Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Biała Tarnowska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
452 odpowiedzi w tym temacie

#201 ONLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 listopad 2016 - 18:32

W imieniu kol.Tomek1984 i swoim
zapraszamy na bicze po wodzie.
Pogaduchy,dotlenienie po
bezalkoholowych "andzejkach".

#202 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 26 listopad 2016 - 21:16

Napisz jakieś szczegóły odnośnie tego nowego pomysłu.



#203 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 26 listopad 2016 - 22:23

Certa to gatunek którego spektrum pokrywa się tylko z przyujściowym odcinkiem tej rzeki. Rzeka  jest bardzo odmienna od Wisłoki czy Wisłoka gdzie certy nie brakuje. Sama biała jest mi znana od Ciężkowic w górę. to jedna z najważniejszych rzek jeśli chodzi o tarliska łososia (ale to se ne wrati). Chętnie mogę wziąć udział w dyskusji na temat tej wody gdyż znam ją od 6 roku życia. Oczywiście popieram inicjatywę.



#204 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 26 listopad 2016 - 22:38

Panowie. Ostatnio wysłałem wiadomość do ok 30 osób w sprawie ratowania tej pięknej rzeki. Chciałem abyśmy się zorganizowali w nowe Koło. Odzew był znikomy. Ja naprawdę chciałbym coś zrobić dla tej wody. Była Certa ale stało się jak się stało i nie będę nikogo oceniał dlaczego tak a nie inaczej. Jest nas tu trochę a jak wiadomo w grupie siła. Można w takim razie stworzyć klub. Proszę aby każdy zainteresowany wypowiedział się w tej kwestii, lecz proszę by to była rozmowa na poziomie. Stworzenie takiego klubu nic nie kosztuje a można coś dobrego zrobić dla rzeki i siebie. Miło by było mijać nad wodą ludzi z pasją zjednoczonych pod jednym logo. Nie chcę walczyć z betonem PZW, nie chcę się wypłakiwać przed klawiaturą jak jest źle. Jak ktoś kiedyś powiedział, dobrze by było ugryźć kawałek tortu skoro już go podano na stół. Takim kawałkiem tortu dla nas mogą być pieniądze na zarybienia, stworzenie straży, oraz odbudowę populacji zdziesiątkowanych gatunków. Nie chciał bym aby pozostało nam tylko płakanie przed klawiaturą jak jest źle w tarnowskim okręgu. Do odważnych świat należy. Pozdrawiam Tomek.

Ciekawie to brzmi, tylko moim zdaniem będzie problem ze znalezieniem tej kupy pasjonatów a resztę da się załatwić. Chłopaki z "Zębaty Bochnia" przerabiali ten temat. Warto by było się z nimi z kontaktować ale jak już będzie kupa pasjonatów. Przemili ludzie,na pewno wspomogą radą.


  • piotrmr i ag53 lubią to

#205 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 26 listopad 2016 - 22:41

Radziłbym grupę składać "po drodze" ... Tarnów, Tuchów, Stróże, Bobowa, Grybów, może będzie łatwiej. W Grybowie działa dobra ekipa.



#206 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 26 listopad 2016 - 22:52

Radziłbym grupę składać "po drodze" ... Tarnów, Tuchów, Stróże, Bobowa, Grybów, może będzie łatwiej. W Grybowie działa dobra ekipa.

Tylko jak. Będziesz chodził i pytał kto jest pasjonatem rzeki Białej ?  Grybów to już nie okręg Tarnowski . Na początek zróbmy coś na własnym podwórku. Sprawy formalne moim zdaniem to prostota tylko trzeba ludzi do tego projektu. Na chwilę obecną nie mam żadnego pomysłu jak do nich dotrzeć  :( .



#207 ONLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 listopad 2016 - 23:36

Od ucha do telefonu ...
Od znajomego do kolegi.
Zapytam jak rodzil sie "Zebaty"
z Bochni,"Rapa"z Boleslawia.
Czas na 3 klub.
  • piotrmr lubi to

#208 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 27 listopad 2016 - 00:20

dla mnie to wogóle trudno bo ja Olsztyn.



#209 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 27 listopad 2016 - 00:21

A co do pomysłu. popatrz na kluby ogarniające rzeki północy. Pasłeka reda słupia. 



#210 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 listopad 2016 - 04:58

Przy jakim kole miałby powstać ten klub? 



#211 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 27 listopad 2016 - 13:58

Certa to gatunek którego spektrum pokrywa się tylko z przyujściowym odcinkiem tej rzeki. Rzeka  jest bardzo odmienna od Wisłoki czy Wisłoka gdzie certy nie brakuje. Sama biała jest mi znana od Ciężkowic w górę. to jedna z najważniejszych rzek jeśli chodzi o tarliska łososia (ale to se ne wrati). Chętnie mogę wziąć udział w dyskusji na temat tej wody gdyż znam ją od 6 roku życia. Oczywiście popieram inicjatywę.

Co do Certy to miałem na myśli koło z Pleśnej. 



#212 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 27 listopad 2016 - 14:01

No to już jest fajnie. Widzę kilka osób jest zainteresowanych. Dziś z kolegą Tomkiem - TOMIS 1975, byliśmy wspólnie pomoczyć przynęty ( jakoś ryba nie chciała z nami współpracować  :D ) Pogadaliśmy, zmokliśmy ale warto było, jest idea. Tomek będzie zdobywał wiedzę od kolegi z pewnego klubu, który już działa i ma się bardzo dobrze, nawet mają na koncie kilka sukcesów. Co do formalności to trzeba zgłębić wiedzę a na to chcę poświęcić ten okres kiedy nie gonię za rybkami. Informacja ruszy w świat, ktoś się odezwie, kolejny usłyszy od kolegi i tak to się do wiosny może narodzić. Przy jakim kole, gdzie, kiedy itp będzie można wyjaśnić i ustalić na pierwszym wspólnym spotkaniu, jeżeli uzbiera się nas minimum 10 osób chętnych. Jeden wieczór czy popołudnie, i mamy wstęp za sobą. Panowie co myślicie? Pozdrawiam Tomek. 



#213 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 27 listopad 2016 - 14:02

no własnie bo klub musi byc przy jakimś kole i tu jest problem przy jakim? ( w miarę ogarniętym)



#214 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 listopad 2016 - 14:06

( w miarę ogarniętym)

Tu chyba będzie kłopot ze znalezieniem go w Tarnowie  :D  :D  :D

Szkoda że Certa jest w "zawieszeniu", może dałoby się jakoś reaktywować ??? 


Użytkownik TOMI803 edytował ten post 27 listopad 2016 - 14:07


#215 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 27 listopad 2016 - 14:24

no własnie bo klub musi byc przy jakimś kole i tu jest problem przy jakim? ( w miarę ogarniętym)

Może" Azoty" ,tam dość dużo jest zawodów spinningowych . Koło chyba wcale nie musi być ogarnięte bo jako klub będziemy działać nie zależnie (chyba ?).



#216 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 27 listopad 2016 - 14:24

Postaram się dowiedzieć jak sytuacja Certy i w tygodniu podrzucę sprawozdanie. Co do koła to nie musi być w żadnym wypadku tarnowskie. Żabno zrzesza fajnych ludzi, jeżeli są inne propozycje to wrzucajmy w temacie, nie będą gineły informacje. Pozdrawiam.

#217 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 27 listopad 2016 - 14:28

Naliczyłem ok.17 forumowiczów deklarujących się jako tarnowianinie, biorących udział w dyskusji o rz Białej. Na pewno zainteresowanych powstaniem Koła będzie więcej, tylko temat musi w polskich realiach dojrzeć. Ja deklaruję w przyszłości udział w takim Kole. Znajomym przekażę informację o takiej inicjatywie.



#218 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 27 listopad 2016 - 14:29

Zrób nowy temat, żeby nie spamować wątku o Białej. A odnośnie Białej to ja wczoraj ustrzeliłem 2 klenie, stadko pływało mi pod nogami ale przy tak czystej wodzie to jest trudna sprawa. 



#219 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 listopad 2016 - 14:32

Zrzeszyc nie zrzeszonych.
Tu nie chodzi o konkurencje
dla"Zebatego" i "Rapy".
O wypelnienie bialej plamy
miedzy Bochnia a Boleslawiem.

#220 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 listopad 2016 - 14:46

Może" Azoty" ,tam dość dużo jest zawodów spinningowych . 

Co to za zawody w których wędkarz musi taszczyć za sobą siatkę i worek z rybą do komisji sędziowskiej ?

Zawody niby na tzw żywej rybie, tylko, że i wędkarz i ryba jest pół-żywa  :angry:

Polsko-szwedzkie "trupy"  w galerii okazów też "średnio smacznie wyglądają" :( .