Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bassy 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 02 lipiec 2013 - 23:34

Gratki Jarek! Sliczne ryby! Warunki.jakie opisales to tzw. Heavy cover i tu stosuje sie kije o mocy conajmniej 25lb. Piekne i emocjonujace lowienie szkoda ze moge tylko pomazyc, ja ciagne okonki z takich miejscowek.

#22 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 03 lipiec 2013 - 05:21

Dzięki @Gugcio :)

 Tu też stosuje się kije 25-30lb do takiego łowienia. I sporo osób mimo przedzierania się przez krzaczory nosi z sobą dwie wędki, ostatnio widziałem gościa z czteroma. Nie wiedziałem czego się spodziewać dlatego miałem tylko spina. Dużo łatwiej łowi się w taki sposób z wody. Układ gałezi jest rozchodzący się i przynęty i ryby nie klinują się . Ale na takie łowienie to trzeba przeznaczyć cały dzień. Łowisko to glinianki połaczone ze sobą nieprzepływalnymi dla pływadła kanałami. Na każdy ze zbiorników trzeba sie wodować oddzielnie a brzegi wysokie  i woda od razy głeboka. Jedną płetwę już utopiłem  :(


Użytkownik jbk edytował ten post 03 lipiec 2013 - 05:35


#23 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 03 lipiec 2013 - 08:39

Mimo to nie masz pojecia jak Ci zazdroszcze :-) 4 kije to norma, sam chodze nad wode za okoniem sadaczem z 3 a w ta jesien pewnie i z 4 bede lazil bo nowe Combo sie komoletuje. Trick w tym ze na odcinku 100m ma 3-5 miejscowek na ktore poswiecam kilka godzin. Sens tylu kiji tez jest bo np: jeden to Ml pod jiga do 5/8oz, drugi to Mh do 1 oz, trzeci to L pod texasa/Caroline o cw 3/8 oz i teraz ma byc 4 Ul do 1/4oz pod lekkie skirted jigs :-) Okonie sa chimeryczne i trzeba sie poprostu umiec dopasowac. Zamiast co chwile wiazac nowy rig na kiju lapie innego kija ktorego mam tak przygotowanego aby miec najlepszy kontakt z wabikiem etc.

#24 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 03 lipiec 2013 - 08:56

Postaram się następnym razem kliknąć kilka fotek łowiska.Poruszanie się nad wodą jest utrudnione przez wąskie ścieżki. Juź kilka topowych wędzisk widziałem krótszych po spotkaniu z gałeziami. Powoli będę kompletował zestaw kilku wędek na pływadło ale na inne łowisko gdzie nie ma problemu z wodowaniem
Wiele przygotowanych zestawów jest dużym ułatwieniem przy łowieniu tej ryby.
Jutro znów spróbuje kilka przechytrzyć. Może uda się tego większego?

#25 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 04 lipiec 2013 - 16:13

Panowie ładnie dajecie ,super rybki Gratuluję

#26 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 06 lipiec 2013 - 18:58

Dziś po pracy znów udało mi się złowić dwa bassy.Brania zaczeły się tuż przed burzą. Wcześniej przez dwie godziny próbowałem skusić różnymi sposobami ale kończyło się tylko na delikatnym podskubywaniu.

 

Załączony plik  bass1.jpg   135,47 KB   34 Ilość pobrań

 

Załączony plik  bass2.jpg   89,44 KB   49 Ilość pobrań

 

Łowisko to połaczone ze sobą glinianki zasilane wodą z rzeki Sile.

 

Załączony plik  łowisko.jpg   66,6 KB   54 Ilość pobrań

 

Brzegi porośnięte drzewami i krzakami. Trudny dostęp do wody i rzuty raczej z pod siebie. Hol w takich warunkach jest trudny i nie ma miejsca na finezję.Szczególnie że bass to bardzo żywiołowo walcząca ryba. 

 

Załączony plik  j2.jpg   147,74 KB   46 Ilość pobrań

 

Załączony plik  j3.jpg   111,66 KB   36 Ilość pobrań

 

Załączony plik  j4.jpg   234,11 KB   33 Ilość pobrań

 

Załączony plik  j5.jpg   147,2 KB   30 Ilość pobrań

 

Łowiąc na końcu tego wąskiego zbiornika zobaczyłem powoli wynurzającą się rybę . Na początku był to ciemny kształt . Do czasu gdy nie ukazał się zarys "wrednej mordy" myślałem że to karp którego tu jest sporo. Ryba powoli płyneła pod powierzchnią środkiem zbiornika. Podałem przynetę przed rybą lekko z boku aby nie wypłoszyć. Przynęta to spory rak Yamamoto z dodatkiem soli. Ryby nimi nie plują i branie często jest dobrze widoczne na lince gdy brak bezpośredniego kontaktu z lekką przynętą. Guma zaczeła się zanurzać w mętnej wodzie a za nią podążył ogromny bass. W tym momencie zawsze jest chwila niepewności czy ryba podążyła za przynetą i czy ją pochwyci. Linka zwiątczała i nie nastąpiło branie. Lekko podciagnałem i nic. Po drugim podciągnięciu nastąpiło branie. Kolejny raz się okazało że kijek 17lb jest za słaby na takie bassy w trakich warunkach. Nie udało mi się go utrzymać. Odjechał na hamulcu w zwalisko gałezi w wąskim kanaliku łaczącym z następnym zbiornikiem.Ryba miała spokojnie 60 cm i była bardzo gruba, W ciągu dwóch tygodni miałem dwie ryby które by mogły poprawić mój PB z przed dwóch lat.

Chyba czas zacząć chodzić na ryby z mocniejszym castem. Na pewno będzie trudniej ale może uda mi się pokonać dużego bassa.Coraz bardziej mi się to podoba i jutro będzie ciężko wysiedzieć w domu :)

 

 

 



#27 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 06 lipiec 2013 - 23:28

Oj kusisz Jarek kusisz :-D Megabass mial w seri Orochi idealnego kijka Heavy cover nawet nazwa chyba byla. Musisz sobie cos takiego zapodac, do tego FC albo mono min 20lb i bedziesz mial niezly ubaw z takimi Wielkimi Bassami. Dostalem zaproszenie na Kube od mojego kolegi i czlonka niemieckiego Teamu Berkley. Tam to bassy +50 to norma. Niestety watpie zebym kiedys mial taka kase na ten wyjazd, ale kto wie ;-)

#28 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 08:24

....


Użytkownik Darecki72 edytował ten post 06 listopad 2015 - 05:36





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych