Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Batson pod koguta i dużą gumę.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 lipiec 2013 - 14:05

V... - bardzo dobra woda, nie do końca rozpracowna, pewnie więcej uwagi trzeba by poświęcić głębokiemu łowieniu z psami, a nie włóczeniu się po górkach i blatach ;) Czy bym tam wrócił? Pewnie nie, bo znam lepsze :) A może... kto wie?

Co do zacięcia - wszystko zależy od tego, czym i jak.

Co do modułów - to zdecydowanie nie choroba, po prostu przestaje się podniecać i zaczynam czuć, do czego właściwie stosuje się poszczególne materiały. Mam wrażenie, że - w dobie ogólnego masturbowania się technologią, modułem i hi-endem - wcale nie jest to powszechne. To trochę podobnie jak w przypadku kosmicznych komponentów do budowy. Powiedz mi, Friko, po co jest ten miś? Właśnie, po co? Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta...



#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 lipiec 2013 - 14:24

Ja tam sobie nie zadaje takich pytań bo nie muszę, od dluższego czasu moje projekty są maksymalnie proste i raczej wszystko jest w nich po coś... jak zresztą dobrze wiesz ;)

 

A żeby nawiązać do bohatera tego wątku - czyli XSB 783 - to mam taki pomysł na kij maksymalnie czuły/lekki i maksymalnie mocny zarazem i  dlatego rozglądam się za blankami oferującymi najlepszy stosunek moc-waga



#23 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 30 lipiec 2013 - 14:28

Witam.
Podłącze się pod temat(jakże ciekawy zresztą), dodam tylko że specjalistą od sandaczy nie jestem.
Friko co do starej szkoły to całkowicie się z Tobą zgadzam,(mowa o stojącej wodzie oczywiście). Partole mnóstwo brań właśnie przez to że głównie obserwuje szczytówkę a nie plecionkę(plećka to 0.18, więc grubo).Zdarza się że kątem oka zauważę jak plećka odskakuje na bok, jeśli zdąże zaciąć = siedzi, w 90% jednak takie brania wywołują u mnie jakieś osłupienie, dopiero po chwili następuje pstryknięcje = puste zacięcje. zdaża się tak że szczytówka nic nie pokazuje a ogonka nie ma. Wędka którą próbuję łowić to Daiwa infinity q 8-35g, dł 2-70. Głowy od 7 do 20g.

krzysiek cienkich plecionek nie próbowałem (chociaż nie raz takie rozwiązanie chodziło mi po głowie), jak cienką byś polecił?
Przy tym co piszesz to "stara szkoła" wydaje się na prawdę być stara i nie sposób mi się z Tobą nie zgodzić.

Pragnę dodać panowie iż ten temat rozjaśnił mi co nie co w głowie, a raczej dał nadzieję na rewanż z mętnookimi.
Pozdrawiam Marcin.

#24 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 lipiec 2013 - 15:12

Jak na stojącej, to długo łowisz. Zacięcie  takim kijem musi być potężne, ale reaktywność jest chyba relatywnie mała. Nie wiem, czy dobrze rozumiem pojecie "stara szkoła", ale własnie tu mi pasuje jak ulał. Do grubości plecionki się nie odniosę, ale wydaje mi się, że 15lb to kaliber na największe ryby. Na dużych głębokościach, przy wietrze, przy niższych gramaturach skłaniałbym się raczej ku dobrej 10-12lb.



#25 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 lipiec 2013 - 15:14

Powiedz mi, Friko, po co jest ten miś? Właśnie, po co? Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta...

 

Nie chodzi mi o jakiś szczególny przypadek, tylko koniobijną tendencję w ogóle.



#26 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 30 lipiec 2013 - 15:30

Trochę wtrącę się między waszą dyskusję :D  i nawiążę do tematu. Czy jest jakiś godny polecenia blank Batsona który obsłuży kopyto 4" + 35-40g główkę? Oczywiście chodzi mi o coś ekonomicznego. Sam chcę to uzbroić i z góry zakładam, że najlepiej nie wyjdzie ^_^


Użytkownik Matiz992 edytował ten post 30 lipiec 2013 - 15:30


#27 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 30 lipiec 2013 - 15:43

Pisząc, stara szkoła mam na myśli to co napisał Friko, ze niby trzeba obserwować plećke, bo pstryknięcie oznacza koniec brania, i tak właśnie to u mnie wygląda. Na pewno nie bez winy jest tu balon który powstaje na wietrze, wiec cieńsza plecionka jak piszesz powinna pomóc.
Natomiast nie zrozumiałem zdań.
"Jak na stojącej, to długo łowisz. Zacięcie takim kijem musi być potężne"

#28 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 30 lipiec 2013 - 15:58


 


"Jak na stojącej, to długo łowisz. Zacięcie takim kijem musi być potężne"

 

 

Krzysiek miał tu na myśli długość wędki i to jakie taką wędką trzeba wykonać zacięcie aby w tępo zaciąć sandacza



#29 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 30 lipiec 2013 - 16:11

Krzysiek miał tu na myśli długość wędki i to jakie taką wędką trzeba wykonać zacięcie aby w tępo zaciąć sandacza


Użytkownik Hipolos edytował ten post 30 lipiec 2013 - 16:16


#30 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 30 lipiec 2013 - 16:20

Zapomniałem dodać że łowię z brzegu, więc długość 2,70 przegięciem raczej nie jest, fakt kij do szybkich też się raczej nie zalicza.
Sorki za post pod postem, ale coś i forum szwankuje.

#31 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 lipiec 2013 - 07:27

Krzysiek miał tu na myśli długość wędki i to jakie taką wędką trzeba wykonać zacięcie aby w tępo zaciąć sandacza

 

Z jednej strony zdrowo trzeba zadać z barku, żeby pokonać bezwładność takiego kija, z drugiej, jak już się ruszy, to musi wystrzelać gumą jak z armaty :)



#32 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2013 - 13:17

A żeby nawiązać do bohatera tego wątku - czyli XSB 783 - to mam taki pomysł na kij maksymalnie czuły/lekki i maksymalnie mocny zarazem i  dlatego rozglądam się za blankami oferującymi najlepszy stosunek moc-waga

 

Wagę blanku zweryfikowałem dziś osobiście w pracowni przy użyciu dwóch różnych wag elektronicznych - wynik = 37 gram, czyli 1.32 oz , zgodnie z katalogiem.

Przez małą wagę blank nie sprawia wrażenia jak 'typowy' blank 17 lb, tylko raczej 14-15lb ale próby z ciężarkiem 30 gr wskazywały że koguta 30 gr powinien pociągnąć rzeczywiście. Przy ugięciu dolnik mniej kołkowaty od spinbassów z RX7 w zasadzie pod dużym obciążeniem blank zapracuje aż do rękojeści, co czyni go pewnie bardziej uniwersalnym, ale to już ugięcie ile siły w ręce było.

 

Myślę że przy lekkim zbrojeniu wyjdzie z tego bardzo ciekawa użytkowo wędka.



#33 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 31 lipiec 2013 - 14:56

Friko jak będzie zbroił Ci go Krzysiek to dajcie znać to obmacam go u niego i zobaczę co z tego wyszło.



#34 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 lipiec 2013 - 14:59

Cholera, jacy szybcy ;)



#35 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2013 - 15:14

@pawwelek

to możesz dłuższą chwilę poczekać obawiam się bo Krzysiek jest już zakolejkowany na parę kijów a ten XSB to ewentualnie raczej na przyszły sezon będzie się robił. Mi w tym roku 8 kijów przybyło / przybędzie i zanim będę myślał o nowych projektach to muszę najpierw dobrze obłowić to co mam ;) a przy tej ilości nie jest to takie proste



#36 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 31 lipiec 2013 - 15:44

Ja będę chciał budować XSB842 :)  łowię takim ale jego wykonanie(uzbrojenie) mi nie pasi a blank zacny i o dużej rozpiętości obsługiwanego obciążenia

Krzychu zapisz mnie gdzieś w kolejce bo jak Friko dołoży jeszcze kolejne 8 kijów to na maj swojego nie dostanę ;)



#37 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 09 sierpień 2013 - 07:45

Ja sie krotko odniose do dlugich wedek. To nie jest do konca prawda ze trzeba olbrzymiej sily do zaciecia sandacza. Kilka razy zdazylo mi sie z premedytacja lowic sandacze na 1142f z zylka 0,18 wsxystkie niemal brania konczyly sie holem.

#38 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 sierpień 2013 - 09:08

Pytanie, jak szybki jest kij, i jak wygląda relacja wielkości/grubości haka do mocy zestawu...



#39 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 09 sierpień 2013 - 15:38

To kij wybitnie kleniowo jaziowy. Haki 5-1/0

#40 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 10 sierpień 2013 - 04:31

Kij to batson 1142f czyli standard kleniowo-jaziowy. Rozmiry kotwic od 5 do 1/0. Zaciecie z nadgarstka. Brania przypominaja rosmacy opor, cos jak zaczepienie reklamowki a nie pstrykniecie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych