Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Wyznaczanie kręgosłupu blanku

tech-rb blank spacing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 29 grudzień 2007 - 15:43

Witam!!
Kręgosłup wyznaczamy dla każdego składu wędki oddzielnie.

#22 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 29 grudzień 2007 - 18:37

Witam.
Miałbym trochę inne pytanie a dotyczy ono blanków a właściwie już wędzisk w których linka przebiega wewnątrz.Są takie do połowów morskich i trolingu.Jestem ciekawy czy takie blanki są wewnątrz zabezpieczone na przykład przed działaniem plecionki - tarcie.Bo nawet przy prawidłowym holu przez pompowanie zawsze jakieś tam występuje.Noszę się z zamiarem zakupu takiego kija i temat ten trochę mnie interesuje.
Pozd. Jans

#23 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 29 grudzień 2007 - 20:03

jans, wędka w której linka biegnie wewnątrz blanku też ma przelotki umieszczone.... wewnątrz blanku. Tak więc linka nie trze o blank a normalnie ślizga się po przelotkach.

#24 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 31 grudzień 2007 - 13:02

No i tu można mocno polemizować....Wiesz ile tych przelotek musiało by być wewnątrz żeby przy pełnym wygięciu linka ślizgała się tylko po przelotkach?? Myslę że bardzo dużo, więcej niz mozna realnie tam ich upchnąć.... Z tego co wiem koncepcje sa dwie: z przelotkami wewnętrznymi i bez nich, wg mnie oba rozwiązania są nieszczególne, jedyna zaleta tych konstrukcji to nieplątanie się linki o przelotki przy nawrotach łodzi podczas trolowania z planerami etc. Więcej zalet ja przynajmniej nie widzę...

Pozdrawiam

#25 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 31 lipiec 2009 - 08:07

Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Zastanawiam się jak wyznaczyć kręgosłup blanku dwuczęściowego. W ramach tego tematu było takie pytanie i tylko jeden kolega napisał, że dla każdego segmentu osobno. Komentarzy nie było. Czy rzeczywiście należy wyznaczać dla każdego elementu osobno, czy też jakoś inaczej? Sporo można znaleźć o wyznaczaniu kręgosłupa w ogóle, ale niczego nie znalazłem o wyznaczaniu go w kilkuelementowych blankach.
Pzdr,
Fatso

#26 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2009 - 09:23

Dla każdego osobno, aczkolwiej=k w praktyce najwieksze znaczenie bedzie mialo oznaczenie kregoslupa szczytowki, bo czasami np. łącze może być lekko jajowate i wtedy ważniejsze od oznaczania kręgosłupa dolnika będzie jego właściwe spasowania względem szczytówki.

#27 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 31 lipiec 2009 - 09:56

Senkjuwerymacz ;)

#28 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 22:03

Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Zastanawiam się jak wyznaczyć kręgosłup blanku dwuczęściowego. W ramach tego tematu było takie pytanie i tylko jeden kolega napisał, że dla każdego segmentu osobno. Komentarzy nie było. Czy rzeczywiście należy wyznaczać dla każdego elementu osobno, czy też jakoś inaczej? Sporo można znaleźć o wyznaczaniu kręgosłupa w ogóle, ale niczego nie znalazłem o wyznaczaniu go w kilkuelementowych blankach.
Pzdr,
Fatso


Można sobie różnie kombinować... .Jeśli wędka ma składy 2,3,4 czy 6- dla każdego segmentu oznaczenie strony jest koniecznością. Bo po połączeniu tych segmentów powstaje całość. W dzisiejszych konstrukcjach praca wędki na szczęście nie kończy się na szczytówce.
Pozdrawiam.
Roman Pietrzak

#29 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 03 sierpień 2009 - 09:41

No i stała się jasność :D
Na szczęście mój blank jest tylko 2-częściowy i powinno być łatwo.
Pozdrawiam
Fatso

#30 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 04 maj 2011 - 08:59

W ofertach firm jest podzial na blanki castingowe i spinningowe.
czy do tych dwoch typow wedek jest uzyty ten sam blank czy jest jakas istotna roznica w budowie tych blankow?:D

#31 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 maj 2011 - 10:51

Casting to nie jest moja dziedzina...
....ale powiem tak - do wykonania wedki spiningowej nada sie w zasadzie kazdy blank (wziawszy poprawke na granice rozsadku).
Natomiast do wedki castingowej dobor musi byc nieprzypadkowy i tu jak najbardziej warto sie przyjrzec do czego producent sobie blank wymyslil, ze bedzie sluzyl...

Gumo

#32 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 04 maj 2011 - 11:07

Podział jest. Ukuto taki termin blank castingowy. Z powodu właściwości multika, kij ma pomóc w komfortowym posyłaniu przynęty na odległość. Dzieje się tak z powodu charakterystyki szpuli która się rozpędza. Energia po załadowaniu kija castingowego powinna być oddawana tak aby jej przyrost był oddawany w miarę jednostanie tak by przyspieszenie szpuli było w sam raz. Oczywiście wraz z techniką rzutu. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zupełnie swobodnie korzystać z jednych i drugich balnków. To że jakiś blank jest ze stajni spiningowej nie znaczy, że nie będzi się nadawał do catingu . :D

#33 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 maj 2011 - 16:14

Szczegolowiej, jak go zwal tak zwal, ale warto sie przyjrzec jego dlugosci w zestawieniu z ugieciem.
Istnieja takie zestawienia, ktore za cholere nie beda pasowac do kolowrotka z krecaca sie szpulka...

Gumo

#34 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 31 październik 2011 - 12:17

koledzy jak skutecznie wyznaczyć kręgosłup dla blanku 4 częściowego ?, mam blank muchowy 4 częściowy w klasie 6/7 chcę uzbroić sobie spinning ale jak dla każdej części wyznaczyć kręgosłup

#35 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 31 październik 2011 - 14:16

koledzy jak skutecznie wyznaczyć kręgosłup dla blanku 4 częściowego ?, mam blank muchowy 4 częściowy w klasie 6/7 chcę uzbroić sobie spinning ale jak dla każdej części wyznaczyć kręgosłup


Tak samo jak dla blanku w jednym kawałku, tzn giąć i szukać. Dla każdego elementu z osobna. Czasami masz dwie miękkie strony to ta bardziej poddająca się jest tą właściwą. Jak masz możliwość podjechania z blankiem do jakiegoś rodbuildera to warto, pokaże Ci jak to wygląda w praktyce i na pewno chętnie pomoże.

#36 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 listopad 2011 - 10:00

Kolejny kamyczek do ogródka. Dopiero teraz zauważyłem :

http://www.rodbuildi...ankstrength.pdf

:D

#37 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 luty 2012 - 15:24

Szanowni rodbuilderzy jak wyznaczyć w dwuskładzie kręgosłup dla każdej części oddzielnie czy spinamy to razem i gniemy? Jeżeli chodzi o szczyt to nie ma problemu gnie się to ładnie i wyznaczanie idzie dość prosto natomiast co z dolnikiem ? Nie ukrywam ze 1 uncjowy dolnik ciężko już jest przygiąć aby pokręcić nim do ustalenia kręgosłupa co dalej jak już mamy dół i górę spinamy to i kręgosłup wychodzi nie tak jak wyznaczyliśmy dla dwóch części osobno

#38 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1885 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 17 luty 2012 - 15:33

dla każdego osobno. Ja też miałem trochę problemu przy 30 funtowym HS Batsona ale się udało. Przygnij dolnik na tyle na ile się da i szukaj, próbuj :D

#39 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 luty 2012 - 16:23

@Szpiegu toż już chyba pracownie blanki i komponenty będą tylko sprowadzać :lol: :lol: :lol:.

#40 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 17 luty 2012 - 18:46

Wyznacz na szczytowej, a dolnik spasuj aby całość była prosta :D Czasem przy wyznaczeniu kręgosłupa na elementach,niby jest wszystko OK ,a po spasowaniu w całośc wędka jest krzywa.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, blank, spacing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych