Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

IRLANDIA 2008 - ZLOT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
294 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 kwiecień 2008 - 10:07

Plan jest taki - sobota jest głównym dniem zlotu, mamy zabukowane łodzie, ja będę miał swoją gotową, i Peresada obiecał ze przyjedzie jeśli tylko nie będzie wiało powyżej możliwości jego łodzi - mamy więc 6 łodzi, na 5 wejdzie po 3os, do Peresady 2 - stąd 17 osób to max. Na jeziorze będziemy w jednej z najlepszych zatok szczupakowych, w której regularnie wyjeżdżają mamy po 10-12kilo. miejsca są od typowo jerkowych 1-3metry po doły 17metrowe i górki, więc dla każdego coś się znajdzie. Przyłowem może być okoń i duży pstrąg. W odległości ok 20minut płynięcia są wyspy wokół których okolica jest bardzo dobrym miejscem na jętkę majową, więc jakby jakaś załoga się zebrała i chciała nawiedzać na muchę łowiąć pstrągi to jest możliwość - kilka zestawów muchowych byłbym w stanie pożyczyć (pewnie zbiorę ze3) więć jakby ktoś chciał próbować nie musi ciągnąć wszystkiego ze sobą.
W niedzielę chciałbym działać w zależności od tego jak się rozwinie sytuacja i jak warunki pozwolą - nie wiem też ile osób zostanie i czy będę miał jakieś wsparcie samochodowe ze strony miejscowych kolegów - tu uśmiech do Tomaszka, Peresady i Krista. Myślałem zeby jedną-dwie drużyny zrzucić na shannon, a kilka osób zabrać autami na pstrągi, ale to jak pisałem zależy od tego kto i kiedy będzie. może jesli zostanie więcej ludzi uda się wypożyczyć łodzie na shannon w Bangher - tam byłoby bardzo iralndzko. Ale pod tym względem Midlands są trochę nietypowe - tzn typowe dla iralndi, ale takich obrazków na pocztówkach nie pokazują.

Jeśli chodzi o ciuchy to... najlepsze jakie możecie, a i tak szansa że was przemoczy na wylot. Tutejsze deszcze są dosyć... No ciężko to opisać, trzeba to przeżyć. Dla porównania - pogoda jak na zlocie nad Kwisą z deszczem i przechodzącym Orkanem to tutaj dobra pogoda, wieje nice breeze i ściąga się swetry <_< Jak zaczyna się hard to...No leje jak w Forresćie Gumpie, wieje tak że rzuca autem po drodze (spokojnie 100km/h, do 50 - 60 jeszcze się pływa <_< )itd. Ale może takiej pogody nie wyhaczymy, maj jest na ogół w miarę łagodny, choć kilka ostrych pomp/gradobić w ciągu dnia to norma (w 10-15 minut deszczu w łodzi o kostki <_< ), ale dzięki Bogu szybko przechodzą i wychodzi słońce, razem z lekkim wicherkiem suszące ciuchy bardzo skutecznie. Dlatego jak najlepsze kurtki i musowo spodnie, dobre buty lub gumowce i trochę ciuchów na zmianę.
Jeśli chodzi o szczupaki - zestawy 30lb to moim zdaniem opitmum, w każdej chwili można liczyć na spotkanie z XXL a wtedy żal życiówki. Dodatkowo maj to już nie jebajka i ryby nabrały siły, a myślę że większość zamiejscowych siła tutejszych ryb może troszkę zdziwić - 80-90 już da nam ostro popalić a wszystko od 90 w zwyż mocno testuje nasze umiejętności.
Jeśli chodzi o pstrągi - na ogół się nie brodzi, sprzęt w okolicy 15lb a reszta normalnie. Coś na meszki wskazane

#122 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 kwiecień 2008 - 10:14

A i jeszcze jedno - na 100% wezmę zaróno piątek jak i poniedziałek off, więc myślę ze w piątek zabiorę kogo mogę i pojedziemy na sesję zdjęciowo-pstrągową.
W poniedziałek tym co zostaną (Yacare?, Peresada?, Tomaszek?) proponuję powtórkę na Shannon.

#123 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 kwiecień 2008 - 10:15

Cześć,
Dzięki za info. Kilka dalszych pytań. Czy warto brać muchówkę szczupakową? Nie ukrywam, że chętnie bym połowił tą metodą. Wskazana przez Ciebie zatoka byłaby chyba dobra. Jaka jest mniej zasobność wody w szczupaki? Nie mówię o metrówkach tylko przeciętnie ile szczupaków na takiej wyprawie można złowić (statystyki mnie interesują) - da mi to odpowiedź na pierwsze pytanie (czy warto).

Skoro sobota/niedziela to przyleciałbym pewnie w piątek i pokręcił się po okolicy :D

Pozdrawiam
Remek

#124 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 kwiecień 2008 - 10:30

Wiesz, z zatoką i ogólnie jeziorem bardzo różnie bywa - czasem łowi się nieźle, czasem zupełnie nie chcą współpracować, czasem potrafią włączyć się tuż przed zachodem słońca i prawie na raz na łodzi holuje się dwie 80-90. Czasem mimo że spodziewalibyśmy się nie wiem jakich rezultatów nie ma dotknięcia dopoki nie łowi się na 7-9metrach. Tutejsze ryby są dość nieobliczlne, ich łowienie chyba bardziej przypomina sandacze niż zwykłe szczupakowanie. Ogólnie na rzece łowi się więcej - ok 3x wiecej kontaktów,ale ryby są mniejsze, na ogół na jeziorze jak coś weźmie to przynajmniej L. Z rzekę jedyny kłopot to brak łodzi w rozpoznanej okolicy - są łodzie albo na jeziorze, albo w okolicy Krista - co jest terra incognita i cieżko powiedzieć gdzie tam pływać.
Muchę na szczupaki weź, na rzece mozna się powyżywać do woli, a jakbys był czwartek wieczorem - poniedziałek wieczorem byłoby najlepiej.

Ważna sprawa - wszystkich zamiejscowych prosiłbym o wzięcie śpiworków - inaczej a mówiłem że tak będzie i moze być kłopot. Postaram się załatwić jakieś materace (teraz mam jakieś 5 miejsć do przekimania) a w njagorszym wypadku jakieś B&B niedaleko - nie będzie z noclegiem kłopotu. Ale namawiam pozawyspiarzy do przybycia w czwartek wieczorem - w piątek mogę wziąć 4 osoby na tour po ciekawych miejscówkach i będzie można trochę fotek napstrykać a i pewnie pstrąga dziabnąć.

#125 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 kwiecień 2008 - 10:32

I jeszcze ostateczna chyba lista uczestników:

1. Ramay
2. Tpe1 - jeszcze nie wiemy
3. Tomaszek
4. Hasior
5. Peresada
6. Pablom - ciągle dogrywamy.
7. Bujo
8. Krist444
9. Roch
10. Mentos
11. Yacare
12. Lassobajt??- proszę o jakiś kontakt??
13. Vitacola - czekam na decyzję
14. Remek
15. Gość specjalny na naszym show - Remek negocjuje :mellow:


#126 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 kwiecień 2008 - 10:38

I jeszcze ostateczna chyba lista uczestników:

15. Gość specjalny na naszym show - Remek negocjuje :mellow:


Raczej przyjedzie ale ... muszę znać jego odpowiedź na 100% a to dopiero w piątek/sobotę.

Pozdrawiam
Remek


#127 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 kwiecień 2008 - 10:39

OK. To przyjadę w czwartek wieczorem i w piątek zaczynamy. Czyli jednak jakąś tubę będę musiał ze sobą wziąć :( bo muchówki nie spakuję do plecaka.

A w piątek to na co wyskoczymy?

Pozdrawiam
Remek

#128 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 kwiecień 2008 - 10:50

Wpadnijcie do Dingle na bassy :mellow:

#129 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 kwiecień 2008 - 10:57

A jak to daleko? I jaka jest szansa na złowienie? (pytam bo chłodno kalkuluję)

#130 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 kwiecień 2008 - 11:00

No niestety...kawałek jest...ok. 200 km

#131 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 kwiecień 2008 - 11:33

witam!
ja będę w piątek wieczorem - zostaje do niedzieli wieczór.
myślę że warto by było rozejrzeć się za jakimś B&B w okolicy bo się nie pomieścimy...
pozdrawiam!

#132 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 01 kwiecień 2008 - 11:42

Panowie a macie jakieś sprawdzone linie/połaczenia lotnicze na trasie Wawa-Dublin? jest tego od ciorta w necie ale może jakieś ulubione sprawdzone?,niewiem jak Koledzy ale można by smignąć grupą jak by wszystkim pasowało.
ja jak narazie planuje czwartek lub piątek do niedzieli wieczór lub poniedziałku rano :D

#133 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 kwiecień 2008 - 12:03

Widziałem, że w czwartek wieczorem z Okęcia jest 20:35 Ryanairem i byśmy byli w Dublinie o 22:35. Później autobusem (????) chyba o tej godzinie nie ma autobusów ale to musicie potwierdzić bo spać na lotnisku to bym nie chciał. Powrotna droga albo w niedzielę albo poniedziałek - pewnie trzeba będzie wziąć w poniedziałek o 16:10.

#134 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 01 kwiecień 2008 - 12:08

oblookam jak tam z autobusami po przylocie ale ten lot wydaje sie byc oki :D jesli tylko bedzie połaczenie busowe

#135 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 kwiecień 2008 - 12:13

za późno - chyba nie ma już autobusu.
jak we dwóch to rozważcie wynajęcie auta.
pozdrawiam!

#136 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 kwiecień 2008 - 12:49

Widziałem, że w czwartek wieczorem z Okęcia jest 20:35 Ryanairem i byśmy byli w Dublinie o 22:35. Później autobusem (????) chyba o tej godzinie nie ma autobusów ale to musicie potwierdzić bo spać na lotnisku to bym nie chciał. Powrotna droga albo w niedzielę albo poniedziałek - pewnie trzeba będzie wziąć w poniedziałek o 16:10.


Można jeszcze wziąsc taksówkę ;) Z lotniska do Killkeny zapłaciłem 50euro.

Pozdrawiam
Slider

#137 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 kwiecień 2008 - 13:03

@Slider - trochę powagi - wyszłoby skromne...200e??
jakby się dogadać i przylecielibyście do Dublina całą paczką - Remek+1 i hasior i pablom to 4 osoby mogę spokojnie zabrać - podjechałbym po Was na lotnisko.
Teraz uwagi - jak lecieć to aerlingusem lepiej - więcej bagażu i tuby wchodza w bagaż główny, w limicie wagowym 20kilo - w ryanie za tubę 30e i bagażu tylko 16.
Jeśli lecielibyście np we 4 to polecałbym dogadać się i kupić jeden bilet wspólnie - każdy kupiony bilet nalot podbija cene następnych - jak kupicie 3 pod rząd to po kilkunastu minutach cena za ten sam lot będzie np2-3x wyższa

Problem jest też z Yacare co przyfruwa w piątek po 23, ale myślę że też coś wymyślimy

#138 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 kwiecień 2008 - 13:07

@Slider - trochę powagi - wyszłoby skromne...200e??


Ile :huh: troche sporo :o

Pozdrawiam
Slider

#139 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 kwiecień 2008 - 13:15

Z lotniska do centrum około 20e, zakładając że znalazłby się taksówkarz gotów jechać nocą 130km w jedną stronę to... cena byłaby chyba właśnie taka. Wynajęcie małego auta na tydzień to ok 150e??

#140 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 kwiecień 2008 - 13:18

To juz wynajecie auta sie oplaca. Dziwne w dwie strony wyszlo ok 100e Killkeny-Dublin-Killkeny :unsure:

Pozdrawiam
Slider