Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie wędkować? Okolice Oslo...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 sierpień 2013 - 10:14

Uczynię temat znów akutalnym.
 Wybieram się pod koniec sierpnia w okolice Oslo pod namiot na tydzień- taki mini obóz wędrowny, którego łowienie będzie stanowiło 50% spędzania czasu.
Interesuje mnie kwestia pozwoleń na wędkowanie, wiem że w fiordzie licencji mieć nie trzeba ale interesują mnie też rzeki i jeziora. 
Wycztałem w necie, że wykupić ją można prawie wszędzie ale nie mogę znaleźć informacji co do jej ceny i tego co obejmuje.
Pozdro.



#22 OFFLINE   haydo

haydo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaFredrikstad, Norwegia

Napisano 04 sierpień 2013 - 20:13

Pod tym linkiem www.inatur.no znajdziesz to co cię interesuje.

Cześć, dzisiaj napiszę ci trochę więcej, na tej stronie znajdziesz info a pro po licencji, miejsc i cen plus mapy, zdjęcia, dużo przydatnych informacji. Oslomarka jest rejonem gdzie będziesz wędrował. A tak specjalnie to nie ma co polecacjakiegoś miejsca bo tu ryba jest wszędzie :D  to tylko kwestia umiejętności i czasu.


Użytkownik haydo edytował ten post 05 sierpień 2013 - 09:56


#23 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 sierpień 2013 - 17:59

Dzięki za odpowiedź ale nie bardzo przyswajam informację z tej strony bo nie panimaju po norwesku. Pomógłbyś mi, tylko sprawdzając cenę licencji spinningowej na rzeki i jeziora w tym okresie. Znalazłem również mapkę pod tagiem "Oslomarka" I pokazuje dość mały teren wokół Oslo a ja będę się poruszał bardziej na zachód i południe.
Z góry dzięki i pozdrawiam.



#24 OFFLINE   haydo

haydo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaFredrikstad, Norwegia

Napisano 12 sierpień 2013 - 21:29

No to tak, licencja na jeden dzień kosztuje 90 koron, na trzy dni 160 koron, na rok 590. Licencje możesz kupić z tego co wiem na poczcie, w necie, niekiedy jak dojdziesz nad wodę to wiszą informacje z numerami pod które jak wyślesz sms to kupisz licencje, stacje benzynowe, miejscowe sklepy wędkarskie itp trzeba pytać, można po angielsku, generalnie nie ma problemu.

Dalej, mapa pod tym linkiem https://www.inatur.n...-oslomarka-ofa, teren zaznaczony na niebiesko to Oslomarka. Około 500 jezior plus rzeczki, strumienie jest z czego wybierać. Wymiar minimalny pstrąga 25cm maksymalny 35cm, szczupak max 70cm. Licencja uprawnia do połowu na 1 wędkę z brzegu i dwóch z łodzi. Na niektórych jeziorach obowiązują osobne regulacje np. extra licencja na połowy muchą, całkowity zakaz połowu ryb lub okresy ochronne ale wtedy stoją tablice informacyjne przeważnie w dwóch językach. Podobnie z jeziorami w których jest woda pitna :). Biwakować zasadniczo można wszędzie podobnie z paleniem ognisk.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to nadawaj.

Pozdrawiam.



#25 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 sierpień 2013 - 22:43

Wielkie dzięki za wyjaśnienie.
 Mam jeszcze pytanie co do "Oslomarka", jeżeli jest to ten obszar na niebiesko to nie bardzo pokrywa się z celem mojej podróży. Może na początku, źle się wyraziłem. Ląduję w Sandefjord skąd udaję się na jeden dzień do Oslo (głownie zwiedzanie miasta) i dalej ruszam z buta najpierw do Vikersund a później w kierunku południowym ku Sandefjord, trasą na 5 dni marszu. Więc właściwie interesują mnie łowiska leżące mniej więcej na prostej Vikersund-Skien. Rozumiem, że większość (sklepy, poczta, kontrola nad wodą) dogadują się po angielsku?
 Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam



#26 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 13 sierpień 2013 - 00:45

Wszedzie dogadujesz się po Angielsku...Jak będziesz na miejscu to podbij do mnie na priv.

Może wyskoczymy na jakies szczupaki, garbusy a jak nie... to wywalimy browarka na jakiejś skale...

Pozdrawiam Marcin.



#27 OFFLINE   haydo

haydo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaFredrikstad, Norwegia

Napisano 13 sierpień 2013 - 13:39

Szczerzę ci napiszę że, nie znam tamtej strony Oslo i w dół do Skien. Masz przed soba setki jezior, cieków, rzeczek. Radziłbym nabyć mapę no chyba że masz dostęp do neta. Jeśli nad danym jeziorem lub rzeką stoi tablica informacyjna to wszystko zasadniczo będzie napisane jeśli nie to śmiało zarzucaj

To to https://www.inatur.n...-fritzoe-skoger masz po trasie, tu np możesz finiszować

https://www.inatur.n...fiske-i-siljan.

Powodzenia.


Użytkownik haydo edytował ten post 13 sierpień 2013 - 13:40


#28 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 13 sierpień 2013 - 15:14

A wiecie może jak zdobyć mapy batymetryczne Oyeren i Vansjon?



#29 OFFLINE   haydo

haydo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaFredrikstad, Norwegia

Napisano 13 sierpień 2013 - 20:35

Wyślę ci mapę Vansjø na priv


Użytkownik haydo edytował ten post 13 sierpień 2013 - 20:46


#30 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:10

Dzięki za pomoc @haydo! Jeszcze tylko poluję na Oyeren, a przynajmniej północną część :)



#31 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 30 sierpień 2013 - 21:40

Jarek kiedy będziesz wędkował na Vansjo? Może się zgadamy to Cię oprowadzę po cząstce jeziora :) Jezioro bardzo duże, a mapy bardzo niedokałdne... Przynajmniej te które ja mam :P Pozdro,



#32 OFFLINE   saguss

saguss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • Lokalizacjahttps://t.me/pump_upp
  • Nazwisko:saguss

Napisano 02 wrzesień 2013 - 23:01

Kolego Haydo jak możesz to wyślij mi też na priv mape jeziora Vansjo.



#33 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2023 - 18:19

Cześć.
Odświeżę nieco wątek.
Mamy na forum jakichś wędkarzy z rejonu Oslo?
Przeprowadziłem się tu jakiś czas temu i chętnie bym z kimś na rybki wyskoczył.
Gdzieś czytałem że na fiordzie można złowić belony i makrele na lekki zestaw, a aktualnie tylko taki mam na miejscu.
Ktoś chętny na dniach wyskoczyć?

#34 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 maj 2023 - 19:46

Znajdź na fb grupę Go Fishing Norway. Tam z pewnością kogoś poznasz. Poza tym ściągnij appkę fiskher, super sprawdza się w Norwegi. Ja osobiście z pół roku starałem się z norkami o dobry kontrakt w Oslo i okolicach. Tak im zależało, że ostatecznie lecę do Reykjaviku 😁🎣🌊
  • Włóczykij lubi to

#35 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2023 - 11:52

@gulf dzięki za polecenie apki, właśnie sprawdziłem i bardzo fajnie to wygląda. Na pewno skorzystam i może coś się uda złowić.
  • gulf lubi to

#36 OFFLINE   Roberto70

Roberto70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:ROBERT

Napisano 10 maj 2023 - 16:10

Snaroya, Holmen, Sandvika fjordy w okolicy Oslo albo dalej okolice Dramen miejscowość Holmsbu. Portal mojanorwegia.pl daj ogłoszenie że szukasz kogoś na wypad na ryby, sporo osób ma tam łódki i dobrze zna rejon.
  • Włóczykij lubi to