Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

spiningowanie odległościówką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 21 listopad 2007 - 15:08

To tak korzystając z okazji @DanieluXR który pomysł uważasz za szczęśliwszy: spinningowanie odległościówką, czy spławikowanie spinningiem?

Pewnie spiningowanie spiningiem i splawikowanie odleglosciowka :mellow: :mellow: :mellow:

#42 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 listopad 2007 - 15:12

Witaj.
@abarth, to o czym piszesz to oczywiście prawda, ale jednocześnie nie wyklucz to stosowania odległościówki do spini-
ngu jak ktoś chce, prawda ?
Pozdro Jachu

#43 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 listopad 2007 - 15:22

Witajcie.
Panowie pytanie @Grześka było, wydaje mi się proste, nie było w
nim nic takiego co usprawiedliwiałoby tak zażartą dyskusję.
Chłopak chce spróbować, więc nie spróbuje wnioski wyciągnie sam.
I chyba to tyle, generalnie nie jestem ani za ani przeciw sam tak łowię, ale to mój wybór. Nikogo na siłę nie namawiam, jeżeli
coś piszę to tylko o swoich subiektywnych doświadczeniach. A tak
poza tematem @Grzesiek jest nowym forumowiczem, poza opiniami na
temat Jego pytania nikt jakoś tego nie zauważył i nie powitał Go
na forum co wydawalo mi się dobrą tradycją.
Pozdro Jachu

#44 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 21 listopad 2007 - 15:27

Witaj.
@abarth, to o czym piszesz to oczywiście prawda, ale jednocześnie nie wyklucz to stosowania odległościówki do spini-
ngu jak ktoś chce, prawda ?
Pozdro Jachu


Witaj janusz.walaszewski
Oczywiscie,ze tak.Jezeli ktos lubi lowic w ten sposob to szanuje jego wybor.Mi osobiscie jakos nie idzie spiningowanie odleglosciowka,ale jezeli ktos lubi i ma w tym wprawe to jestem pelen podziwu.Poza tym jesli pisze o tym w ksiazce taka osoba jak J.Kolendowicz,to musi to byc prawda :D

#45 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 listopad 2007 - 15:28

szczerze?
oba są wg mnie siebie warte... Ale mozna, tak jak mozna łowić na wagglery dwuręczną łososiówką czy jigować drgającą szczytówką. To Sławku jak pytanie : czy lepiej terenówką jeździć po autostradzie czy limuzyną po lesie. Jak widac są miłośnicy takich rozwiązań- moze stąd SUV-y powstały

Pozdrawiam

#46 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 21 listopad 2007 - 15:37

I wszystko jasne. Pozamiatane a niech każdy łowi jak mu wygodnie.
@Grzegorzu przykro mi, że nie zauważyłem tego, iż jesteś tu nowy - po prostu nie zwracam uwagi na jakieś cyferki przy nicku, tylko na treści wypowiedzi. Witam więc i życzę przyjemności w korzystaniu z forum.
@Januszu biję się w piersi (aż mam siniaki ) nie przywitałem @Grzegorza. Godzień jestem napiętnowania i myślę, że szpaler biczujących forumowiczów da mi rozgrzeszenie...
A tak poważnie, to jakoś nie widzę w tej dyskusji jej inicjatora. Jeżeli ten post miał być tylko zapytaniem by uzyskać akceptację wojego pomysłu, to rzeczywiście niepotrzebnie bijemy pianę - już na pierwszej stronie owo potwierdzenie się zdarzyło.
Jeżeli jednak to było pytanie, to dyskusja chyba jest wskazana bo unaocznia różne odczucia wędkarzy.

#47 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 21 listopad 2007 - 15:45

Tez przeoczylem nowego forumowicza,poniewaz podobnie jak Sławek nie przywiazuje zbytniej uwagi do cyferek.Przepraszam i jednoczesnie Witam @Grzegorza.Jest mi wstyd :blush::blush:Embarassed

#48 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 listopad 2007 - 15:52

Witaj @Sławek
Nie było moją intencją piętnować kogokolwiek, bo niby czemu.
Zauważyłem tylko fakt. Nie mam do nikogo pretensji, niczego
nikomu nie narzucam, piszę tylko o swoich doświadczeniach dot.
łowienia odległościówką na przynęty spinningowe, nie twierdzę, że jest to jedynie słuszna metoda. Tak łowię i już, chyba mogę
prawda. Jeżeli ktoś pyta (@Grzegorz) to odpowiadam w dobrej wie-rze o swoich doświadczeniach. Chyba nic złego w tym nie ma nato-
miast w odpowiedziach piszę też o tym, że sam oceni co mu pasuje
a co nie. Zgadzam się z poglądami wielu, w tym Twoim, że są lepsze wędziska, których można używać w konkretnych warunkach,
ale zastępczo, kiedy brakuje kasy czy też są inne ku temu powody
można spróbować odległościówki, prawda.
Pozdro jachu

#49 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 21 listopad 2007 - 16:03

Ja również dopuszczam możliwość łowienia nie najlepszymi wędziskami - sam też tak robię. Spinningowałem odległościówką jeszcze wcześniej niż zaczęło być o tym głośno - co wzbudzało nad wodą śmiech. Dopiero popularyzowanie takiego wędkowania m.in. przez Jacka Kolendowicza zmieniło te śmiechy w podziw niemalże. Tylko, że ja wtedy już tak nie spinningowałem...
Łowiłem również na spławik długim spinningiem. Jak napisał DanielXR oba rozwiązania są nie najlepsze, ale jeżeli już musiałbym mieć jedno wędzisko, to wybrałbym spinning a nie odległościówkę. Mówię to w oparciu o doświadczenie w obu zastosowaniach a zarówno na spławik jak i na spinning trochę połowiłem.
Również dopuszczam różne podejścia do tematu i... zapytuję autora tego wątku o to jaką informację chciał uzyskać. Poradę czy potwierdzenie? My tu będziemy roztrząsać drobne szczegóły a zainteresowany... może już nie jest zainteresowany :D

#50 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 21 listopad 2007 - 16:13

Kiedys mialo sie uniwersalnego bambusa do wszystkiego,i tez nikt nie narzekal,ani sie nie zastanawial,czy bedzie dobry do spiningu,gruntu czy splawika :mellow: :mellow: :mellow:

#51 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 listopad 2007 - 16:27

Witaj Grzegorzu na forum :D (ponoc lepiej pozno niz wcale )

#52 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 listopad 2007 - 17:06

Witaj @Sławku.
Zainteresowany, nie wiem czy przestraszony czy też miał inne po-
wody, zakładam, że się nie przestraszył bo niby czego wysłał do
mnie posta na priv, bo stwierdził, że jedynie moje informacje są
na temat. Nie chciałbym, aby to co piszę było źle zrozumiane, nie przypisuję sobie jakichś wątpliwych zasług czy czegoś w tym stylu. Odpowiedziałem mu w/g swojej wiedzy i doświadczenia nie
sugerując żadnych konkretnych rozwiązań. Co z tego wyniósł to
jego. To tyle, sorki jeśli jestem zbyt monotematyczny czy upier-
dliwy. uważam tylko, że jeśli ktoś pyta to należy mu odpowiedzieć w miarę swych doświadczeń. To tyle.
Pozdro Jachu

#53 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 listopad 2007 - 17:48

szczerze?
czy lepiej terenówką jeździć po autostradzie czy limuzyną po lesie.



Zdecydowanie lepiej terenówką po autostradzie niż limuzyną po lesie. Różnica jest taka że jazdę po autostradzie możemy wykonać bez problemu i jak chcemy to później w góry czy lasy.... Natomiast limuzyną po przejażdżce po lesie to możemy conajwyżej lawetą do warsztatu.


A tak offtopicznie, kiedyś wymieniony JK i czołowa gazeta WŚ razem z wiedzącymi bardzo propagowali budowę spinningów na blankach ciężkich muchówek. Zawsze mnie zastanawiało jak to będzie działać?? Czy mógłby któryś z naszych rodbuilderów coś powiedzieć na ten temat?? Ma to sens czy było powodowane np brakiem dostępu do odpowiednich blanków na spinnery (czy szukano czegoś w stylu salmon/steelhead??)

#54 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2007 - 18:02

Ja nie wiem, czy nie lepszym pomyslem bedzie rzadziej zabierac glos w takich tematach.
Bardzo rzadko autorzy interesuja sie w dluzszym przedziale czasu swoim postem, a i to dobrze, bo zdarza sie, ze i psami poszzcuja...
Forum ma sluzyc wymianie informacji, z tym ze bardzo czesto dziala to w jedna strone (pomijajac stałe grono kolegow i znajomych).
Jak sie tak przyjrzec to w ostatnim czasie nie tylko ja mysle podobnie...

Gumo

#55 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2007 - 18:08

@Gumo
taka jest uroda internetu. Ja przyjmuję to z dobrodziejstwem inwentarza. Dzielic sie wiedza moim zdaniem warto. Przejmowac stosunkiem innych - nie. Takie zalozenie znakomicie upraszcza zycie :D

pozdrawiam

#56 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2007 - 18:14

A kto powiedzial, ze ja sie przejmuje? :D

Co mam robic, do czego dazyc, w duzej mierze wiem.. B)

Gumo

#57 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 21 listopad 2007 - 18:51

Ja mam spinning zbudowany na muchowym blanku 7-8 AFTM ( chyba trochę niedoważony ten kijek był ) Wyszła z tego 3m kluska do jakiś 10g, śliczne paraboliczne ugięcie, doskonały do paprochów, troka. Bardzo mocny dolnik, dobrze trzyma rybę. Uzbrojona w match-owe przelotki. Jutro wstawię jakieś zdjęcia.

#58 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 listopad 2007 - 19:16

[quote title=standerus napisał(a) dnia Wed, 21 November 2007
A tak offtopicznie, kiedyś wymieniony JK i czołowa gazeta WŚ razem z wiedzącymi bardzo propagowali budowę spinningów na blankach ciężkich muchówek. Zawsze mnie zastanawiało jak to będzie działać?? Czy mógłby któryś z naszych rodbuilderów coś powiedzieć na ten temat?? Ma to sens czy było powodowane np brakiem dostępu do odpowiednich blanków na spinnery (czy szukano czegoś w stylu salmon/steelhead??)[/quote]

Był taki okres parę lat temu że na rynek wypuszczono sporo kiji budowanych na blankach muchowych, pewnie wielu z nas pamięta lub posiada kije Anosa czy Krokusa budowane na takowych. ja tez parę eksperymentalnie takich zrobiłem, ale tak jak wprzypadku naszych nieszczęsnych odległościówek nie uważem tego za najlepszy pomysł. Choć wiele blanków do tego się z pewnością nadaje, nawet czasem biorąc w rękę blank długiego, delikatnego spina mam wrażenie trzymania kija muchowego- to jednak uważam że muchówka , nawet w wysokiej klasie linki(10 i wgórę), mimo pozornie spinningowej akcji i mocy , jest przeznaczona do innych obciązeń i sposobów ich przenoszenia.
Ja myślę że tamten okres popularnoisci spowodwany był poszukiwaniami wędek typowych na nasz rynek, tzn dość długich, szybkich, lekkich ale wchodzących w głebokie ugięcie przy holu.
Trudność myślę polegała na dokładnym określeniu ich mas wyrzutowych oraz mocy, bo przecież blanki muchowe takowych opisów nie posiadają. Z wielu takich prób wyszły bardzo ciekawe kije, niesety zdecydowanie bardziej narażone na uszkodzenioa niż klasyczne blanki spinningowe, bowiem nie każdy zdawał sobie sprawę że nimi nie da się się rzucać szybkim strzałem ze szczytówki. Do dziś pamiętam pewną Furię którą kleiłem ze 3 razy, a ona potem łamała sie w następnym miejscu. Coż, widać cieńka scianka blanku nie wytrzymywała spiningowego traktowania.
Dziś w ten sposób zbrojone blanki muchowe to juz zupełna nisza, i mimo że czasem można zrobić z nich fajną okoniówkę , to szersze ich stosowanie jako spinów umarło smiercią naturalną.
Ale wciąż na róznych forach rodbuildingowych pojawiają się od czasu do czasu projekty wędkarzy budujących tak muchówki na np szklanych blankach spinningowych , jak i spinningi na blankach muchowych. Czy wynika to z chęci eksperymentowania czy trudności ze znalezieniem odpowiedniego blanku do specyficznego zastosowania-trudno powiedzieć.

Pozdrawiam

#59 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 listopad 2007 - 20:08

Mam znajomego, który z niemożliwości dobrania odpowiedniej muchówki - uniwersała na wszystko z głowatką też :lol: łowi spinerkiem dragona z linką chyba 8 czy 9?? nie pamiętam :D

#60 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 21 listopad 2007 - 20:24

Muchówka spiningiem- chodził mi po głowie taki pomysł(wobki smużące), ale się wyleczyłem. Jest wystarczająco dużo dobrych blanków spiningowych do tego celu np. Batson ist 1042, shakiri IST 961, czy loomis glx (nie pamiętam modelu)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych