Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co czujecie stosując lekkiego casta?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 22 grudzień 2007 - 16:38

Ostatnio zastanawiałem się dlaczego używam lekkiego casta. Wiem, że jest dla mnie przyjemniejszy, ale dlaczego?
I chyba wiem. Czuję jakby dawał mi więcej wolności. Może to przez brak konieczności udziału drugiej ręki; może przez coś innego...
A dlaczego Wy używacie lekkiego castingu?

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 grudzień 2007 - 21:02

Dla mnie łatwość w operowaniu, pełna kontrola nad rzutem i pracą przynęty, niesłychana czułość zestawu. A po za tym to wiesz, wygląda zawodowo i rwę na to laski :mellow:

#3 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 grudzień 2007 - 21:04

Laski????????????????????????????????? :lol: a poważniej to od ilu gram cast jest dla Was lekki bo dla mnie od 6 gram i zestaw z chronarchem mg. Jednak do 6g to raczej spinn. Kijek którym macham ma kosmiczny opis w porównaniu do mozliwosci

#4 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 22 grudzień 2007 - 21:15

Za czucie,finezję ,ża to że miltik mozna praktycznie objąc cały ,i wtedy wszystkie infotmacjie przenoszone z przynęty ida w rękę,finezje,lepsza egronomie niz spinn(jak dla mnie)
kontrola nad przynętą i w przypadku cienkich linek napewno brak skecania co ma wpływ na wytrzymałosć linki.

ps.co do lasek to standi masz rację,ja kiedys poznałem w Białymstoku córke faceta który ma sklep wędkarski,chciała zaszpanowac ,że się zna na sprzęcie :lol: i rozmowa się zawiązała,poleciała na złotą calcutte 201B :lol:

#5 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 grudzień 2007 - 21:23

Z tymi laskami to nie to mi chodziło nie ważne .............
Ale rzeczywiscie multik, zwłaszcza mały świetnie leży w dłoni, cały zestaw jest wówczas przedłuzeniem ręki wędkarza, łowiąc na plecionkę - kazde puknięcie czuć w korbce;)

#6 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 22 grudzień 2007 - 21:26

własnie bassy to jest to ,zę w multiku nawijasz linke za pomoca takiego mechanizmu,ze przynete superczuć w kotbce,i to jest najwafniejsze,a jak zastosujesz jakis lekki multik jam MG czyli 175gr to w ogule czuc tylko przynętę a wagi zestawy praktycznie juz nie :D

#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 grudzień 2007 - 21:41

Dla scisłosci dodam ze dla mnie lekki cast zaczyna się od 7 gram i nizej nie kombinuję. Tak wynika z mojego pudełka z wabikami.Secjalnie do łowienia na rovery i małe poppery złożyłem zestaw który na prawdę przynosi mi satysfakcję podczas łowienia.
spokojnie też obsługuję wobki jajakuba 5cm ok 7g wagi - także zestaw do pstrągowania tez styknie. Oczywiscie zdaję sobie sprawę że istnieją konstrukcje( kije) znacznie bardziej zaawansowane.............. :mellow: I tu dzięki dla Remasa za wybór multika i dla Friko za dobór blanku :D

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 grudzień 2007 - 21:44

Dla mnie lekki to od 3,5g (bullhead 4cm) do mniej więcej 15, góra 20g

#9 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 22 grudzień 2007 - 21:53

Powodów dlaczego zacząłem łowić na lekkiego casta jest wiele. Zacznę może od tego że na pewną wyprawę taki 10 funtówy kij wziął że sobą Jerzy i zaczął machac paprochami tak że ja nawet 8gr główkami mogłem dorzucić może 75% jego odległości. Druga sprawa jest taka że to faktycznie czystą przyjemność a biorąc pod uwagę że łowie extra fastem to nawet skubanie okoni to frajda , a jak już strzeli garbus 35 -40cm to jest już poezja. :mellow:

#10 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 grudzień 2007 - 09:05

Ja trochę OT. Przeczytałem to co napisaliście i brzmi to jak zwierzenia erotomanów :huh: - chłopaki opamiętajcie się idą święta :lol:

#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 grudzień 2007 - 11:10

Święta nie święta, zbereźnicy zawsze czujni <_<

#12 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 23 grudzień 2007 - 12:22

Oj od razu erotomani... a jak casting działa na płec przeciwną to wszyscy wiemy (nawet nie musi to być casting związany z wędkarstwem)
A może po prostu tylko my wiemy co czujemy :mellow:

#13 OFFLINE   sawal

sawal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaŻary, lubuskie

Napisano 24 grudzień 2007 - 12:57

No tak, jak się zbierze kilku chłopa to prędzej czy póżniej temat musi zejść na d... :lol: Ale to zdrowy objaw :lol:
Castem łowię najczęściej w zakresie 6 do max 20g. Tak łowiłem spiningiem i to mi pasuje. A kontrola nad przynętą w castingu jest rewelacyjna.

#14 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 30 grudzień 2007 - 08:52

witam!
dla mnie nie ma rozróżnienia na lekki ciężki czy średni casting.
łowię tylko multiplikatorami a zaczynam od 2g ( duel )
pozdrawiam!


#15 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 grudzień 2007 - 11:33

Myslę ,że założycielowi wątku chodziło o odczucia z łowienia nie tyle castingiem ale castingiem i stosunkowo lekkimi wabikami, oraz o odczucia z takiego łowienia - czyli np. zalety, ewentualnie mankamenty..........

#16 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 30 grudzień 2007 - 11:54

Dla mnie lekki casting to przede wszystkim lekki sprzęt, a co za tym idzie lekkie przynęty 1\8 - 5\8. Dodatkowo, leniwie snujące się cieki i kilka kilometrów z buta bez ciężarów. Tak to widzę.
:D

#17 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 30 grudzień 2007 - 13:34

Myslę ,że założycielowi wątku chodziło o odczucia z łowienia nie tyle castingiem ale castingiem i stosunkowo lekkimi wabikami, oraz o odczucia z takiego łowienia - czyli np. zalety, ewentualnie mankamenty..........


witam!
cóz, trudno mi pisac o zaletach czy wadach, bo lekkimi wabikami nigdy nie lowilem z uzyciem spinningu, a jak nawet to raczej byly to jakies epizody. castingiem moge obsluzyc wszystkie wabiki ktorymi lowie i wszytkie gatunki na ktore sie nastawiam
( okon, pstrag, szupak czasem losos ) wiec nie mam potrzeby siegania po spinning. poza tym lekki castnig to rzecz ktorej trzeba sie nauczyc ( rzucanie lekkimi wabikami ) wiec kazda wyprawa na ryby to takie warszataty i nawet jak nie bierze to nie ma miejsca na nude. dla mnie samo to jest olbrzymia zaleta.
polecam zatem lowienie lekkim castingiem wszytkim - gwarantuje ze jak sie zacznie to wciagnie na calego :D
pozdrawiam!

#18 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 grudzień 2007 - 20:11

Wciąga, wciąga

#19 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 30 grudzień 2007 - 20:18

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 07:07


#20 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 30 grudzień 2007 - 20:51

Święte słowa! :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych