Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2824 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:05

Heheh ale Was fajowo Godski  wkręcil ;)

 

 

Manniek po tym czasie to może tak być, że będziesz i miał problem, ale to z wyborem bo ma jeszcze wejść na wiosne model o nazwie Tatulla Japan podejrzewam, żę będzie to wersja 103. Znając Daiwy logistykę wiosna u nich to może być dopiero w czerwcu a co idzie za tym  iCast 2014. Tak czy siak są spekulacje, że plat będzie miał jąw shopie.

 

 

 

 

 

o 2 gramy lżejsza szpula poza tym tylko kosmetyka, więc odpowiedz sobie sam ;) na to pytan

Chętnie bym sobie na to pytanie odpowiedział ale...nie wiem czy te 2 gramy to mało czy dużo i jak to wpłynie na właściwości rzutowe lżejszymi i mniej lotnymi woblerami gdyż się po prostu na castingu nie znam ;) A co do wersji Japan, raczej i tak bym się na nią nie zdecydował gdyż na początku kwietnia mój znajomy wraca z pracy z USA i może mi przywieźć kołowrotek więc troszkę taniej mnie to wyjdzie. 


  • dragond500 lubi to

#242 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:05

nie czuje sie wkrecony, chcialem sie tylko dowiedziec skad pochodzi ta informacja



#243 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:07

Chętnie bym sobie na to pytanie odpowiedział ale...nie wiem czy te 2 gramy to mało czy dużo i jak to wpłynie na właściwości rzutowe lżejszymi i mniej lotnymi woblerami gdyż się po prostu na castingu nie znam ;)

 

Biorąc pod uwagę, że mówimy o szpuli głębokiej, którą i tak musisz zapełnić sporą ilością linki to 2 gr szału nie zrobi. Przewaga jest w jednej dostępnej opcji: 8.1:1, o ile taka jest Ci potrzebna. 


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 14 styczeń 2014 - 18:07


#244 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:12

Jdm tatula jest na stronie daiwy japan, też tam widziałem parametry techniczne, ale nie czarujmy się jej cena będzie dużo wyższa jakby nie liczyć...

#245 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:16

Jaja sobie robię. Ale kto wie. Ale rzeczywiście zapas będzie.

#246 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:20

nie czuje sie wkrecony, chcialem sie tylko dowiedziec skad pochodzi ta informacja

 

Pitt myśleż że to skutek tzw "czarnego humoru" ;)

 

Chętnie bym sobie na to pytanie odpowiedział ale...nie wiem czy te 2 gramy to mało czy dużo i jak to wpłynie na właściwości rzutowe lżejszymi i mniej lotnymi woblerami gdyż się po prostu na castingu nie znam ;) A co do wersji Japan, raczej i tak bym się na nią nie zdecydował gdyż na początku kwietnia mój znajomy wraca z pracy z USA i może mi przywieźć kołowrotek więc troszkę taniej mnie to wyjdzie. 

 

Rozumiem Manniek, 2 gramy przy tych zakresach gramatur obu szpul będą miały znacze lecz pod warunkiem że w swoich przemyśleniach zastosoania konstrukcji będziesz chciał zejść do klasy zwanej light medium.


Użytkownik Andan edytował ten post 14 styczeń 2014 - 18:26


#247 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:21

Mefisto jaka bedziesz mial cene Type R ? :)

#248 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:24

Ja będę miał tylko jdm w ofercie, ta co teraz leci do mnie to jedna prywatna sztuka z usa i ebaya po prostu

#249 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:26

Pitt myśleż że to skutek tzw "czarnego humoru" ;)

 

 

Rozumiem Manniek, 2 gramy przy tych gramaturach szpul będą miały znacze lecz pod warunkiem żę w swoich przemyśleniach zastosoania konstrukcji będziesz chciał zejść do klasy zwanej light medium.

Ja kupuję go z przeznaczeniem głównie na sandacza oraz bolenie :) Szczupaków na jerki raczej nie będę łowił :) 

 

Przynęty sandaczowe to takie klasyki 7-9cm silikon + 6-30g ołowiu i o to się nie martwię bo raczej bardzo komfortowo mi tatulka to załatwi :) Gorzej z boleniami, początkowo miałem w planach łowienie castem tylko na jerki i cięższe bezsterowce czyli bardzo lotna wobki 12-25g lecz ostatnio myślałem również o lżejszym łowieniu co znaczy u mnie wobki boleniowe od 6g w górę.Lżejszych raczej stosować nie będę a jeśli już to będą one bardzo małe a co za tym idzie masa będzie ładnie skupiona i zaliczą się do tych bardzo ładnie latających. 



#250 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:27

Meth666 nie sciągaj Mefisto na ciemną stronę mocy ;) hihi

 

 

Ja kupuję go z przeznaczeniem głównie na sandacza oraz bolenie :) Szczupaków na jerki raczej nie będę łowił :)

 

Przynęty sandaczowe to takie klasyki 7-9cm silikon + 6-30g ołowiu i o to się nie martwię bo raczej bardzo komfortowo mi tatulka to załatwi :) Gorzej z boleniami, początkowo miałem w planach łowienie castem tylko na jerki i cięższe bezsterowce czyli bardzo lotna wobki 12-25g lecz ostatnio myślałem również o lżejszym łowieniu co znaczy u mnie wobki boleniowe od 6g w górę.Lżejszych raczej stosować nie będę a jeśli już to będą one bardzo małe a co za tym idzie masa będzie ładnie skupiona i zaliczą się do tych bardzo ładnie latających. 

 

Przy niskim gramaturach odczujesz w pozostałym przypadku nie - lecz do pełnego sukcesu (zwłaszcza dolnego zakresu gramatur) będzie potrzebne dobrze przemyślane wędzisko.


Użytkownik Andan edytował ten post 14 styczeń 2014 - 19:09


#251 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:36

Tatula JDM - hymmm , ciekawe :)

 

a tak swoją drogą wie ktoś ile waży knob i "czysta" korba ?


Użytkownik bazyloss edytował ten post 14 styczeń 2014 - 18:45


#252 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:47

Ave satanic :)

 

http://daiwa.globeri...tula/index.html

 

JDM tarantula 103 made in thailand :)



#253 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:48

 

Pitt myśleż że to skutek tzw "czarnego humoru" ;)

 

nie, powaznie pytalem i to z bardzo prozaicznego powodu, lubie sprawdzone informacje i dlatego dobrze, ze andrzej napisal, ze sobie jaja robi :)

wyobrazcie sobie co by sie dzialo, gdyby ktos puscil fame po forach, ze salmo wycofuje slidera, albo batson zamyka produkcje ... ehmmm :rolleyes:



#254 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:49

za 2 tygodnie będę miał dostawę oliwek hedgehog, łożysk, ściągaczy, itp....jak komu przypasi to może sobie ściągnąć nie tylko trzpień :D



#255 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:51

Historia projektu i dystrybucji lekko się mija ze skrótem JDM :) co innego w drugą stronę


Użytkownik bazyloss edytował ten post 14 styczeń 2014 - 18:51


#256 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:57

Historia projektu i dystrybucji lekko się mija ze skrótem JDM :) co innego w drugą stronę

hehe...racja bazyliszku :)



#257 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2014 - 20:09

za 2 tygodnie będę miał dostawę oliwek hedgehog, łożysk, ściągaczy, itp....jak komu przypasi to może sobie ściągnąć nie tylko trzpień :D

Jaka jest orientacyjna cena tych łozysk w typowych rozmiarach? Porównywalna do nierdzewnych EZO czyli 25-40,00 zł? 



#258 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2014 - 20:13

Pitt myśleż że to skutek tzw "czarnego humoru" ;)

 

 

Rozumiem Manniek, 2 gramy przy tych zakresach gramatur obu szpul będą miały znacze lecz pod warunkiem że w swoich przemyśleniach zastosoania konstrukcji będziesz chciał zejść do klasy zwanej light medium.

Czyli lepiej nadwyżkę na jakiegoś availa zostawić i łożyska ceramiczne jak ktoś chce naprawdę lekko...



#259 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 styczeń 2014 - 20:47

Różnica w cenie to koło 100-120 zł więc nie jest źle :) Ale jednak i tak chyba zdecyduję się na "erkę" bo te czerwone akcenty bardzo ładnie wyglądają :) 

 

Rozumiem, że w Erce też mogę wymienić łożyska na ceramiczne ?



#260 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 14 styczeń 2014 - 21:13

 

Rozumiem, że w Erce też mogę wymienić łożyska na ceramiczne ?

 

Rozmiar łożysk dla obu tarantul to 1030 oraz 830 są to standarodwe rozmary stosowane w takich konstrukcjach jak Pixy.

Tutaj są łożyska dedykowane do obu tarantul spod marki Hedgehog, a tutaj pozostałe części tunningowe od strony optycznej.


Użytkownik Andan edytował ten post 14 styczeń 2014 - 22:59

  • Manniek66 lubi to