Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling - jak ugryźć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 06:12

Hej
To i ja zapytam o jeden mały szczegół. Poprzednik napisał, że prędkość trollingowa to 2-2.5 km/h..czy tyczy się to również zaporówek?
Próbuję swoich sił na zaporówce gdzie średnia głębokość to 6.5 m.
Coś słabo w tym roku mi to idzie z sumkiem.

#1102 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 15 sierpień 2018 - 08:23

Spróbuj pokombinować, ciągłe realizowanie utartych schematów, to ślepy zaułek. Owszem, gdy ryby żerują dobrze, takie kanony się sprawdzają, ale gdy jest słabo, a tak bez wątpienia jest najczęściej, to..., trzeba coś zmienić. Nie tylko przynęty.

Pewnego razu, gdy nic nie brało, przepływałem szybko z miejscówki na miejscówkę, tak około 9km/h, zaliczyłem pierwsze branie. Od tej pory pływam nie tylko 2-3km/h.

Innym razem zatrzymałem się, by przepuścić większą jednostkę nawodną. Po wrzuceniu biegu zaliczyłem ostre branie. Wykorzystałem taką sytuację (zatrzymanie łódki) niejednokrotnie ze świetnym skutkiem.

Jeszcze innego razu zacząłem zygzakować z braku innego pomysłu, pomogło.

Trolling jako metoda (z echosondą), pozwala na najbardziej wydajne rozpoznanie nieznanego łowiska, z jednoczesnym obławianiem miejscówek. Nie jest to moja ulubiona metoda, ale korzystam z niej na nowych łowiskach i w razie dolegliwości zdrowotnych, utrudniających klasyczne spinningowanie. Przeszkadza mi dodatkowo, potrzeba częstego wpatrywania się w ekran echa, wielogodzinny szum silnika i minimalne wibracje przenoszące się na kadłub łodzi. Klasyczne łowienie z ręki to jest to :) , chyba że wielkość przynęt i kaliber sprzętu nie przystaje do klasyki :( !


  • Guzu, CLAUDIO i jbk lubią to

#1103 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 sierpień 2018 - 12:28

Hej
To i ja zapytam o jeden mały szczegół. Poprzednik napisał, że prędkość trollingowa to 2-2.5 km/h..czy tyczy się to również zaporówek?
Próbuję swoich sił na zaporówce gdzie średnia głębokość to 6.5 m.
Coś słabo w tym roku mi to idzie z sumkiem.

To taka sama prawda jak ta, że najlepsze są baryłki...
  • Guzu lubi to

#1104 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2018 - 13:28

Czy ktoś wie gdzie można kupić planery Andrzeja Wiznera? Brak w Plecionie, a te Savagear maja za mała pływalność do ciężkich przynęt.



#1105 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 sierpień 2018 - 13:35

Kontaktowałeś się z Andrzejem?


  • godski lubi to

#1106 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 24 sierpień 2018 - 13:43

Czy ktoś wie gdzie można kupić planery Andrzeja Wiznera? Brak w Plecionie, a te Savagear maja za mała pływalność do ciężkich przynęt.

Swoje kupiłem w Centrum Wędkarstwa w Gdańsku. Powinni mieć jeszcze zapas....


  • godski lubi to

#1107 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2018 - 14:04

Kontaktowałeś się z Andrzejem?

Nie.

 

 

Swoje kupiłem w Centrum Wędkarstwa w Gdańsku. Powinni mieć jeszcze zapas....

Dzięki, są tam.

 

 

Ktoś może miał styczność z tymi Savagear XL ?

 

http://pleciona.pl/p...e-Left-XL/26377



#1108 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 sierpień 2018 - 19:18

Czy ktoś wie gdzie można kupić planery Andrzeja Wiznera? Brak w Plecionie, a te Savagear maja za mała pływalność do ciężkich przynęt.

Skontaktuj się z Wiznerem, chociaz może już ich nie mieć
Ja nie dawno kupilem od Andrzeja jeden lewy dla Kolegi i powiedzial mi że to juz ostatni jaki mu pozostal

Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka
  • Piotrek Milupa lubi to

#1109 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 24 sierpień 2018 - 20:44

Dokładnie, ma znowu jesienią trochę zrobić.



#1110 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 11 wrzesień 2018 - 11:33

Jestem na jeziorku storsjön środkowa Szwecja wysokość Trondheim. Mimo fajnej jesiennej pogody słabo jest że szczupakiem złowiliśmy tylko kilka szczupaków z czego największy 88. Głównie trafiaja się okonie 35 i to dużo dodatkowo kilka małych troci. Koncza nam się pomysły a wyjazd się kończy za 3 dni , może ktoś z kolegów coś podpowie łowimy głównie na trolling wszystko było testowane , najlepsze wyniki na malutkie minnowy i Salmo Whacky
  • BOB lubi to

#1111 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 wrzesień 2018 - 12:00

 najlepsze wyniki na malutkie minnowy i Salmo Whacky

 

Wcale mnie to nie dziwi. Próbuj TTM15 i 20, Shad Rap 7,8,9, Jaxon Diver, Minnow Rap 9, X-Rap Deep 8 i 10. W dzień naturalne, w nocy oczojebne. Bardzo dobre w dzień mogą być wszelkie chromy, roache, etc.

 

Jesteś pewien, że ryby nie ma na płytkim? Chodzi w nocy siejka w zatokach? Szczególnie nocami warto obławiać z ręki zatoki i miejsca sąsiadujące z głęboką wodą. A okoń gdzie stoi? Na górkach? Jaka pogoda? Jaka temperatura wody? Macie brania szczupaków w toni?


Użytkownik krzysiek edytował ten post 11 wrzesień 2018 - 12:06

  • Guzu, giaur27 i esoxlucius1 lubią to

#1112 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 11 wrzesień 2018 - 12:07

Z tymi kolorami się sprawdza , skubance wieczorem najlepiej biorą ale głównie okoń. Te ryby co złowiliśmy to na wodzie max 5-6m . Przez tydzień jeden szwed się pokazał na wodzie ale to praktycznie o zmroku i metrową zatoczkę oblawial ma malutka obrotowke za okoniem
  • Bolesław lubi to

#1113 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 wrzesień 2018 - 14:56

Spróbuj w dzień trolować dużymi gumami w kolorze okonia, połów też z łapy (no wodzie 5m można i na tonące dżery), spróbuj na verta, spróbuj podłubać na małe gumy. Wieczorem obłów miejsca gdzie biorą, ale też z łapy. Jak masz mikołaje/zayebarki, to ich spróbuj - w tym w trolu z dopałem.

 

Jeżeli to jest to Storsjon, to w grę wchodzi jeszcze jedna opcja - nie znaleźliście skupisk szczupaków. To wielka woda. Inna sprawa - że szczupak może być nażarty okoniem. Grube są, te co łowicie?


  • Guzu i giaur27 lubią to

#1114 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2018 - 15:33

Jeżeli to jest jezioro przepływowe w którym trafia się pstrąg / troć to obstawiałbym że przynajmniej część szczupaków ustawiła się na te salmonidy. W pierwszej kolejności spróbujce zlokalizować ryby łososiowate - może w okolicy wpada jakaś rzeka z której schodzą / w którą wchodzą. Jeśli tak jest to dobre wyniki może dać trolling w okolicach takiego "estuarium" a jeżeli byłoby tam 5-6 metrów wody to powinno być dobrze. Spróbujcie sięgnąć po przynęty imitujące pstrąga - wszelkie z pomarańczowym brzuchem , jakieś czerwon-brązowe etc. Parę lat temu łowiłem w podobnym okresie w tamtej okolicy i bezkonkurencyjny był pomarańczowy 20cm niels master trollowany w pół wody bo szczupakom przyponinał oringa po prostu.


  • esoxlucius1 lubi to

#1115 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 wrzesień 2018 - 20:55

Jestem na jeziorku storsjön środkowa Szwecja wysokość Trondheim. Mimo fajnej jesiennej pogody słabo jest że szczupakiem złowiliśmy tylko kilka szczupaków z czego największy 88. Głównie trafiaja się okonie 35 i to dużo dodatkowo kilka małych troci. Koncza nam się pomysły a wyjazd się kończy za 3 dni , może ktoś z kolegów coś podpowie łowimy głównie na trolling wszystko było testowane , najlepsze wyniki na malutkie minnowy i Salmo Whacky

Czy piszesz o jeziorze Storsjon, połączonym waskim przepływem z drugim mniejszym jeziorkiem, z którego wpływa się pod betonowym mostkiem na kolejne małe jezioro?



#1116 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 11 wrzesień 2018 - 21:12

Dokładnie tak , jezioro prze ogromne okolice ostersund

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

#1117 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 wrzesień 2018 - 21:28

To ryba może być masakrycznie rozproszona. W dzień na głębokim - w toni i na głebszych górkach, a na granicy dnia i nocy - na płytszych górkach i w zatokach. Ale może być też w zupełnie innej części jeziora, niż łowicie. Taki urok wielkiej wody. Przerabiałem na własnej skórze. Pstrągopodobne przynęty typu Trout 20 mogą być dobrym pomysłem. Nam wctym roku dobrze działał. Jednak myślę, że szczupak żre aktualnie małe koregonidy, skoro bierze na małe wobki i okonia, którego - jak twierdzisz - jest multum.
  • esoxlucius1 lubi to

#1118 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 11 wrzesień 2018 - 21:38

To może spróbuj przepłynąć pod mostkiem, dalej znajdź 6-8 m na stoku (po prawej) i płyń trollem prosto aż do wypłycenia i w lewo aż do wysokiej ściany. Potem na powrót :)



#1119 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 11 wrzesień 2018 - 21:45

Czy piszesz o jeziorze Storsjon, połączonym waskim przepływem z drugim mniejszym jeziorkiem, z którego wpływa się pod betonowym mostkiem na kolejne małe jezioro?

 

To nie to Storsjon, Robert.

 

To może spróbuj przepłynąć pod mostkiem, dalej znajdź 6-8 m na stoku (po prawej) i płyń trollem prosto aż do wypłycenia i w lewo aż do wysokiej ściany. Potem na powrót :)

 

I Piotr :)

 

Wpiszcie w Google Maps: Gmina Östersund



#1120 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 11 wrzesień 2018 - 21:53

Z mapy batymetrycznej na: http://www.genesismaps.com/SocialMap  wynika, że dno jest kosmicznie pofałdowane - faktycznie, przy wodzie tej wielkości, trudno jednoznacznie wskazać obiecujące miejsca - potencjalnie są ich dziesiątki...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych