Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Biała Tarnowska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
452 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 sierpień 2016 - 22:45

Z pstrągiem, jak wszędzie chyba pupa ;). Łowiąc na spinning spotkałem czarnego bociana, kilka czapli i dużo drobnego klenia ;) 



#162 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 04 sierpień 2016 - 08:01

Wyżej Wilczysk, łowi jeden Pan cały czas.. wszystko idzie do wora. Ponoć na wiosnę były pstrągi ale juz nie ma... Klenie tam są, i to całkiem sporo, świnki te które nie wzięły na białego też są. Inny Pan przy mnie w worku niósł pstrąga 42cm. Czaple też są. Miejsca ładne ale niestety PZW tam nie zajeżdża więc hulaj dusza. 



#163 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 sierpień 2016 - 10:12

"Biero jak pieron"  :lol:  :lol:  :lol:

58b26148-91f6-40f2-9f8d-2c113fbf54e7_zps6eb44cf8-11a4-4fc1-8cb8-b877dee96f96_zps



#164 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 sierpień 2016 - 16:07

Jak tam chłopaki sytuacja na Białej? woda dalej lekko trącona czy da się już łowić?



#165 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 sierpień 2016 - 17:58

Jak tam chłopaki sytuacja na Białej? woda dalej lekko trącona czy da się już łowić?

Czym niżej tym gorzej z przejrzystością. Porzucać już można, ale połowić idzie chyba tylko wcześnie z rana lub całkiem wieczorową porą.



#166 ONLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 12 sierpień 2016 - 08:17

A ja się zastanawiam czy w długi weekend nie wybrać się na Białą bo może ona się w miarę wyczyści (Poprad i Dunajec kakao). W tym roku jeszcze na niej nie byłem ale w tamtym roku byłem raz właśnie na odcinku gdzie Kolega @TOMI803 zrobił fajne zdjęcia, ale nie wiem czy teraz tam się wybierać. Była to droga przez mękę, cały czas tylko skała w wodzie gładka bez kamyków, parę razy o mało orła nie wywinąłem, a krzaki tak geste, że z wody się wyjść nie dało. A z ryb to z małymi kleniami się pobawiłem, największy bodajże 33cm, ale na sztuki było ich chyba ze 30 (głównie 15-20cm), pstrąga nawet małego nie widziałem.

Myślę teraz raczej o odcinku w okolicach Bobowej bo mojej nogi jeszcze tam nie było. Łowił ktoś z Kolegów tam ostatnio, dzieje się tam coś? I na co próbować najlepiej łowić? Woda tam raczej bystra pstrągowa czy już spokojna?



#167 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 12 sierpień 2016 - 08:44

Fakt, miejsce trudne i niedostępne, ale była rekompensata w postaci świętego spokoju z dala od wszędobylskich miejscowych i innych wędkujących  :D

 Nie wiem jak będzie z kolorem wody na długi weekend, może jednak zdąży się oczyścić.  

W okolicach o które pytasz już chwile nie łowiłem, ale woda jest zróżnicowana i można spodziewać się wszystkiego :) Są piękne miejsca pstrągowe, lecz o pstrągu można jednak zapomnieć (bynajmniej ja nigdy nie złowiłem).  

Ja łowię głównie na różnego rodzaju smużaki i woblery max 4 cm, wszystko zależy od miejsca w którym łowię.



#168 OFFLINE   Engimabaits.pl

Engimabaits.pl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 sierpień 2016 - 08:57

Ja nie mogę ale cudne widoki

#169 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 12 sierpień 2016 - 10:23

Siasiu, spróbuj od Bobowej w górę do Jankowej. Skał nieco mniej, klenie sąz, pstrąg - był jeden pod mostem ale pewien autochton go ugrilował.  


  • Siasiu lubi to

#170 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 wrzesień 2016 - 15:58

Z tą czystością Białej w tym roku to jakiś dramat,cały czas trącona i jakiś syf płynie(osad) przez co żyłka go łapie,przelotki się brudzą,ciężko jest go usunąć wodą z płynem do naczyń  :(



#171 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 07 wrzesień 2016 - 06:42

Co tydzień ulewa i kakao i tak praktycznie całe lato. Ostatnio w luce między ulewami  byłem na no-killu w Pleśnej - kolejny wypad na praktycznie zero - czy tam ktoś coś łowił w ogóle?



#172 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 19:26

Czego się spodziewać, jak po rozpadzie ekipy koła Certa, nie zarybia związek no killa (a jest nawet inkubator i był z sukcesem uruchomiony). Jak zaczynałem zabawę z muchą, kolega ostro obławiał rzekę i i z pobliskiego pola usłyszał: "ty patrz, on tu na ryby przyjechał, a w tygodniu ***** tu siatką przeciągnął hehehe"...



#173 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 06 październik 2016 - 08:03

Czy to koniec sezonu na Biale?



#174 OFFLINE   luk_hna

luk_hna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 październik 2016 - 19:10

Raczej już tyle. Woda poszła gruba...

#175 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 październik 2016 - 19:45

Czy to koniec sezonu na Biale?

 

może jeszcze się wypogodzi,a woda oczyści się na tyle że da się jeszcze połowić :) 

zeszły weekend był udany pod względem pogody i czystości ale rybki nie chciały współpracować  :(

no i "wędkujących" też nie brakowało... tylko że na mój widok nie uciekali tak jak to robią zawsze jak widzą TOMIEGO803  :(



#176 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 06 październik 2016 - 19:52

Patrząc na poprzednie sezony, nawet w listopadzie może być przyjemna pogoda, także nie przekreślałbym jeszcze tego sezonu :) Poza tym, mamy dopiero początek października, woda pod warunkiem, że nie doleje mocno, oczyści się i wróci do standardowych stanów w przeciagu 1,5-2 tygodni

Użytkownik asafa edytował ten post 06 październik 2016 - 19:53

  • TOMI803 lubi to

#177 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 06 październik 2016 - 20:08

może jeszcze się wypogodzi,a woda oczyści się na tyle że da się jeszcze połowić :)

zeszły weekend był udany pod względem pogody i czystości ale rybki nie chciały współpracować  :(

no i "wędkujących" też nie brakowało... tylko że na mój widok nie uciekali tak jak to robią zawsze jak widzą TOMIEGO803  :(

A gdzie łowiłeś :D ?

Masą raczej nie odstraszam-ok 85 kg , widocznie z facjatą coś nie teges :D :D :D 

A tak poważnie to już bardzo długo miałem rozbrat z Białą, ostatnio dominowała Ropa i też mam tam gagatka  który wieje, to przez wodę, to przez krzaki aż patyki trzeszczą  :clappinghands:  

Tak jak pisze @Asafa bez paniki, jeśli nie będzie lodu w przelotkach i na rzece to powinno się dać jeszcze coś połowić  :good:



#178 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 październik 2016 - 20:15

Biała w Gromniku, a pod mostem namierzyłem 3 gagatków  -_-  dwóch w odstępie od siebie może jakies 5m,a drugi po przeciwnej stronie tez jakies 7-8m od tamtych,obserwowałem ich przez chwilę z tego mostu .

TOMI nie mam kamizelki takiej jak Ty  ;)

może oni jak Cię widzą w tej kamizelce myślą że jesteś z PSR  ;)


Użytkownik Voiteh edytował ten post 06 październik 2016 - 20:25


#179 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 06 październik 2016 - 20:27

Wyżej i niżej  masz miejscowych bez opłat którzy lubią rybie mięso. Będą czaić czy im nic nie grozi, jak im nic nie grozi to będą sobie łowić (a w kupie tzn grupie siła)! Są miejsca gdzie są samołapki, sam je odcinałem :angry:

Kup kamizelkę :good:  ! Ja mam dwie, lato-zima ;)



#180 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 październik 2016 - 20:29

Tak kupię i będę ich straszył jak Ty  :P  :D


  • TOMI803 lubi to