Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Salmo - kolory przynęt na wody w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 sierpień 2013 - 08:22

Znam takiego, co robi powtarzalne. Kupuję vintage, produkowny w Finlandii i łowi. Kupuję nowe wypusty z Estonii i też łowią ;)



#42 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 05 sierpień 2013 - 08:26

Być może, ale skoro mowa o Salmo, to tu bywa różnie. Mam kilka  Sliderów 12tek i różnice w pracy widoczne są gołym okiem. Nie mówiąc o tym, że jeden Slider F... tonie. Wolniej niż Ski, ale jednak :lol: W 10tkach nie zaobserwowałem znacznych różnic, co nie oznacza, że ich nie ma, a przede wszystkim, że nie widzą (i doceniają) tego ryby.

 

W oderwaniu od koloru, rzecz jasna ;)



#43 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 sierpień 2013 - 09:48

Mam takie 12F, które praktycznie nie odchodzą na boki...

BTW - kolega pisał, że powtarzalność dużych producentów to mit. Nie zgadzam się z tym, zależy których producentów, a nawet których modeli. Do tego dochodzi fakt, że cześć zmian modelowych jest zamierzona; są to czasem tak drobne korekty, że umykają niezorientowanym (wyważenie, wielkość, matriałi ką tosadzenia steru). Z moich doświadczeń wynika, że ma to wpływ na łowność - czasem dobty, czasem zły. O obniżaniu jakości nawet nie będę wspominał...



#44 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 05 sierpień 2013 - 09:53

O to to - mam 12F, który strasznie mizernie pracuje. Czego by nie robić, on i tak ledwie odskakuje na boki. 

 

Tu racja, generalizowanie, co do zasady ( :lol: ) może wyprowadzić na manowce, jednak utarło się (stąd pewnie ten "mit"), że seryjna produkcja, w tym na skalę światową, niesie ze sobą powtarzalność, za sprawą procesu technologicznego (maszyny, komputery, lasery i inne bajery). No a jak ktoś struga w szopie, to różnie wyjść mu może. To wciąż ten mit, nie moja osobista opinia ;)



#45 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 15:18

Witam,

zapewniem że w tym przypadku to nie kwestia skali tylko w 90% technologii. Pisałem o tym, wiele razy. Pianka jest materią trudną do 100% kontroli. Jej wypadkowa pływalność wynika z kilku czynników zewnętrznych głównie temperatury i wilgotności powietrza. Stąd różnice w pracy. Już kilka lat temu zmieniniliśmy masę obciążenia w F-kach i S-kach aby wykluczyć pomyłki (że F tonie np). Niestety sprawdzają to ludzie, którzy jak wiadomo popełniają błedy.

Mam nadzieję, że każdy wie iż u nas nie ma reklamacji nieuwględnionych. Tak więc zapraszam - osobiście dopilnuję aby odesłany egzemplarz miał właściwą pływalność (np Super F albo Super S).

Przyznam jednak szczerze, że nie widziałem Slidera 12F który "praktycznie nie odchodzi na boki". Bardzo proszę mi to udowodnić. Osoba która to zrobi dostanie ode mnie 5 szt w zamian.

 

Pozdrawiam,

PP



#46 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 31 sierpień 2013 - 15:35

Panie Piotrze, nie napisałem "praktycznie nie odchodzi na boki", a "ledwie odskakuje na boki". Płaszczyzną, na jakiej oceniałem pracę tego jednego Slidera są pozostałe glidery Salmo. Aha, właśnie zorientowałem się, że Pana post adresowany był do Krzyśka  :ph34r:  Nic to, że i ja poczułem się niejako wywołany do tablicy, postaram się w najbliższym czasie sfilmować tę niesforną 12tkę S i podesłać Panu link do klipu. Bynajmniej nie dla 5ciu sztuk, czy w celach reklamacyjnych. Akurat ten Slider pracuje znacznie węziej niż pozostałe, ot co  ;) 



#47 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 23 luty 2014 - 01:01

Tylko naturalne,,,,czyli okoń -płoć



#48 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 23 luty 2014 - 10:56

Tylko naturalne,,,,czyli okoń -płoć

Czym to podpierasz i jak wytłumaczysz ryby łowione na wabiki np.żółte fluo??? Skoro tylko naturalne:)



#49 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 23 luty 2014 - 11:43

Tylko naturalne,,,,czyli okoń -płoć

 

 

Czym to podpierasz i jak wytłumaczysz ryby łowione na wabiki np.żółte fluo??? Skoro tylko naturalne:)

Bo kolega woblerek48 łowi na kolory naturalne najwięcej i ma najlepsze wyniki, a kolega np gumarozpruwa będzie łowił tylko na oczojebne kolory i będzie mówił tylko fluo panie tylko fluo... Nie ma najlepszego koloru na każda porę i na każda wodę.


Użytkownik meme174 edytował ten post 23 luty 2014 - 11:43


#50 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 23 luty 2014 - 12:02

Bo kolega woblerek48 łowi na kolory naturalne najwięcej i ma najlepsze wyniki, a kolega np gumarozpruwa będzie łowił tylko na oczojebne kolory i będzie mówił tylko fluo panie tylko fluo... Nie ma najlepszego koloru na każda porę i na każda wodę.

Miałem to na myśli tylko chciałem posłuchać odpowiedzi użytkownika @woblerek48 :)



#51 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 luty 2014 - 13:08

Eeeee, najlepsze kolory to te, które w danej sytuacji okazały się... najlepsze ;)

tak mnie filozoficznie naszło...


  • Meme, Predatorhunter i la-bazooka lubią to