Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
982 odpowiedzi w tym temacie

#901 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 28 marzec 2023 - 15:46

Serwus.

Poszukuję informacji na temat czteroskładu SG4 2,69m/45g/MH. Ktoś coś?

 

https://savage-gear....-medium-game-tr



#902 OFFLINE   JurekJurek

JurekJurek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 28 marzec 2023 - 20:44

Dragon Millenium MTX 4.Blast 25 Spin 2,45 / 5-25g
Ktoś może użytkuje tą wędkę i może podzielić się opinią?

#903 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6249 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 kwiecień 2023 - 15:41

Załączony plik  IMG_20230401_164002.jpg   69,05 KB   12 Ilość pobrań

#904 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3421 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 kwiecień 2023 - 17:16

Toz 1/2 kazdego skladu to spigoty ;) sorki na wcisk jest... ale absurd dobry :)

Użytkownik gooral edytował ten post 01 kwiecień 2023 - 17:17


#905 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6249 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 kwiecień 2023 - 18:47

Mogli sobie darować składy po 20cm bo 2 razy tyle już wchodzi ładnie do plecaka. Ja w zeszłym sezonie sprawiłem sobie ten pod jerki i większe Enigmy i jest całkiem przyzwoity, a do plecaka miejskiego wchodzi bez problemu. No, poza jedną wtopą gdzie zakleszczony od deszczu skład wyszedł razem ze spigotem ale kolega z forum to podkleił i póki co jest ok. Tylko teraz cena poszybowała chyba o niemal stówę w stosunku do tego, co ja płaciłem

Teraz na szybkie wypady mam ten kij i Shimano STC Mini 270/10-30 teleskopowy. Teleskop mógłby być górą trochę szybszy. Wyrzut ma moim zdaniem przeszacowany, ale Exage bx 240/10-30 też był zawyżony, z tym, że szybszy. Na minus w Exage'u było zakleszczanie się zamokniętych składów. Raz był potrzebny WD-40.

https://allegro.pl/o...-40g-9872593415

Użytkownik Hesher edytował ten post 01 kwiecień 2023 - 18:52


#906 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 982 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 03 kwiecień 2023 - 12:25

Ja tez sie zastanawiam od jakiegos czasu na teleskopem wlasnie. W Japonii od jakiegos czasu trend nowy teleskopowy sie pojawil....


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 03 kwiecień 2023 - 12:25


#907 OFFLINE   Ubs17

Ubs17

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 16 kwiecień 2023 - 01:24

Szukam spiningu pstrągowego travel. Czy ktos ma jakies namiary? Z góry dziękuję.

#908 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1842 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 16 kwiecień 2023 - 07:27

@Ubs17, łowię tylko travelami, z tego co miałem/mam na pstrąga najlepiej sprawdza się Abu Diplomat 2,40 10-25g (CW jest zawyżone, realnie kijek pracuje najlepiej w zakresie 5-18g). Mimo wielu wad, kij robi robotę przy woblerach i jak na razie nie znalazłem nic lepszego do tych zastosowań. Drugi jaki używam to Mikado Da Vinci, ma mniej „mięsa” ale za to lepiej przekazuje brania. Niegłupi bardzo budżetowy kijek do gum i jigów.
Jest tez kijek którego nie mam a podejrzewam ze byłby niezły - jak masz możliwość to pomacaj Ron Thompson XP 2,40 4-14g.
Firma robi naprawdę niezłe kije w dobrych cenach, mam inny kij od RT. Stąd moje podejrzenie, że ten może być niezły do tych zastosowań.

#909 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 17 kwiecień 2023 - 19:22

Mikado sensor x tubular mam i polecam.

#910 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 17 kwiecień 2023 - 22:31

Ja mam Shimano STC 3-14g. Można go złożyć w długości 2.10 i 2.40. Bardzo fajny kijek.
Kijek ma 6 części ale do złożenia używamy 5. Dwie są zamienne i różnią się oczywiście długością o 30 cm.
b4f53c421db4c429d70856bf949b337e.jpg

#911 OFFLINE   Moto Fishing

Moto Fishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 17 maj 2023 - 15:25

Cześć wszystkim!
 
