laboranta zapytac. Zdaje sie, ze szuka sie DNA patogenow. Co za problem kleszcza rozgniesc, ile tego jest.

Czlowieka pod mikroskop nie wezmiesz, calego tez raczej trudno zmiksowac i wsadzic do maszyny odczytujacej DNA, a w krwi kretki boleriozy pozostaja przez dosc krotki czas, pozniej przenikaja chyba do wezlow chlonnych, tak wiec wyniki nie musza byc ani jednoznaczne, ani prawdziwe.

Sa laboratoria badajace kleszcze, mozna im wyslac takiego, co nas ukasil. Nie znam cennika

By膰 mo偶e masz racje i by膰 mo偶e tak jest :D Ale ja sobie nie wyobra偶am, maj膮c zaatakowany uk艂ad krwiono艣ny(o czym 艣wiadcz膮 moje objawy, kt贸re nie trwaj膮 kr贸tko ) 偶eby by艂a trudno艣膰 w znalezieniu DNA kr臋tka w 5 mililitrach pobranej krwi, gdzie rozgnieciony kleszcz do tej prob贸wki wielko艣ciowo ma si臋 ni jak. U kleszcza mo偶na a u cz艂owieka nie mo偶na? Przy neuroboreliozie masz pobierany p艂yn m贸zgowo rdzeniowy, gdzie te偶 nie masz pewno艣ci, 偶e wykryj膮 Ci DNA kr臋tka. S膮 to skomplikowane  i drogie badania, a kleszcza za 50 z艂 czy st贸wk臋 badasz :D  



#1111 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 post贸w

Napisano 28 pa藕dziernik 2017 - 12:29

Jesli dasz sie zmiksowac w calosci, na pewno i na 100% znajda te zaginione DNA...troche wyobrazni 馃槒

Owsiki w probce kalu tez trudno znalezc, taka analogia, hahaha.

U偶ytkownik coloumb edytowa艂 ten post 28 pa藕dziernik 2017 - 12:31


#1112 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 post贸w

Napisano 28 pa藕dziernik 2017 - 13:14

Jesli dasz sie zmiksowac w calosci, na pewno i na 100% znajda te zaginione DNA...troche wyobrazni

Owsiki w probce kalu tez trudno znalezc, taka analogia, hahaha.

To mo偶e zmiksuj ka艂 i wtedy odnajdziesz te zaginione DNA owsik贸w? Tak膮 analogi臋 mi podpowiada wyobra藕nia  :D



#1113 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 post贸w

Napisano 28 pa藕dziernik 2017 - 13:46

Ech. Chodzi tylko o to, ze wycinkowa probka nie daje gwarancji prawidlowego wyniku. Analogia z owsikami jest trafna, mozesz je miec, a w probkach do badan ani sztuki. Tak samo z bolerioza, masz, a w krwi nawet sladu DNA, do tego wynik antycial niejednoznaczny.

#1114 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 post贸w
  • LokalizacjaCzerwie艅sk
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 28 pa藕dziernik 2017 - 15:17

Z tego co mi si臋 ko艂acze wiosna w dodatku zdrowie w Wyborczej by艂 wywiad z jakie艣 Psorem/Psorkom kt贸ry si臋 tym zajmuje. Ten naukowiec zajmuje si臋 tylko badaniem kleszczy. Wiec nie robi tego zarobkowo. Pewnie si臋 z tego doktoryzowa艂. Nie widz臋 powod贸w do zmyslania.
Wiem jedno nigdy nie mia艂em kleszcza, cho膰 styczno艣膰 z nimi mam. Ale zawsze jak wyjmne psu dok艂adnie myje lapska.

#1115 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1564 post贸w
  • LokalizacjaI艅sko-STARGARD
  • Imi臋:GrzehU

Napisano 14 listopad 2017 - 19:26



#1116 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 post贸w
  • LokalizacjaNYC
  • Imi臋:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 14 listopad 2017 - 21:21


Ja mia艂em wszystkie objawy. Pomog艂a mi Wit C i woda utleniona.

#1117 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15604 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 listopad 2017 - 21:31

Ja mia艂em wszystkie objawy. Pomog艂a mi Wit C i woda utleniona.

To znaczy wyleczy艂e艣 si臋 wod膮 utlenion膮 i witamin膮 C ???



#1118 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 post贸w
  • LokalizacjaNYC
  • Imi臋:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 14 listopad 2017 - 21:42

Nie wiem czy mia艂em B. Nie wiem czy mam. Nie wiem czy wyleczylem. Wiem tylko, ze jako jeden z wielu Wit C oraz woda U pozby艂em si臋 wszystkich objaw贸w.

U偶ytkownik Robert Crocker edytowa艂 ten post 14 listopad 2017 - 21:43


#1119 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 post贸w
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imi臋:Bartek

Napisano 15 listopad 2017 - 09:10

Nie wiem czy mia艂em B. Nie wiem czy mam. Nie wiem czy wyleczylem. Wiem tylko, ze jako jeden z wielu Wit C oraz woda U pozby艂em si臋 wszystkich objaw贸w.

Jak stosowa艂e艣? 



#1120 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 post贸w
  • LokalizacjaNYC
  • Imi臋:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 15 listopad 2017 - 11:45

Woda Utleniona - w internecie jest cala ksiazka w PDF lekarza z Rosji, kt贸ry by艂 lekarzem kosmonaut贸w. Nazywa si臋 Nieumywakin. Warto przeczyta膰. Ja walilem na czczo p贸艂 kielicha 3% wody na p贸艂 szklanki wody przegotowanej. WIT. C - 1,5 GRAMA x 2 dziennie. Musi by膰 odst臋p mi臋dzy WU i Wit C oraz mi臋dzy posi艂kami min. 2 godz.
  • asp lubi to