Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasi milusińsy czyli koty, psiaki i inne zwierzaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1717 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2013 - 22:03

Fajowe macie zwierzaki. 

 

 

Poszukuję wraz z małżonką kociaka(kocurka) Brytyjczyka krótkowłosego w kolorze niebieskim. "Papierek" do niego mi nie jest potrzebny, bo po wystawach nie będę z nim jeździł, chodzi o wygląd. Może ktoś, coś... ? :)

 

Pozdrówka

Kamil

 Rodowód to koszt hodowcy ok.30 zł....... Rasowy=Rodowodowy....... Masz rodowód to masz świadomość, że zwierz (pies, kot) jest badany genetycznie - w wielkim skrócie. Że hodowca dobrał odpowiednie parowanie itd...................... Jak masz pytania - zapraszam na priv.



#62 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 21 wrzesień 2013 - 22:22

Ale Ty Brytyjczyków chyba niet...... :(



#63 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 22 wrzesień 2013 - 09:55

 Rodowód to koszt hodowcy ok.30 zł....... Rasowy=Rodowodowy....... Masz rodowód to masz świadomość, że zwierz (pies, kot) jest badany genetycznie - w wielkim skrócie. Że hodowca dobrał odpowiednie parowanie itd...................... Jak masz pytania - zapraszam na priv.

Poruszyłeś wybitnie ważny temat. W świetle obowiązującego prawa nie można wprowadzać do obrotu, a mówiąc wprost sprzedawać zwierzęcia bez rodowodu. Ma to na celu wyeliminowanie pseudohodowli, które rozmnażają na żywioł, w skandalicznych warunkach zwierzaki w zależności od panującej mody. Nie jest to miejsce ale jak ktoś chce prześlę fotki likwidowanych pseudohodowli. To widok dla ludzi o bardzo mocnych nerwach. Zwierzaka kupuje się od hodowcy z wszelkimi papierami lub... bierze ze schroniska. Pod żadnym pozorem nie kupuje się na targu (zakaz handlu) giełdach (zakaz handlu) czy w internecie np. miska 500 zł york gratis... Rodowód to nie jest snobizm... Tak jak napisał @Witek to gwarancja, że zwierze (pies czy kot) zostały krzyżowane genetycznie ze zdrowych i spełniających wzorzec rasy osobników i to nie tylko pod względem wyglądu ale również co równie, a bywa że nawet ważniejsze - charakteru. Z hodowli eliminowane są osobniki nadmiernie agresywne czy odwrotnie, bojaźliwe. Bo pół biedy kiedy zbyt agresywny jest york czy ratlerak, gorzej jeśli jest to amstaf czy .rottweiler. Kupując w hodowli otrzymuje się jedynie metrykę którą przesyła się do odpowiedniego oddziału związku kynologicznego (w przypadku psów), który na jej podstawie wystawia rodowód. Nie jest to konieczne, chyba, że zamierzamy psa wystawiać. Pseudohodowcy mają szereg sprawdzonych tekstów: pies po rodowodowych rodzicach ale nie miałem czasu na wyrobienie papierów. Rodowód dostają tylko trzy pierwsze z miotu...itd. Ważne - metrykę dostają wszystkie psy z miotu (nie wiem jak jest w przypadku kotów). Metryki czy rodowodu nie można wyrobić na żadnej innej podstawie np. na wystawach. Psy z papierami są droższe? Teoretycznie tak, ale hodowca ponosi koszty. Po pierwsze uzyskanie statusu zwierzęcia hodowlanego to min. 3 wystawy w tym jedna międzynarodowa lub klubowa na których od trzech różnych sędziów pies czy suka otrzymają ocenę przynajmniej dobrą. To są duże koszty. Trzeba zarejestrować hodowlę. Trzeba zapłacić za krycie (równowartość szczeniaka) Odbiór miotu, weterynarz, szczepienia i wyżywienie. Jeśli nie zależy nam na psie wystawowym, bardzo często w hodowli można kupić psiaka z metryką ale tzw. peta czy psa do kochania. Są to szczeniaki, które już na tym etapie posiadają wady eliminujące je z dalszej hodowli. Nie są to w żadnym razie wady zdrowotne ale np. różny kolor tęczówki, nieprawidłowe umaszczenie czy jakieś przebarwienie np. na nosie. Takiego psiaka możemy kupić za naprawdę grosze, często to zwrot kosztów.

Generalnie jednak powinniśmy się bardzo zastanowić nad tym jakiego chcemy psa. Być może faktycznie warto odwiedzić schronisko gdzie znajdziemy psa w typie każdej rasy jaka nas interesuje, zwłaszcza jeśli to rasa popularna. Schronisko niestety jest ostatnim ogniwem panującej mody. Popełniłem swego czasu taki tekścik, który być może otworzy oczy na problem. Jak zeskanują dołożę jeszcze drugą część o pseudohodowlach.

 

http://www.pawelsusk...513c&cms_id=902


  • witek i MaleX lubią to

#64 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 22 wrzesień 2013 - 11:16

Runda I

2zp5f9l.jpg

Sprowadzenie do parteru

2lml72s.jpg

Nokdaun -mały wygrał

yjse0.jpg

Rudy szuka narzędzia do obrony

2l8f2aq.jpg

Pierwszy dzień jesieni trzeba korzystać ze słońca

2udue4p.jpg

Suszy ?

10e1ytj.jpg


  • Dienekes i loopez lubią to

#65 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2013 - 15:14

@seiken, świetne futrzaki :)

 

Cd. mojej zabawy ze światłem stałym, tym razem w roli modela kot Maine Coon Gandalf White Orchid*PL, 10 kilo białego futra :D

 

gandalf.jpg


  • woblerwz lubi to

#66 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2013 - 18:12

Ale moja córka jestem specem od brytków :)



#67 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 25 wrzesień 2013 - 10:11

Runda I

2zp5f9l.jpg

Sprowadzenie do parteru

2lml72s.jpg

Nokdaun -mały wygrał

yjse0.jpg

Rudy szuka narzędzia do obrony

2l8f2aq.jpg

Pierwszy dzień jesieni trzeba korzystać ze słońca

2udue4p.jpg

Suszy ?

10e1ytj.jpg

mają coś z tą wodą ... mój wczoraj mi do wanny wlazł jak się kąpałem :))))


  • witek lubi to

#68 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 25 wrzesień 2013 - 10:11

swoją drogą piękne macie zwierzaki :)

i te foksy kapitalne :)


  • witek lubi to

#69 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2013 - 11:51

Mam fijoła na punkcie kotów :)

 

WN219691.jpg

 

j2.jpg

 

j1.jpg


  • Kamil Z., Dienekes i bertold12 lubią to

#70 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 25 wrzesień 2013 - 11:58

Fotka Nr 2 - Szał :) Żbik Panie, żbik! Ale tylko gabarytowo, bo paszcza bardziej szlachetna (coś z lwa ma), a i cielsko zacne :D .

 

Moi znajomi mieli kiedyś (8-10 lat temu), MC w takim umaszczeniu. Kocur co się zowie.


  • witek lubi to

#71 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 25 wrzesień 2013 - 15:32

 Rodowód to koszt hodowcy ok.30 zł....... Rasowy=Rodowodowy....... Masz rodowód to masz świadomość, że zwierz (pies, kot) jest badany genetycznie - w wielkim skrócie. Że hodowca dobrał odpowiednie parowanie itd...................... Jak masz pytania - zapraszam na priv.

Mimo wszystko rozpiętość cenowa dość znaczna. Od powiedzmy 800 do spokojnie ponad 2000 peeeelenów za kociaka. Skąd ta rozbieżność? Nie oszukujmy się- niemało ;)

 

 

A fotki mega. Widziałem raz we Wrocku gościa z kotem na ramieniu. Ale coś za duży na kota był. Pędzelki na uszach też były. A to MC i to konkretny kocur z taaaaaaaką łapą ;)



#72 OFFLINE   Greed111

Greed111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 18:46

Mój dog ;D

 

Załączony plik  szah.jpg   29,98 KB   39 Ilość pobrań


  • witek, sucks_one i bertold12 lubią to

#73 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2013 - 07:37

Biały kocurek Maine Coon, urodzony w mojej hodowli, wiek 4 miesiące

 

WN131395.jpg


  • bertold12 lubi to

#74 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 październik 2013 - 09:28

I wreszcie mogę się pochwalić nowym, długo wyczekiwanym i planowanym domownikiem.

 

Kocurek brytyjski krótkowłosy, niebieski :)

 

Załączony plik  Ramzes 2.jpg   314,91 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  ramzes.jpg   68,29 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  Ramzes.jpg   71,59 KB   11 Ilość pobrań



#75 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 14 październik 2013 - 09:31

Słodki .............. rozbójnik ;)

A i łapke widać ma konkret :)



#76 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 14 październik 2013 - 11:15

A oto mój predator ,vel niepoperz.

Podobno łapie zedy do głębokości 8 metrów, jak niżej to muszę mu ster zmienić.

Kolor-biszkopt-tiger :)

Załączony plik  DSC_0468.JPG   40,59 KB   11 Ilość pobrań


  • Wojtek B., Karol Krause i Negra lubią to

#77 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 14 październik 2013 - 11:59

Panowie bardzo fajny wątek! 

@Thymalus mnie uprzedził swoim postem - podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami ;)

Wrzucam linki do fundacji w której działam na wypadek jakby ktoś szukał zwierzaka :)

http://szara-przystan.pl/  

https://www.facebook.com/SzaraPrzystan

Działamy głównie na terenie śląska, ale w razie potrzeby organizujemy transport dla zwierzaków jadących gdzieś dalej na terenie kraju.

Ważna sprawa- osoby zainteresowane prosze o przeczytanie "warunków adopcji"  w zakładce "szukamy domu".



#78 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2013 - 12:35

Wiele lat pasję kynologiczną łączyłem z wędkowaniem. Teraz kynologia coraz bardziej "kradnie" mi czas poświęcony na wędkowanie, głównie ze względu na uczestnictwo w licznych wystawach w kraju i za granicą. Psy spowodowały sporo zmian w moim życiu, ot choćby przeprowadzkę z Warszawy na wieś, by móc rozwijać hodowlę.

Po latach posiadania owczarków niemieckich, teraz mam takie oto "pędzle". Jest ich siedem. Oto niektóre z nich:

 

kolorowo.jpg

 

fil.jpg

 

6.jpg

 

 

12.jpg

 

 

6.jpg


  • witek, Wojtek B. i bertold12 lubią to

#79 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2013 - 13:03

Mimo wszystko rozpiętość cenowa dość znaczna. Od powiedzmy 800 do spokojnie ponad 2000 peeeelenów za kociaka. Skąd ta rozbieżność? Nie oszukujmy się- niemało ;)

 

Nie chcę wchodzić pomiędzy wódkę, a zakąskę ;) szczególnie, że nie mam tak jak Witek kotów, tylko takie niewielkie pieski. Ale generalnie wśród psów są podobne różnice cenowe, a konkretnie pomiędzy psami ze Związku Kynologicznego w Polsce (mowa o dobrych hodowlach, bo i tu swołoczy nie brakuje), a psami ze stowarzyszeń powstałych po 1 stycznia 2012 r., na skutek nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która wylała dziecko...przepraszam psa z kapielą...

W każdym razie rozbiezności cenowe i ich powody są moim zdaniem takie same! Jesli tak nie jest, proszę mnie poprawić.

Przykłady z mojej rasy (niewielkie pieski, przedstawione powyżej):

 

1. Hodowle można rozpocząć od zakupu szczeniąt z dobrej hodowli i z dobrego skojarzenia, kupując szczenię za granicą za nie mniej niż 1500 euro, a mozna kupując PET-a za 1500 zł, albo kundelka w typie rasy za 500 i mniej zł.

2. Wyżywić psa mozna za 20 i mniej złotych w skali miesiąca (jakoś przeżyje), albo za ca. 100 zł.

3. Można zapewnić psu opieke weterynaryjną, zarówno stałą jak i w postaci badań przeprowadzanych pod kątem chorób genetycznych w danej rasie, a można na weterynarza nie wydawać ani grosza.

4. Można psy odrobaczać, zabezpieczeć przeciwko pchłom, kleszczom, dbać o higienę (to kosztuje niemałe pieniądze), a mozna tego w ogóle nie robić.

5. Suka może rodzić po ukończeniu 18 miesiąca życia do ukończenia 8 lat raz do roku, co daje w praktyce 6 miotów, a można ja kryć już przy pierwszej cieczce i przy każdej następnej, czyli ile "fabryka dała", ile wytrzyma...

6. Starym, chorym psom można zapewnić godną starość, najlepszą opiekę itd., a można użyć morbitalu, przywiązać do drzewa, wywalić z samochodu...

7. Szczeniaki można odchowywać w czystych dogrzewanych kojcach w domu, prać non stop dry bedy, a mozna poustawiać klatkę na klatce w komórce i jak srają to to spada na dół i czyścić nie trzeba...a jak przyjedzie nabywca to się wykąpie szczeniaczka i już...

 

Długo by mozna pisać...

 

Myslę, że daje to cząstkową odpowiedź na Twoje pytanie, skąd te rozbieżności?


  • witek i Kamil Z. lubią to

#80 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 październik 2013 - 14:03

Dlatego też zdecydowaliśmy się na kociaka z hodowli, po rodowodowych (Inter Championy) rodzicach i chowanych w przyjaznej atmosferze. Dzięki temu kociak od samego początku jest na nas otwarty, przytulny, nie boi się ludzi, wręcz do nich lgnie. A wygląda na zdrowego i zadowolonego malucha i już moja w tym głowa, żeby tak było nadal :) 

 

Właśnie rozłożył mi się na kolanach i głośno mrucząc przygląda się, co też tam klepię w tą klawiaturę... ;)


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 14 październik 2013 - 14:05





Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych