Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2824 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2014 - 21:15

Oczywiście. 

 

Panowie, gdzie znaleźliście tą informację, że szpulka jest o 2 gramy lżejsza ?.

Według mnie różnice to waga  całości - 8 gram mniej waży R-ka, ma 2 łozyska CRBB zamiast zwykłych i czerwone akcenty.



#262 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 21:17

http://www.tackletou...attyperpg2.html



#263 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 14 styczeń 2014 - 22:53

Jaka jest orientacyjna cena tych łozysk w typowych rozmiarach? Porównywalna do nierdzewnych EZO czyli 25-40,00 zł? 

te tańsze do UL czyli AIR BFS około 95 zł za dwie sztuki, ale jak mi towar przyjdzie wtedy ostatecznie pokalkuluje ceny sprzedaży, myślę, że do EZO to nie ma co porównywać gdyż HEDGEHOG to są specjalistyczne łożyska a ezo raczej standardowe...


Użytkownik MefistoFishing edytował ten post 14 styczeń 2014 - 22:58


#264 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 styczeń 2014 - 06:47

Mam taka prośbę do kolegów bardziej obeznanych z opisach multikow, gdyż ja oprócz względnej umiejętności użycia takiej wiedzy nie posiadam -_-

Co oznaczają te wszystkie skróty w opisie Tatuli?

Oczywiście oprócz LH czy RH,- to wiem ;)  


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 15 styczeń 2014 - 06:48


#265 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2014 - 10:28

http://www.daiwa.com...ail.aspx?id=684

 

 

Przy okazji, jaki rozmiar mają tulejki w knobach? Zamawiam komplet łozysk (4 sztuki) do tuningu a nie chce mi sie rozkręcać. Jak nikt nie wie, to rozkręcę w ciągu kilku najblizszych dni i podam.


Użytkownik godski edytował ten post 15 styczeń 2014 - 22:29


#266 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 15 styczeń 2014 - 21:39

Wyciskacz łez :)

 

http://www.mefistofi...ype-p-1151.html



#267 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 16 styczeń 2014 - 21:09

 

Przy okazji, jaki rozmiar mają tulejki w knobach? Zamawiam komplet łozysk (4 sztuki) do tuningu a nie chce mi sie rozkręcać. Jak nikt nie wie, to rozkręcę w ciągu kilku najblizszych dni i podam.

 

 

Daiwowskie knoby typu S mają łożyska o wymiarach 4x7x2.5



#268 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 styczeń 2014 - 21:30

w JT masz za 6$, a komplet za 20$

 

http://www.japantack...ng_bearings.htm

 

a jak chcesz to i ceramiki możesz wsadzić :)

 

http://www.ebay.com/...=item20dbc2bf52


Użytkownik bazyloss edytował ten post 16 styczeń 2014 - 21:31


#269 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 16 styczeń 2014 - 21:46

Szkoda kasy na łożyska do korbek. Zwykła chińszczyzna, po cenie złomu robi robotę. 

 


  • szczupak1 lubi to

#270 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:08

Tak zamierzam zrobic. Kupic zwykłe , nierdzewne łozyska po kilka złotych za sztukę, wypłukać je dobrze i zalać porządną oliwką. 

Gdyby to miały być łożyska szpulki albo łozysko główne koła napędowego to poszedłbym w stronę markowych. A tak nie widze sensu.



#271 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:12

no nie no, taki super sprzęt JDM chcecie pokarać chińszczyzną ;) :)



#272 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:23

A po co ceramiki na wodzik i do knobów? Przerost formy nad treścią.



#273 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:25

no nie no, taki super sprzęt JDM chcecie pokarać chińszczyzną ;) :)

Rozumiem, że fabrycznie w tych JDM'ach montuje się, a jakże, łożyska JDM, inaczej byłaby wewnętrzna niezgodność i pacjent by taki przeszczep odrzucił? :D Nie mówiąc o absolutnym braku brań na tą tfu, chińszczyznę?


  • Negra lubi to

#274 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:33

Rozumiem, że fabrycznie w tych JDM'ach montuje się, a jakże, łożyska JDM, inaczej byłaby wewnętrzna niezgodność i pacjent by taki przeszczep odrzucił? :D Nie mówiąc o absolutnym braku brań na tą tfu, chińszczyznę?

 

Kamil zawsze kiedy chcesz wykpić osoby które lubią sobie coś potuningować w młynkach walisz aluzje że brań czy ilości ryb łowionych to nie zmieni - i masz racje ale czy ktoś tu kiedyś pisał ze pakuje ceramiczne łożyska ZPI" w młynek żeby zwiekszyć ilość brań ;> ? "Nie wydaje mnie sie" 



#275 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:33

przecież to zasada wprost proporcjonalna - droższe łożysk, droższy kręcioł - lepszy wędkarz ;)

 

 

a tak na serio to JDM znaczy coś innego (nie dotyczy tylko tej branży) coś może być JDM, pomimo, że wyprodukowane w RPA z materiałów z CHRL, japończykowi to wisi (albo nie to jest najważniejsze), ważne, że zaprojektowane w JP, zgodnie z ich myślą i tradycją :)



#276 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:45

Wy się nie znacie po prostu...zasada jest taka...najpierw ryba patrzy na kołowrotek i wedkę, potem na facjatę łowcy, jak sprzęt drogi i świcący z maluszkimi szybkimi kuleckami lub  ładne oploty czy omotki na węglowym szkielecie, a tym bardziej jak facjata nie pryszczata wtedy wali jak w dym, nawet jak na końcu zestawu wisi złamany hacyk....w innych wypadkach ucieka rybsztajn w swa tajną kryjówkę...choć nie mogę zrozumieć za pierona dlaczego 30 lat temu rybom podobały się drewniane wędki, sznurkowe omotki lakierowane epidianem i kołowrotki z pomarańczowymi szpulami z NRD...a do tego zazwyczaj kraciaste flanelowe koszule SZIMMSZA z Łodzi i buty do bordzenia marki sofix....Koledzy róbta co chceta :) tuningujcie lub nie bo to ma znaczenie jeno dla nas chłopów czyli dużych dzicioków z wąsami czy brodami :)



#277 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:47

Mówcie sobie co chcecie. Ja już zamówiłem 8 sztuk łożysk 4x7x2,5 do dwóch Tatul. Z wysyłką 4 dychy.


  • Kamil Z. lubi to

#278 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:56

Wy się nie znacie po prostu...zasada jest taka...najpierw ryba patrzy na kołowrotek i wedkę, potem na facjatę łowcy, jak sprzęt drogi i świcący z maluszkimi szybkimi kuleckami lub  ładne oploty czy omotki na węglowym szkielecie, a tym bardziej jak facjata nie pryszczata wtedy wali jak w dym, nawet jak na końcu zestawu wisi złamany hacyk....w innych wypadkach ucieka rybsztajn w swa tajną kryjówkę...choć nie mogę zrozumieć za pierona dlaczego 30 lat temu rybom podobały się drewniane wędki, sznurkowe omotki lakierowane epidianem i kołowrotki z pomarańczowymi szpulami z NRD...a do tego zazwyczaj kraciaste flanelowe koszule SZIMMSZA z Łodzi i buty do bordzenia marki sofix....Koledzy róbta co chceta :) tuningujcie lub nie bo to ma znaczenie jeno dla nas chłopów czyli dużych dzicioków z wąsami czy brodami :)

 

Bo faceci dojrzewają do 7 roku życia - później tylko rosną :) 



#279 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 styczeń 2014 - 23:09

Kamil zawsze kiedy chcesz wykpić osoby które lubią sobie coś potuningować w młynkach walisz aluzje że brań czy ilości ryb łowionych to nie zmieni - i masz racje ale czy ktoś tu kiedyś pisał ze pakuje ceramiczne łożyska ZPI" w młynek żeby zwiekszyć ilość brań ;> ? "Nie wydaje mnie sie" 

Po prostu czasem czytając pewne posty, zastanawiam się, czy nie otworzyłem "Jerkbait się śmieje". ;)

 

Cenię sobie dobry sprzęt. Dobry, czytaj niezawodny i skuteczny do mojego sposobu łowienia. Wygląd ma znaczenie, ale generalnie o nie rewia mody. No, chyba że coś przeoczyłem? ;)

 

Żeby nie było, że ja taki święty i tylko sobie podśmiechujki z kolegów robię. Absolutnie! Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień, itd... Swego czasu(na szczęście przy baaaardzo tanim jenie) sprowadziłem z pomocą kolegi mieszkającego w USA Caldię 2506W prosto z kraju kwitnącej wiśni. Śliczna jest... :wub: . I choć zrobiona w Tajlandii(grrr), to nadal ją lubię :D Tylko kurna brań więcej nie ma, jak ona do kija dokręcona, a przecież taka śliczna, gładka, biała, ze wstaweczkami, piankowe knoby itd. itd. Łowię nią i uwielbiam to robić, choć czasem jest mi jej po prostu żal(sprzęt nie ma u mnie lekko, a jak duuużo kosztował, to ból jest), jak miałbym ją w piachu wytarzać, w komplecie z wędziskiem wykorzystać jako czekan do wspinaczki po błotnistej skarpie(bo w drugiej ręce ryba, a zjechać na dupie do wody, jak przy brzegu głęboko, to raczej średnia frajda), czy topić w "odrzańskiej mineralce" przy okazji podbierania jakiejś ryby w ekwilibrystycznej pozycji..

 

 

Prawda jest taka, że jak wpadam w trans polowania i staram się nad wodą przekształcić w "drapieżcę", to sprzęt nie gra aż takiej roli, grunt, żeby robił swoją robotę i nie przeszkadzał...

 

Pozdrówka

Kamil


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 17 styczeń 2014 - 00:17


#280 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 16 styczeń 2014 - 23:25

Kamil ale właśnie "podśmieCHUJKI" często u Ciebie występujące zawsze piją do tego że tuning czy drogi sprzęt więcej brań nie przynosi i po raz kolejny napiszę że zgadam się z Tobą . Ja nie tuninguje młynków dla poprawy brań po prostu podoba mi się to i wydaje na to swoją ciężko zarobioną kasę, ja nie śmieje się z Ciebie że łowisz ryby na C4 bo szanuje Twoje decyzje - Ty szanuj moje . Mi nie szkoda utopić Calcutty w Odrze czy innej mniej lub bardziej syfiastej wodzie - możesz wierzyć lub nie ale ja sprzęt traktuje tak samo jak Ty - jako narzędzie do łowienia ryb, nie cackam się  z nim jak z jajkiem . 


  • TomSuw i Krystekwolf lubią to