Stoję przed wyborem wędki travel spin.
Będę na niej łowił na małe i średnie przynęty głównie na wakacjach w Morzu Śródziemnym.
Po przejrzeniu ofert producentów na rynku wytypowałem kilka wędek:
DRAGON Flash FOUR Spinn 2.45m 6-25 g
Abu Garcia Tormentor Travel Spin 7 213cm 5-18 g
Abu Garcia Tormentor Travel Spin 8 244 8-24 g
Daiwa Megaforce Travel Spin - 2,25m 7-25g (chyba za "mocna"?)
Wędka Berkley Phazer Pro III Spinning - 2,13m 3-15g
Mikado Exellence Journey - 2,14m 3-15g
Robinson Travel Spin 7-24 g 66 cm - 240 cm
 
Chyba najbliżej mi do Dragona, bo mógłbym też jej użyć na wyjazdach jako lekkiej gruntówki.
Abu Garcia kusi legendą marki.
Jeśli ktoś z Was miał do czynienia z tymi wędkami to proszę o opinie, ewentualnie zaproponowanie innej.
Budżet < 250 zł
Dzięki!
 

Użytkownik Moto Fishing edytował ten post 17 maj 2023 - 15:27


#912 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3421 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 maj 2023 - 15:29

Tormentor twn bordowy jest bardzo miekki na morze bym go raczej nie bral.

#913 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów

Napisano 17 maj 2023 - 18:14

poszukaj robinson voyager pike 2.70 genialny kij



#914 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 17 maj 2023 - 19:31

 

Cześć wszystkim!
 
Stoję przed wyborem wędki travel spin.
Będę na niej łowił na małe i średnie przynęty głównie na wakacjach w Morzu Śródziemnym.
Po przejrzeniu ofert producentów na rynku wytypowałem kilka wędek:
DRAGON Flash FOUR Spinn 2.45m 6-25 g
Abu Garcia Tormentor Travel Spin 7 213cm 5-18 g
Abu Garcia Tormentor Travel Spin 8 244 8-24 g
Daiwa Megaforce Travel Spin - 2,25m 7-25g (chyba za "mocna"?)
Wędka Berkley Phazer Pro III Spinning - 2,13m 3-15g
Mikado Exellence Journey - 2,14m 3-15g
Robinson Travel Spin 7-24 g 66 cm - 240 cm
 
Chyba najbliżej mi do Dragona, bo mógłbym też jej użyć na wyjazdach jako lekkiej gruntówki.
Abu Garcia kusi legendą marki.
Jeśli ktoś z Was miał do czynienia z tymi wędkami to proszę o opinie, ewentualnie zaproponowanie innej.
Budżet < 250 zł
Dzięki!
 

Na morze darował bym sobie kije poniżej 2.70m. Przy tym łowieniu długość robi różnicę mój naj krótszy kij do spiningu w morzu to major Craft ceostage 2.90m a naj bardziej operatywny to 3.30 Sonik magna



#915 OFFLINE   Moto Fishing

Moto Fishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 17 maj 2023 - 20:45

poszukaj robinson voyager pike 2.70 genialny kij


Rozważę propozycję - dzięki.
Cena atrakcyjna.
Możesz napisać coś więcej o tej wędce?
Szczerze to ja celuję w coś trochę lżejszego, tak od 5 g.
Od ilu gram realnie ładuje się ten Robinson?
2,7 m to też trochę dużo.
Celowałem w coś bliżej 2,4 m.
Widzę, że jest też wersja o długości 2,4 m - wiesz coś o niej?

#916 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6249 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 maj 2023 - 23:18

Jak temat podbity to i ja skorzystam. Szukam 6cio składu około 2.7m :) kiedyś przewinął mi się jakiś Jaxon w necie czy coś w tym stylu ale straszny ogon od krowy. Przy czym fasty xfasty też odpadają, bo nie lubię takich wędek. Szukam kija w typie moderate.
  • jersey lubi to

#917 OFFLINE   Obserwator86

Obserwator86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 18 maj 2023 - 04:01

 

Cześć wszystkim!
 
Stoję przed wyborem wędki travel spin.
Będę na niej łowił na małe i średnie przynęty głównie na wakacjach w Morzu Śródziemnym.
Po przejrzeniu ofert producentów na rynku wytypowałem kilka wędek:
DRAGON Flash FOUR Spinn 2.45m 6-25 g
Abu Garcia Tormentor Travel Spin 7 213cm 5-18 g
Abu Garcia Tormentor Travel Spin 8 244 8-24 g
Daiwa Megaforce Travel Spin - 2,25m 7-25g (chyba za "mocna"?)
Wędka Berkley Phazer Pro III Spinning - 2,13m 3-15g
Mikado Exellence Journey - 2,14m 3-15g
Robinson Travel Spin 7-24 g 66 cm - 240 cm
 
Chyba najbliżej mi do Dragona, bo mógłbym też jej użyć na wyjazdach jako lekkiej gruntówki.
Abu Garcia kusi legendą marki.
Jeśli ktoś z Was miał do czynienia z tymi wędkami to proszę o opinie, ewentualnie zaproponowanie innej.
Budżet < 250 zł
Dzięki!
 

 

 

Posiadam tego Dragona oraz Mikado. Generalnie Mikado jest bardzo szybkim travelem, który można spokojnie przeciążyć do tych 20 gramów, a może i ciut więcej. Dragon opisany jest dobrze, może nawet ciut za wysoko w dolnym zakresie, bo już 4 gramowa główka akceptowalnie lata. Kij jednak nieco wolniejszy od Mikado. Na polskie warunki, to taki uniwersalny kijek - na rzece połowisz pstrągi czy bolenie, na jezioro podrzucić 10-12 cm woblera szczupakowi albo na 2" keitecha pobawisz się z okoniami. Lepiej rzuca się Dragonem, bardziej sprężysty. Mimo wszystko kije się mocno pokrywają i jednego będę się pozbywał.

Niestety żadnego z tych kijków nie poleciłbym do łowienia na morzu, bo aby miało to sens, to wypada machnąć cięższą przynętą. Jako coś do lżejszego łowienia wypadałoby mieć cw typu 10-40 gramów.
 



#918 OFFLINE   Moto Fishing

Moto Fishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 18 maj 2023 - 15:09

Posiadam tego Dragona oraz Mikado. Generalnie Mikado jest bardzo szybkim travelem, który można spokojnie przeciążyć do tych 20 gramów, a może i ciut więcej. Dragon opisany jest dobrze, może nawet ciut za wysoko w dolnym zakresie, bo już 4 gramowa główka akceptowalnie lata. Kij jednak nieco wolniejszy od Mikado. Na polskie warunki, to taki uniwersalny kijek - na rzece połowisz pstrągi czy bolenie, na jezioro podrzucić 10-12 cm woblera szczupakowi albo na 2" keitecha pobawisz się z okoniami. Lepiej rzuca się Dragonem, bardziej sprężysty. Mimo wszystko kije się mocno pokrywają i jednego będę się pozbywał.

Niestety żadnego z tych kijków nie poleciłbym do łowienia na morzu, bo aby miało to sens, to wypada machnąć cięższą przynętą. Jako coś do lżejszego łowienia wypadałoby mieć cw typu 10-40 gramów.
 

1. Byłem dzisiaj w sklepie wędkarskim oglądać Dragona Flash Four, ale sprzedawca odradzał mi go, bo jak twierdził ma przelotki starego typu z grubymi wkładkami i przez to zasięg rzutów przynętami jest krótszy niż np. w SG Parabellum.

Może to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć?

 

2. Jaki jest realny minimalny ciężar wyrzutowy przynęty w:

 

a. Savage Gear Parabellum CCS Travel 279cm 7-24g 4cz.

https://pleciona.pl/...-24g-4cz./28647

 

b. Savage Gear SG4 Medium Game 243cm 7-25g 4sec

https://pleciona.pl/...-25g-4sec/45540

Chodzi mi o to czy da się tymi wędkami rzucić woblerami/gumami od 3-4 g i czuć ich pracę?


Użytkownik Moto Fishing edytował ten post 18 maj 2023 - 15:10


#919 OFFLINE   Obserwator86

Obserwator86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 19 maj 2023 - 14:27

1. Byłem dzisiaj w sklepie wędkarskim oglądać Dragona Flash Four, ale sprzedawca odradzał mi go, bo jak twierdził ma przelotki starego typu z grubymi wkładkami i przez to zasięg rzutów przynętami jest krótszy niż np. w SG Parabellum.

Może to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć?

 

2. Jaki jest realny minimalny ciężar wyrzutowy przynęty w:

 

a. Savage Gear Parabellum CCS Travel 279cm 7-24g 4cz.

https://pleciona.pl/...-24g-4cz./28647

 

b. Savage Gear SG4 Medium Game 243cm 7-25g 4sec

https://pleciona.pl/...-25g-4sec/45540

Chodzi mi o to czy da się tymi wędkami rzucić woblerami/gumami od 3-4 g i czuć ich pracę?

Zmień sklep... Typ ewidentnie chce opchnąć inny towar, na którym ma lepsze prowizje ewentualnie jakieś bonusy innego typu. Dragon Flash Four nie ma żadnego problemu z zasięgiem rzutu - testowałem ostatnio 3 kije na identycznych przynętach i linkach (celem zostawienia sobie jednego travela). Detale pokroju konstrukcji przelotki, wielkości pierwszej itd. mają zauważalne dla długości rzutu znaczenie niemal wyłącznie w sytuacji, gdy w grę wchodzą przynęty typu 0,5-5g.

Parabellum, to zupełnie inna charakterystyka wędki. Niektórzy takie coś lubią, inni nie znoszą. Generalnie wędki z pełniejszym ugięciem, to bardziej przynęty sztywne i rzeka, bo przy podbijaniu gum po prostu za mocno się kładą (trudno nadać agresywniejszy ruch przynęcie).

SG4, to blanki dość uniwersalne i wybór całkiem ok. Jednak wobler 3-4g, to ciężki temat nawet dla kijów typu "light". Czuć pracę wobka raczej będziesz, bo jakość blanku sprawi, że drgania przeniesie. Z wyrzutem będzie jednak kiepsko, bo o ile punktowo skupione 4g jeszcze jakoś naładuje choćby szczytówkę, to mający większe opory powietrza i rozłożoną masę wobler już nie.

Dalej nie rozumiem jednak dlaczego uparcie nastawiasz się na przynęty tak małe, skoro chcesz tym wędkować w morzu...



#920 OFFLINE   Moto Fishing

Moto Fishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 19 maj 2023 - 16:20

Zmień sklep... Typ ewidentnie chce opchnąć inny towar, na którym ma lepsze prowizje ewentualnie jakieś bonusy innego typu. Dragon Flash Four nie ma żadnego problemu z zasięgiem rzutu - testowałem ostatnio 3 kije na identycznych przynętach i linkach (celem zostawienia sobie jednego travela). Detale pokroju konstrukcji przelotki, wielkości pierwszej itd. mają zauważalne dla długości rzutu znaczenie niemal wyłącznie w sytuacji, gdy w grę wchodzą przynęty typu 0,5-5g.

Parabellum, to zupełnie inna charakterystyka wędki. Niektórzy takie coś lubią, inni nie znoszą. Generalnie wędki z pełniejszym ugięciem, to bardziej przynęty sztywne i rzeka, bo przy podbijaniu gum po prostu za mocno się kładą (trudno nadać agresywniejszy ruch przynęcie).

SG4, to blanki dość uniwersalne i wybór całkiem ok. Jednak wobler 3-4g, to ciężki temat nawet dla kijów typu "light". Czuć pracę wobka raczej będziesz, bo jakość blanku sprawi, że drgania przeniesie. Z wyrzutem będzie jednak kiepsko, bo o ile punktowo skupione 4g jeszcze jakoś naładuje choćby szczytówkę, to mający większe opory powietrza i rozłożoną masę wobler już nie.

Dalej nie rozumiem jednak dlaczego uparcie nastawiasz się na przynęty tak małe, skoro chcesz tym wędkować w morzu...


Dzięki za opinię.

Dlaczego lekkie przynęty?
Bo będę łowił z brzegu z plaży i z małego portu.
Z tego co widziałem i czytałem spodziewam się raczej małych ryb.
Widziałem na filmikach jak na małe popperki/woblerki lub gumy na UL łapali w porcie piękne bassy morskie, dorady i inne ryby, których nawet nie znam...
Poza tym sam w Polsce łowię głównie na przynęty od kilku do kilkunastu gram.
Mam dużo woblerków i żelastwa 3-12 g i chcę je też wykorzystać.
Do tego dokupię kilka cięższych wahadłówek itp. i będzie git ;)

Stąd też zależy mi, aby móc wędką, którą kupię obsługiwać przynęty od 5 g.
W ostateczności, gdy na spinning nie będzie szło, doczepię ciężarek i zrobię lekką gruntówkę.
Taki mam plan :)

Poza tym travel, który kupię będę też wykorzystywał w Polsce.

Z Twojej wypowiedzi rozumiem, że polecasz tego travela Dragona Flash?

Do tego znalazłem jeszcze:

https://sklepdrapiez...g-4-sekcje.html

https://pleciona.pl/...wBoCmjQQAvD_BwE


https://pleciona.pl/...-F-M-4cz./34160
Ale tutaj jest od 7 g...

Kurde, im więcej szukam tym większy mam mętlik w głowie...