Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dziewicze jeziora w których niema szczupaka ??!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 23 sierpień 2014 - 21:59

Witam Wszystkich - jestem nowy na tym forum , chociaż czytam je od kilku lat . Trafiłem na Wasz post - chciałbym się podzielić z Wami tym co spotkałem w tym roku w Finlandii. Mieszkaliśmy w domu nad jeziorkiem około 60 ha. Jezioro czyste - najgłębsze miejsce około 6 m . Brak wędkarzy nad jeziorem przez dwa tygodnie - na pewno była ładna płoć i okonie - niewielkie - zero szczupaka , kilka razy próbowaliśmy chodzić za szczupłym , ale zero efektów . Na co dzień jeździliśmy na oddalone o 12 km czwarte co do wielkości jezioro w Finlandii. Wyjazd poza wypoczynkiem , średnio udany ze względu na ilość brań - chociaż na haku zameldowałem 90 . Byliśmy też na łowisku specjalnym - podobno jest tam troć , szczupak , pstrąg , okoń. 25 euro za dzień łowienia - byliśmy prawie 8 godzin - woda kryształ - zero brań . Pozdrawiam  

Załączone pliki



#22 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 24 sierpień 2014 - 20:15

W stanie New Jersey gdzie mieszkam rowniez nie ma naturalnie wystepujacego szczupaka. Jest jednak kilka jezior ktore sa ta ryba zarybiane. Klimat w zasadzie bardzo podobny do polskiego, a jednak. Szczupak podchodzi do tarla i ikre sklada. Niestety z ikry tej nic sie nie wylega. Gnije. Przyczyna z tego co sie dowiedzialem jest PH. Na Alasce natomiast szczupak wystepuje ale nie wszedzie. Sa zbiorniki podobne do tych z Norwegi gdzie szczupaka nie ma, ale w innych znowu jest tyle, ze....a moze lepiej kolegom nie mowic. Jest go po prostu bardzo duzo. Sa natomiast tabliczki przy niektorych jeziorach kategorycznie zabraniajace wposzczania szczupaka. Kary sa bardzo wysokie. W stanie Nowy Jork, trzy godziny no polnoc ode mnie szczupak wystepoje juz naturanie. Ja mysle, ze ma to cos wspolnego z PH. Temperatura tu chyba nie gra roli (Alaska).

#23 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 24 sierpień 2014 - 21:42

Ta w pl szczupak to ma Pe©Ha


Użytkownik JanuszD edytował ten post 24 sierpień 2014 - 21:45


#24 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 sierpień 2014 - 07:02

Niedaleko Honningsvag (Selje kommune) są 2 jeziora gdzie jak jechałem pierwszy raz napaliłem się na pstrągi więc oprócz gratów morskich zabrałem coś na pstrąga. I miałem chęć zapłacić 75nok za dzień łowienia tyle że nasz gospodarz mnie uświadomił. Pstrąg 25cm byłby okazem o którym można byłoby pisać hymny pochwalne  :P . Kilka lat wcześnie właśnie gospodarz z właścicielem jeziorka przejechali siecią po całości i wyciągneli ............ 7 ton pstrąga 15-20cm. Jezioro ma jakieś 3km na 0,5km.

Luther lake w Ontario: okonia do 30cm od groma, szczupaka nikt nigdy na oczy nie widział chociaż jezioro książkowo szczupakowe.

Nazwy nie pamiętam ale gdzieś w okolicy Abitibi też w Ontario. Szczupaków na gęsto ale .......... żaden nie przekroczył 40cm  :unsure: ale tam się jeździło na bassy.



#25 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 09:46

Jeśli chodzi o szczupaka w USA to nie mylić go z identycznie wyglądającym jak szczupak chain pickerel - http://en.wikipedia..../Chain_pickerel

 

Własnie jestem po łowieniu na wschodnim wybrzeżu USA i udało mi się złowić kilka tych ryb. Przed łowieniem pytałem miejscowych czy są szczupaki, a oni że nie. Dlatego zdziwiłem się kiedy wyciągnęłem w czasie bassowania kilka takich po 40-45 cm i wyglądających identycznie jak nasze szczupaki ryb. Miejscowi uświadomili mnie że jest to właśnie chain pickerel, który dorasta max do około 2 kg i 50 cm. Taki po prostu gatunek szczupaka. Są albo właśnie kurduplowato wyglądające jak nasze szczupaki chain pickerel, albo musky. Klasycznego szczupaka znanego u nas jest mało. To samo z okoniami, które przebywają w tym samym środowisku. Jest ich mnóstwo, ale taki 25 cm jest nie lada okazem. Za to są przepieknie ubarwione. Co więcej, tam gdzie łowiłem woda miała mocno herbaciane zabarwienie, czyli sytuacja podobna do opisanej. A bassy tam były ładniutkie ;-)



#26 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 sierpień 2014 - 14:46

A tutaj cała północnoamerykańska rodzina pajków :

http://basstardfishi...sox_Family.html 


  • Artur43 lubi to

#27 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 25 sierpień 2014 - 15:23

Łowiąc,słuchając i zaglądając czasami rybakom do skrzynek odnosze wrażenie że w polsce też jest jakaś karłowata odmiana szczupaka ;) która zaczyna dominować.To piękna ryba i żal żeby wymarła przez rybaków i kłusowników.Oczywiście wypuszczam wszystkie złapane szczupaki od kilku już lat.


  • logun74 lubi to

#28 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 sierpień 2014 - 16:39

To piękna ryba i żal żeby wymarła przez rybaków i kłusowników.Oczywiście wypuszczam wszystkie złapane szczupaki od kilku już lat.

Po tych dwóch zdaniach można mieć dylemat.



#29 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 25 sierpień 2014 - 18:41

Po tych dwóch zdaniach można mieć dylemat.

Jestem wędkarzem,nigdy niemiałem nic wspólnego z tymi "zawodami".Po prostu żle to napisałem.Czujny jesteś ;) i dobrze.